Naskytla sa nám super možnosť odsťahovať sa

budulinka12
8. feb 2024

Ahojte. Asi sa pptrebujem vyrozprávať a vidieť názor nestranného človek.
Sme mladá rodinka s malou dcérkou. Naskytla sa nám super možnosť sa odsťahovať. Momentálne bývame u mojich rodičov v jednej izbe (mojej detskej). Moji rodičia berú to sťahovanie veľmi zle, vraj zle začíname, skončíme s holou riťou, nikdy nič nebudeme mať atď.. mali sme radšej vziať hypo a kúpiť 2 izbový byt. Teraz ideme do nájmu 4 izbového.
Muž pracuje v zahraničí, nezarába zle ale rodičia majú stále niečo proti… mne sa neodchádza tiež zrovna ľahko doma pod maminou sukňou mi je veľmi dobre, keď je priateľ preč. Žiaľ, keď priateľ príde je doma dusno a strašne dusno… on chce silou mocou odísť, citi sa byt oberany o malú…
Ja miestami chápem obe strany a cítim sa byt ako taká pingpongová loptička, ktorú si pohadzujú..
Oni vidia to, že v ich očiach idem ku svokre (býva kúsok) ale nie je to tak.. jednoducho ten byt ke skvelý a ta lokalita je super a vôbec to necítim, že idem za svokrou

Ako sa zachovať? Odist, či ostať?

luccija
8. feb 2024

@budulinka12 odísť určite....

cookie29
8. feb 2024

Ja som zvycajne za osamostatnenie sa, ale toto je diskutovatelne...
- muz je v zahranici
- mas VS pred sebou
- idete do neprimerane velkeho, kde budes viac-menej sama....

Ako chodi manzel? Nepredpokladam, ze je doma pricasto, ako dlho este planuje zostat?
Ked pojdes na VS, ako planujes starostlivost od dieta? Kto Ti pomoze? Este je malicke... Ak Ty budes chora, kto sa postara?
Pises pozitiva, skus spisat aj negativa, proste vsetky + a - a zvazit to podla toho.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@cookie29 muž je doma každý víkend. Plánuje to tak na rok, na dva a potom skúsiť podnikať. Vidim aj negatíva, ale skôr to je asi moja sebeckosť a strach odist od maminy. Sama v sebe vidim také malé dieťa, ktoré vo všetkom ešte spolieha na maminu a nechcem tak fungovať. Potrebujem sa naučiť fungovať sama za svoju rodinu

negymama
8. feb 2024

@budulinka12 ked ostanes u mamz, budes presne taka ustrachana zakrnena ako ona.
"bez ocina ani do obchodu".
Samostatne byvanie ti posilni sebavedomie, naucis sa vela veci, ako si riadit zivot a domacnost. A ked mate ten podnajmom od rodiny za nizsi prenajom ako obvykly komercny, tak o to lepsie. Dokonco mozno usetris.

januska12323
8. feb 2024

Zober do ruky papier na jednu stranu pozitíva na druhú negatíva. Ťažko radiť keď všetko nevieme. Len z týchto informácií som za. Rodina s dieťaťom sa nemá tlačiť u rodičov ak majú na vlastné bývanie. Skús to rodičom vysvetliť tak aby sa neurazili ešte ich budeš potrebovať.

surama
8. feb 2024

@budulinka12 Aha, takze to je potom uplne ina situacia. Tak to sa vam potom oplati.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@januska12323 snažím sa, fakt s rodičmi nechcem mať zlé vzťahy, ani nemám dôvod ale spoločne bývanie nám ich ničí. Urážajú sa každý raz na mňa, keď sťahovanie spomeniem.. stále sú negatívni, že ako to zle skončí atd.. na mna je to už veľa.. chcem vyhovieť aj mužovi a nie len stále rodičom

nika523
8. feb 2024

Určite odísť ale do svojho nie do podnájmu

h2
8. feb 2024

@budulinka12 Vážne sa pýtaš, či máte zostať v tvojej detskej izbe, kde sa tvoj partner cíti vyslovene zle, keď máte možnosť ísť bývať sami do skvelého 4-izbového bytu?

tundra
8. feb 2024

@budulinka12 Urobili ste dobre rozhodnutie.Kupou nehnutelnosti sa priputate na jedno miesto a v pripade lepsej pracovnej ponuky alebo ineho faktoru mate problem....Pokial sa zastabilizujete a budete vediet,ano tu budem zit,tak ma hypo zmysel,pokial este neviete co zivot ponukne,je prenajom dobre rozhodnutie.Drzim palce🤗

petronelag
8. feb 2024

@budulinka12 A keby sa aj rodičia presťahovali do toho mesta, kde chcete ísť vy, našli si tam vhodný byt a boli by ste všetci blízko. A tento dom predať.

vilma7
8. feb 2024

Tak keďže idete 100 LM plus, nešla by som do toho. Predpokladám že s malou budeš prevažne sama, tak určite by som hľadala podnájom aspoň v bližšom okolí pri rodičoch. Alebo ti budu vedieť pomôcť svokrovci? Ako chceš sama zvládnuť štúdium na VS bez pomocí?
Odsťahovať sa áno, ale sama niekam do neznáma, nie. Ako často chodí priateľ domov?

vilma7
8. feb 2024

Ty nemáš čo vyhovieť mužovi. Rozmýšľaj hlavne sama za seba, keďže si prevažne s dieťaťom sama. A 4 izbak je úplne zbytočne prenajímať pre 2 osoby. To že manžel príde na víkend, pomaly ani netreba rátať.
Poznám takých veľa, čo povedali rok, dva...už to budu aj 10 pomalý.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@petronelag to je krásna predstava ale neurobili by to. Oni tu majú zázemie, zbytok rodiny atď. Naviac dom nedávno prerobili aby bol pre nich dvoch na staré kolená vyhovujúci

kp7333
8. feb 2024

Ja si myslim, ze autorka sa bude cez tyzden aj tak utiekat k rodicom, aby nebola sama s dietatom v cudzom prostredi. Ten prenajaty byt bude vlastne len na spolocne travenie vikendov s muzom. A kedze je takticky pri svokrovcoch, moze sa stat, ze tie vikendy bude travit aj s nimi. Aby potom nedochadzalo k opacnej situacii, tj. ze ona bude nervozna z muzovej rodiny. Ci jej to stoji za to, musi uvazit ona sama.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@vilma7 prečo nie? Muž je už tiež mojou rodinou už nie sme frajeri z ulice, že len tak žiť. Musím hľadieť aj na neho, jeho potreby a čo chce od života pre nas

ivangeline
8. feb 2024

No najprv by bolo super,keby to nebol priatel... a potom jasne,ze odist.. Takto mozes ostat s holou ritou.

vanilkovazmrzka
8. feb 2024

@budulinka12 citovo ta vydiera. Ale zvykne sina casom sa s tym zmieri. A pracovat predsa nebude navdzy 🙂

zmrzlinka2021
8. feb 2024

@budulinka12 a prečo priateľ nevezme hypo? Vlastníci nech ste pravdaže obaja

budulinka12
autor
8. feb 2024

@zmrzlinka2021 pretože nevieme kde presne chcem skončiť bývať. Viem, že to ide aj s hypotékou ale príde nám to náročnejšie a hlavne keď máme nájom lacnejší ako splátku

domkakvet
8. feb 2024

@budulinka12 urcite chod, hadam nechces byvat v detskej izbe, ked bude tvoj priatel v zahranici mozes u rodicov prespat.

vilma7
8. feb 2024

Prečo nie, som už predsa vyššie napísala.

olimuc
8. feb 2024

@budulinka12 odist, ako pises. Tvoja mama nie je samostatna a ty mas dieta, ale tiez si neodisla z detskej izby. Je na case zacat stat na vlastnych nohach. Radsej si vyskusajte najom, ci vam to bude vobec fungovat a ty byt samostatna, lebo spoluzitie v detskej izbe je cesta do pekla
… a do tej detskej sa mozes vzdy vratit.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@olimuc ďakujem za podporu a názor ❤️

budulinka12
autor
8. feb 2024

@tundra ďakujem za podporu

veselo_neveselo
8. feb 2024

@budulinka12 ODIST! Nie je nad to sa konecne osamostatnit.
Zvladnete to, budete rodinka sami traja, a neboj, rodicia este budu hrdi, ked pridu k vam na navstevu a budete tam mat prkne a utulno.
Podakuj im za vychovu, za starostlivost a odstahujte sa.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@veselo_neveselo veľmi pekne ďakujem ❤️

sinusoida
9. feb 2024

@budulinka12 ja by som napr...ak manžel nie je doma a potrebuješ pomoc, ešte vždy môžeš prespať u rodičov...najmä kým študuješ... A ten byt treba zobrať, keď je výhodný a priateľ chce súkromie....možno keď bude doma bude sa malej maximálne venovať, treba vyskúšať, je to len prenájom...

mamina7070
9. feb 2024

Odstahovala by som sa ale do mensieho a blizko rodicov
zacni skolu cim skor ak budu blizko pomozu ti s malou a ked bude muz doma tak budete sami ked bude v praci v zahranici rodicia pomozu
najma ak chces studovat

sisus91
9. feb 2024

@budulinka12 necitala som predchadzajuce odpovede. Kamaratka to ma velmi podobne. Smanzelom to vyriesili tak, ze ked je doma su spolu v byte. Ked je v zahranici, tak ona ide k rodicom. Samej v byte jej bolo smutno a dlho.