Naskytla sa nám super možnosť odsťahovať sa

budulinka12
8. feb 2024

Ahojte. Asi sa pptrebujem vyrozprávať a vidieť názor nestranného človek.
Sme mladá rodinka s malou dcérkou. Naskytla sa nám super možnosť sa odsťahovať. Momentálne bývame u mojich rodičov v jednej izbe (mojej detskej). Moji rodičia berú to sťahovanie veľmi zle, vraj zle začíname, skončíme s holou riťou, nikdy nič nebudeme mať atď.. mali sme radšej vziať hypo a kúpiť 2 izbový byt. Teraz ideme do nájmu 4 izbového.
Muž pracuje v zahraničí, nezarába zle ale rodičia majú stále niečo proti… mne sa neodchádza tiež zrovna ľahko doma pod maminou sukňou mi je veľmi dobre, keď je priateľ preč. Žiaľ, keď priateľ príde je doma dusno a strašne dusno… on chce silou mocou odísť, citi sa byt oberany o malú…
Ja miestami chápem obe strany a cítim sa byt ako taká pingpongová loptička, ktorú si pohadzujú..
Oni vidia to, že v ich očiach idem ku svokre (býva kúsok) ale nie je to tak.. jednoducho ten byt ke skvelý a ta lokalita je super a vôbec to necítim, že idem za svokrou

Ako sa zachovať? Odist, či ostať?

belaaaaaaaaa
9. feb 2024

@budulinka12 Ahoj. Určite choďte. Mimochodom vydieranie, že neprídem je úplne hnusné. Kto chce príde, kto nie nech sedí na riti. Ani ty to nebudeš mať jednoduché, ale taký je život.

budulinka12
autor
9. feb 2024

@sisus91 to nepôjde. Povedala mi, že keď chcem byt tak moc samostatná tak mám vedieť byt aj sama

eeffka
9. feb 2024

@budulinka12 ja som sice byvala u mamy 2r myslim po svadbe ale sama som v sebe mala pocit ze chcem mat svoju domacnoat, mojmu muzovi to nevadilo ale mne ano. Urcite by som sla do "vlastneho", najma ak mate vyhodny podnajom. A ako sa urazia, tak sa aj odrazia.

pomaranc24
9. feb 2024

My bývame od našich cca 100 km, od svokrovcov cca 30 km. Máme vlastné byvanie a 2 deti. Keď ide manžel na služobku, tak nás zavezie k našim (chodí na 2-3 týždne).
Ale určite sa osamostatniť- keď bude treba, kľudne môžeš zájsť k vašim. Len ako sa písalo - bacha, v okolí BA je problém aj s doktormi, škôlkami atp... aj náklady vo všeobecnosti sú vyššie

cacianka
9. feb 2024

@budulinka12 srandistka tá tvoja mama, ona sama ani do obchodu nepôjde a tebe toto hovorí 🤦
Ale hlavne - má aj pravdu, človek musí vedieť byť aj sám so sebou. Ja som sa to naučila, celý týždeň medzi ľuďmi a v piatok som po práci zaliezla domov a vyliezla až v pondelok do práce.
Ako mi bolo dobre ! To je taký reset hlavy, že až.
Ty máš dieťa, buď mu mamou, bez tvojej mami za ritou, dokaz jej že nie si jej cecok, že si mladá zdravá šikovná a životaschopná , dokáž to hlavne sama sebe a svojej dcérke.