Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo urobiť ďalej?

9kristina9
11. aug 2017

Zdravim,dnes som zistila,ze som v 6tyzdni tehotesntva ale vobec neviem ako dalej. Mam 19r mala som ist na VS a moj priatel nezaraba tolko aby sme uzivili sami seba nie to este male babo ..zatial byvame u mojich rodicov ktori su super a urcite v nich budeme mat velku podporu ale chceli sme sa odstahovat a este si potrebujeme hlavne kupit auto a teraz velky sok kedze beriem aj antikoncepciu. Ked myslim na potrat tak sa mi chce plakat ale na druhej strane neviem ako by sme to zvladli s malym dietatom a bez penazi. Co mam robit ?

daninka2
11. aug 2017

@9kristina9 rozhodnut sa mozes tak ci tak len ty sama, my ti mozme povedat svoj nazor ale konecne riesenie je vzdy len na tebe.
Tiez som ostala tehu v 19tich, v maturitnom rocniku.. nemali sme nic, ani peniaze byt auto ani sme nebyvali spolu.. no rozhodla som sa zabojovat a zvladla som to. Nehovorim ze to bolo lahke, ale prave chystam oslavu na jeho 8 narodeniny a som stastna ze ho mam. No mam za sebou aj potrat, to mal maly len 4 mesiace a nevedela som si predstavit v tej situacii dalsie dieta. A cakala som poriadne dlho, az teraz pribudne surodenec 🙂 drzim palceky nech sa rozhodnes co najlepsie

misinka0611
11. aug 2017

Odsťahovanie aj auto počká. Ľudsky život nie. Z tvojho príspevku som pochopila ze na potrat ist nechceš a rodičia ti pomôžu, takze to urcite zvládneš.

Dostaneš po pôrode pôrodné, dostaneš rodičovský príspevok aj ked je to mala suma. Priateľ kľudne si môže nájsť inú robotu s väčším platom. A ty? Kľudne môžeš školu študovať aj externe ( bežne sa to tak robí ).

Ak to babatko chces a plačeš pri pomyslení ze by si mala ist na potrat tak to nerob.

No konecne rozhodnutie je na tebe. Stojí pri tebe priateľ, rodičia, mas kde bývať podporia ta a síce babatko je nákladnejšia vec ale v konečnom dôsledku nepotrebuje drahý nový kočík, všelijaké kolotoče na postieľku, predražene hračky - ono tomu ani nechápe.

Verím, ze sa rozhodneš správne 🙂 Drzim palce.

pribinak
11. aug 2017

Prosim ta, preco tsk nutne potrebujete auto?

9kristina9
autor
11. aug 2017

@pribinak tam ,kde pracuje sa da dostat iba autom a spoje su tu velmi zatazko. Zatial chodi s mojim bratom na mamkinom aute,ktora tiez sa nejako potrebuje dostat do roboty a tam nechodi ani vlak ani bus takze je to zlozite a zislo by sa nam auto

9kristina9
autor
11. aug 2017

@misinka0611 neviem ci by som ten potrat psychicky zvladla. Myslim si ,ze by som z toho mala depky lebo som az prilis citliva pri vsetkom a neviem si predstavit ze by som ukoncila zivot niecomu co rastie vo mne

misinka0611
11. aug 2017

@9kristina9 Myslim, ze ty si uz rozhodnutá na ten potrat neísť.
Len sa potrebuješ uistiť ze sa to da zvládnuť byt mladou mamickou.

pininka
11. aug 2017

@9kristina9 porozpravaj sa o tom hlavne s partnerom, je to predsa aj jeho rozhodnutie. Ak vies ze budes mat podporu doma, tak to isto zvladnete, je kopec bab ktorym sa kazdy otocil chrbtom a predsa vychovali deti.

kvetinka75
11. aug 2017

sú aj iné možnosti ako potrat. Ak by si si myslela, že to nezvládneš, môžeš dať dieťa na adopciu. Ale myslím, že keď máš podporu rodiny, tak to zvládneš, držím palce.

mariamayi
11. aug 2017

@9kristina9 Ak vam Boh dieta pozehnal, s laskou ho prijmi...neviem, ci v buducnosti to bude mozne. Moja najlepsia kamoska mala prve dieta bez problemov, na prvy sup. O dalsie sa snazia intenzivne uz 6 rokov..Je uplne v poriadku, ona i manzel, bola aj na laparoskopii a vsetko funguje ako hodinky a predsa sa im nejako nedari. Ak by prve zabila, osatla by pravdepodobne bez deti..Ano, narovinu povedane, potratom by si zabila tu nevinnu zivu bytost, ktora je ci sa to niekomu paci alebo nie, od pociatku clovekom..Lebo potrat nie je prerusenie tehotenstva..ked sa nieco prerusi, tak potom ma predpoklad aj pokracovat..no potrat je ukoncenie - zabitie dietata a verim, ze toto by si nespravila...pozri si na nete videa o potrate, o postabortalnom syndrome, depresiach, co mnohe zeny prezivaju, len vela o tom nehovori a taktiez si precitaj svedectva zien, ktore podstupili potrat a verim, ze to by si nikdy neurobila . Vela sil k jedinemu spravnemu rozhodnutiu...za zivot ...ver, vrati sa ti to v zivote len v dobrom...

minutka
11. aug 2017

hlavu hore! zvladnes to.ako hovoris,je to šok.a od teraz uz bude vsetko len lepsie 🙂 uži si tehotenstvo a teš sa na babo. ak sa chce,vsetko sa da zvladnut.ja mam stare auto,kt.dochadzam do roboty (feliciu co nema hodnotu ani 100€) a sluzi mi roky. vs si mozes urobit i neskor externe.drzim palce,vsetko bude dobre.i ked sa to teraz nezda.ver mi

katarinapekna
11. aug 2017

@9kristina9 teraz už nic....neliezla by som do postele a neriešila sex,keď nedokazem stat na vlastnych nohách a uz Vobec nie s niekym,kto ma guráž na hratky bez peňazí. Ono akosi vždy treba ratat aj s touto moznostou lebo dieta stojí prachy!kopec prachov! To nie je ako kabela,ktorú schmatnem z výkladu,lebo mi práve zvýšilo 20€ a mam na ňu chuť.to ti mala tvoja mama vysvetliť skôr,než si vbehla do postele s takymto nikým.

nightrover
11. aug 2017

@katarinapekna Pfff, tak toto bolo uplne zbytocne. Tebamarka nenaucila, ze mas radsej byt ticho, nez prskat okolo seba jed? Podla tvojej logiky by 90% ludstva bolo tak do 30 bez sexu 🙄 Okrem toho, predsa pise, ze sa chranili. Ale to je jedno, tebe aj tak ide len o to, aby si si do niekoho podjebla, vsakze?

matazirafa
11. aug 2017

@katarinapekna vážne? Co tak si svoje mindraky poriesit niekde inde, a nie na autorke ktorá mimochodom na tu prevenciu vynimocne myslela. To ze ste zrejme stará dievka ked by ste do postele s nikým neliezla, alebo teda pravdepodobnejsie ze nikto tam nechce ísť s vami, nie je jej problem..

juliet86
11. aug 2017

Skus sa ozvat do poradne alexis. Tam ti poradia!!! Dalej na bazaroch je vela mamiciek co ti vela veci pre dietatko daruje. Mozno ma niekto ty alebo priatel narok na hmotnu nudzu. Mozes si najst nenarocnu brigadu. Mozes obec poprosit o jednorazovy prispevok. Mozes niekomu ist opatrovat deti ci upratat. Priatel moze brigadovat cez vikend. Mozes piect torty ci pagace ci vyrabat ozdoby ci balit darceky ci cokolvek ine co mas ako hobby ci schopnost. Pozri ja mam 30rokov. Super manzela. Sme za vodou. Zacali sme sa snazit a zacala som mat zdravotne problemy ktore mam doteraz snazime sa uz pomaly 2 a pol roka a nic...... spatne svojej dcere budem radit len tolko ze otehotni s dobrym muzom. A je jedno ci v 17tich alebo 25tich. Spolu to zvladneme

mamutka
11. aug 2017

@9kristina9 keď aj tu VS o niekoľko rokov odložis, nič nestratis. Kľudne si vychovaj dieťa a potom uvidíš. Dnes má totiž VS pomaly už každý, už to nemá tu váhu čo kedysi, tým ludom to už doslova na hodnote nepridá. A zamestnávatelia si to tiež pomaly začínajú uvedomovať. Možno si priateľ nájde prácu bližšie, všeličo sa dá vymyslieť. Rodičia vám očividne pomôžu, keď vás v tomto veku nechali bývať u seba spolu, nemôžu sa čudovať ako to dopadlo. Hlavne o tom hovorte v klude a nebuď pod tlakom kvôli škole a pod.

deti95060810
11. aug 2017

@katarinapekna reaguješ ako zakomplexovaná stará dievka, ktorú nikto už nechce a každému závidí vzťah - nehovoriac už o dieťati...😲

deti95060810
11. aug 2017

vieš, niektoré vysoké školy stoja za figu - neoplatí sa ich ani len študovať....o ktoré sa jedná, vieme všetci.... Takže možno je lepšie ani na výšku neísť a radšej sa venovať malému bábu...
Inak poznám vo svojom okolí maminky ktoré sa vydávali mladé - ledva zmaturovali a už sa aj vydávali, samozrejme boli tehu a po čase keď detičky podrástli, tak si spravili aj vysnívanú vysokú....aj tak sa dá 😉

osky
11. aug 2017

Veru tak.
Si v najlepsom veku na materstvo.
I ked v blbom case-podla trendu doby.dnes sa to akosi posuva.ale na to nehlad.budes mat lahsie tehu,iste aj lahsi porod.si.mlada plna energie zivota...telo vie kedy je spravny cas.
Nespekuluj.
Cim budes strsia tym viac povinnosti a stresu bufes mat.
Ak podstupis potrat,budes s tym zit pozvysok zivota.bude to boliet.
A nie je nikde iste ci neskor budes deti moct mat...ono sa lahko planuje,tazsie realizuje.
Ja som 2x otehu neplanovane sok terapiou ale tesila som sa.aj ked som bola vydedena.a obe som potratila...boli to dotersz.lekari chceli pomoct no dovrzali to tak ze sa nedari.uz dlhych 9 rokov.
Nedaj si vziat tento dar.
Doveruj Bohu,ak si veriaca.
Vsetko sa pre nieco deje.drzim palce!!!!

kamr
13. aug 2017

Na potrat nechoď, to zvládneš, máš rodinu, nie si na to sama, školu si sprav diaľkovo, dieťa rastie rýchlo. Ja som mala syna v 18, výšku som si spravila diaľkovo a neľutujem. Neskôr by si to ľutovala a stále by si rozmýšľala čo keby...ver mi že teraz ti to príde ako nemožné a ťažké, ale to len tak vyzerá, hlavne sa rozhodni tak ako to cítiš, všetky problémy sa ti budú zdať potom riešiteľnejšie, keď sa ti narodí bábo, ten malý zázrak ti dá takú energiu a radosť o akej teraz ešte netušíš. Drž !

unctadorg
14. aug 2017

Na vysku chod, mne sa syn narodil v novembri pred skuskovym v 2. rocniku. Teraz udem do tretiaku, mam vsetky skusky porobene a ano nie je to med lizat, po nociach sa ucit, ale som vdacna lebo som medzi ludmi! Aspon ta sobota je o inom ako dojcenie, plienky a co maly dokaze :D ja som si dieta nechala a to som na neho sama. 🙂 ty mas pomoc a aj priatela a to je mega rozdiel. Zivot sa neskoncil.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli