Problém rozhodnúť sa ohľadom bývania

lenibiba
31. máj 2016

Ahojte 🙂 potrebujem poradiť máme dom na dedine, kde nie je škola, bývame tu už vyše 6 rokov a nikto sa s nami nechce stretávať, aj keď som aktívne oslovovala mamičky na RD. Máme 2 deti a tretie na ceste(cca v polovičke júla sa má narodiť) Neviem ako bude dcérka o rok chodiť do školy autobusom, keď nemáme nijakú kamošku.
Rok dozadu sme boli pevne rozhodnutí predať dom, ale nedarilo sa nám to, inzerát sme nechali v realitnej kanelárii a minulý mesiac nám prišli pozrieť dom a veľmi ho chceli, tak sme začali uvažovať či dom predať alebo zostať, keď sme sa rozhodli, že ho predáme tak už ho potom nechceli a začalo sa uvažovanie, čo ďalej. Snažiť sa predať dom, odstahovať sa ku mojim rodičom, kde je aj škola alebo ostať tu. Najväčší problém je ten, že staršia dcéra už musí chodiť do škôlky a mladšia chce obidve by chodili na doobeda, mám ich zapísané v dedine u mojich rodičov, ešte nie sú oficiálne prijaté a v dedine, kde bývame mám staršiu dcéru prijatú a mladšiu nie.
Je viac možností:
1., doprerábať u mojich rodičov izby - lebo sme začali - ísť tam dočasne bývať(stratíme väčšinu súkromia) a dúfať, že sa tento dom predá, a keď nie tak sa cca po roku vrátiť
2., ostať tu a nechať dom na predaj a potom ísť dočasne ku našim
3., ostať tu a 1 veľkú miestnosť - izbu samostatný vchod prerobiť a prenajímať - stratiť troška súkromia
ďakujem

dominika6
31. máj 2016

@lenibiba
stále riešiš dom...predať nepredať...nevieš kde chceš byť?
neriešiš čo chce manžel,alebo čo by bolo lepšie pre deti na dlhodobo nie na rok dva...
všetky deti ti budú chodiť do škôlky,školy ...čiže rozmýšľaj na najbližších 15r.
to že sa nik s vami nechce nestrávať som nepochopila,zato sa chceš sťahovať?

však dom dajte do predaja,ak sa niekto nájde a vybaví si hypo,bude to trvať nejaký čas...
načo chcete ísž k rodičom? radšej hladajte dom bližšie k škole,ak riešiš cestovanie...

anjeli_k
31. máj 2016

Ahoj, na tvojom mieste by som vobec, ale vooobec neriesila ani len docasne byvanie u rodicov, podla mna stratime sukromie, budu kadejake nedorozumenia, zacnu sa vam do kadecoho starat(nemusi to tak byt) a mohla by som este dlho pokracovat...navasom mieste by som dala inzeraty na predaj vsade, kde sa da a cakala by som, ci sa to nepohne(kupca sa najde vzdy).a urcite by som sa na vasom mieste prestahovala do najblizsieho mesta, bude to urcite vyhodnejsie pre vas, ale hlavne pre deti, nebudu musiet tolko cestovat.vsetko je to veeelmi dlhy proces, ale treba to riesit, kym su deti male a este nechodia do skoly.drzim palce😉

janickacrazy
31. máj 2016

@lenibiba určite by som dom predala a odsťahovala sa, ked tam nie ste spokojní a nemáte tam nikoho blízkeho a nie je tam škola, to je dosť nepraktické, no nesťahovala by som sa k rodičom do domu, ale radšej do podnájmu, kým sa váš dom nepredá a potom radšej riešiť niečo vaše samostatné, ked ste už tak zvyknutí, lebo bývať s rodičmi nie je vobec jednoduché, aj ked to može mať veľa výhod pre teba, hlavne kým sú deti malé, ale ja by som rozhodne riešila samostatné bývanie

womankc
31. máj 2016

No ja by som vôbec nezvažovala rodičov.... ako sama píšeš strata súkromia, to je ako z dažďa pod odkvap

Tie riešenia čo si napísala mi prišli všetky viac komplikované , ako súčasná situácia .

Inak nenapísala si ako sa Vám tam býva, či po inej stránke sa Vám tam páči, či tam je muž spokojný, jeho si ani nespomenula, aký má on na to celé názor , či sú tam deti spokojné. Deti nemajú v dedine žiadnych kamarátov???? Ono aj v tej škole by si isto našla spolužiakov, spolužiačky asi aj od Vás , takže by sa naučila aj cestovať..
Osobne by som nechala inzerát v realitke, ale dala by som do viacerých + inzeráty do regionálnych novín aj na bazoš napríklad ........ a začala by som intenzívne hľadať dom v lokalite ,ktorá by Vám lepšie vyhovovala , isto by som neriešila bývanie s rodičmi , len v prípade nadpriemerných rodinných vzťahov , asi len na obdobie úpravy novej nehnuteľnosti, proste svoje je len svoje ..... ja som ostala v rodičovskom , ale len pre to, že rodičia krátko po sebe ťažko ochoreli a poviem ti všeličo dobré i zlé som zažila a kebyže sú rodičia v poriadku dávno sme vo svojom .... prinieslo to viac negatív ako pozitív ..
dobré je ,ž e to riešite teraz kým sú deti malé a v podstate nie sú ešte viazané na miesto

meusicka
31. máj 2016

@lenibiba ahoj, tak ja by som ako pisu baby vyssie, neriesila byvanie u rodicov. ked uz v tej obci kde ziju, ale urcite nie u nich. preco potom neuvazujete o predaji tohto domu a kupe domu v obci u rodicov. mohla by si tam byt vo svojom, bez nejakeho dohladu rodicov a straty sukromia, ale deti by ti tam chodili do skolky a v pripade, ze by si potrebovala pomoct, tak babka a dedko by boli nablizku. u rodicov docasne byvat mozes, kym neporiesis vlastne byvanie, ale to s nimi mustite tak aj poriesit, aby vedeli, ze to je docasne.
ver mi, ze byvat ci uz u rodicov, alebo svpkrovcom ma vela minusov, nie len tie plusy. mozete spolu vychadzat velmi dobre, ale aj tak je lepsie byt zvlast. tym sa eliminuje mnozstvo problemov este skor, ako vzniknu.
na druhej strane, spolocensky zivot, odkial vies, ci budud mat maminy v inej obci, meste viac zaujmu.

mala ked je v skolke, ma tam nejaku kamaratku s ktorou sa hrava? musi tam predsa mat rovesnikov, s ktorymi pojde naraz do skoly.

moni244
31. máj 2016

@lenibiba prečo ste toto neriešili predtým, ako ste išli do kúpy domu? Veď ste museli vedieť, že kúpiť dom je na dlho a nie chvíľková záležitosť, bolo si treba zistiť, aké tam sú vymoženosti a možnosti pre deti. Nepíšeš, ako ďaleko to máte do najbližšej školy, prečo by s ňou mala chodiť kamarátka a nie ty? aspoň zo začiatku? určite pôjde viac detí odtiaľ do školy. A ja by som dom nepredávala, nemáte isté, kde pôjdete, čo budete robiť, ak sa predá, ísť ku rodičom s troma deťmi, no to by bol iný level odvážnosti

6mia6
31. máj 2016

My byvame v nasej rodnej dedine a aj tak tu ma kazdy svoj zivot a vidame sa dedinskych akciach. Mozno v lete sa to kvoli programu pre deti chvilkovo zmeni. A 7 ročný syn dochádza do vedlajsej dediny autobusom v podstate sám ale ráno ide na ten bus viacej detí. Deti sa rychlo zoznamuju a skamaratia a postupne ti domov nanosia aj znamych 😉
No ak predat tak kupit vlastné, nie k rodičom