Nastávajúci svokrovci ma nemajú radi

lubka114
19. mar 2012

Do konca velmi zle prijali to že čakame babetko je mi s toho hrozne nemam chut ich vidiet :(((

nela82
19. mar 2012

@lubka114 ...nieco som precitala...no podla mna rodina ste 😕 Pisala si nieco o strachu z "podedenej" choroby...Vobec neide o nejaku "podedenu" chorobu...Ide o geny-teda pribuzentske,kedze ste rodina-urcite to neries s knazom.Rieste to s genetikom 😉

boska79
19. mar 2012

A poopravila by som nazov temy.. Cakam dieta s priatelom s ktorym som v pribuzenskom vztahu a svokrovci ma nemaju v laske..nech je v problematike jasno

boska79
19. mar 2012

@klincek daleky stupen pribuzenstva???? To vobec nieje daleky stupen... No divna tema toto... Ako z osady :D

maminuska
19. mar 2012

@boska79 proti by si mohla byt ale to je asi tak všetko . 🙂
Tým nechcem povedat že tento vztah je geneticky ideálny. Ale v podstate s tebou suhlasím .

mandragora22
19. mar 2012

@lubka114 necitala som uplne vsetko, ako sa k tomu stavia tvoj buduci muz? stoji pri tebe alebo zacal "cuvat"? a mate kde byvat alebo jedina alternativa je byvat u jeho rodicov?

mandragora22
19. mar 2012

@nela82 nie, ak je zena a muz sesternica a bratranec, ich deti sa podla zakona mozu zobrat a je dokazane, ze nehrozia ziadne geneticke poruchy. "cest" vynimkam, ale tych je velmi malo. ine je, ak ide o priamy pribuzensky vztah bratranec-sesternica, tam ani zakon nepovoluje manzelstva 😉

mandragora22
19. mar 2012

@nela82 a ja osobne poznam taky manzelsky par, kde jeho matka a jej matka su sesternice a vsetko je OK. aj podla zakona, aj vseobecne 😉

svetllana
20. mar 2012

@lubka114 Fuha, teda nechcem byt za moralistku, ale deti po bratrancoch je docela blizka rodina. Zrejme z toho vyplyva svokrino spravanie. Necitala som vsetko, co si pisala, ale precitala som, ze budete mat babo. K tomu gratulujem a drzim palce, nech sa to u Vas ukludni. Ono to je celkom dost susto pre tych rodicov zrejme, takze chce to cas. Vela casu..a trpezlivosti z Tvojej strany. Ani neviem dat konkretnu radu, kedze je to naozaj zlozita situacia..jedine ak - vytrvavat v uctivom a dobrom spravani a mozno sa ta svokra casom "zlomi". 🙂

svetllana
20. mar 2012

@boska79 Ja by som nazov temy zmenila na: "Sme deti po bratrancoch a cakame spolu dieta" 😉

pacica
20. mar 2012

tak sa vyser na nich 🙂

ajca123
20. mar 2012

@lubka114 ahoj môj drahy má iba mamu lebo jeho otec zomrel ked mal on 4 roky..
Ale môžem ti povedat že moja svokra za 4certov
Nema ma rada lebo som zmenila jeho syna a jej sa to vôbec nepodarilo za cele jej obdobie ked býval u mi.
Nema rada naše deti, viem to lebo to cítim a vidím ako sa k ním sprava.
Ja ju ignorujem a je mi jedno co si mysli lebo viem že je falošna a jeji vlastný syn ju nema rad 🙂 a za to si môže sama.
Kašli na nich a užívaj si tehotenstvo, je to vaše babo a nie ich a aj tvoj muz je uz len tvoj

lenka20
20. mar 2012

najprv k veci - niektori ludia su skratka taki, nevedia prejavovat city tak ako by sme si predstavovali, neznamena to ze ta nemaju radi, mozno ani nevedia mat viac radi... je to vec zvyku a tolerancie, niekomu prave lezie na nervy prilisna laskavost a prilisna starostlivost - pozri do temy o svokrach, niektore by s tebou mozno vymenili 😝
ked budes oficialne nevesta tak sa nejakym sposobom naucite jedna druhu akceptovat a fungovat, myslim, ze casom aj z vnucatka sa budu svokrovci tesit mozno takym svojim sposobom...
druha vec je ze druhostupnovy bratranec so sesternicou je podla mna blizka rodina, neviem si predstavit ze by som mala fungovat so svojim druhostupnovym bratrancom, pride mi to troska chore... a urcite by som sa bala o zdravie buducich deti, poznam viacero pripadov ked to pre potomstvo nedopadlo dobre... vo vasom pripade uz je sice na to neskoro ale isto by som z takeho pribuzenskeho vztahu vycuvala a myslim ze aj kazdy zodpovedny a premyslajuci clovek... a tu bude asi pes zakopany aj co sa tyka nepriatelskeho postoja tvojej svokry, co uplne chapem... tiez by som bola absolutne proti keby sa jednalo o moje dieta.. prepac..

mery.maja
20. mar 2012

No ja si tiez myslim ze rodina ste!!! 😕 a podla toho co tu citam tak si myslim ze im prekaza hlavne toto....a teda sa im necudujem ze sa k tebe nespravaju pekne-alebo ako ty pises nemaju ta radi...mne na ich mieste by to tiez prekazalo....a neviem akeho knaza si sa pytala ale urcite nie rimskokatolickeho,pretoze pochybujem ze by ti povedal ze to je ok 🤐 🤐 ale teda odporucam si to s nimi vydiskutovat aby ste mali jasno aj do "buducna",pretoze pokial ich dovody vyplyvaju z vyssie uvedeneho tak pochybujem ze sa to v buducnosti zmení 😖 mozno ze sa to nebude mamickam pacit ale je to moj nazor 🙄

mery.maja
20. mar 2012

@svetllana ja si myslim ze sa svokra ani casom "nezlomí" totizto myslim ze svokry sa nedokazu zlomit ani keby sme velmi chceli 😀 😀 😀

sandracs
20. mar 2012

Ahoj, nečítala som všetko, ale nepísala si aký majú pohľad na to všetko vaši, aký má otec vzťah s budúcou svokrou. Ste síce rodina, ale vzdialená, a v tomto štádiu už nemá význam to riešiť. Možno by pomohlo, keby sa so svokrou porozprával tvoj otec, alebo keby tam vaši išli na návštevu.

nela82
20. mar 2012

@mandragora22 ja zase poznam tiez podobny par...no nedopadlo to dobre..co sa zdravia deti tyka 😔
Osobne si neviem a ani nechcem predstavit,aby si moj syn mal niekedy zobrat dceru mojej sesternice..ci ako..Pre mna to je rodina-a dost blizka..No asi kazdy ma na to iny pohlad 😉 Aj ked sa nestretavaju-stale to je rodina.
Suhlasim s
@boska79 presne to napisala..ako z osady 😀

boska79
20. mar 2012

@ajca123 @mery.maja to vobec nejde o to, ze ci sa svokra zlomi alebo nie... kazda matka, ak ma rada svoje dieta, taketo nieco len tak nerozdycha... raz su rodina...co ake manzelstvo?? Nikto normalny si predsa nezoberie svojho prabratranca... a to nemyslim vobec urazlivo... nechapem vobec celu tuto temu, ci sa niekto bavi, alebo fakt toto mysli vazne...

mery.maja
20. mar 2012

@boska79 ved ja s tebou uplne suhlasim tiez som toho nazoru ze to normalne nieje....ten moj prispevok o tom ci sa niekto zlomí alebo nie bol skor humorny...vid smajlov za prispevkom 😉

klaraxxl
20. mar 2012

no ja si tiez myslim ze ste este dost v pribuzenskom vztahu na to aby ste mali dieťa, co viem tak manzelstvo moze byt az ked ste bratranci do 4kolena, ved to vychadza ze vasi stary rodicia boli surodenci a teda mate rovnakych prarodicov 😖 , ale je to vas zivot, prajem zdrave dietatko

mandragora22
20. mar 2012

@nela82 ono je to tazko sudit. napokon...... nikdy clovek nevie.... co ak si napr. zena vezme chalana z detskeho domova a ani netusi, ze je to jej bratranec? pretoze dajme tomu v minulosti boli rodinne vztahy tak natrhnute, ze jednoducho o tom rodina ani netusi, ze prave tento chalan je vlastne "ich vlastny"? svet je maly a ja poznam dokonca veselu historku z mojej rodiny. my sme ooooobrovska rodina. matka aj otec pochadzaju z 10 deti, takze bratrancov a sesternic mam plnu onu.... 😀 😀 😀 pravdu povediac, niektorych nepoznam absolutne, ci mi veris, alebo nie, pretoze vsetkych 20 ludi z oboch stran mojich rodicov ma minimalne 2 deti, maximum je 11 deti 😀 😀 😀 a to akoze fakt. ja napriklad pochadzam zo 4. to len na vysvetlenie. no a raz jeden bratranec stretol v okresnom meste v bare jednu kočku. a dal sa s nou do reci a zacal ju balit. on ma momentalne tak 37 rokov, ona ma asi tak 18, netusim presne, lebo sa nestykame. ona je totiz moja sesternica. a tiez vlastne jeho sesternica, takze amen tma, moj bratranec balil vlastnu sesternicu a prisli na to az potom, ked jej povedal priezvisko akosi medzi recou a ona zostala zarazena, lebo jej matka sa tak volala za slobodna. tak rozvinula debatu a zistili, ze su rodina 😀 😀 😀 😀 😀 a ver alebo never, obaja ziju v jednom meste! sice vacsie, okresne, ale ziju v jednom meste, su rodina a nepoznaju sa! 😀 😀 😀

lucka1987
20. mar 2012

no precitala som si diskusiu .. tiez moj nazor je, ze rodina ste... a nie vzdialena. tiez si neviem predstavit mat vztah a dieta s druhostupnovym bratrancom... 😕 najlepsie je ked na poradnit o povies dokimu, pripadne nech vas odporuci na nejake testy ci bude vsetko ok.
mm je z vedlajsej dediny... ked boli rodinne oslavy a my uz sme boli zosobaseny, tak mm babka a moja babka zistovali kto koho pozna , lebo mm babka a aj dedo su od nas... a akosi sa zistilo ze tiez mame spolocnych predkov... ale uz velmi vzialenych... ved na dedinach ej to tak.. a nemusi ist ani o osadu. jednoducho nahody sa stavaju.. my sme sa vratili byvat z mesta na dedinu, spoznala som mm .. a po svadbe kukame ze nejaky neviem nasich babiek babky su si sesternice, alebo neviem co ..... 😕

nela82
20. mar 2012

@mandragora22 ved prave to som mala na mysli 😉 Aj ked sa nestretavame s rodinou-tak rodinou sme 😉
Mas pravdu,tí v DD nemaju odkial vediet kto je jeho rodina-no je rozdiel to vediet a nebranit sa tomu 😉

klaraxxl
20. mar 2012

@mandragora22 pekna historka 😀 len mi pride ze autorka vedela ze su rodina aspon predtym nez splodili babo

mandragora22
20. mar 2012

@klaraxxl
@nela82 no ved jasne baby, to uz je na nich, je to ich vec a ich riziko, ale zakon to nezakazuje 😉 😉 a ak bude male v poriadku, tak je vseko OK 😉

klaraxxl
20. mar 2012

@lucka1987 tak to je uz dost vzdialene pribuzenstvo, 😀

ajca123
20. mar 2012

@boska79 to som nevedela že sú bratraneci a čakajú dieťa????? To je aky incest.
Byt na ich mieste by som išla na genetiku.
Uz chápem svokrovcov :(
Aj ja mám bratranka uz neviem z akého pokoleni a ten má tiez miloval od nášho detstva.. A povedal mi to ked mi bolo tak 16r. A ja som mu zatukala na hlavu či je normálny.. A nech si nájde divku čo ho bude milovat a nebude sesternice

boska79
20. mar 2012

@ajca123 ich rodicia su bratranci..cize su prabratranci..no aj tak..rodina je rodina. a hlavne treba mysliet na zdravie deti.. vnukov..

ajca123
20. mar 2012

@boska79 súhlasím s tebou

tinki
20. mar 2012

Preboha ľudia, veď kedysi sa vo vyššej spoločnosti brali len bratranci a sesternice. Boli aj geneticky postihnutí jedinci, ale nebolo ich veľa. Dnes je už medicína dosť pokročilá, aby sa vedelo v predstihu zistiť, či je tam predpoklad alebo nie.
Veď koľko detí sa rodí z chybami, ráštep pery, chrbtice..a pritom rodičia neboli v príbuzenskom vzťahu. Gény sú gény..môžu sa všelijako pospájať..a neviem čo ešte..

@lubka114 no a ty sa nestresuj. Ja s manželom nie som rodina a svokra ma nemôže vystáť. Jednoducho si nesedíme a inak to nebude. Tak sa vždy zo slušnosti pozdravíme na nejakých oslavách a tým ho hasne...No bože..máš predsa svojich rodičov. Nemusí nás mať rád predsa každý..

ciusinka
20. mar 2012

Ja by som chcela napisat len jednu poznamku k tejto teme, nas pravny poriadok umoznuje uzatvorit manzelstvo aj priamo bratrancovi a sesternici..

§10 Zakona o rodine:

"Manželstvo nemožno uzavrieť medzi predkami a potomkami a medzi súrodencami; to isté platí o príbuzenstve založenom osvojením. V takom prípade súd aj bez návrhu rozhodne, že manželstvo je neplatné."