Nastávajúci svokrovci ma nemajú radi

lubka114
19. mar 2012

Do konca velmi zle prijali to že čakame babetko je mi s toho hrozne nemam chut ich vidiet :(((

mandragora22
19. mar 2012

@lubka114 a? kde je podstata diskusie? co od nej vobec ocakavas? 🙂

aduskatt
19. mar 2012

otazka je, ci ti to tak vyhovuje, alebo ta to trapi, prípadne ti je to jedno.....z tej otazky sa to neda vycitat..

fialkaa
19. mar 2012

@lubka114 hlavne to moze byt len tvoj subjektivny pocit a skutocnost moze byt uplne ina. podla coho sudis, ze ta nemaju radi? mozno ich len zaskocila info, ze si tehotna a v skutocnosti sa tesia....

prahaxx
19. mar 2012

@lubka114 budete velmi blizka rodina a niekto musi urobit prvy krok, tak si jednoducho sadnite a vsetko vydiskutujte, u nas to je tak a celkom to funguje.. momentalne sme sice v stadiu, ze manzel je moj problem a oni nevidia nepocuju, ze je lenivy ako vos a nic sa mu nechce, dokonca nema predstavu buducnosti ziadnu, len vie, ze si rychlo a na dlho sadne za PC.. .. ale nikdy nemozu povedat, ze som sa zo vsetkych sil snazila, aby dobre bolo..

lubka114
autor
19. mar 2012

Ide o to že moja nastávajúca svokra je po mozgovej porážke .... a taktiež hlavná podstata tohto prispevku je aj to ze môj otec a moja nastavaju svokra sú bratranci... ked som začala s mojim snubencom tak som si to hned zisťovala u knazov či je to legálne či sa môžeme zobrat na čo mi asi 5 knazi povedali že je to úplne v pohode že to cirkev dovoluje a viem že to tak je.... lenže svokra je stale v tom ze sme rodina a akurat včera ked sa to dozvedela tak nam povedala také veci pri ktorej som si pomyslela že moje babo nikdy neuvidi je mi s toho na figu lebo vobec sa s toho neraduje ale ked jej sestri syn oznámil ze je jeho priatelka tehotna plakala bola šťastná a ja som si za to zaslúžila len odpudzjúce slová :( neviem ako jej to mam vysvetliť že mi už niesme rodina ::(

lubka114
autor
19. mar 2012

@prahaxx : s nimi sa rozpravat neda jeho oco je flegma vobec so mnou nekomunikuje len vtedy ak ma ide zdrbať .... jeho mamka bola aspon doposial opak vždy sa so mnou bavila aj ked si stala za tym ze sme rodina .... presne to iste urobila aj jeho sestre bude sa vydavat a povedala jej ze jej nepojde na svadbu ja chapem ze je chora ale prečo nema rada svoje deti ? :(

klincek
19. mar 2012

tak jej nic nevysvetluj, zjavne by to nepomohlo, pretoze ona si to nechce nechat vysvetlit. pravda je na tvojej strane, taky daleky stupen pribuzenstva je v poriadku, ale ked je niekto tupec, tak je to jeho problem, ty s tym nic neurobis. skus sa s tym zmierit, kontakty obmedz na minimum, a vy si uzivajte jeden druheho a babo. ak raz pride k rozumu, tak to bude len dobre, a ak nie, jej skoda, sama sa pripravi o vnuca. zelam vela sil a optimizmu a krasne zdrave babo..uz len kvoli nemu sa ti oplati byt v klude, drz sa.

fialkaa
19. mar 2012

@lubka114 tak teraz je to uz jasnejsie. svokra ma zrejme obavu z toho, ze ste - aj ked vo velmi vzdialenom - pribuzenskom zvazku. na tvojom mieste by som to neriesila s knazmi ale s lekarom genetikom. svokra ma mozno obavy, ci vase potomstvo bude v poriadku. lekar-genetik by jej vysvetlil, ze ste v takom vzdialenom pribuzenskom spojeni, ze to nemoze mat vplyv na deti. a sucasne by som sa asi snazila svokrvcom dat jasne najavo, ze vy dvaja spolu chcete zit a ich nesuhlas na tom nic nezmeni. chce to podla mna hlavne komunikaciu. a to hned na zaciatku, lebo ked si tieto veci nevyriesite hned, bude sa averzia na oboch stranach len prehlbovat.

lubka114
autor
19. mar 2012

@klincek : ďakujem pekne za podporu .... len ma to trapi lebo snubenec tvrdi ze ma majú radi ale ja vidim ze oni ani vlastne deti radi nemaju o to ide ...

monika15
19. mar 2012

@lubka114
Ked sa mate radi a chcete ostat spolu tak nic nerieste proste....
chodte zoberte sa s 2 svedkami naco riesit ze kto komu ako ide na svadbu... boze hlupoty....
akoze sorry....
a hlavne zistite ze do akej mierty ste rodina, aby to babo bolo v poriadku....
drzim palce
bye

bubatinko
19. mar 2012

@lubka114 no ja keby som sa dozvedela, ze moj priatel je synom otcovej sesternice tak by mi nebolo vsetko jedno a asi by som z toho vycuvala, ale to je moj nazor a pocit.... pre mna je to este dost rodinne....

ale ak to ty tak necitis a ani on tak sa riadte sebou a nikým iným ale mozte sa casto stretnut s opacnymi nazormi ludi na vas vztah.... 😉

viki2912
19. mar 2012

kasli na svokru...ty s nou zit nebudes,ona ta zivit nebude...nemas dovod sa jej vnucovat,ziadat,zobronit o pekne slovo.kasli na nu,si samostatna jednotka.

lubka114
autor
19. mar 2012

@fialkaa : áno ano o tejto moznosti som vedela uz dlhsie presnejsie hned ako pojdem najblizsie k lekarke tak sa na to odvolam ... čítala som v jednej knihe ze najčastejsie posielaju na tie geneticke testy tie ženy ktore mali v rodine nejake vážne ochorenie ... ale zase čo som počula musi to absolvovať každá tehotna žena lebo človek nikdy nevie.... ale silno verím v to že v tom to bude naše malé zdrave lebo žiadnu rodinnu chorobu nemame... len to zrejme potrebujem mat na papieri ... a komunikacia so svokrou včera som s tym sekla u mna už klesli tak uplne na dno že neviem či im to niekedy odpustim :(

lubka114
autor
19. mar 2012

@monika15 : to mame zistene je tam uplne mala pravdepodobnost že sa môže nieco pokaslat ... ja chcem mat krst v kostole ... a myslim ze každy mlady clovek chce mat svojich rodicov na svojej svadbe

lubka114
autor
19. mar 2012

@bubatinko 🙂 ide o to že nikto s tym nema problem len jeho mamka moj oco v pohode ... hlavne ak to cirkev dovoluje tak ma to teši pretoze mi už teoreticky rodina niesme tak to mi to vysvetloval knaz ale ona aj napriek tomu tvrdi svoje :(

monika15
19. mar 2012

@lubka114
ja nie som vydata a mali sme krst v katolickom kostole....
a ked sa tam maju hadat a sa neznasaju tak tvoja hamba to bude ked tam padnu slovne utoky veis....
takze keby som mala taky problem tak to urcite neriesim spolocnou svdabou 🙂)))

lubka114
autor
19. mar 2012

To som aj ja tvrdila snubencovi lenže je mu to luto lebo to na nom vidim ... je velmi zaujimave ze cela moja rodina to prijala v pohode a maju ho všetci radi a na mna maju len sproste slova ja fakt neviem kde robim chybu ... nechapem ako sa nemoze tesit na svoje prvé vnuča :(

vajboch
19. mar 2012

mať dieťa je zázrak a najkrajšia vec na svete...a to, čo si o tom myslia iní, ti môže byť ukradnuté...deti sú tvoja budúcnosť a nie svokrovci... 😉

prahaxx
19. mar 2012

@lubka114 su krestania? neverim ☹ na kazdeho cloveka sa da nejako ist, aj ked to niekedy trva cely zivot, nevzdavaj to, podla toho co pises, su to nestastni ludia, ktori sa vobec z nicoho nedokazu tesit ☹ - po svadbe to bude este horsie :-// obavam sa, musi zabrat aj nastavajuci manzel, on ich ako rodicov pozna najlepsie..
kopa ludi sa zobralo len tak, rodine kupili kolace a peniaze za oslavu minuli inak.. v zmysle hesla

ak si myslis, ze kazdy mlady clovek chce mat rodicov na svadbe, tak sa mylis, su alkoholici, bitkari, nervaci, debili.. a vselico mozne.. nie si jedina nestasna z takychto vztahov.. hlavne Ty sa tes.. ak ho naozaj chces, tak to musis brat uz so vsetkym okolo, starych psov novym kuskom nepriucis..

a dufam, ze sa neberiete hlavne preto, ze musite.. to uz davno nie je dovod, resp. dost ubohy dovod

strapco13
19. mar 2012

@lubka114 no tak ste rodina..jej povedz ze po svadbe a tym ze cakate dieta by ste sa rodinou tak ci tak stali
v podstate ste si so snubencom bratranci z druheho kolena /ak sa nemylim 😅 / tak uz je riziko genetickej chyby u vasho babatka male...ale daj si spravit testy, aj ked riziko uz je porovnatelne ako u dietatka z nepribuzenskeho manzelstva..ale otazka znie aj..ak zistis ze dietatko je chore..co potom? ako sa rozhodnes..ak si rozhodnuta si ho nechat, tak su testy zbytocne pred porodom
co sa tyka vztahu so svokrou..je mozne ze sa boji o babatko, nevie to spracovat, potom by boli vysledky testov, ze babo je zdrave mohli pomoct k uprave vztahov
ale kedze pises ze aj jeho sestre poedla nie peke veci, tak asi bude problem v v niecom inom ako to ze ste "pribuzni", takze by som sa na jej reci vykaslala a ak sa so snubencom naozaj lubite, tak sa lubte aj nadalej a uzivajte si ze cakate babatko..svokra sa s tym bud zmieri alebo nie..to uz bude jej problem 😅

maminuska
19. mar 2012

@lubka114 a všetky ostatné , vztah je geneticky dost tesný, ale to neznamená že nemôžete mat zdravé a pekné deti.
Rodina ste bez ohladu na stupen príbuznosti.
Závisí tvoje štastie na nej alebo nich ? veď s nimi asi žit nebudeš ?
Ja som sa dozvedela už keď som bola v druhom stave s najstaršou dcérou že dedo môjho manžela pochádza zo vztahu sesternice a bratranca. Výsledkom boli jeden zdravý syn , jedna hluchá dcéra a jedna hluchá a slepá dcéra. zdravý syn mal potom syna ( môjho exsvokra ), ten mal dvoch synov ( exmanžela a ešvagra ) a nám sa narodila zdravá dcéra, ktorá v 4 rokoch ostala postihnutá.
Potom sa mi s exmanželom narodil syn ktorý je v poriadku. No a u mna priamo v rodine pochádza dieta zo vztahu sesternica - bratranec .Dievčatko je veľmi šikovné.

lubka114
autor
19. mar 2012

@vajboch Ďakujem aj ja si to myslim 🙂

lubka114
autor
19. mar 2012

@prahaxx Nie ale chceli sme aj tak tohto roku v oktobri len nas babo predbehlo troska skor 🙂 Akurat mi naši povedali že sa mame zobrat a mame kašlat na nich ked si nevedia važiť boži dar ... ja ich nepotrebujem ale na mojich rodicov dopustit nedam vzdy stali pri mne v dobrom ci v zlom a veľmi im ďakujem za život ...

lubka114
autor
19. mar 2012

@strapco13 : ja som už pevne rozhodnuta beriem osud tak ako mi je súdene mame sa radi a to je hlavne a co nas postretne v živote budeme zdielat spolu aj ked bez jeho rodicov co mi je luto :(

lubka114
autor
19. mar 2012

@maminuska : Stále treba veriť a dúfať a ja verím v to že budume mať zrave na svet súce malinké.... je už dávno jasne ze budem s nim v každej chvili jeho sa nevzdam aj keby co bolo a ja to necham na osud v prvom rade spravim tie testy ale beriem to tak že som si toho vedoma aj ked tam je mala pravdepodobnost ...

strapco13
19. mar 2012

@lubka114 vies, ber to tak, ze oni su skodni, ze sa nevedia tesit z vasho stastia
drzim vam palce, nech vam to vydrzi a babatko a aj pripadne dalsie nech je/su zdrave 🙂

lubka114
autor
19. mar 2012

@strapco13 : Ďakujem pekne vážim si to veľmi 🙂

klincek
19. mar 2012

@lubka114 tak potom to mas o to lahsie-ak nemaju dobry vztah ani k vlastnym detom, tak ta to moze trapit o to menej. aj ked je to skoda, ale ty to nezmenis. mozno ta naozaj maju radi svojim sposobom, a to je maximum co dokazu..

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boska79
19. mar 2012

ale...ved ste rodina... moje deti, ak by si zacali s dcerami mojich bratrancov a sestranic... tak som proti. ved ste rodina...vzdialena...ale predsa rodina!

..ak sa uz stalo co sa stalo... tak v prvom rade riesit geneticke testy...a rodinne vztahy kaslat uz nato. uz ked je to takto... vela sil zelam