Nastávajúci svokrovci ma nemajú radi

lubka114
19. mar 2012

Do konca velmi zle prijali to že čakame babetko je mi s toho hrozne nemam chut ich vidiet :(((

jezibosorka
20. mar 2012

@mery.maja hehe, na margo knazov, ked Boh stvoril Adama a Evu, ti mali deti, a kedze boli na svete iba oni, tak tiez mali deti madzi sebou,,, ale jasne vtedy este manzelstvo nebolo a ani cirkrev a knazi,,,, 😀 knazi su len ludia a cirkev tiez len hrabe statky... volakedy v pohode sobasili dobre, ze nie bratov a sestry, ked nieco z toho mali a dneska sa idu hrat na spravodlivych..... 😝
.......

ivuska6
20. mar 2012

@lubka114 ak ta to trapi tak si nic stoho nerob ja som bola tiez nic pre svokru ani nechcela aby chodil moj somnou a teraz som najlepsia nevesta ale tak to casom byva. 🙂

klaraxxl
20. mar 2012

@tinki ak myslis tou vyssou spolocnostou napr.habsburgovcov tak oni sa tam mnozili krizom krazom medzi sebou a vysledok? jedna gen.vada za druhou, psych.problemy.. takze to neni moc dobry priklad, a aj keby nie moze sa to prejavit na vnukoch, pravnukoch..no chapem jej svokru , ja by som bola tiez razantne proti pri takto blizkom pribuzenskom vztahu 😒

boska79
20. mar 2012

@tinki no ak by - nebodaj - nikomu to nezelam, Tvojmu dietatu nieco bolo, hodis rukou, ze - nieje takych deti vela?

nejde len o ich deti...ale aj deti ich deti...

irriss
20. mar 2012

Moje svagrova je ditetem primych bratrancu. Jeji rodice maji spolecnou babicku...prijmeni....

Je jednim ze tri deti, ...
Ona ma neskutecne zdravotni problemy - "vnitrni i vnejsi"... 😎 🤐

tinki
20. mar 2012

@boska79
@klaraxxl
Ok, baby je to váš názor. Ale neviem prečo musíte zakladateľku témy hneď znevažovať. Ak ide o jej svokru. Do teraz jej nevadilo, že spolu chodia, až ked čakajú bábätko, tak jej ťuklo, že sú rodina? Doteraz kde bola?
No a teraz viete baby, že aj to, že sa umelo udržiavajú bábätká, resp. plody, ktoré by boli za normálnych okolností potratené a udržiavajú sa v tele matky, viete že aj to spôsobuje genetické poruchy?
Alebo ak by váš prastarý otec bol napríklad hluchý, tak by ho bolo treba zabiť, aby nemal deti, pretože môže sa to preniesť na ostatných potomkov? A čo iné diagnózy...cystická fibróza, aids...
Život nie je čierno - biely...treba brať do úvahy rôzne faktory. A hlavne sa nestarať do života druhých. Ona chcela poradiť, počuť názor. Vy svoj pridali, ja som svoj pridala. Nech sa rozhodne ako chce. Ale odsudzovať ju a baviť sa na tom, ponižovať ju...to sa mi nepáči..

annaopialova
20. mar 2012

ahoj nic ine neostava len si na seba zacat zvykat

bettypo
20. mar 2012

manželskou prekážkou to podľa kanonického práva nie. Zdravie dieťatka je medicínskou záležitosťou. Určite to netreba zanedbať a ísť na dobrý skríning, navštíviť genetika ...
Chápem rozčarovanie svokrovcov, hádam sa tie vzťahy časom upravia ...

Niečo o inceste, aby nedochádzalo k omylu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Incest

mery.maja
20. mar 2012

@jezibosorka no nemam slov.... 🤐 ale nebudem to rozoberat tu,a uz vobec nie o niecom takom ako cirkev co to nahrabala alebo nie a podobne veci....to ani nepatrí sem.....ja som jej len odpovedala na margo toho ze povedala ze aj knazi kde bola v tom problem nevideli 😖 🤐 🙄

micak
20. mar 2012

@lubka114 zacal sa tu pisat uz o kadecom, ale ja sa ti vyjadrim k teme povodnej, ktoru si ty zalozila. Doteraz svokre nevadilo, ze chodis s jej synom. AK si mysli, ze ste rodina a je to incest, preco sa nesnazila vas rozostvat, postvat proti sebe, preco na teba nikdy nenahucala, ze si nezela, aby ste boli spolu? Preco suhlasila ak vedela, ze to je "zle" ?
Moj nazor - nechala to tak, lebo dufala, ze sa rozidete a pojdete si svojou stranou. Teraz je uz ale neskoro, mate svojho potomka (zatial len v brusku), ona sa boji "co ludia povedia" a tym, ze je chora hlada dovody byt este viac zatrpknutejsia a o to viac vinit zo vsetkeho ostatnych. Ona podla mna v kutiku duse vie, ze sa nic nedeje, ze nie ste "cista rodina", ale to uz nezmenis. Samozrejme, ze nepochybuj ani ty ani manzel, ze ste mozno urobili zle, toto uz nie je pokrvne pribuzenstvo a babatko bude v poriadku. Len sa pekne ukludni, obmedzuj cas so svokrou an nevyhnutne zdvorilostne okamihy - pohladnica na meniny, narodeniny, Vianoce a zite si svoj krasny sen. Babatko potrebuje mat silnu a stastnu maminu, tak sa drz. Zelam vela sil a krasne trehulkovanie 🙂

riana12
20. mar 2012

poznam osobne jednu rodinu/manzelov/ - rovnako su v pribuzenskom vztahu ako je to u @lubka114 a nastavajuceho a maju zdrave 4 deti...
osobne mi to tiez nie je az tak proti srsti, ale myslim si, ze je to proste len o nezvyku, kedze mame zakorenene silne rodinkarcenie... zatial sa ku mne nedostalo, ze by taketo zvazky az tak silne riesili niekde na zapade...

@boska79
@monika15 naco jej teraz radite geneticke testy? ked uz, tak ste jej genetiku mali trieskat o hlavu pred tym, nez otehotnela ci si vobec nieco zacinali... byt na jej mieste, tak mi z takychto reci ostane len dobre na grc zo samej seba...

@lubka114 skus dat svokrovcom cas, priprav snubenca na nejaku debatu (poriadne si pohovorte o svojich pocitoch) a skusila by som aspon raz si sadnut so svokrovcami, nech ti daju sancu... pretoze ak ta do chystania svadby a otehotnenia aspon svokra akceptovala, preco je teraz taka? treba to skusit od nej vymamit... a pokial nula bodov, okresam vzajomnu komunikaciu na minimum - trebars na narodeniny ci Vianoce navstivit sa, dovolit kontakt s vnucatom... inak sa nevnucovat, no byt otvorena do buducna svokrovcovych iniciative ku kontaktu...

lubka114
autor
20. mar 2012

@klincek najhoršie je to že môj priatel tvrdi ze sa mam na nich viac usmievať ale ked ja sa vážne nedokažem pretvarovať že je všetko v poriadku :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@miriam11 Ide o to ze ked jej sestri syn povedal že jeho priatelka caka babo tak bola rada a nami len opovrhuje :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@boska79 : Ak to Cirkev nepovažuje za rodinu tak to ani ja tak neberiem :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@nela82 : To v najblizsej dobe idem urobit jednoznacne chcem spravit geneticke testy :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@mandragora22 : Budeme byvat u nas nie trapi ho že jeho rodicia sa takto k tomu stavaju a k ostatnym su v pohode :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@mandragora22 : Presne tak 🙂 Ďakujem za pochopenie

lubka114
autor
20. mar 2012

@svetllana : Možno až vtedy ju to prejde ked uvidi geneticke testy alebo to male inač to nevidim :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@ajca123 : Ďakujem pekne som rada že niesom jedina ktora ma nejaky problem so svokrou 🙂

mahalo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka114
autor
20. mar 2012

@lenka20 : Dakujem za názor :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@ciusinka : Ďakujem 🙂

lubka114
autor
20. mar 2012

@micak : Ďakujem pekne práve niektoré tu nepochopili vyznam slova "incest" čo je dost smutné ... a prave ze som to riesila s knazmi lebo to bolo prve co som mohla urobit a som si plne vedoma že je tam mala pravdepodobnost aby bolo male chore ale viem aj to co je incest a co je druhy stupen pribuzenstva co sa uz nepoklada za príbuzenstvo podla cirkvi .... jeden kanz mi povedal len tolko Je to len ludska hlupost co si vymysleli ohladom bratranca z druheho kolena ... od jakziva bolo zakazane aby sa bral bratranec so sesternicou ale on uz nieje moja rodina ... To je vysvetlenie pre ženy ktoré nepochopili význam tohto prispevku ......@micak : Ďakujem velmi pekne za pekne slova taketo nieco potrebujem nieco co ma ukludnuje vážim si to 🙂

lubka114
autor
20. mar 2012

@riana12 : Ďakujem za radu ja už poznám takých rodín viac a majú zrave deti len ma trapi to že kym sa nepovedalo o dieťatku tak bolo dobre ale ako nahle sa to dozvedela tak bola búrka ... Chcem aby sa tesila s toho rovnako tak ako sa tesila ked jej zavolala jej sestra ze jej syn s priatelkou čakajú babo a to este niesu zobraty a nikto im v tom nebranil ale nám áno a veľmi ma to trapi :(

lubka114
autor
20. mar 2012

@mahalo : Vieš čo je najviac sila že niektoré tu hovoria o inceste co si myslim že nemajú ani šajnu o tom čo je incest :(

nibiru
20. mar 2012

ani mna nema rada svokra zijem a som tu aspon mam od nej pokoj nestara sa mi do zivota,vychovi nakolko jej kombinacia osobnosti by ma dostala na psychiatriju som vdačna že je tam kde je!!!!!!!!!katolička, zdravotna sestra(v ambulancii drogovo závislých),alkoholička + papa lieky ved je pri zdroji .....pred ostatnymi sväta žena mila a dojde domou zapne omšu nacenga sa da si lieky naspanie a spi zobudi sa a opakuje neraz sme skoro vyhoreli ked varila a zaspala ked sme u nej byvali .....ber to stej lepšej stranky obmedziš navštevy ušetríš si nervy a hlavne vykašli sa na nu:o))))))))))))ved s nou žit nebudeš....to že byvame sami je to najlepsie co sme mohli urobit lebo byvanie s nou robilo len zlobu neskor sa starala do nas takže aj to.a reči o inceste hahahahahha som sa pobavila nepoviem keby ste boli surodenci.

riana12
20. mar 2012

@lubka114 fakt skús ešte pohovoriť so snubencom a risknite s rodičmi nejake posedenie, rozhovor a podla toho sa zariadis ďalej... a zvyšné, co tu bolo povedané, už neries, nerob si z nich tazku hlavu 😉

lubka114
autor
20. mar 2012

@nibiru : Fúha tak to vážne nezavidim ale máš pravdu je ovela lepšie strániť sa ľudí ktorí nám zneprijemnuju život a žiť s tymi ktori nas Lubia ..

irriss
20. mar 2012

@lubka114
ono zalezi z jakych zdroju se "incest" vycte...
zalezi na krajine, zalezi na mravech, zalezi na mnoha aspektech.. 😉
Ja bych rada vedela, kde jsou presne limity, kde "konci" rodina a tudiz "zacina intimni volnost"
Podle meho vzdaleni bratranci ne(jako jste vy)..ale primy ano..ale zase kdyz se podivam na priklady, kdy nejsou lide provazani pribuzenstvem a presto jde o "incest"...tak jen potaji prihlizim... 😉nechapu souvislosti ☹

Zde v Italii je povazovano za "inecst" i zdanlive daleke a neskutecne spojeni mezi dvema lidmi..
Dam Ti priklad:
zde se povazuje za incest, kdyz se vyda intimni cestou - vdovec se sestrou zemrele manzelky...
nebo tu byl nedavno pripad, ze se intimne zblizila maminka s manzelem jeji dcery (ktera mimochodem zemrela) a spolecne vytvorili rodinu..takze "babicka se stala maminkou"

lubka114
autor
20. mar 2012

@riana12 : Ked ja ma strach ze vybuchnem lebo nemam rada ked niekto po mne krici :(