Naťahovanie sa o dom

zofka189
24. aug 2021

Dobrý večer chcela by som sa s vami poradiť čo máme robiť. Priateľ zdedil som,brat sa vzdal dedičstva voči priateľovi nech to ostane jemu..Sestra bola matkou vydedená mala len z otcovej štvrtiny nárok na pojednávaní sa rozhodlo že priateľ ju vyplatí ako mu bolo pridelené, vyplatená bola.. Len ona aj po vyplatení si nechce dať vysvetliť že nemá s tým domom už nič..a chce ho predať. V Tom dome s nami býva aj ten brat ktorý sa vzdal dedičstva a to ju tak štve že neustále nám robí problémy chodí na kataster a chce aby jej dali informácie o dome podzemku pod ním atď.. Veď keď už bola vyplatená nemá nič spoločné s domom ani nemá právo ho predať. Na koho sa už máme obrátiť aby jej to vysvetlí 🙉🙉. Ďakujem za všetky rady

zofka189
autor
24. aug 2021

@vroni áno preto ju teta vydedila pre opustenie deti alkohol a to správanie..

sasa1310
24. aug 2021

@vroni notárovi to je jedno pokiaľ všetky strany súhlasia. Ak by namietala, hneď tam by mala nárok na 1/2 zo svojho zákonného nároku. Občiansky zákonník

zofka189
autor
24. aug 2021

@sasa1310 tam bola vtedy ticho ako baránok ešte bola rada že aspoň po otcovi niečo bude mať.

sasa1310
24. aug 2021

@zofka189 a preto prebehlo dedičské, lebo bola ticho. A to ste mali šťastie. Otázne, či jej túto info niekto podsunie. Lebo môže dedičské konanie napadnúť hocikedy. Stačí keď si prečíta občiansky zákonník

zofka189
autor
24. aug 2021

@simca06022011 veď to že si to nechce dať vysvetliť že už nemá nič spoločné s domom.asi to nevie predýchať. Práveže si žije ako pani chlap zarobí ona tiež ale každý deň musí byť alkohol 😑a potom začína a vykrikuje po ulici ako blázon

annamalaga
24. aug 2021

Treba zamknúť bránu a kúpiť psa veľkého , nech nechodí.

zofka189
autor
24. aug 2021

@sasa1310 ako ona rátala s tým že po mame nebude nič mať..to hneď povedala že od k...nič nechcela. Len teraz ako ten brat býva s nami v dome hej začalo šibať že ide predať dom.

sasa1310
24. aug 2021

@zofka189 a keď už teda bola vydedená, tak podľa zákona mali dediť jej deti.

vroni
24. aug 2021

@sasa1310, je krajne nepravdepodobné, že by notár volal na dedičské konanie neopomenutelneho dediča a schválil neplatný závet. To mi pripadá hodne fantazmagoricke. Takže predpokladám, že listina o vydedeni existuje. Túto formu OZ pripúšťa.

zofka189
autor
24. aug 2021

@sasa1310 V zaveti bola že z tety strany nemá nič len po otcovi a to sme ju vyplatili.dom sa delil medzi priateľa jeho brata a ona mala len tu časť po otcovi brat sa vzdal a ju sme vyplatili a teraz ako on tu býva ona chce predávať

simca06022011
24. aug 2021

@zofka189 tak jej nevysvetlujte nic :D treba ju vymknut, vyradit.. ak vas bude obtazovat riesit ako s opilcami = policiou. Pokym nejde nieco po dobrom, pojde po zlom... Toto je uplne bezny pripad, dohodnu sa, podelia si, vyplatia co sa dohodne pred notarom a potom zacnu vymyslat a spekulovat, ked penaize prehajdakaju... KEd to chce riesit, moze si najst pravnika, napadnut zavet sudom a budete to riesit. S tymto vam pravnik poradi potom.
Opitemu cloveku tazko nieco vysvetlis. Triezvu odchytit, ci jej to stoji za rozbroje v rodine, ak ano, tak naozaj ju budete riesit ako cudziu a dvere ma zavrete ku vam... Co jej vadi, ze tam byva druhy brat s vami? chce sa aj ona pristahovat? Ved brat sa vzdal dedicstva v prospech druheho brata... nic na tom nie je.

sasa1310
24. aug 2021

@vroni celé je to nejaké fantazmagorické. A keď ju vydedili, tak musia dediť jej deti.

zofka189
autor
24. aug 2021

@vroni tam sa dozvedela že je vydedená keď sa čítala závet. Notár nám povedal že keď ju vyplatime prídeme podpísať že je vyplatená a všetko je na priateľa. Tak sme aj urobili bola podpísať že peniaze dostala rok bol kľud a teraz to chce predať

zofka189
autor
24. aug 2021

@sasa1310 áno to by mali. Zajtra ide priateľ po kópiu závete a jej to ukáže ešte raz čo sa tam pisalo.

annamalaga
24. aug 2021

@zofka189 to budete zbytočne chodiť. Ona stejnak nepochopí , že ako sa správala v minulosti, tak sa jej to teraz vypomstilo. Dúfam , že sa aspoň o deti stará.

lienka.7
24. aug 2021

@zofka189 ako moze predavat nieco co NIE JE JEJ? 🤣🤣🤣

zofka189
autor
24. aug 2021

@annamalaga nie deti sú u svojich otcov. od vtedy sa a nimi nekontaktovala platí na nich výživné ktoré jej boli pridelené

simca06022011
24. aug 2021

@lienka.7 presne, ja by som ju nechala, nech predava a beha.. za to sa kludne do basy dostane, ak od niekoho vezme peniaze za cudzi dom

emalka
24. aug 2021

@zofka189 este potrebujete zistit, ci sa to vztahuje na potomkov vydedenej. Citujem: "Poručiteľ môže účinky vydedenia vztiahnuť aj na potomkov vydedeného dediča, pričom voči nim už nemusí platiť niektorý z dôvodov vydedenia. Aby sa však účinky vydedenia vzťahovali aj na potomkov vydedeného dediča, musí to poručiteľ výslovne uviesť v listine o vydedení."
Cize ak tam toto nebude, tak jej dedicstvo by malo byt rozdelene medzi jej deti. Ak je listina o vydedeni sucastou zavetu tak by to tam malo byt.

marca12
24. aug 2021

@zofka189 ja by som ju uz udala na policii za obtazovanie,ved takto sa zit neda. Spravili ste maximum uz len smer policia. Dokazy mate smsky od nej a este ak sa objavi inzerat,to uz bude mat co vysvetlovat.

sasa1310
24. aug 2021

@zofka189 To dedičské je celé nejaké divné a tipujem, že určite neplatné.
Najprv píšeš, že bola vydedená. Tak keď bola vydedená, tak ako môže notár povedať, že keď ona potvrdí, že peniaze dostala, tak dom bude priateľov.
No myslím si, že keď si nájde sestra právnika, tak môže tvoj priateľ dávať časť domu. Lebo podľa toho čo píšeš je celé dedičské tak "trochu" mimo zákona.
Alebo ti priateľ nepovedal celú pravdu

vroni
24. aug 2021

@sasa1310, časť domu zdedila po otcovi a ta jej bola vyplatená, keď som to správne pochopila.

sasa1310
24. aug 2021

@vroni ale to malo byť na inom dedičskom. Prečítaj si posledný komentár od nej. Veď to je celé nejaké chaotické

vanda323
24. aug 2021

@sasa1310 Ahoj, počuj chcem sa opýtať to tam musíš zadať to IČO? Svieti tam pri IČO hviezdička , lebo ja keď žiadam do katastra môjho ocka už je nebohý ale dedičské ešte nebolo, tak mi nič nezobrazí že proste ako keby nič nevlastnil tak isto dedo žije zadam jeho a tiež nič

sasa1310
24. aug 2021

@vanda323 nie, nemusíš. Hladáš cez vlastníka, hej.

qetka
24. aug 2021

kedy bolo dedicske po otcovi a kedy po mame? nezomreli asi naraz, ci?

vanda323
24. aug 2021

@sasa1310 Áno áno tak hľadám tak nechápem potom

vanda323
24. aug 2021

@sasa1310 Teraz som manžela zadala a vyhodilo mi že žiaden vlastník podľa zadaných údajov nebol nájdený nechápem to

qetka
24. aug 2021

@vanda323 a dobre si vybrala katastralne uzemie a ten zvysok? napis mi kludne do spravy udaje ak chces pomoct, pozriem ti to. Robim s katasteom casto ;)

vroni
24. aug 2021

@sasa1310, je to chaotické, ale tak dvakrát sprostredkovana správa asi ani ina byť nemôže. Myslím, že ani autorka, ani jej priateľ a ani ta vydedena sestra nenaju právnicje vzdelanie, aby dokázali bezchybne zhrnúť situáciu. Tak tu veštime z kristalovej gule, cele to môže byť úplne inak.

vanda323
24. aug 2021

@qetka Jej vážne ďakujem ti ....idem ešte raz skontrolovať, ak to nepôjde tak ti rada napíšem