Návšteva rodičov

3. sep 2022

Ahojte, potrebujem počuť názor či som spravila chybu ja alebo moji rodicia ci môj manžel. Mame chatu. Plán bol ze od soboty do stvrtka budeme na chate s manželovymi rodičmi a potom s mojimi. Moji na chate ešte neboli. Všetko bolo fajn manžel mal s otcom rozrobené nejaké pracovne veci a ja sa starám o malinke bábätko.v pondelok večer mi mama napísala ze prídu v utorok. Chata má 5 lôžok. Napísala som jej ze nemôžu ze nás je tu vela, ze až v štvrtok alebo v stredu. Ze svokrovci môžu odísť skôr. A aj babatko potrebuje svoj klud a rezim. Je to mensia chata a vsetko v nej pocut.Odpísala ze idú na výlet a ze prídu v utorok tak som jej napísala opäť ze v utorok to nie je vhodné. Ze nemajú kde späť a co jest...prišli reči typu vyspíme sa v aute (vonku je v noci 8*C) jest nepotrebujem, nikto sa nám nemusí venovat atď...neviem aký zážitok by z toho mali..keď ja som ich chcela normálne ubytovať,pohostit, zobrať na výlet po okolí. Tak sa urazila ze ich moji svokrovci za nič nemajú a ze co komu spravili ze chceli prisť.vobec nepochopila fakty s ubytovaním jedlom a režimom ...s tým ze manžel mal s otcom robotu a nemohli by sa im venovať. Ani sa svojich rodičov nepýtal ci odijdu v utorok aby mohli prísť moji. Moji Išli na výlet ale k nám neprišli.v štvrtok sa vrátili domov a mama je urazena. Napísala ze jej mam napísať čas dátum a miesto kde ma prísť aby bola s nami nabudúce.. teraz to maká vlastne všetko Ken to nechcela dodržať.

kaktusik007
3. sep 2022

v uvodnom prispevku vravis, ze potrebujes pocut iny nazor.... ale de facto potrebujes pocut nazory ze chyba je v tvojej matke a nie v tebe.... naco potom tato diskusia? Ved cele spravanie Tvojej matky si zrhnula stylom ze si ide tvrdohlavo za svojim ze ona chce a bodka -- cize nepripustas svoje ani minimalne zavahanie ze by si nieco mohla spravit ty inak. OK, asi mas pocit ze svet sa toci okolo teba a teraz tomu tak je, len.... rodicia su rodicia.
a tento posledny koment -- ze mas dost svojich penazi.... OMG, posobis fakt ako nevyzrete decko este. V pohode, zi si vo svojom vesmire, znic si vztahy s rodicmi a ked Ta Tvoj chlap odkopne /lebo toto na 100% nevies nikdy / potom.... ale nic, verim ze raz dospejes.

0silvia0
3. sep 2022

Tvoja mama sa takto sprava lebo ziarli na svokrovcov. Ma pocit, ze ich viac uprednostnujes, mozno ze ich mas radsej, ze k vam maju blizsie. Tak trucuje a chce si presadit svoje. Kasli na to, jej vec ked sa nevie prisposobit.

autor
3. sep 2022

@kaktusik007 vôbec ma nepoznáš, som dosť dospelá aj rozumná. A áno prijímam aj tvoj názor. Fakt je taky ze sme s manželom v pondelok večer rozhodli ze nechceme aby prišli v utorok.. nemám pocit ze sa svet točí okolo mňa. Skôr okolo môjho dieťaťa🙂 a už vôbec nerozumiem tej poznámke ze by ma mal chlap odkopnut..

autor
3. sep 2022

@kaktusik007 a keď sa môžem spýtať čo také som mala spraviť inak? Mala som povedať svokrovcov v pondelok večer ze v utorok majú ísť preč lebo prídu moji rodicia? Alebo som mala povedať manželovi ze bude spať na zemi v kuchyni aby mama spala pri mne a otec pri svokrovcoch? S čím by určite zas nesúhlasila svokra.. ci ako co sme mali podľa teba spraviť? Keď už chceš radiť tak porad..

tykat
3. sep 2022

@autorka vies co vobec nic si nevycitaj, mama mozno nechape ake komplikacie by sposobila keby prisli v utorok (jest nemusime, v aute sa vyspime...). Ty ju poznas najlepsie aka je, ze aj tak by cakala pohostenie, program a vecer pripravenu postel.
Mozno aj preto si mala taky stres lebo vies ako by to dopadlo.
Takto bude jasne vediet ze ak sa raz dohodnete a tyka sa to viacerych ludi a ich prisposobeniu (dovolenka, spanie, robota...) tak si nemoze len tak diktovat zmenu.
Teraz sa este bude oduvat ale bude to len pre nu na skodu. Ty sa tvar normalne, a ak to este vytiahne, povedz ze podmienky boli jasne a nedalo sa to z hodiny na hodinu zmenit.

maciatkolulu
3. sep 2022

@tykat prečo bol svokor nevyspatý? Ja neviem, no.. Podlanmnanjenzabtym podstatne viac. Véd rodičia chceli späť v aute, to by nerusili dieťa a jeho režim, pripadne mohli tu jednu noc späť inde. Ale ako niekto písal, teba nezaujíma iný názor, chceš, aby ta ostatné utvrdili v tvojom, ale to je ťažko, keďže nepoznáme pravdu. To tvoji risicia ešte nevideli vnúča?

zuzudrnda
3. sep 2022

Každý škandál trvá 3 dní. Nevyčítala by som si nič a s maminou / ocinom rozprávala,akoby sa nič nestalo. Lebo z vašej strany išlo všetko podľa dohodnutého plánu. Mamina ho chcela meniť. Vtedy musí rátať aj s tým,že to nepôjde. Zvyšok je už jej reakcia,za ktorú nenesies zodpovednosť. A pri najbližšom rozhovore k tejto téme radim byť vecna, držať sa dohodnutého a tým rozhovor ukončiť a mamina si snáď postupne zvykne,že si dospelá. Rešpektovať a byť rešpektovaný😉. Dobre bude.

jasminet
3. sep 2022

Chceli prísť v utorok, varovala si ich, že postele pre nich nie sú, jedlo by ste im snáď mali aké ponúknuť, svokra by kávu uvariť tiež mohla... Posedeli by, a buď pochopili, že treba ísť domov a prísť v dohodnutom termíne alebo by spali v aute pod dekou....A keď to nevyšlo teraz, môžte ist aj buduci víkend. Tiež máme chatu kde treba zakúriť, jedlo doniesť a chodili sme tam aj s novorodencami. Zas to nie je presun na koniec sveta....

autor
3. sep 2022

@maciatkolulu videli vnúča lebo sme my boli za nimi. Ty by si nechala späť rodičov v aute a to uz od 21hodiny.. ? Inde sa tam späť nedá až 30km vedľa.. no ak by sme boli 7 tak by sa nevyspal nikto .. je to fakt mala drevena chata... kde izba má na šírku 3 metre a na dĺžku 2,5 a sú v nej 2 postele.. to isté druhá izba a v kuchyni je mini gauč.. a okrem toho ja som ich nevolala späť v aute keď je vonku 8*C ...ja si za svojim názorom stojím aj druhý krát by som sa tak rozhodla.. otázka skôr znela ci je právom moja mama urazena..ci sme fakt s manzelom spravili chybu. Ja si myslím ze nie.

autor
3. sep 2022

@zuzudrnda asi máš pravdu..

autor
3. sep 2022

@jasminet no skoro 200km pre nás teda je..cesta trvala 4 hodiny.. a my tam na 2 noci nechodíme určite, teda zas by si manžel musel brat dovolenku a už jej teda vôbec nemá veľa.. a my máme tiež už nejaký program aj na iné víkendy.

autor
3. sep 2022

@jasminet určite by nešli 200km v utorok domov preto aby v štvrtok prišli to je 400km pri cenách benzínu.. neekonomicke

autor
3. sep 2022

@tykat presne si to vystihla a ona by to presne čakala.. ja svokrovcov rešpektujem ale nemáme kamarátsky vzťah aby som im kázala co majú robiť a ako sa prispôsobovať mojim rodičom...a áno viac krát mi už rodicia zmenili plány a už som si povedala ze nie lebo už mám dieťa a budem sa prispôsobovať len jemu...

plnenapaprika
3. sep 2022

Presne ten problem s chatou a dietatom name aj my. Zaujima ma, preco vlastne mama zmenila dohodu a chcela prist skor? Aky dovod uviedla?

jasminet
3. sep 2022

No, máš svoju pravdu. Z môjho pohľadu - robíš z toho zbytočnú drámu.

solange7
3. sep 2022

Tvoja mama ta absolutne nerespektuje. Keby sa s niekym dohodnem nech pridu vo stvrtok a oznamili by mi, ze pridu v utorok, tak im poviem nie. Keby dalej naliehala, tak sa rovno spytam co na tom nerozumie. Pridi vo stvrtok a konoec debaty. Ziadne prisposobovanie sa.
Keby mi zavolala ci mozu prist v utorok, ze im to inak nevyhovuje, tak by som najprv zistovala z akeho dovodu im predosla dohoda nevyhovuje a mozno potom by som skusila najst riesenie. Ale ziadne take, ze mi niekto ako malemu dievcatku oznami, ze pride v utorok a bude spat v aute. Skratka nie.

autor
3. sep 2022

@jasminet len som chcela počuť názor, či z čoho robím drámu ?nechápem..

autor
3. sep 2022

@plnenapaprika jej odôvodnenie bolo ze ma byt zle počasie.. celý týždeň bolo rovnaké...

plnenapaprika
3. sep 2022

Hm..

autor
3. sep 2022

@solange7 ich odôvodnenie bolo ze sa ma zhoršiť počasie, počasie bolo rovnaké.. a áno bolo to také. Prideme zajtra už sme zbaleni ,aby si vedela..nič také mohli by sme, dalo by sa, rozmyslame...

autor
3. sep 2022

@solange7 a k tomu celému ak by prišli vo štvrtok a boli by do nedele mali by fakt pekný výlet boli by s nami užili by si vnúča, nakoniec z toho nebolo nič.. a to ich na tu chatu voláme už 6 rokov.. :(

autor
3. sep 2022

Ďakujem za komentáre. Koncim diskusiu. pochopila som ze mama ma nerešpektuje, tiež to ze sme sa s manželom v pondelok rozhodli správne. Nebolo by vhodné keby prišli v utorok po žiadnej stránke. Bola to mesiac plánovaná akcia, kvôli ktorej sme prerušili aj iné plány a som sklamaná ze zas neprišli. Ale my sme prežili pekne dni a môžu vlastne lutovat ze neprišli.

solange7
3. sep 2022

Ved je jedno ake je pocasie. Islo o vasu chatu a rodinu. A pokial viem, monzunove obdobie u nas sa nechysta. Je tak sucho, ze je clovek rad ak dve hodiny vkuse prsi.
Nic si nevycitaj. Nabuduce zdorazni mame kedy maju prist a ze skor im nebude mat kto otvorit.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
4. sep 2022

Aká matka, taká Katka 🙂

heidy222
4. sep 2022

@elizabet173 v ideálnej situácii ano, ale vieš ako to je v rodine, citové vydieranie, nechces aby bol niekto urazený a potom to takto dopadne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
4. sep 2022

@autorka mna este zaujima co na to tvoj otec, lebo mi pride ze mama zaveli a ide sa.
Inak 6 rokov ich volate??? A ja ze teraz mate novu chatu tak chceli prist pozriet... a vy sa po 6 rokoch dohodnete na termine ktory mama len tak zmeni lebo pocasie? 😂...tak to si naozaj nic nevycitaj.