Návšteva rodičov

3. sep 2022

Ahojte, potrebujem počuť názor či som spravila chybu ja alebo moji rodicia ci môj manžel. Mame chatu. Plán bol ze od soboty do stvrtka budeme na chate s manželovymi rodičmi a potom s mojimi. Moji na chate ešte neboli. Všetko bolo fajn manžel mal s otcom rozrobené nejaké pracovne veci a ja sa starám o malinke bábätko.v pondelok večer mi mama napísala ze prídu v utorok. Chata má 5 lôžok. Napísala som jej ze nemôžu ze nás je tu vela, ze až v štvrtok alebo v stredu. Ze svokrovci môžu odísť skôr. A aj babatko potrebuje svoj klud a rezim. Je to mensia chata a vsetko v nej pocut.Odpísala ze idú na výlet a ze prídu v utorok tak som jej napísala opäť ze v utorok to nie je vhodné. Ze nemajú kde späť a co jest...prišli reči typu vyspíme sa v aute (vonku je v noci 8*C) jest nepotrebujem, nikto sa nám nemusí venovat atď...neviem aký zážitok by z toho mali..keď ja som ich chcela normálne ubytovať,pohostit, zobrať na výlet po okolí. Tak sa urazila ze ich moji svokrovci za nič nemajú a ze co komu spravili ze chceli prisť.vobec nepochopila fakty s ubytovaním jedlom a režimom ...s tým ze manžel mal s otcom robotu a nemohli by sa im venovať. Ani sa svojich rodičov nepýtal ci odijdu v utorok aby mohli prísť moji. Moji Išli na výlet ale k nám neprišli.v štvrtok sa vrátili domov a mama je urazena. Napísala ze jej mam napísať čas dátum a miesto kde ma prísť aby bola s nami nabudúce.. teraz to maká vlastne všetko Ken to nechcela dodržať.

gelifil
4. sep 2022

vidiet to aj z toho, ako saa vyjadrujes o "nasom hlavnom meste" (co je pupok sveta 🙂)....co cakas od strasich ludi, co tam nikdy nezili, ze sa tam budu vyznat?!....chyba ti pokora

autor
4. sep 2022

@gelifil to ze si môžem kúpiť chatu nema nič spoločné s týmto príspevkom bolo to písané istej osobe, ktorá sa bojí ze mam rada svokrovcov lebo manželovi pred XY rokmi prispeli na chatu.. a ešte sa bojí ze keď ma ten manžel odkopne ze sa asi vo svete stratím.. a tiež si nebudem kupovať chatu od miesta kde bývam cca 350km len pre to aby tam moji rodicia prišli, chata ktoru mame je od nich 180km.myslim ze to nerobí žiadne dieta aby si kupovalo nehnuteľnosť pre to aby rodicia k nemu chodili.alebo ty áno?myslím ze úcta k rodicom sa týmto vôbec neprejavuje..

autor
4. sep 2022

@gelifil 🙂 moji rodicia nemajú ešte ani 60. Čakám ze trafí aspoň 200 metrov do tesca peši...títo je už trápne chytanie za slovíčka a riešenie úplne iného než počiatočnej témy...

autor
4. sep 2022

@gelifil a nepotrebujem svoju chatu... a už vôbec nie keď manžel jednu ma, to co je za zmýšľanie..

autor
4. sep 2022

@gelifil a Bratislava vôbec nie je pupok sveta.praveze je to obyčajne slovenské mesto, kde platia rovnaké pravidlá ako v Žiline aj v Košiciach, rovnaký jazyk obchody meno..nie je to Amerika,ani Ázia ale obyčajná Bratislava.. keby chceli tak by sa zorientovali

gelifil
4. sep 2022

opakujem, co som napisala: si velmi povysenecka, nemas ani stipku pokory a ocividne netusis, o com je zivot (predpokladam, ze ziadny vazny problem si doteraz neriesila)... a predstav si, su deti, co si kupuju nehnutelnosti, aby boli blizsie k rodicom....ale tebe to tvoja pycha nedovoli pochopit a prijat taketo zmyslanie...nezabudni - SU TO TVOJI RODICIA

eva8
4. sep 2022

Investuj niekam svoje peniaze, lebo ti prepadnú, je inflácia. Ja som už na to v minulosti doplatila.

kaktusik007
4. sep 2022

@gelifil toto jej nevysvetlis.... ale raz dospeje a pride na to, len teda aby uz nebolo neskoro...

eva8
4. sep 2022

@elizabet173 spomenula si zle vychovanie, tak som nadviazala. Len som napísala, že sme svoje deti vychovali príliš demokraticky, t.j. hovorime o niekom, u koho nepoznáme pohnutky, že je arogantný, prejavuje svoju moc a pod. Dcéra sa podobne správa, čo opisuje u mamy. Tvrdohlavé sa utvrdzovanie sa vo svojej pravde 🙂 Kopíruje chtiac - nechtiac. Beriem, že ich chata, ich pravidlá, Ich dohoda. Ale aj improvizácia existuje, aby všetci boli v pohode. Spali by v aute? V pohode. Manžela by som poslala k otcovi do auta, však nie sú z vaty, bola by sranda, mama by bola so mnou.. Alebo majú gauč v kuchyni, dá sa roztiahnuť, 2 osoby by sa tam vyspali. Dobrých ľudí sa veľa zmestí. Možno by bolo dobré, že by "všetci svokrovci" boli pokope. Možno by sa chlapi opili a utuzili by vzťahy navzájom 🙂

autor
4. sep 2022

@gelifil áno určite si kupujú deti nehnuteľnosti pri rodičoch ale nie keď už nehnuteľnosť majú. Ked predsa niekto ma dom 50km od rodicoch nepojde si kupit dalsi aby bol blizsko pri nich. Je tu milión ten kde sa prave ľudia nechcú sťahovať k rodičom a ja som povysenecka lebo si nekúpim chatu pri nich keď uz jednu mame? za to ze moja mama nedodrzala termin ja určite povysenecka nie som. A to co som prežila je len moja vec. Teda do toho nič nie je... postáv sa pred zrkadlo a urážajú samu seba.

autor
4. sep 2022

@kaktusik007 ako na čo prídem? A stále si nenapísala ako by si túto situáciu riešila ty.len urážať to áno.. ale reálne napíš kde by si koho uložila. Co by si komu dala jest. A ako by si to vysvetlila svokrovcov.. toto vysvetli. Lebo to je téma nie to ci mňa manžel odkopne alebo to ci ja si kde kúpim chatu.. a za čo..

kaktusik007
4. sep 2022

ale ved napisala som ako by som to riesila - ako pise
@eva8 dobrych ludi sa vsade vela zmesti

autor
4. sep 2022

@eva8 je škoda vysvetľovať a opisovať priestor chaty no nič z toho nie he možné.. môj otec je po operacii určite by nespal v aute a prečo by som mala posielať manžela späť do auta po celodennej práci kde je 8*C? Sú kompromisy a kompromisy ... sranda by určite nebola..co je smiešne na tom späť v aute s mojim otcom .. ?

autor
4. sep 2022

@kaktusik007 isté aj všetkého veľa škodí.. to je tak primitívne a hlúpe...nie je to žiadne reálne riešenie...

kaktusik007
4. sep 2022

pohora ti chyba. To je proste fakt.

autor
4. sep 2022

@kaktusik007 a tebe zdravý rozum, čo je pokora? Keď sú tam raz len 5 posteli nikdy sa tam nevyspi 6 ľudí to je fakt.. ani do auta nedáš 6ludi keď máš len 5 sedaciek a môže sa každý aj na hlavu postaviť je to nereálne.. a ten kto by s tým súhlasil by za to niesol aj zodpovednosť.. a riešil by pripadne problémy som rada ze som sa im vyhla.. a nie nenapísala si reálne riešenie.. ak áno tak mi prosím ukaz kde asi som prehliadla

eva8
4. sep 2022

Ty vieš najlepšie. Všetko sa pre niečo deje. Rozumiem ti, i ja mám rada veci pod kontrolou a chcela som, aby vždy bolo všetko tip-top. No treba sa aj uvoľniť a nechať veci plynúť. Tvoji rodičia, ani svokrovci nie sú až takí stari , že by niečo nevymysleli, neporozumeli si. A zdajú sa svokrovci správni, že odišli skôr. Fakt asi nebolo miesta. Kde bolo 8°C v noci? Musíte mať chatu v krásnom prostredi

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
4. sep 2022

@autorka nic si s muzom nevycitajte.
Cele planovanie bolo dohodnute s tvojimi rodicmi - suhlasili. Potom zrazu zmena. Ja by som tiez nenechala rodicov prespat v aute (svokrovcom by to bolo tiez trapne)...vase povodne pozvanie platilo, oni odmietli...neda sa nic robit. Teraz to nechaj trosku odzniet a uvidis. Dufam ze maju aspon zaujem o vnuca.
PS: nie je povinnostou dietata byt saskom v rukach jeho rodicov.

nurielka
4. sep 2022

@autorka mnohé tu ťa pochopili, pokora ti nechýba a nepotrebuješ nič objasnovat, ono sa všetko urovna, len daj tomu čas. 🙂 Nie si zodpovedná za konanie tvojej mamy, keby chcela prišla by vtedy kedy ste sa dohodli a teba by to nemuselo trápiť. Tak prídu nabudúce.

eva8
4. sep 2022

@elizabet173 však práve preto som napísala trošku s nadsadzkou o demokratickej výchove našich detí, pretože sa dosť invektiv spustilo na mamu autorky.
Autorka si nemá čo vyčítat.
Kto vie ako prebiehala komunikácia medzi dcérou a mamou. Je zvláštne, že otec nebol vôbec, zahrnutý. Možno doma je mama dominantná a tak je aj dcéra taká. Z komunikácie v tejto téme sa mi zdá, že autorka je dominantná. .Čiže ioheň na streche medzi nimi mohol ľahko vzplanut. To je všetko.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sashabb
4. sep 2022

Mala si povedať fajn, ale dones si ešte nafukovačku lebo NAOZAJ sa nevmestite. Možno potom keby riešila spánok by jej to doplo. Inak mne by skôr vadilo to, že nemajú záujem o vnúča, nakoľko vidieť ho raz a to má pól roka je sakra málo.

veronika33
4. sep 2022

no ak má chata 2 spálne, tak ťažko sa tam zmestí ďalší pár, určite si nič nevyčítaj, rozhodli ste sa správne, tvoji rodičia mali prísť vo štvrtok, tak ako ste sa spoločne dohodli pred časom, ak je na chate malé bábätko, všetci sa musia prispôsobiť jemu, na chate je počuť každý krok, každé slovo, ďalší ľudia znamená väčší hluk