Návšteva rodiny po pôrode

2. feb 2021

Ahojte, zaujímalo by ma ako riešite alebo ste riešili ked ste prisli z pôrodnice, návštevy rodičov a rodiny? Teda k veci, čakám druhé dieťa a ked sa narodil prvy syn a vrátili sme sa z pôrodnice v ten den,ani som sa nestačila vybalit a rozkukat uz zvonili naši ze nas prišli pozrieť. Spolu s muzovymi rodičmi ( xili dme u nich chvíľu vtedy) boli v obývačke a čakali kedy donesieme maleho lenže ja som bola zo všetkého taka nervóznejšia a malý na to zacal plakať nevedela som este dobre kojit, bol hladný asi.. a potrebovala som si aj veci usporiadať v spálni ,ako prvorodička som az v realite zaistila co treba a co nie v izbe.. aj ,hladna som bola.. no všetko dokopy a este ak ta návšteva. O chvíľu pobudli a keď pochopili ze malý stále plače a ze nemáme s mužom na nich čas odišli.. neurazili sa ale asi boli sklamaní. No a teraz uz sme vo svojom dome a čakám ma druhý porod a bola by som vďačná keby prisli az o par dni neskôr , len neviem ako im to vysvetliť,lebo oni su tvrdohlaví a idu si svoje... Ako ste si to doma zariadili vy?

ckatka
2. feb 2021

Ad 1 je zákaz vychádzania a môžeš sa kľudne na to vyhovoriť. Ad 2 na rovinu im povedz niečo v zmysle "tešíme sa na vás, príďte prosím v stredu (piatok, nedeľu...kedy ti to vyhovuje) o toľkej a o toľkej. Chápeš. Dopredu im dať dátum a čas aby im ani nenapadlo dosť skôr.
Inak...mne dobre padlo mat prvé dva dni doma niekoho pri mne...po cisarskom. Takže záleží. Pri druhom to.tak už asi riešiť nebudeš...treba ti aj staršie dieťa zabávať...držím.palce. My sme to absolvovali par dni pred Vianocami. Plný dom.ludi, koláčov, darčekov...bolo to psycho ale nakoniec veľmi milé...

lulu0123
2. feb 2021

Ako citam,tak je velka vyhoda ze mam celu rodinu 500km od nas.Nevyhoda zas je,ze potom pridu minimalne na vikend a su u nas nasackovani.
Ale co mozes urobit jedine - komunikovat.Povedat,ze sa na to necitis. Aspon nech varene jedlo na par dni donesu.

ckatka
2. feb 2021

Mne je naopak teraz veľmi smutno, ze jedna babka moje dieťa videla len polhodinku keď sme došli z pôrodnice (doviezli nam nazad staršieho), a druhá keď mal týždeň bola u nás na jednu noc. Brat ho ešte nevidel. Do certa aj s celou koronou...o takéto vzácne chvíle nás pripravuje...
Ale mamina už koronu prekonala, manžel je zaockovany, takže ešte pár dní a pôjdeme k nim na celý týždeň..

esti58
2. feb 2021

Tak je to teraz rozne.Zatial je korona,zakaz stretavania.Ok,chces to ihned vyriesit.Rodicom zavolaj ked budes chciet,a kedy to bude vhodne.Tak aby sa neurazili im nejak vseliako povedz ze ci by im velmi vadilo keby prisli o par dni neskor.Ze este nevies ci tyzden alebo dva,ze sa budes snazit.Ale ze proste musis byt spokojna,odychnuta a ze ich chces
Pozvat s radostou tak ako sa patri.Ale ze si myslis ze to tiez nebude velmi na dlho,len pozriet ponancit.Inak musis chytro utekat.A svokre by som tiez zavolala to iste.Uvidis co ti povedia.A mozno bude dalej zakaz navstev,takze nemusis ani nikomu nic volat.No a ak sa ti teda podari skontaktovat ich,je to vybavena vec iba tym jedinym telefonatom .Viac sa k tomu nevracaj.Mali by sa ohlasit oni. A ked sa svokra nahneva a narobi problemy,tak jej naspat zavolaj ze dobre mama tak prid kedy ty chces ,a nic viac nehovor.Tym sa ona ukludni ze moze prist ale urcite nezabudne na to o co si ju prvy krat prosila,takze si myslim ze ti urcite vyhoveju.A keby sa dlho zdrziavali tak ked pojdes za detickami ospravedln sa ze uz musis ist,a finito.Odporucam v dohladnej dobe ihned tuto vec takto vyriesit,aby si mohla kludne spat.Poznam to mame generacny dom.Moji svokrovci su niekedy ako deti.Mam s nimi roboty az az.A je mi vsetko jedno.Ked sa ja zdujem tak sa zdujem a vacinou o tyzden im poviem sorry mala som debky.Alebo..si poviem ja im mam nieco vysvetlovat a vracat sa spat?Nie! A este si mam kazit moj krasny den,dam si radsej kaficko..,, co som povedala, urobila..bolo.Uz je iny den..oo ako sa mas moja (cmuk,cmuk),co ides robit..hej ides prec,,, jasne dobre paaa moja.

vilma7
3. feb 2021

Im povedz že si si odniesla aj koronu domov z nemocnice 😀😀😀
A čo tak zatajiť termín návratu?

Nie, nesklamala by som, ale na rovinu povedala, že im dáte vedieť, kedy budete na návštevu prichystaný, že máš v tejto oblasti zlé skúsenosti z minulosti. A keď prídu aj napriek vášmu želaniu, otvorím a pošlem ich domov. Ich problém ak nerozumejú slovensky.

salome123
3. feb 2021

Deň pred odchodom z pôrodnice im povedz že si stratila čuch 🙂

janage
3. feb 2021

Samozrejme kovid mozes doniesť aj z obchodu domov, ale ak sa dá to riziko zminimalizovať, tak prečo nie. Daj vasim prečítať ten článok vyššie, či by kľudne spali keby vám to dovlečú a ostanú trvalé následky. Mám kamošku pediatričku a veru počet detí so spomínanou komplikáciou po prekonaní covidu stúpa. A také malé babetinko nemá žiadnu imunitu.

ibrunova
3. feb 2021

Ja som napríklad mojich rodičov nebrala ako návštevu, ani by ma nenapadlo im povedať, aby nechodili. Práveže som bola rada. Ale ostatné ďalšie návštevy som odkladala, kým sa dalo 🙂

stanulienkat
3. feb 2021

Mne tiez hlava neberie. To niekoho napadlo pocas korony ist na navstevu k novorodencovi???? Zranitelnemu cloviecikovi? No ja ako matka by som ich poslala.

banderaska29
3. feb 2021

Už som to tu raz jednej mamičke písala, ty nie si povinná nikomu nič vysvetľovať. ja som to tiež takto mala že čo im jak poviem aby mi dali pokoj prvých 6 týždňov... nakoniec som povedala, že sa vidíme až po šestonedelí. a povedať, že zvončeky vypínate kvôli bábatku aby sa nebudilo.. a máš po probléme. 🙂 nikto Ťa nebude otravovať. už len na to máš chuť starať sa o návštevu keď ani sama nevieš, kde je sever a všetko sa točí iba okolo teba, bábätka, dojčenia, vložiek, boliestok a posledné na čo máš chuť je nejaka návšteva.

ouwecka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka567899
4. apr 2024

A načo treba každému oznamovať že sa narodilo bábätko? Prečo nestačí pár dni po pôrode?

cookie29
5. apr 2024

@ouwecka
@lenka567899
realizujete, ze ste vytiahli prispevok z 02/2021? Cize 3 roky stary???

snowflakenel
5. apr 2024

Nasi prisli na 10 minit. Kukli male, doniesli stravu asi na 5 dni.
Ostatmi,chodilo,asi po tyzdni. Nie vsetci naraz, po 2-3 na chvilocki.
Ja som normalne povedala a vsetci s tym boli oki. Lenze zas ono aj,sami povedali, ze ak si,to nezelam ,ze.nepridu...

ouwecka
5. apr 2024

@cookie29 do prcic,ako je možné ze tu napisalo komentar ked som citala.inu tému 🙈