Návštevy starých rodičov

1lindus
11. jan 2014

Ahojte, prosím ako fungujú u Vás návštevy starých rodičov jedna aj druhá strana keď bývajú tak cca 20km od Vás? Chodievajú k Vám, ako často? Prípadne ako často sa trebars ozvú? Ako fungujú sviatky ako narodeniny vnúčaťa, vianoce?
U nás jedna strana má auto no návštevy nula bodov a ked tak na ani nie hod a utekajú, a druhý síce auto nemajú no autobusy chodia, nie raz sme sa ponúkli že stačí zavolať a na zastavku sa po nich dojde ked nejde priamy bus až k nám. No taktiež nula bodov, horko ťažko a ani na narodeninovú oslavu sa neunúvali ani dojsť ani dať vedieť že nedojdu a boli pozvaní, no pritom chodievajú hore dole busom k ostatnej rodine v okolí. Inač povedané keď by sme my nechodievali k nim tak ani obraz ani zvuk poriadne :( No a ked sa dlhšie neozveme my alebo neukážeme tak už je ale na oboch stranách oheň na streche, čo nám sadlo na nos a tak... no neviem....:/ svokra mi šplechla len tolko že ona neni povinná chodiť k nám že deti majú chodiť pravidelne k rodičom no ako neberiem jej to.... ved to je jasné no ale aj tak... ked počúvam a vidím u kamarátiek ako sa stretávajú a babky chodia a volajú dobrovolne že dojdem po malú-eho, vybehneme von a tak...
Tak ja už naozaj neviem....

hanka216
11. jan 2014

1lindus, u nas takto a to nebyvame dalej ako 4km. My chodime k mame v sobotu a v utorok a k svokrovom v nedelu ked sa mala vyspi 😉 Zaujimave, ale na tom je, ze svokrovci vedia ist do 15 km vzdialenej obce pre svagrinine deti v piatok na cely vikend a pre moje nie 😀 😀 ( nezmestia sa do auta ma ich 3 😠 ).

tykat
11. jan 2014

@1lindus 😀 😀 😀 preco mam z tychto tem typu "babky a dedkovia nemaju zaujem" vzdy dojem ze ide len o to aby postrazili vnucata?

sirael
11. jan 2014

Moji rodicia sa staraju, zaujimaju, svokrovci - ona zavola raz za mesiac, co robime - to je vsetko a pridu raz za dva mesiace, hodinu si posedia na gauci, kuknu telku a idu prec. To si len robia ako keby ciarocku, ze splnili sme si povinnost, boli sme tam. A je mi to uz jedno - oni prichadzaju o to, byt so svojou jedinou vnuckou - oni ju nevidia vyrastat, vobec ju nepoznaju. To je ich problem, nas nie 🙂

aniko82
11. jan 2014

Nasi byvaju blizko-teraz sne susedia, predtym sme byvali vo vedlajsej ulici -ak sa 1 den neozveme, uz volaju ze co 😀 nechodia k nam kazdy den, vraj aby nas neotravovali furt, mozno mama sa na chvilku zastavi - ale cakaju, ze my saczastsvime ked prichadzame z prechadzky, z roboty.....svokrovci byvaju cca 10 km od nas, no niekedy sa vidime iba 1x za mesiac....muzovi sa velmi nechce chodit na navstevy, oni su na tom tiez tak divne....svokra zacala studovat na VS, ked mal nas syn pol roka, 3 r sme s vidali na narodky, cez sviatky-nikdy nemala cas, svokor sam nechodil, mm k nim nechcel, vraj ked oni su zaneprszdneni tak naco...tak z nasho syna vyrastol velky skolkar, my me si zvykli na situaciu...pre mna ani nebolo tazke 😝 Osobne sa u nich citim ako host, ich navsteva mi tiez vypada ako nejaka oficialna (vyobliekani sedime pri kavicke 🙂- ziadna spontanita, ale nas vztah je uz raz taky). ked sa nam narodila dcerka (a videli, ze syn ma silneji vztah s nasimi)- sa akosi zmenili, znazia sa aby uz tentokrat nepremeskali tie prve rociky, tak cca kazdy 2-3. Tyzden sa stretavme, bud u nich alebo u nas....na narodky, meniny sviatky ale vzdy chodili sami....🙂

jonas17
11. jan 2014

hmm, prečo mám pri všetkých "svokrovských" témach pocit, že svokrovci sú zlí, nenavštevujú nás, nestarajú sa, vnúčatá ich nezaujímajú, ale švagrinine nej, ale naši sú užasní, tam aj chodíme, aj moj muž ich má radšej, ako svojich rodičov...

dievčence, nezabúdajte, že aj vy raz budete svokry...a vaše nevesty sa budú správať presne ako vy teraz...žiaden chlap nemá radšej svokru, ako svoju mamu, len chce mať doma pokoj, tak sa tak tvári...a žiadna svokra neľubi vaše dieťa menej, ako dcérine..to sú len vaše paranoje, závisť, súťaživosť...svokra je cudzia žena pre vás, má iné spôsoby, iné zvyky, návyky, tak robí veci po svojom..nemusí denne vyvolávať, utekať na náštevu..strážiť...je to vaše dieťa, vy sa starajte...svokra príde, ked bude mať čas, chuť...mňa by žiadna nevesta nedonútila chodiť k nej ako na klavír...a potom zakladať témy, že "svokra je u nás denne, ide nám na nervy " :D skúste si žiť svoj život, ked príde svokra, či mama, tešiť sa, brať to ako bonus..starí rodičia majú dosť veľkú úlohu v rodine, ale nie povinnosť...u nás babka je osobnosť, aj ked už roky nežije...robíme z nej tú osotnosť my, rodičia... malá ju nemala šťastie spoznať...

kkristin
11. jan 2014

@jonas17 na jednej strane suhlasim ale na druhej strane tazko vysvetlis ako je mozne ze si stary rodic nema potrebu vodoet svoje dieta rok a pol.....?? Myslis ze cim to asi tak bude??? Lebo to sa inak ako hlboky nezaujem povedat neda... takze asi mas vacsie stastie ako niektore ine zeny na svokru a svokra...

jonas17
11. jan 2014

@kkristin ale to je ich vec, ty to nezmeníš...nemožeš ich nútiť, že prešlo pár týždnov, prídte sa pozrieť, ako vnúča vyrástlo, či syn zostarol...treba sa tešiť každej návšteve a nemať očakávania...tak bude človek milo prekvapený...chápem, že to matku štve, že o jej dieťa nie je záujem, ale tým, že sa budem trápiť, situáciu nezmením...berem to tak ako to je..
svokor umrel necelý rok po našej svadbe, mám na neho dobré spomienky, asi tri? bolo to dávno..ale bol milý...
svokra v živote nezavolala z čistého záujmu, len ked sa chcela niečo spýtať..absolútne ma to netrápilo...raz za týžden sme vzali dieťa, neskor dve a išli na kávu..potešila sa...nebola komunikatívna...chápala som, teda, neskor som pochopila, ale ani v tom čase mi nechýbala...no a ked ochorela, nakoniec sme ju my dochovali...ked mala naša dcéra 6 týždnov, zomrela...asi aby nebola na obtiaž... ☹ dcéra ju pozná z fotiek, príbehov, videí...má ju rada, často ju spomína...viac ako chalani v jej veku...ale dnes ju chápem viac, ako pred 20-rokmi...

dejnas
11. jan 2014

v tomto prípade sa zastanem zakladateľky... mne sa to tiež nezdá práve ideálne a skutočne nepovažujem za prejav záujmu, ak starí rodičia dokonca bez vysvetlenia neprídu ani na narodeninovú oslavu vnúčaťa, na ktorú boli pozvaní 😝

ako to riešiť? neviem... záleží od vás, nakoľko ste ochotní pristúpiť na to, že budete navštevovať výlučne vy ich alebo sa "zatnete" a budete vyčkávať na podnet z ich strany, čo môže trvať neskutočne dlho, starí rodičia sa následne môžu uraziť a pod..... ocitnete sa v začarovanom kruhu.... všetko je o vzťahoch, komunikácii
ale uznávam, že takýtmo postojom blízkej rodiny, by som tiež nebola nadšená

kkristin
11. jan 2014

@jonas17 cize kedze nevies ake to je mas takyto pohlad.... uz chapem...ty nevies ake to je mat svokru co kade chodi rake ohovara klame a vymysla si o vnuca nema zaujem...nevies co je to ked ti rozbija vztah a ani ked tresce syna nezaujmom o vnuca...vobec netusis ake to je....nepresla si tym a tak sa ti len velmi lahko sudi....neuznavam zbytocbe rozbroje typu dala mu sunku a cukrik a nemala to ale nevies co je to ked mas naozaj ale naozaj pekelnu svokru...ktora ti dokaze naozaj ublizit kazdym sposobom

abbey1
11. jan 2014

Osobná skúsenosť? Svokrovcom som nesadla do rodiny asi od začiatku. 😉 Čo už, stáva sa. To mi nevadilo, ale už som nedokázala prekusnúť, že nemlai záujem ani o vlastného vnuka, dokonca ani keď vážne ochorel. Vlastne ani dnes nemajú potrebu zastaviť sa na jeho hrobčeku a tam teda ja nie som 24hod denne, aby som im bránila. Ich rozhodnutie, ich škoda.
Nevideli sme ich už skoro 14 rokov, ak nerátam 2-3 náhodné stretnutia v meste. Moje deti síce nemajú milujúcu babku a dedka, ale oni ako strarí rodičia stratili omnoho viac.
Je to ich rozhodnutie, akceptujem, po tých rokoch sa už ani nehvevám, i keď stále nechápem. Pre mňa sú to už cudzí ľudia.
Našťastie z mojej strany rodiny moje deti dostávajú lásky a pozornosti dostatok. A nie je to o varovaní, darčekoch, ale o spoločne strávených chvíľach, výletoch, o bežných okamihoch trávených spoločne bez zbytočného formálneho pozívania a podobne.

abbey1
11. jan 2014

@kkristin Ja poznám, za mojim chrbtom som sa o našom manželstve a o sebe dozvedala také veci... A to napriek tomu, že sme sa roky rokúce nevideli, nekontaktovali. Vieš, veštecké gule asi ježibabám fungujú, či skôr nefungujú. 😉

dejnas
11. jan 2014

@abbey1 presne tak! múdro napísané... dovolím si citovať ťa: nie je to o varovaní, darčekoch, ale o spoločne strávených chvíľach, výletoch, o bežných okamihoch trávených spoločne
nie vždy treba hľadať "vypočítavosť" za podobnými príspevkami....
včera uplynulo presne 10 rokov, čo umrela moja milovaná babka.... dodnes mi je najviac ľúto toho, že sa nedožila ani len svojho prvého pravnúčaťa, pretože viem, ako by sa neskutočne tešila.... veľmi veľa mi do života dala, celkovo mám so starými rodičmi kopec úžasných zážitkov a spomienok.... asi aj preto vo mne táto téma dnes zarezonovala.... bolo by mi totiž ľúto, ak by podobnú možnosť a skúsenosť nemali aj moje deti
ja osobne som nič podobné, našťastie nezažila, moje deti tiež nie... možno preto ťažšie chápem ten nezáujem starých rodičov

abbey1
11. jan 2014

@dejnas Moja mamnika sa mojich detí nedožila. Ocko zomrel teraz v novembri a miloval ich do posledného okamihu života. Sto krát denne sa spýtal: Čo robí moja malá tanečníčka? ☹ Bývali sme v spoločnej domácnosti.
Moji synovci a netere sú skoro moji roveníci a pamätám si, čo s nami moja mama, ich babka, vývádzala: Hrali sme na hrncoch, robili vatry v záhrade, vyvárala nám dobroty, ponocovali cez víkendy a podobne. O to majú byť starí rodičia. A v tomto je mi ľúto, že moje deti nemajú už tú možnosť. Našťastie zaskakuje moja sestra a lá babka. 😉 😀

tova
12. jan 2014

s mojimi rodicmi si volame minimalne raz denne a vidime sa 1-2 krat tyzdenne min. 4hod. kedze byvame skoro hodinu od seba. Oslavy a sviatky su samozrejme aj so svokrom. svokra uz neni a so svokrom sa deti vidia - 2-3 krat do mesiaca, tiez vola denne min. raz, obe strany nakupuju detom co ich napadne my im tiez, rovnako sa spravaju ku vsetkym vnucatam.

ewisam
12. jan 2014

@1lindus no u nas obdobne... Nasi su zdalsa, ale vzdy ked sa da pridu. Syn ma s nimi velmi dobry vztah. Co sa tyka darcekov, vzdy sa viem s mamou dohodnut a vyberam viacmenej veci coo sa mi prave hodia... Tym, ze este obaja pracuju, prichadzaju cez vikendy alebo my chodime tam.. Opak je moja svokra. Ked sme tam maleho by laskou pomaly zozrala, ked to musim tak povedat, prepchava ho sladkym, zasobi darcekmi /uz mam tri krabice veci z ktorych nemal niektore ani na sebe/ Ona kupi, lebo sa jej pacia bez ohladu na funkcnost. Pokial sme u nich na navsteve, najradsej by bola aby pri nej tisko sedel a cumel na nelenovely, nevie sa s nim zahrat, nic. Navstevy sa u nas nekonaju, hoci je doma vraj vnucik ma chodit za babkou. Uz ma vidis ako sa s kocarom, decom a momentalne aj s bruskom trepem busom aj ked je to len 20 min od nas. A zdravotne nie je na tom zle, ze by busom nepresla 🙄 Hold pohodlna osoba, jedine co vie, je chvalit sa kamoskam s fotkami vnuka 😔

ewisam
12. jan 2014

@1lindus a tak som viacmenej sama, preto sa nesmiene bavim na kamoskach, ktorym mamy pridu den co denna dve hodinky deti zobrat, dalsie dve hodinky si cez obed pospia a vecer o 20 musia byt deti v posteli, lebo uz aj mamy chcu mat svoj klud. Mne syn uz nespava cez obed, nema mi ho kto zobrat von, vsade kde idem ideme spolu lebo ho nemam s kym nechat a este sa budu zname stazovat ake to je len s tymi detmi tazke 😀

ewisam
12. jan 2014

@jonas17 Mas pavdu, raz svokrou budem, vyzera to tak, ze budem mat dvoch synov, ale nieje to len o strazeni, ale hlavne o zaujme z druhej strany...Otvorene poviem, ze sa ledva gulam vzhladom na pokrocile tehotenstvo a zdavotne problemy, myslis, ze to moju svokru zaujima? Ja od nej nechcem, aby mi tu upratovala, zehlila a pod. Mne by stacilo, keby dosla za vnukom, zobrala ho aspon na hodinku von v case, ked si uz ani krize necitim.. Ale co by som chcela, nerobila to ani ked bol uplne malicky a teraz 2,5 roka po, by uz s nou sam nesiel.../Podotykam jediny vnuk/ Len lamentuje, ze u nasich som castejsie, ze to hento tamto, ale co jej brani prist, ved nechodi koli mne

miriell
12. jan 2014

Moja mamina je u nas pravidelne/nepravidelne stale, velmi mi pomaha so vsetkym - s domacnostou, detmi, aj s pracou. Manzelova je chora, teraz bola na operacii chrbtice, ale napriek tomu k nam pride, ked moze (my zatial nemozeme velmi cestovat kvoli drobcovi, lebo nechce byt v autosedacke). Predtym sme boli u nej nasackovani kazdy tyzden (v sobotu alebo v nedelu). A suhlasim, nie je to o strazeni deti, ale o spolocnych chvilach - predsa to, co sme zazili my s nasimi starymi rodicmi je krasne - dovolili nam aj to, co nemali a bolo to zakazane a s tym ratam aj u nasich - chcem, aby si pamatali na svoje detstvo a starych rodicov s laskou.
Tiez by sa mi tazsie zmierovalo s myslienkou, ze o deti nemaju zaujem. Keby sme to tak nemali "zariadene", da sa s tym zit, ale lutovala by som, ze deti prichadzaju o spolocne zazitky.
Riesenie podla mna existuje stale: bud v rozhovore so svokrovcami/rodicmi - snazila by som sa im vysvetlit, ake je pre mna dolezite, aby mali k nim prirodzeny a spontanny vztah. Ked by to neslo, tak si nepomozete a mozno nejaka starsia pani/pan/ par v okoli su osameli a radi by stravili zopar chvil s detmi, ktore im prinesu radost do zivota 🙂

kkristin
12. jan 2014

@abbey1 úplne s tebou súhlasím mne nešlo o darčeky a ani strazenie išlo mi len o to aby sme fungovali ako rodina osem to oni nepoznajú nechcú. Ale ako vravím kto to nezažije ľahko sa mu vraví o dobrých vztahoch

juliana77
12. jan 2014

Toto su paradoxy, bud tu vypisuje mamička, že má otravnú svokru, alebo iná zasa, že má neviditeľnú.

cucana23
12. jan 2014

ja mam uz len maminu ocino zomrel pred 6r.s maminou si volame kazdy den byva od nas 5min.peso takzmd ked nerobi a ma volno je s nami maly ju ma velmi rad takze to je super.A svokrovci to je osob.kapitoĺa uz ked som bola tehotna presne 2.mes.pred porodom sa svokra s nami povadiĺ nebavila sa s nami2mes.prisĺa za mnou az do porodnice.Potom sme chodili ku nim tak 3x do tyzdna navarila nam a tak.,ale po case sa zacala do vsetkeho montnvat dokonca do mojho dojcenia ona co dokopy dojcila 3 deti asi 6.mes.:-)zacalo mi to liest na nervw wtak sme navstevy t rochu zredukovali potom pri jednej navsteve sa zas montovala a pohadala sa s mm. tak sme sa zbalili a odisli 2.mes.s nami nekomunikovali my sme sa im potom prisli ukazat maly plakal pri nej na rukach lebo si ju nepamatal potom sa to ako tak ustalilo a v lete nam maly ochorel dostal 6.chorobu boli sme hosp.na detskom pqetoze mal vys.tepl.bol na inf. tak mm im zavolal aby vedeli ze sme v nem. no ale ty hned spustili ze co to s nim robime ze sa nevieme o neho postarat a podobne dristy svokra vzivote o 6ch.ani nepocula🙂takze tak s mm sa pohadali a zlozila mu tel.odvtedy preslo 5mes.a oni nic.absolutny nezaujem urazeny!a to mal maly v okt.rocik a vobec neprísli ani na vianoce no proste nic a to je ich jedine vnuca ked sa mal narodit isli sa po., ze mu kupia co bude treba a nicale o to nejde my sme malemu kupili vsetko co potreboval a ma co potrebuje nepotrebujeme od nikoho nic aj tak vzdy ked mu doniesli daku malickost tak to za tyzd.vykricali takze to ja nepot.pocuvat mrzi ma ze maly nema momentalne starych r.aj ked starku ma kt.ho moc lubi.mrzi ma to hlavne kvoli malemu inak mne nechybaju aspon mam od nich pokoj takze uvidime ako sa to u nas vyvinie🙂

keram3053
12. jan 2014

@1lindus
Ja by som to vobec nejako neriesil.Sam poznam ludi, ktori na navstevy nechodia a pritom navstevy ku nim chodia pravidelne a tesia sa tomu.Mozno patria tiez k ludom, pre ktorych je chodenie po navstevach cudzie, citia sa doma najlepsie a su radsej ked pridu k nim ako naopak.Vobec to nemusi nic znamenat...

mamavera
12. jan 2014

@1lindus ja už mám deti veľké, ale keď boli malé, ich starí rodičia bývali od nás asi toľko, koľko vaši. Chodili asi raz, dva krát týždenne aj jedni, aj druhí, niekedy raz za dva týždne, my tiež tak, auto mali všetci. Ohlasovať sa nemuseli, ani my sme sa k nim neohlasovali, mali sme super vzťahy. Narodeniny a meniny či už naše, ich alebo detí sme oslavovali všetci spolu. Na Štedrý deň sme boli každý vo svojom, na prvý sviatok sme s deťmi išli jedným aj druhým,na druhý sviatok prišli všetci k nám. Myslím, že v každej rodine je to ináč. Niekomu to, čo som opísala nemusí vyhovovať, napr. to, že sa neohlásili pred tým ako prišli. Ja som mala maminu aj svokru ako kamarátky, takže som nestresovala, keď prišli, naopak, ani som nič špeciálne nechystala, dali si čokoľvek, aj kôprovú omáčku, ak mali na ňu chuť, alebo len kávu. Na oslavy som samozrejme nachystala.

0silvia0
12. jan 2014

@1lindus v každej rodine to funguje inak, porovnávanie sa s kamoškami nie je na mieste. Jednoducho ty neprinútiš babky a dedkov aby chodievali pozerať vnúčence tak, ako si ty predstavuješ. Máš svoje predstavy a očakávania, ktoré nie sú naplnené. Zober skutočnosť takú ako fakt a nezaoberaj sa s tým. Nenaznačuj, nerieš, nekomentuj. Kopa ľudí už starých rodičov nemá a nemá ku komu ani zájsť na návštevu. Staršie ročníky majú svoje zvyklosti a neprinúti ich zmeniť to ani príchodom nového vnúčaťa. Tieto trenice v rodine koho kto častejšie navštevuje a ku komu má kto lepší vzťah by si mal človek normálne vymazať z hlavy, nikdy to nikto nevyriešil a nikdy nikto iného nezmenil len preto, že ja to chcem. Možno keby chodili častejšie a montovali sa ti do všeličoho by ti to nakoniec aj vadilo. Ak potrebuješ postrážiť dieťa, povedz im to narovinu, žiadne náznaky a žiadne očakávania že sa budú núkať sami. Možno majú radi svoje pohodlie a už sa im nechce montovať do stráženia a výchovy malého dieťaťa. Hoci sú starí rodičia, žiadna povinnosť núkať sa k návštevám a stráženiu detí im týmto nevznikla 🙂

1lindus
autor
12. jan 2014

@tykat No u nas o straženie nejde :D čo sa tohto týka tak svokra v pohode stačí že dojdeme.

1lindus
autor
12. jan 2014

@jonas17 no to ano, no tu ide len o to že my ked sa neozveme od nich pomaly rok ani obraz ani zvuk ale všade sa dokonca chváli ako nám ona pomáha a ako často chodieva. To ma skoro roztrhlo ked som sa to dozvedela. A ked prídeme po dlhšom čase k nim tak a čo vam je a čo vam sadlo na nos a ked neviete čo sa patrí tak mna nezaujímate a večne vyprovokuje hádku, potom zas muž sa naštve....no a malá aj sama sa k nim pýta a on zas že nejdeme nikam. no tak som sa len tak pýtala.... 🙂 A pri tom my chodievame či len na návštevu ale sme aj u nich boli na pár dní ked muž bol v robote že nech ostaneme. a to sú obe strany :/ na svokru môžem len to že skôr nám postráži malú ona ako moji rodičia. tak je to také .... neviem...

hoblinka13
12. jan 2014

U nas takisto.svokrovci nemaju problem objavit sa kedykolvek.zato moji rodicia maju milion vyhovoriek.viem,ze vzdy boli taki,nikdy nechodili na navstevy.deti este nemame,takze ma to nejak netrapi a som aj rada,lebo s mamou sa nemusim a pocuvat otcove somranie na vsetko mozne...kludne sa zaobidem bez navstev.len mi niekedy pride luto,preco nemam normalnych rodicov..zato sestre stale vykrikuje,ze nepride na navstevu.popritom sestra je u nej 2x do tyzdna,co je dost na to,ze byvaju 20km od seba.matke sa stale vidi malo,ale ona tam nepride ani za nic.otec za 2 roky ako byva sestra prec z domu bol u nich raz aj to nasilu na krstinach.tak ale nasi su cudaci,kazdy normalny clovek si ide navstivit dieta a vnuca.

1lindus
autor
12. jan 2014

@dejnas ďakujem 🙂 no ano mame za sebou aj obdobie zaťaťia. Muž sa snou posekal tak nebol žiadny kontakt 9mesiacov, on síce rozprával že mu to je jedno no atmosféra u nás bola...tak som mu hovorila že predsa je to jeho matka nech je aká je a že idú sviatky a nový rok tak nech urobí on ten krok...že nikdy nevieme čo sa stane a potom ho to bude škrieť ...... no ale čo urobili tak sme šli tam tak ako tvárili sa ako mi nič...vysoka škola herectva zaručená.. že oni idú k nám nech ich vezmeme autom, večer že oni tu ostanú spať, no dobre. no a ked odchádzali od nás medzi dverami po skoro 10 mesiacoch zahlási boli sme tu ste na rade :D :D tak čo k tomu. na a moja mama to iste ako nedojdu, a to majú auto. tak muža nahovorím horko ťažko vždy jeden den dáme okruh že na navštvu jednu aj druhu ked to je po ceste no ale ide to do penazí :( :( tak mrzí to trochu...

1lindus
autor
12. jan 2014

@ewisam no to mi niekoho pripomína :D takže ako vidím takýchto prototypov je na svete viacej. tie darčeky aj moja mama ta sa vždy opýta čo potrebuješ alebo čo povieš na toto a toto, no svokra bodovala ked kupim kupim je to moja vec a čo uznám za vhodné... ako to dopadlo NO KOMENT :D

1lindus
autor
12. jan 2014

@ewisam presne, súhlasím. malá je jediná vnučka. švagrina jej stahuje foto z FB ona si to vycapí na chladničku a všade sa chváli jak ona bez malej vraj nevie žiť.... no kadejaké reči sa mi dostali..