Nebaví ma už takto žiť

margaretka24
28. mar 2016

Som totálne zúfalá,žijem s mužom ktorý začal holdovat alkoholu.Uráža ma, ponižuje, nie raz sa to skončilo fackou.vždy keď vytriezvie tak ho to mrzí,ja neviem čo mám robiť,sme spolu sedem rokov,nebaví ma už žiť,,stratila som akúkoľvek nádej že sa zmení, ja už vlastne ani neviem čo čakám od života :'(

xlucia
28. mar 2016

@margaretka24 zbalit sa a odist

mirro
28. mar 2016

Odísť,začať si vážiť samu seba a nebyť s takým dementom,ktorý si dovolí na teba položiť ruku. Prešlo mu to raz,bude to robiť aj naďalej. Dievča zober ten kúsok hrdosti,ktorý ti ostal a začni to riešiť.

margaretka24
autor
28. mar 2016

Bože ja neviem čo som tak sprosta, že nevidim čo mi robí

mima4
28. mar 2016

@margaretka24

neocakavaj ze sa zmeni, on sa vobec nemusi zmenit a ty za neho nenesies zodpovednost. Nedovol aby ti nicil zivot niekto, kto ma pred tebou alkohol, kto ta fyzicky napada, kto si ta nevazi... odid z toho vztahu, zacni si seba vazit...

margaretka24
autor
28. mar 2016

Veľmi vám ďakujem za odpovede, naozaj mi to padlo vhod

sardinka335
28. mar 2016

@margaretka24 Vieš čo by som urobila ja? Tajne by som chodila na kurz sebaobrany. A keby na mna vztiahol ruku tak to by si videla to tóočo! By som na nom urobila take ,,hara kiri,, že by čumel ako pero z gauča. Neviem či si videla ten film ,,Dosť,, s Jenifer Lopez - furt to opakuju. Nesmieš sa nechať otlkat, teraz facka a zajtra čo? Kopanec, bitka? Zivot máš len jeden a je velmi cenný a koli alkoholikovi by som sa sebevraždila? No ani ma nenapadne....chápem ze si ubitá, psychicky, emocionlne aj fyzicky, a nevidíš riešenie. Su dve bud ,,razne buchneš do stola,, a povieš dotyčnemu, ze takto nie a pojde sa liečiť hned zajtra na behne na Hraničnu...ale to si uz asi urobila, a ta druha je odisť, a ešte poznám aj tretiu a to je utekaj od takeho ...alkoholik sa len tak lahko nezmení tak načo premarniť svoj zivot v pekle ked su aj ine moznost. Dokažeš to, dokazali aj ine aj tu na fore odisť od tyrana a začať od znova.

0silvia0
28. mar 2016

@margaretka24 podľa mňa život čaká skôr od teba, že si začneš sama seba vážiť a podľa toho sa správať 😉 Neviem prečo si ochotná robiť niekomu fackovacieho panáka, to sa nemáš ani trochu rada?

mima4
28. mar 2016

@margaretka24

prosim ta, cim skor sa zbal a kasli na neho..mozno prve tyzdne budes pravidelne revat do vankusa, ale potom nastane obrovska ulava...a bude dobre, uvidis 🙂

margaretka24
autor
28. mar 2016

@sardinka335 vycarili ste mi úsmev na tvári 🙂 ale ten kurz by na neho asi nestačil, pokúsim sa k nejakému razantnemu kroku, len neviem ako to dopadne, ale asi je jedno či sa trápim pri nom, alebo bez neho ☹

janinah
28. mar 2016

utekáááááj....a ani raz sa neobzri späť....nik si nezaslúži byť fackovacím panákom pre opitého debila 😠

pribinak
28. mar 2016

Mas kam ist? Zbal seba, deti a ťahaj prec!!!!

sardinka335
28. mar 2016

@margaretka24 musiš si viac veriť! Ty máš na viac ako ziť s takymto, bez faciek sa budeš trápiť? nemyslíš važne...... a nepíšeš ze mate deti ....no tak uz by som sa aj pratala a adios..

uzuzana
28. mar 2016

Toto nepotrebuje radu,ale tvoje odhodlanie,veľa síl,správny krok a silný nádych..

margaretka24
autor
28. mar 2016

Nemáme deti, mám 24, viem, znie to hrozne, že si nechám už teraz takto ublížovať

sardinka335
28. mar 2016

@margaretka24 no tak už aj by som sa pratala!!!!! Baba jedna!! Čo si chceš zivot pokazit? Najkrajšie roky premárniť? Uz aj by som utekala k mame alebo kde sa da...podnajom, jedna izbička..

pribinak
28. mar 2016

@margaretka24 kurnik šopa? Co ta pri takom idiotovi drzí? Dievca utekaj, menič si zivot, nie je to ziadna hanba doma povedat, bol to zly vyber ....
Teraz ta nic nedrží, mas voľne krídla. Je diametrálne odlišne mat pod každým krídlom drobizg a vo vačky rodicak a prídavky !!!!

jeennyv
28. mar 2016

@margaretka24 o co je tazsie odist ako takto verejne napisat, ze si v srack..ach tu na mk, kde komu...ja to napr, nikdy nepochopim, byt v takej situacii uz davno utekam..minule tu jedna pani okolo 6O pisala, ze cely zivot zije s alkoholikom a uz nevladze, ze chce zit a x rokov tak trpela...no na co je toto dobre....najdi si tu temu a precitaj...mozno si konencne uvedomis, ze tak zit nechces...

roberta000
28. mar 2016

Mama ta neporodila na to, aby ta nejaky dilino otlkal 😐 mas len 24, odid od neho a nenechaj sa zlomit .. cely zivot mas pred sebou a pride niekto lepsi, to sa neboj 🙂

jeennyv
28. mar 2016

@margaretka24 necitala som celu diskusiu az teraz som pozrela, ze mas 24.... aj ja mam 24 a takto v mladosti si tak dobabrat zivot tak toto nie....zober si rady bab k srdcu a utekaj nemas deti, ziadne zavazky a ty vahas ?....

opica_skorica
28. mar 2016

Zbaľ si dolezite papiere a svoje veci 🙂

charity
28. mar 2016

@margaretka24 Existuju skupiny Al-anon pre pribuznych alkoholikov.

misel0806
28. mar 2016

@margaretka24 jaaaaj dievca uteeeeekaj a nepozeraj sa za seba.. Si mlada najdes ci cloveka ktory bude milovat Teba a nie Chlast.. Od hentoho ruky prec lebo sa veelmi popalis😊

papricka33
28. mar 2016

@margaretka24 fakt nevies co mas robit? ...ci nechces 😒 ...Cely zivot mas este pred sebou. Nic nie je stratene. Niekde, je niekto, kto ta bude mat naozaj rad. Toto je len jeden z mnozstva omylov, ktore sa v zivote deju. Takze len sa nadychni, zbal a prec, prec, prec.... Za lepsim zivotom

sofia01
28. mar 2016

@margaretka24 takýchto ožranov mám v rodine! Bude ti sľubovať hory doly ale nezmení sa to. Ver mi. Zbaľ sa a utekaj kým môžeš.

marionmarion
28. mar 2016

mas kam ist? mas nejaky prijem, pracu? dokazes si zaplatit ubytovanie? Ako ano, tak sa zbal a chod. Nic ine sa tu neda robit...zasluzis si normalny zivot, zasluzis si byt milovana a nie otlkana...bez prec

kralovahola
28. mar 2016

tato tema stela zije? och....

wanda52
29. mar 2016

Nečítala som ostatné komentáre, tak sorry, ak sa budem po niekom opakovať. Ja by som vyhľadala pomoc u nejakej psychologičky - pre seba. Potom spolu s ňou hľadala pomoc pre muža. Dala by som mu ultimátum, buď ja alebo liečenie. Pravdaže by som mu to navrhla v jeho triezvom stave. A možno by som požiadala súd o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov - pre prípadné dlhy, ktoré by mohol narobiť.. Keby sa rozhodol pre liečbu, podporovala by som ho. Ak by sa rozhodol pre alkohol, nechala by som ho padnúť na dno, aby sa mal od čoho odraziť, lebo niekedy je to najlepšia životná lekcia. Viem, že ľahko sa to hovorí, veľmi ťažko koná.. držím palce, nech to dokážete zvládnuť.

dasa71
29. mar 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

@margaretka24 urcite by som od neho odisla, si mlada.. neostavaj s nim mas na lepsieho 😉

mirka414
29. mar 2016

@margaretka24 nemas brata,otca,kamarátov?? Zavolať ich,jeho nechat zbiť ,aby videl ake to je a zbaliť jemu kufre a vyhodiť na ulicu...

bonaqa2013
29. mar 2016

24? a bez detí? už túto noc by som tam nebola...