Nečakaný rozchod

miculka321
4. jún 2015

ahojte, potrebujem sa vyrozpravat, pocut nazor viacerych. prosim bez utokov. som slobodna mama so 4,5 rocnym chlapcekom. po nejakom case samoty si nas nasiel muz, volajme ho Juraj. Jurajovi dobrovolne zomrela zena (psychoza) a nechala mu dve male deti (obe vo veku do 10r). Fakty som si overila, pretoze v obci kde zije mam kamaratku. Juraj ma dobijal, nesla som do toho hr-vr. Po case si ma vsak ziskal a presvedcil ma, a aj na to, aby som bravala na stretnutia aj mojho syna. Nechcela som to urobit, pretoze po jednom kratkom vztahu si tak zvykol na toho chlapa, ze denne mi vyse roka hovoril aby som mu zavolala). Jurajovi som to vysvetlovala, no presvedcil ma, ze on to mysli vazne, ze sa nemam coho bat. Chcel, aby sme sa nastahovali. Ze mi bude oporou v dobrom aj v zlom. Ze udeme stastni. A bla bla bla. No, po par mesiacoch som si uvedomila, ze stastnejsia a spokojnejsia som sa este pri nikom necitila. Mozno trosku citlivejsi chlap a vaznejsi ale inak citlivy, plny nehy. No ze typicky rak :D Nepohadali sme sa ani raz, fakt vsetko klapalo na 100%, deti si zvykali. Citila som sa ako v 7nebi. Hoci on mi denno denne hovoril ze ako je stastny ze nas nasiel, ze kde sme tolko boli, ze ma lubi, ja som to zo seba vysukala az po nejakych tych mesiacoch- povedala som mu uprimne ze s nikym som sa tak spokojne a stastne este necitila ze uz viem ze ho lubim aj ja ze mam v tom uz aj ja jasno, ze ho chcem a chcem mu byt oporou (on stale chcel vediet ze ako som sa rozhodla,...). No este mi dakoval (aj slzy vypustil) ale na dalsi den prisla z cista jasna sms, ze si uvedomil ze teraz musi byt 100% pre svoje deti ze potom by sa nestihal venovat mne a tym by mi ublizil este viac. nech mu prepacim. a ze sa uz nikdy viac neozve. s vykricnikom. No mna nikdy nic takto nepolozilo - ako je to mozne? citim neskutocnu bolest, tryznim sa, ci som urobila chybu niekde (a to som si sakra davala pozor na take tie typicke zenske chyby), fakt, prisaham 😀 celu dobu trvdil ze chce rodinu pre moje- jeho.-nase deti, ze to zvladneme a zrazu sa tie deti stali hlavnou prekazkou a kvoli nim to ukoncil bez diskusie? citim neskutocnu bolest ked moj syn pride z amnou, maminka, kedy pojdeme zas k ujovi Jurajovi? Mozem mu zavolat? Maminka, ved si ho uz vezmi aby som mal bracekov a aby ste boli stale spolu. Niekolko krat za den. Mne uplne srdce krvaca ked toto pocujem...Striedaju sa vo mne pocity beznadeje, tryznim sa preco, potom sa hnevam na neho ze toto dokazal malemu spravit, hoci som ho upozornovala. Keby mi to aspon vysvetli, do oci povie...keby mi povie ze ma napr inu ze sa so mnou necitil dobre, ze ma nelubi,...lahsie by som sa s tym zmierila...Mam pocit ze mam pravo na vysvetlenie...SKusala som mu pisat aj volat ale nedviha, neodpoveda...Rozmyslam nechat ukludnit emocie a potom za nim ist necakane a konfrontovat ho, co sa vlastne stalo? Zrejme uz rozhodnutie nezmeni ale vysvetlenie si asi zasluzim...Mozno budem svedkom niecoho, kvoli comu budem rada ze sme skoncili ...Ale takto neviem - nejem, nespim, chvilami mam pocit ze nechce sa mi zit...Snazim sa nieco robit ale nejde to, stale placem, prehana ma, neda sa inak... ono sa to lahko povie, kvoli chlapovi sa neoplati trapit, ale ...Inak akoze mam 33 rokov, toto som este nezazila, takyto stav ani taketo nieco....

natalym
5. jún 2015

@tomaas No tak si nechaj. 😝

natalym
5. jún 2015

@tomaas Nuž musíš si nájsť takú čo je odolná. Uznaj, ja mám toho už dosť.

lubbie
5. jún 2015

@maminuska viem čo myslíš, je to pravda, že chlap sa bude chovať k žene tak ako mu to ona dovolí...ale stále bude ovplyvnený (a aj tá žena) dnešným prostredím, zoznamkami a sociálnymi sieťami, dnešnou dobou plnou Kolárov a vplyvných chlapov s modelkami ako priateľkami a matkami ich nemanželských detí o ktorých pravidelne informujú médiá. Ja sa obávam, že chodí po svete (alebo po Slovensku) viac psychicky nevyrovnaných chlapov, čo potrebujú masírovať vlastné ego, ako tých normálnych a pripravených na manželstvo. Keď sa mu nepáči jedna, alebo jej správanie princeznej, nájde si inú, ktorá nemá až také vysoké nároky. A vychádza im to, lebo spermie fungujú aj do 70 rokov a tým kariérrnym ženám tikajú biologické hodiny. Neviem kde presne sa to pokazilo. Ako hovoríš, ženy potrebujú mužov...každá (dobre, možno nie každá) z tých single sníva o rodine a aj deťoch a časom znižuje nároky na mužov, alebo začne pochybovať sama o sebe. Keď hovoríš o ľahkej sexuálnej dostupnosti...áno, ale vedú teenagerky pre ktorých je to cool mať staršieho prachatého priateľa, tie čo hľadajú potenciálneho otca svojich detí neskáču od jedného k druhému, skôr až príliš dôkladne hľadajú a investujú všetko do jedného vzťahu (vlastná skúsenosť).

natalym
5. jún 2015

Kedysi nebol problém pre chlapa uživiť rodinu. Žena mohla byť aj celý život doma a dalo sa to zvládnuť. Dnes je to pre niektorých chlapov problém a potom žena musí zastúpiť chlapa aj v zarábaní peňazí, v domácnosti jej neubudne, ak sama na to netlačí a chlap si zvykne. Môj manžel to videl doma, jeho otec doma nič nerobil, pracoval to je pravda, ale bol len také piate kolo u voza, všetko riešila mama, takže prirodzene to očakáva aj odo mňa. Ja som bola zase sama s mamou, mama mi bola mamou aj otcom, mala dve práce, stíhala všetko.
Nemusím trikrát hádať prečo potom je to u nás tak ako je. Len neviem ako to vrátiť nazad, asi už nijak. Obávam sa, že moje dcéry to budú mať podobne. Preto im veľa vysvetľujem a veľa sa o tom rozprávame.

maminuska
5. jún 2015

@lubbie súhlasím s tebou ...ale zas sme pri tých ženách . od teenageriek až po zodpovedné ženy.
Tí nevyrovnaní muži by ani nemali dostať šancu sa " páriť " a plodiť potomkov. Nevyrovnaní sú ale prečo ? Ano priznávam vplyv okolia je tu značný v tom negatívnom smere ale rovnako dobrý môže byť aj vplyv rodiny. Ak raz má rodina určité pravidlá a ten chlapec je systematicky vedení k ich plneniu, k zmysluplnému tráveniu voľného času, počas puberty ako sa hovorí malý dvor , veľký bič a k úcte k ženám tak verím tomu že z chlapca sa stane chlap. Ja mám syna , má 16 rokov a snažím sa ho takto viesť a pre neho manželstvo je prirodzené vyústenie partnerského vzťahu . Má jasne stanovené hranice, odkiaľ pokiaľ , jasne stanovené povinnosti , za svoje neuvážené kroky preberá zodpovednosť a následky ( samozrejme v rámci normy ) a vidím že to začína mať ovocie ...vyrastá mi z neho muž.
Dnes však v rodinách syn zakríčí na matku ... dones mi vodu a mamina sa zdvihne a beží , chcem toto a mamina beží , obed až pred nos, odnesenie zo stola ... daj mi 10 EUR idem von ... .otec večne v práci , po práci nechce riešiť problémy s výrastkami a miesto jednej otcovskej sa na to vykašle a chce mať pokoj a syn vyrastá neschopný a nemožný , egocentrický , subtílny ... nič ho nezoceľuje , pretože namiesto športu cigareta do huby , namiesto knihy primitívne filmy ... vedela by som písať ďalej .

natalym
5. jún 2015

@maminuska Hlavne mamička beží synáčikovi naberať jesť, natierať chlebík, aj by za neho prežúvala. 😠

kaktusik007
5. jún 2015

@maminuska o 4 roky si zacnem u teba brat know how ako na svoje deti - aby z nich neboli mamankovia... Teraz su este krpati, takze povinnost maju dat do pracky a do susicky... ale je pravda, ze zo stola si uz taniere odkladaju 😀

natalym
5. jún 2015

@kaktusik007 Och moja pekná, ďakujem Ti vopred za budúce nevesty. Môj muž si tanier neodloží ani po 20 tich rokoch manželstva.

petooo
5. jún 2015

Vidím, že ešte veľa ľudí stále "lipne" na stereotypoch, čo je určené mužovi a čo žene a keď sa niekto vymyká z normálu už nie je "normálny" muž alebo žena .. nech je každý sám sebou, aký je, prečo sa hrať na niečo iné? Len preto lebo som MUŽ alebo preto lebo som ŽENA musím byť taký/á ako mi to určujú nejaké konvencie? .. Ďakujem, neprosím ..
A k téme, podľa mňa sa zľakol alebo tam musí byť nejaký iný dôvod, možno aj psychická nevyrovnanosť alebo ešte to "neprebolelo" .. ťažko povedať ..

natalym
5. jún 2015

@petooo No mňa by teda zaujímalo aká je podľa Teba úloha chlapa v dnešnej rodine?

maminuska
5. jún 2015

@kaktusik007
@natalym ja sa skutočne tu nechcem nejak chváliť, ale môj syn ráno pred odchodom do školy nachystá raňajky, najmenšej spraví mlieko do fľašky a vyvenčí psov, kým ja skáčem okolo ďalších troch dievčat. Zo školy po ceste vyberá svoju mentálne postihnutú sestru a kým prídem z práce s ďalšími dvoma zo škôlky tak znova vyvenčí psov , dá jesť sestre ktorú priviedol zo školy , urobí nejakú činnosť napr. pokosí trávu, zaleje záhony ... vždy má niečo nachystané aj tá postihnutá ( napr, zvesenie prádla , vyloženie umývačky) a potom syn ide na tréning alebo na angličtinu , večer sa učí , alebo len tak je na PC s kamošmi . Cez týždeň sa nestĺka ani nelabzuje s kamarátmi bezcieľne po meste, na toto som alergická na tých výrastkov kde po nich zostávajú prázdne fľaše od piva, cigarety.

Ale počas puberty mi teda žral nervy statočne 😀 , asi ako každý normálny chlapec. Odvrávanie, zhoršenie prospechu v škole , bordel v izbe...fúuha užili sme si teda.

natalym
5. jún 2015

Veď zase aby to nevyznelo, že sa furt len sťažujem . Môj muž keď bol malý býval veľmi chorý, párkrát by možno aj zomrel, bol prvorodený syn. No mama robila čo mohla. Ale hnevám sa za to na ňu, lebo svokor je tiež taký kam ma položíte tam som a najlepšie keď nič odo mňa nikto nechce a tak aj syna vychovala. To sa mi nepáči. Nevravím, že musí okná umývať a neviem čo, mne chýba taká tá osobná empatia, že vystihnúť keď treba zasiahnuť a kedy nie. No ale každý to nemá. Len ma serie, že môj muž má postoj, že on je taký tak to skrátka musím akceptovať. Aj jeho mama mala ten postoj, že on je taký, tak mu treba dať pod nos všetko a pritom to chlapec aj zneužíva.
No ale učím sa, nejdem hneď, neurobím, postojím, nechám na neho a čo neujde. Len mi to žerie nervy.
A ešte mi tiež vadí, že na naše dcéry má požiadavky a nároky, ale pritom on sám im nejde príkladom. To ma vytáča do vývrtky. Ten postoj aj k nim, veď sú ženy, tak oni majú kmitať. Fuj!!!

natalym
5. jún 2015

Za to sa sním budem vadiť aj do krvi, aj ho zabijem keď ma s týmto vytáča. 😠

petooo
5. jún 2015

@natalym Ale ja nepíšem len o chlapoch, ale celkovo o ľuďoch .. ty píšeš, že voľakedy nebolo pre chlapa problém zabezpečiť rodinu, áno voľakedy 🙂 .. ale bohužiaľ vieš si predstaviť, žeby v dnešnej dobe zostávali ženy doma a starali sa iba o domácnosť? Neviem koľko ľudí zarába na SVK 1 500 eur a viac mesačne .. ako by tie rodiny žili? A navyše, prečo by ženy mali byť len doma a starať sa o domácnosť, keď chcú napríklad urobiť kariéru alebo tiež pracovať? Malo by im byť v tom zabránené len preto lebo sú ŽENY a preto musia sedieť doma? A MUŽ musí byť za každých okolností silný a vždy tvrdý, nekompromisný ako keby bez citu, lebo je chlap? To kde sme preboha .. ja som empatický napríklad a viem prejaviť aj city, nie že plačem dennodenne, ale som taký a preto nie som muž, lebo dokážem prejaviť aj svoje pocity, aj to by musela byť veľmi blízka osoba pre mňa .. ženy sa sťažujú, že ich muži im nevedia povedať, čo ich trápi, že neprejavia pocity, ale neuvedomujú si, že veľa z nich, to robí preto, lebo potom by vyzerali podľa nejakých predpotopných konvencií ako "zbabelci", tak radšej mlčia .. a keď to náhodou spravia, tak ich ešte niekto aj označí za tých zbabelcov 😀 .. a úloha chlapa v rodine je taká, aby sa snažil zarobiť, čo najviac, ale nie aby sa zodral a žena mu vyčítala, že zarába málo a a sama sedí doma .. Podľa mňa je férové, ak chlap zarába a žena je doma, že starostlivosť o domácnosť je hlavne jej úloha, o dieťa sa starať spoločne, je predsa ich .. a tiež je férové, ak zarába aj žena, aby aj starostlivosť o domácnosť bola spoločná .. bohužiaľ veľa ľudí je v tejto dobe vypočítavých a vidia všetko iba zo svojho uhľa .. každá minca má dve strany a treba ich akceptovať obe, nie iba to, čo mi vyhovuje .. 🙂