Nechápem niektorých ľudí

funilieta
10. sep 2013

Ahojte...ani neviem, ci tento prispevok mam zaradit do tejto kategorie, ale kategoriu "medziludske vzťahy" som tu nenašla. Nikdy som nechcela nikomu ublížiť a nikoho ohovárať, a myslela som, že ked ja nerobim nikomu zle, tak som cakala že ani mne nikto nebude robiť zle.
Mám tri a pol rocneho chlapčeka, klasicky živé dieťa, zvedavé, žiadny extrém v správaní, a dala som ho prvýkraát teraz od minulej stredy do školky. Do školky chodí aj syn jednej mojej bývalej kamaratky, ktora sa do nasej dediny vydala za mojho bratranca z 3.kolena. Bývalek preto, lebo uz niesme kamosky. On nas aj zoznamil, lebo nemala ziadne kamošky, mne sa zdala v pohode, navstevovali sme sa, chodili s detmi von. Casom som si všimla a začalo mi vadiť na nej, že stale na niekoho nadavala, na susedu, na svokru,na starostu, na predavacky, na pocasie, na muža, vkuse pindala na všetko. babka jej manžela im dala kus zo svojej záhrady na to, aby si tam postavili dom, no a potom mali s tou babkou velke nezhody, ona mi o tom stale rozpravala ako jej robí zle, ako si davaju kamery a pod. a že ich udáva za každú hovadinu na obecný urad....až raz sa mi pochvalila že aj ona udala babku, neviem už za čo a ja som vtedy jej povedala, že prečo to urobila, že sa len znižila na jej uroveň, že zlo plodilen dalsie zlo, že prečo ju nenecha na pokoji,aby mala aj ona pokoj. a teraz viem, že som sa do toho nemala miešať, ona ma znenávidela, vymazala si ma zo svojich priatelov na FB (ako malé decko) prestali sme sa zdravit , len za to že som jej prestala pritakávať a povedala som jej svoj názor. nechapala som to, ale na druhej strane som bola rada, ze mam od nej pokoj, lebo to bola fakt strasna negativistka. No ale aby ste ma pochopili, prejdem k veci.
Od tej hadky medzi nami uplynuli už dva roky a niekedy sa vídavame v školke, ked ona ide po syna, a ja po svoje deti. Pozdravim jej, ale malokedy odzdravi, nemam dovod sa na nu hnevat, dokonca mi jej je luto, lebo odkedy sa to stalo, nevidela som ju nikdy vonku s nejakou inou kamoskou, mozno sa mylim, ale myslim, ze nema u nas v dedine kamaratky.
Ked som prisla minule do skolky po mojho synceka, prvy den, co bol v skolke, ale nastupil az v stredu, ucitelka mi povedala, ze jej usiel dva krat za sestrou (mám staršiu dcerku v prípravke) ale nebolo to v zlom,len som sa pýtala, že čo robil, aký bol, lebo bol prvý den v skolke, no tak mi povedala ze v pohode, az na ten utek. Tá dotyčná to musela začuť, lebo následne večer napísala na fb toto (zhodou okolností som bola na sestrinom fb, tak som to zbadala, lebo ja niesom uz v jej priateloch: (skopírované)
"Matko chodi do skolky uz 2hy rok, a ani raz mi ucitelka nepovedala,zeby bol s nim nejaky problem,ale toto co som dnes pocula, ako hovori ucitelka matke chlapca,ktory nastupil do školky pred troma dnami,je sila.....
Vase dieta nepocuva, uz 2x mi usiel, to hovori za vsetko.... poznam matku aj jej deti, ani jedno neni vychovane "
Normalne som najprv nechapala, ale dala som si dokopy suvislosti, ze to pisala o mne. Ja neviem, ale skuste mi na to napisat svoj nazor, podla mna je to riadne detinské a hlúpe, ale zabolelo to riadne. či by ste na toto nejak reagovali, alebo nie, dosť ma to zasiahlo, preco si taketo veci vymýšla po takom dlhom čase, ešte tam potom v komentoch dodala, ze sa boji, lebo jej druhy syn pojde tiez do skolky, a ze na neho bude mať môj zlý vplyv a že aj tak si myslí, že z toho decka (mojho) nič dobré nevyrastie.
Jasne, že to nepojdem riešiť, ale musela som sa vyrozprávať, lebo ma to bolí, že nejaká cudzia žena takto kydá verejne na mna a na moje deti. Aj ked nas nepozna, vtedy bol moj syncek este malý, mal rok a pol, ked sme sa este kamaratili, odvtedy sme sa nevideli, okrem stretania sa v skolke, a ani jednu vetu sme spolu neprehodili. Nechapem to.dakujem za prečitanie.

xevulax
10. sep 2013

@funilieta asi s tým nič neurobis. Bohužiaľ, takýchto ľudí je na svete kopec. Napíšem ti, že kašli na ňu, nijak nereagyj, len ju tó bude podporovať v ďalšej činnosti proti tebe. Ale ako poznám ja sama seba, určite by som jej medzi štyrmi očami povedala čo si o nej myslím a tiež ako týmto svojim konaním dopadne. Ale ja som človek výbušný, možno trochu viac 🙂 ale najlepšie je nereagovat, ju tó časom prestane baviť. Nechápem tých ľudí, ktorých baví ublizovat ostatným naokolo.

janickacrazy
10. sep 2013

@funilieta Vykašli sa na nu, mne pripadá, že ona sama je asi dosť nešťastná a týmto si kompenzuje nejaké svoje komplexy alebo čo, možno ti závidí. To, že nemá žiadne kamarátky asi hovorí za všetko....kto by sa kamošil s takou osobou? Ja by som to neriešila, ja verím tomu, že všetko zlé čo niekto urobí sa mu raz vráti...

funilieta
autor
10. sep 2013

@xevulax dakujem, ja som tiez toho názoru, neznížim sa predsa na jej uroven..a jej sa vsetko vráti, lebo všetko sa v živote vracia, aj dobré aj zlé...verím tomu

katecameron
10. sep 2013

ignoruj je to vysinuta zenska ktora si potrebuje nieco dokazovat obycajna chudera

katecameron
10. sep 2013

a inak na margo nazvu temy ja nechapem KOPEC ludí 😀 😀 😀 😀 a mam pocit ze ani oni mna 😀 😀 😀

yidaky
10. sep 2013

Hm...ozaj je to zakerna mrcha. Neviem, aky maju nazor ostatne baby, no ja som dost impulzivny clovek a hlavne co sa tyka mojich deti. Asi ako vacsina matiek, ako "levice". Na jednej strane si myslim, ze niekedy je lepsie nereagovat, ignorovat hlupakov. Ta osoba sa snad ukludni...no na druhej strane, ja mam pocit, ze by som jej urcite nieco povedala, alebo napisala na fb 😠. Ako si pisala, nereaguj, no ked bude dalej mat "blbe" poznamky, ci vyjadrenia na fb, tykajuce sa teba ci deticiek, tak sa podla mna treba ozvat a zadupat ju. Nech si nedovoluje...

xevulax
10. sep 2013

@funilieta presne tak, najlepšie je nevsimat si. Ono aj ja toho veľa prekusnem, ale ked sa pohár preleje, tak zle nedobre. Ignoruj a uvidíš čo bude ďalej. Tvár sa, že o tom statuse na FB ani nevieš. Bude sklamaná, že neprišla žiadna reakcia. Aj ked nechápem, ako môže toto napísať o dieťati, ktoré je navyše prvy deň v škôlke. Ach jaj. Kravy sa nájdu všade bohužiaľ.

funilieta
autor
10. sep 2013

@yidaky
@katecameron
@janickacrazy dakujem, odlahlo mi, ze niesom sama, co sa jej to zdá riadne choré 😖

maria1989
10. sep 2013

@funilieta možno tá baba chodí aj tu na MK a keď si prečíta, ako to berieš, sa spamätá 😉

adrioska
10. sep 2013

Bolelo by ma to tiez, ze preco su ludia takito zli, ale...Ty velmi dobre vies, ze to pisala, lebo Ti zavidi alebo je zakomplexovana, atd., nema co riesit, nudi sa...je polutovaniahodna. Ak aj niekomu prezradi o koho sa jedna, tak ti s vacsim IQ si o nej pomyslia svoje, najma, ak Ta poznaju. Neries to, kasli na nu, ignoruj...aspon mas o dovod viac sa s nou nebavit. Samu seba zhodila.

adrioska
10. sep 2013

@katecameron presne 😀 😀 😀

digysa
10. sep 2013

@funilieta Je mi jasne, ako sa citis a poznam aj to neskutocne nutkanie zacat sa branit....... Nerob to. Nerob to, lebo tvoj cas je drahsi ako ta zenska.
Nerob to, lebo sa to aj tak neda vyriesit. Mala som nieco podobne. V skratke- tiez som raz vyjadrila svoj nazor a odvtedy sme prerusili vsetky kontakty, lebo sa jej nepacilo, co som povedala. Nastastie to nebola "hlupana z oresan", ale vzdelana matka, ktora proste nezdielala rovnaky nazor a odvtedy sa nebavime. Mna to neskutone sralo, chcela som jej poslat SMS-ku, email, zavolat....moj muz ma podrzal, stale mi vravel, aby som uplne prestala na to mysliet...vraj tym nic nedocielim, iba sa zosmiesnim. Mal pravdu 🤐

Ak to napisala na FB anonymne, ze nejaka matka, tak fakt sa tym nezaoberaj....ludia popisu tolko veciiiii...musela by sa ti hlava roztrhnut pri vsetkych komentaroch, ktore su vela krat polopravdy, alebo vymyslene veci....

Hlavne CO najdalej od nej..... Ona je ta, co ma problem...ziadne kamaratky, ziadny spolocensky zivot...zapricinuje si to svojim chovanim. Prec od nej....A najtazsia vec, ktoru ti poradim- vobec by som o nej nikomu nehovorila....proste vymazat z hlavy.

monhla
10. sep 2013

Nerieš, ignoruj ! ! ! Tá osoba musí mať vážne zlý život a musí byť osamelá a nešťastná. Len som zvedavá,či si to zapríčinila sama svojou povahou, alebo sa ten život na nej podpísal.

funilieta
autor
10. sep 2013

@maria1989 pochybujem, keby aj, tak ona si to vysvetli po svojom a prekruti tak, že ona nakoniec bude tá, čo ju ohovaram 😒 proste ja skoncim zla, dokonca som velmi vahala ci to sem vobec napisem, ale cely den na to myslim, neviem si pomoct

palomka
10. sep 2013

Asi by som sa dalej k nej neozyvala pokial ta nemenuje na nastenke na fb...alebo pred inymi ludmi a ani by som o nej nikde nehovorila. Bola by pre mna vzduch. Nech si zije svoj zivot dalej. S takou osobou je najlepsie nic nemat 🙂 ale ak by ma ohovarala tak vtedy by som jej povedala aka je uoha, ze veci riesi o tebe bez teba nech si uvedomi co je ona za cloveka

funilieta
autor
10. sep 2013

@digysa ja viem, a dakujem 🙂

cerez
10. sep 2013

Presne tak, je to nešťastná povaha, plná zlosti, negativizmu. Najlepšia obrana, úplne ju ignoruj. Nájde si inú osobu, do ktorej si bude môcť rypnúť.

myska_lili
10. sep 2013

no co..na tom fb jej tam budu bud vsetci pritakavat a ona bude spokojna alebo jej to tam nik neokomentuje a budu ju mat na haku..a to by si mala mat aj ty 🙂
mam jednu taku kamosku - no skor znamu - ta zas kazdeho v kuse ohovara... ale ona aj ked nema o com tak proste ma o com.. to je des 🙂 no ale vsetci vedia aka je..takze.. neako si to neberiem uz.. 🙂

digysa
10. sep 2013

@funilieta Asi je dobre, ze si sa trochu vyspovedala sem......lepsie sem, ako verejne sa trapit koli "nikomu"..... Ona je nikto....

Ale neboj sa....mna tiez palili prsty...vydrzala som 😎

jalucija
10. sep 2013

riadna p.ca je to, nestoji ti vobec ale vobec ani za tento prispevok. Nemysli na nu, nech si pise a mysli co chce, to jedine jej ostava, kedze ziadne kamosky nema. A ocisti sa sem tam "z ocu".

funilieta
autor
10. sep 2013

@myska_lili pred casom som tiež videla, ako napisala, ze nechape matky, ktore vozia dvojrocne deti v kociku, že nech sa spametaju, že je to chore a pod....a aj jej odpisovali, pritakavali...jedna jej kamoska jej napisala, ze preco by nemohla vozit svoje dieta v kociku, ked ide na dlho prec, alebo do mesta, ze na tom nevidi nic zle, tak sa tam na tom pochytili, do minuty ju vymazala z priatelov ...smiešno mi bolo riadne. 😀

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darzneba
10. sep 2013

@janickacrazy suhlasim

myska_lili
10. sep 2013

@funilieta no ved presne toto kym pritakavas ma ta rada..pokial nie... koncis 🙂 ale to si neuvedomuje ze konci ona 🙂 s takými ludmi sa fakt neda.. ja som mala tiez tej znamej chut najskor papupu rozbit za tie nezmysli.. ale chapes.. zas by som sa ponizila len ja.. .. treba dufat len ze ju to prejde a ze dospeje 🙂

darzneba
10. sep 2013

@funilieta asi Vam daco zavidi, a tiez tym ludom , ktorych ohovara...tak to byva

maria1989
10. sep 2013

@funilieta ešte som si spomenula, že ja keď som mala 5 rokov, ušla som zo škôlky, a šla pešo pri hlavnej ceste cca 3 zastávky k babke 😉 a nebola to chyba mojej mamy, ale učiteľky, že si to nevšimla 😀

funilieta
autor
10. sep 2013

@maria1989 take veci sa stavali...teraz sa nad tym uz len zasmejeme ako nad veselou prihodou, ani ma nenapadlo nejak jej vyčitat, ze jej ušiel, ona si to vsimla ze jej ušiel, ale bol rýchlejší ako ona 😀 😀 😀 našťastie len do druhej triedy a nie domov 🙂

funilieta
autor
10. sep 2013

@maria1989 ale viem, co si tym myslela, ze nemala pravo ta dotycna usudzovat z toho, ze moje dieta je nevychovany fagan (tak to tam aj napisala potom v komentoch) ved preboha trojrocne dieta, co je prvyraz v skolke predsa nemoze mat výcvik ako na vojne. musi sa postupne naucit, ze nieje doma, a ze tam platia ine pravidla ako doma.

janickacrazy
10. sep 2013

@maria1989 ja som raz zdrhla mojej mame ked som mala asi 3 roky na kolobežke do mesta (asi pol kilometra) aj so svojím 3ročným kámošom 😀 to si mala vidieť celé mesto o tom vedelo akú prednášku sme obaja dostali 😀 tak to sú deti všeličo povyvádzajú

funilieta
autor
10. sep 2013

@janickacrazy ved to, jeden je živý až moc, druhý len sedí v kute..take su deti, take su povahy...neriešim to..a nie ako ta ..... neviem ako ju nazvať, len hlada, co by mohla vyzdvihnut, ako volovinu aby sa všetci pohoršovali. úbohé je to fakt.