Nechcem sa rozvádzať

lindavista
22. aug 2015

Ahojte žienky alebo muži, potrebujem pomôcť. Sme manželia 8 rokov máme 3 deti, dcérka 8 rokov, syn 3 roky a posledná dcerka 3 mesiace. Môj manžel si pred 4 mesiacmi našiel milenku a zostal s ňou. Jeho milenka bola vydatá, ale ich manželstvo na 2 pojednávani hneď rozviedli. No a môj manžel už začal aj on spomínať rozvod, lebo jeho milenka nechce chodit so ženatým mužom. nech sú spolu, prajem im to, ale ja sa ale nechcem dať rozviesť absolútne! Ja mám 3 maličké deti a nechcem aby vyrastali v rozvedenej rodine! Sme teraz 4 mesiace od seba, nebývame spolu, ja som sa aj s detmi odstahovala do Rakúska. Ale potrebujem všetky typy, triky, rady ktore by mi pomoholi. Ja viem ze manzel nepride, ze zostane s milenkou, ale bojim sa toho ze bude aj ona na neho tlacit aby sa rozviedol!!!! PROSÍM VÁS, VY KTORÝ TO MÁTE ZA SEBOU, pomozte mi co by som mohla pouzit aby nás nerozviedli. Co robit, ako sa chovat, na koho sa obratit. Viac hlav, viac rozumu. Ja som prezivala rozvod mojich rodicov strasne zle, mala som z toho traumu a depresie veľmi dlho. Presne kvoli tomuto nechcem aby nieco podobne prezivali moje deti!!! Ja svoje deti nadovsetko milujem, odchodom ich otca som im vytvorila prekrasny novy domov, venujem sa im celý deň, hráme sa, kreslíme... atď. Aby to zvládli ľahšie. Ale bojím sa ak by sme sa rozviedli, tak by sa im mohlo stať to čo mne keď som bola malé dievčatko vtedy ako moja dcérka teraz. Pomozte, poradte prosim. Ďakujem

pribinak
23. aug 2015

To dievčatko to staršie ma cca 8 rokov, ak nie je hlucha a slepá, tak vidí, ze otec ju asi veľmi nechce, pusti jej telku a daj pokoj, bude sa venovať milenke v druhej izbe. To je pre to dievča zabitý víkend, akurát jej docvakne v makovicke, ze je všetkým na obtiaz. Mame aj otcovi
Alebo ju milý otecko zavedie k babke a tam si este len vypočuje co jeeej mater zač

Deti nesmú byt nástrojom pomsty a je úbohé si cez nich vybavovať účty.

lindavista
autor
23. aug 2015

ja nic nevybavujem cez deti! ja mu deti davam od jeho odchodu a aj budem davat! ved za to nemozu co sa stalo. ak ich teda bude chciet bravat. teraz povedal ze ich nechce, ale myslim si ze to povedal iba v hneve. dufam ze ich chiet bude!

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 a co spraví teta na sociálke? Slušne sa mu pokúsi dohovoriť a to je všetko ;((( este sa jej bude smiať do oči, ze co si myslela, naivka

maciatkolulu
23. aug 2015

@lindavista tak to je super, ze mas na to peniazky, tak uz si iba nachystaj nervy na rozvod a bude. A priprav sa, ze dovlecie z prace minimalnu mzdu a urcite mu uz oficialne rapidne klesol prijem, patricne k tomu vytycia vyzivne. Ja len, aby si potom nebola sklamana.... zial poznam nase sudnictvo a aj ako to funguje. Takze si poriadne vsetko zrataj a spoliehaj sa iba na svoj prijem a na to, kto by ti v najhorsom mohol pomoct. Moze sa stat, ze ti nebude platit a exekutor mu nebude mat co zobrat, trestne oznamenie-nuz neviem, ci by ti financne pomohol v base. . Dalej sa prichystaj na reci, ako bude urcite nestastny a urcite sa ti vrati, ale mozno bude stastny a uz sa nikdy nevrati a ty mu to aj zelaj, oslobodis sa tak rychlejsie a lahsie. Vela zdaru. A rada do zivota, cez deti ho nevydieraj a ani ich nepouzivaj ako nastroj pomsty a snaz sa pred nimi o otcovi hovorit pozitivne.

sasa1310
23. aug 2015

@maciatkolulu môj by sa bez problémov postal aj o 3 novorodencov naraz. Nemám s tým problém. A kamoškin tiež, takže ona dobre vedela komu dáva svoje polročné dieťa. Predsa jeho rodičovi.
@pribinak deti nie sú nástrojom pomsty a nevybavujú sa cez nich účty. Deťom sa akurát umožňuje to, na čo majú nárok. Byť v styku s otcom. Či sa to otcovi páči alebo nie, keď deti chcú ísť a byť s ním tak nech sa pán otecko postará. Čo je na tom divné, že matka dá svoje 3 deti ich rodičovi a ona zatiaľ doma bude oddychovať? Čo otcovia sú niečo svätejšie? Že deti urobia a starostlivosť veškerá žiadna?

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 reálne mi uveď, ako donútiš otca, aby po tie deti prišiel, ked povie, ze nechcem ich a nepridem po nie a ani mi ich nenos?
Deti síce majú právo na otca, ale ked ten nechce, žiaľ, .....
Lebo toto co si napísala, je len krásna toria, ktoré všetci ovládame, ale nemáš nic, čím by si ho donútila

sasa1310
23. aug 2015

@pribinak snáď jeden otec, ak mu príde predvolanie od sociálky, že si má prísť pre deti tak príde. Lebo potom už fakt neviem, že kde žil niekoľko rokov či s tými deťmi alebo len pri nich. A bavíme sa o tomto otcovi, ktorý bol normálny, ktorého deti milovali a milujú a chcú s ním byť. Nie taký čo slopal trebárs celý život a dlabal na nich. Takého nedonúti nikto.

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 ja neviem, v ktorej krajine ty žiješ, ale na Slovensku mu docialka žiadny papier nepošle, lebo nie je zákon, ktorým by ho donútila!
Proste im pošle výživne s rým to pre neho konci

Ak sa mýlim, lebo nie som neomylná, pošli mi cislo zákona, alebo link, kde je uvedené to vo ty tvrdíš. DAKUJEM

sasa1310
23. aug 2015

@pribinak Trestný zákon 300/2005 Z. z. a § 206 alebo 205

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 a baví e sa o tomto konkrétnom otcovi co urobil 3 deti a teraz, ked ma novú priateľku uz o nie nemá záujem
Zakladateľka témy nikde nepíše , ze by to bol dajaký pijan ci asociál. Prodtevhlap, ktorý stratil záujem o svoju rodinu s teraz akože žije život

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 konkrétne cislo a paragraf vi citáciu, lebo ja to rám nikde nevidím. ĎAKUJEM

pribinak
23. aug 2015

@sasa1310 ani 205 ani 206 a docialka s týmto nepracuje uz vôbec. zial ;((

On tie deti neodložil ani neopustil v zmysle Trestneho zákona, debata v hladine morálky je o inom. Toto co píšeš je omyl.

Sú tu právničky, skús sa informovať u nich, možno ti spravia výklad, ja len v skratke: on tie deti nenechal samé niekde v parku a nezvrhol preč a ani ich nenechal zamknuté samé doma a neodišiel na dovolenku do Grecka, ani ich nevymizol na benzinke a nezdrhol

maciatkolulu
23. aug 2015

@sasa1310 jaaaj. Tak moj sa tiez vie postarat, ale ako pisem, koja som. A neverila by som chlapovi, ktory opusti zenu s par mesacnym dietatom. Ale su zeny, kt.su rady, ze sa mozu aspon trochu pomstit milenke. Pretoze to babatko zjavne nevyrastalo tych sest mesiacov s otcom, tak zakonite prenho nebol ani on, ani ta jeho jemu blizky, uz len z tohto dovodu by somnurcitevtak malinke dieta na vikend nedavala, ale ako komu vyhovuje. On s tou tvojou kamaratkou asi nejaky ten mesiac nezil, takze ani s miminkom, tak mi to pride az neuveritelne, ze ho matka dala z domu. Nehovorim tu o schopnosti fyzicky sa postarat, ale o psychcickej traume, tak maleho dietata. To dieta nevie, ze hej to je tvoj otec. Tomu dietatu su najblizsi ti, s ktorymi je denno denne a to otec nebol.
A OTEC NIE JE POVIINY sa starat, kludne si to over u pravnika a aj na socialke. Ale napokon nech kludne ide ona, ty priamo na sud a nech to skusia ;-D. Drzimn palce. Len pozor, potom si ako otecko bude moct zobrat dieta kedy bude chcieť, alebo to plati, len ked si mama bude potrebovat oddychnut. Jaj, jaj, je to super, ked sa tu radi hlava, nehlava a pritom znalosti ziadne.@lindavista naozaj never tomu, ze je otec povinny sa starat, je iba financne. Radsej sa s nim dohodni dopredu na systéme ako budete dalej fungovat, aby deti co najmenej citili, ze otec s nimi nie je.

monikafedor
23. aug 2015

@lindavista Chápem ako sa cítiš, ja momentálne prežívam to isté.A neviem ako to riešiť.Rozum mi hovorí jedno a srdce niečo iné.Len u nás je to ešte zložitejšie :(

timea7
23. aug 2015

@sasa1310 nechápem prečo a načo si stále trepeš svoje. Tu vôbec nejde o tom, že by u ich matka nechcela dávať, alebo že by mala problém s tým, aby s on o nich postaral a ona si mohla oddýchnuť. Ja som rozvedená, môj bývalý manžel bol a je fantastickým otcom, ktorý sa o naše dieťa príkladne staral počas manželstva, po rozvode a sú doteraz so synom, aj keď je dospelý super parťáci. Nemal problém kúpať novorodenca, uspať ho, prebaliť, postaral sa o neho bez problémov, keď som bola tri týždne v nemocnici. Ale neviem, či by bolo pre mňa oddychom, keby mi deti povedali, že u otca dva dni pozerali telku, nikde neboli, otec sa s nimi skoro nerozprával, venoval sa len tej cudzej tete, ktorá na nich kričala....asi by pre mňa nebolo výhrou ich tam dva krát do mesiaca poslať....To nie tak, ako to ty vidíš, že nezaťažovať otca, to je ignorácia z jeho strany. Ak otec nemá záujem a manžel zakladateľky témy ho očividne nemá sa s deťmi stretávať, tak ho nič na svete nedonúti, aby si ich každý druhý víkend bral, už to konečne pochop. Okrem toho, deti budú žiť v Rakúsku, on na SK, ak som to dobre pochopila, tak už vôbec nie je o čom. Je ešte niečo na tom nepochopiteľné? Darmo tu budeš písať o tom, ako by to bolo pre tie deti ideálne, ako by to malo byť, realita je iná. A s tou sociálkou...tú môže kľudne odignorovať, deti sú zverené matke, môže sa im vysmiať do očí, nemajú na neho žiadne páky, najmä nemajú dosah do Rakúska. Sama zakladateľka témy píše, že nemá problém mu ich a SK priviezť, ale prevziať ich, mať ich dva dni a hlavne BYŤ S NIMI RÁD ho nedonúti nijako. Ostáva dúfať, že sa on spamätá a prehodnotí tento svoj debilný postoj a s deťmi sa stretávať bude.

katrinka8
23. aug 2015

@sasa1310 - ja tiež nechápem matku, korá nechá polročné dieťa vlastnému otcovi, ktorý o to nestojí a nechce sa oň starať - čiže nasilu. Pochopila by som a beriem ako normálne, keď sa otec o dieťa stará a má záujem o dieťa. Inak mi to pripadá ako vybavovanie si účtov cez deti 😒

jeennyv
24. aug 2015

@lindavista To aky bude vztah otca deti k detom po odluceni je len na nom...budete v rozvodovom konani, ma milenku, riesi si svoj zivot inak a nanovo, mozno do toho nechce deti zatahovat preto to jeho vyjadrenie...ak sa vyjadril, ze sa s nimi nechce stretavat momentalne nechala by som to tak a nehrotila to...ako baby pisu nie je nic horsie ako detom ci rodicom nanutit isty vztah, lebo to tak ma byt a musi sami sme casto svedkami toho, ze realita vztahov je ina......uvidite co bude, ked prehrmia vsetky pravne a prakticke formality...a po dalsie nechal ta s tromi detmi a isiel za milenkou cize podla mna tam ten rodicovsky vztah tzv pokulhava, lebo ak uz mam deti, tak sa snazim robit veci aj s ohladom na nich a nie sa hned brat k milenke...

zabka4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz