Nechcem sa starať o synovca

fatima30
2. okt 2012

ahojte kocky,
moj synovec ma skoro 7 rokov a jeho matka sa nahho vykaslala ked mal 3 roky,proste nejavi zaujem zije si svoj zivot a absolutne ju netrapi co s nim je.onho sa staraju moji rodicia sestdesiatnici a stale mi hovoria ako mo prenechaju stafetu.....ja som so sestrou nemala nikdy extra vztah a ani nemam chut sa onho dozivotne starat ked jeho matka si uziva zivota.Synovec je rozmaznany robi si co chce dostane co chce lebo dedo mu chce vynahradit matku tak mu vsetko kupuje.nemyslim si ze som povinna sa onho starat i ked na druhej strane b mi ho bolo luto ked skonci v domove.jeho mater pobera prispevky nanho.....neviem ako im to naznacit ze jednoducho sa nechcem starat na ukor nasich deti zatial mam jedno ale casom pride hadam....
je to taka zamotana situacia pretoze nasi vzdy vedeli ze ja som ta zodpovedna......a asi si myslia aj teraz ze urobim co oni povedia,ale to nie su prazdniny to je predsa zavazok na cely zivot.
Ved ma matku!nech je zodpovedna ona!
Ps:sestra brala aj drogu,neviem naisto ci ich nepredavala a boli tam aj nejake kradeze,vykradacky.....

fatima30
autor
2. okt 2012

co tu pises o peniazoch nechapem co to ma s tym spolocne?

irriss
2. okt 2012

@fatima30

Ja si to o Tobe nemyslim,,nekolikrat jsme se tu na Foru potkaly..nemyslim si to..naopak klobouk dolu, zes dokazala napsat sve city a pocity PRIMO..ze ses neschovava za jiny "propujceny" nick..jako je to tu Pravidlem...
Jsi Fatima a zustala jsi Fatimou 😉
Nelituj svych radku....ale rozmysli si sve rozhodnuti SAMA,at nelitujes, jen kvuli tomu ze nekdo poradil..rid se srdcem ale i roozumem...Neprecenuj sve sily...ale nepodcenuj se zaroven!

Na MK, pokud takto budeme pokracovat,..bude to jako v serialu o Basnikach.."Jak Basnici prichazeji o iluze.."
x
"Jak Konik prichazi o maminky" ☹ ☹ ☹

fatima30
autor
2. okt 2012

@elebe
pribeh na zamyslenie☹

irriss
2. okt 2012

@fatima30
Zrejme jsi dalsi, ktera bude radeji trpet, jen aby poslechla a nezklamala rodice...
Nekdy nas rodice vydiraji..i kdyz uz jsme velke, citime se bezbranne...trpime povinnosti poslouchat..

Ja se z techto "zelizek" dostala az pred 5ti lety..bylo mi 35-36..Nekdy je cesta dlouha a strnita..

Hodne stesti 😉

fatima30
autor
2. okt 2012

ved to ze kazdy tu radi ale nikto nie je v mojej kozi
@irriss

fatima30
autor
2. okt 2012

@irriss
toto si presne vystihla a za to stastie dakujem urcite ho budem potrebovat

elebe
2. okt 2012

@fatima30 ja ti tým nechcem povedať aby si si svojho synovca osvojila...ja len chcem povedať že inak som videla veci ako 8ročná a inak to vidím teraz ako dospelá žena 🙂 to ako sa ty rozhodneš je len a len na tebe a ešte na tvojom manželovi 🙂 a to že malý je zlý a rozmaznaný....ja som bola taká istá a možno aj horšia,ale všetko prešlo a myslím si že ma sestra a švagor vychovali dobre a že je zo mňa dobrá a slušná žena 🙂 sadnite si z manželom porozprávajte sa,preberte všetko pre a proti a rozhodnite sa spolu.....spolu vám to pôjde ľahšie.....želám veľa šťastia 🙂

lujza123
2. okt 2012

@fatima30 ja ta nechcem sudit , nepoznam ta ani okolnosti u vas..pisem len vseobecne na na ten tvoj vseobecny 1 prispevok
Sama pises ze bol iny ked si ste s nim boli sami. On by bol uplne ine dieta keby ho vychovavas, verim tomu ze tu lasku by ti vratil. Jasne ze ani vsetky prispevky zdaleka nepokryju naklady na neho, nikdo ti nevrati ten cas a energiu co mu das. Ale tuto situaciu postavil zivot do cesty tebe. Urcite vies ze starky maju uz svoj vek , maju tendencie rozmaznavat a pravdepodobne s neho nic dobre tymto stylom nevyrastie. Chalan potrebuje pevnu ruku nie dochodcov s ktorymi bude zametat. Mas pravdu nieje to fer chciet od teba aby si sa obetovala. Nemusis. Ale mozes.
Stale verim tomu ze vsetko dobre co spravime sa nam mnohonasobne vrati....mozno za 60 rokov ked budes bezvladna a senilna starenka prave tento chalan sa o teba postara..nikdy nevies

irriss
2. okt 2012

@fatima30
Vis, je lehke udelat "dobry skutek"..ale je tezke a neni spravne ho uskutecnit na ukor "nestesti druhych" 😉

fatima30
autor
2. okt 2012

@elebe
dakujem.
ja len dufam ze nasu budu este dlho dlho zit aby som to nemusela riesit.

elebe
2. okt 2012

@fatima30 aj tak to budeš musieť riešiť,pretože malý má len 7rokov a to je málo....a skôr prevychováš 7ročného chlapca ako 17ročného pubertiaka......tým nechcem povedať že tvoji rodičia zomrú,bože uchovaj......ale myslím si že by ste to mali riešiť teraz....teda buď ano zoberieme si ho a prevychováme,alebo nie nechceme ho a nebudeme chcieť....a koľko rokov majú vaši? teda ak to nie je vlezlá otázka 😅

cairka
2. okt 2012

@elebe , sestra je macher 😵 super zareagovala na vzniknutú situáciu, ktorá aj pre ňu samú musela byť náročná 🙂
@fatima30 , poraď rodičom, aby si vybavili zverenie malého do Náhradnej osobnej starostlivosti a potom budú na neho poberať aj nejakú korunu. Popravde tvojmu postoju nerozumiem, ale hlavne tu čítam, že ty žiarliš na malého...že rodičia venujú všetok čas jemu a teba (a tvoje dieťa) odstavili bokom. Ale on ich naozaj potrebuje viac 😒 Ty píšeš, že ho občas vezmete na výlet, tak pokračujte aspoň v tom a možno sama časom svoj názor prehodnotíš. Zatiaľ verím, že sú rodičia pri plnej sile a teda sa starať o malého zvládnu. Možno už o rok, o dva, keď tvoj chlapček podrastie bude situácia iná, pretože aj tvoj syn už bude hľadať spoločnosť a taký 9 roční chlapci sú pre maláčov ako magnet 😉

emkab
2. okt 2012

@lujza123 sorry, ale ten ironicky ton si si mohla odpustit...ak by fatima30 bola taka bezcitna, ako ju vykreslujes, tak by sa takou otazkou ani nezaoberala a narovinu rodicom povedala, nech s nou nepocitaju ..mne to skor pripada ako obava z toho, co zial asi pride a bezmocnost, ze s tym nic nespravi...nesudme a nebudeme sudeni..ci to uz neplati? je jednoduche na zaklade par pismenok niekoho odsudit, ale skus sa vzit do jej pozicie, zrejme ide o babu, kt. si uvedomuje, ze prebrat zodpovednost za dieta neznamena poberat prachy , ako to tu ty stale naznacujes, ale je to celozivotny zavazok....

fatima30
autor
2. okt 2012

@elebe
mamka62 tatko mal 60

elebe
2. okt 2012

@cairka je a aj môj švagor....najlepší ľudia na svete....ale keď som bola malá som to videla inak a teraz to vidím takto 🙂 keby som ich musela prebalovať na posteli 10rokov tak pri tej posteli budem stáť a prebalovať 🙂 🙂

fatima30
autor
2. okt 2012

@emkab
dakujem

fatima30
autor
2. okt 2012

@cairka

ja neziarlim ja som sklamana ze ich moj maly nezaujima☹tak akoze opytaju sa ako sa ma cez telefon

elebe
2. okt 2012

@fatima30 verím a dúfam že budú dlho zdraví a pri sile aby sa o malého mohli postarať....žiaľ aj u nás to tak bolo,že maminka vychová a vidíš srdiečko jej to nedovolilo a zlyhalo jej 😔 😔 ale už prebolelo,si na ňu často spomeniem,aj teraz na všech svätých pôjdem 200km,len aby som jej na hrob položila kvety a zapálila sviečku 😔 je to na tebe...ale keď tvoji rodičia na teba tlačia,tak asi z malým nevládzu,či?

trnka77
2. okt 2012

@fatima30 je mi ľúto,že to berieš ako útok na teba,len nám všetkým prišlo ľúto chlapca....skús sa zamyslieť nad ním a nie nad tvojou sestrou-kašli na ňu,malý nemôže za svoju mamu....pozri sa na svoju situáciu z druhej strany,bez emócií,ak by to bol prípad niekoho iného...určite aj ty by si chcela len to najlepšie pre malého
rodičia sa musia porozprávať s tvojou sestrou a ak sa nechce starať(preboha,aký život by mal s takou osobou????)nech prispieva financiami....pri takýchto príbehoch rozmýšľam stále ako mám vychovať svoje deti,aby si naozaj pomáhali aj v tých najhorších situáciach,neobrátili sa k sebe chrbtom ke´d sa budú cítiť ukrivdený,aby vedeli,že aj keď urobia niečo zlé vždy tu bude niekto pre nich ☹ ☹

fatima30
autor
2. okt 2012

zijeme v jednoizbovom byte prenajatom pretoze na novy nemame..........
a skor ci neskor som si vedoma ze maly skonci u nas pretoze by som to asi tazko uvedomila asi by som nevedla budovat svoje stastie na ukor niekoho nestastia a nemohla by som sa pozriet sama na seba do zrkadla.len ma zaujimali vase reakcie a potvrdilo sa akurat to ze som vysla ja ta zla!moj prispevok bol skor o strachu postavit s a zodpovednosti s ktorym bojujem co bude ked si ho zoberiem

elebe
2. okt 2012

@fatima30 moja a to že sa nezaujimajú o tvojho synčeka to tak neber....oni veľmi dobre vedia že tvoj malý má obidvoch rodičov a je o neho a pre jeho zdravý vývoj všetko postarané....takto by sa asi zachoval každý,nielen tvoji rodičia.....lebo oni vidua ten problém že čo s tým malým a aj keby sa ti neozvali celý mesiac vedia že tvoj malý je v poriadku,zrdavý,napapaný a čisto oblečený....ale čo ak by sa nezaujimali o sestrinho malého,tak čo by bolo s ním

fatima30
autor
2. okt 2012

@elebe
ale su to takisto jeho stari rodicia

blumka
2. okt 2012

@fatima30 ja som necitala celu diskusiu, len zopar prispevkov len ti chcem napisat, ze som v podobnej situacii ako si ty. Rozdiel je v tom, ze my mame neter a sami sme ju chceli a v podstate pritiahli k nam. Mam doma este 2 male deti, tretie cakam..neter bude mat coskoro 17.
Nad synovcovou matkou je asi zbytocne sa zamyslat, ju nezmenis a ak ona vezme svoje dieta naspat tak ho len znici. Takze pre synovca je asi naozaj lepsie ak je u starych rodicov alebo u vas. Aj ta chapem, ze ho nechces, ono je to snad este vacsia zodpovednost vychovat cudzie dieta ako svoje a zvlast ked sa ti zda rozmaznany ale to sa da pekne este vekom korigovat...

fatima30
autor
2. okt 2012

@elebe
nevladzu pretoze mamka je na neho sama tatko chodi na tyzdnovky.mamka nvrhovala prestahovat sa aby boli spolu na synovca ale on to odmieta

elebe
2. okt 2012

@fatima30 moja môj príbeh ber tak ako sa na to pozerá malé dieťa a potom dospelý človek....lebo ja som si tým prešla....tak viem ako sa cíti to dieťa a aj ten dospelý človek....verím že aj ty a aj tvoj manžel ste dobrí a starostliví rodičia a dokázali by ste toho chlapca vychovať na plnohodnotného a slušného človeka.....ja viem že to máš ťažké a nevieš kam skôr...ja to viem,pretože mne to sestra všetko rozprávala keď už som bola veľká,že čo všetko prežívali aj so švagrom......no a o tom byte....bývali sme v starom paneláku v dvojizbovom malom byte,jedna jej dcéra mala 7rokov a druhá 2roky a okrem toho pôžičky až nad hlavu,lebo dom sa začal stavať....takže sme v podstate žili len z materskej

elebe
2. okt 2012

@fatima30 kto to odmieta....malý?

fatima30
autor
2. okt 2012

tatko prestahovat sa
@elebe

elebe
2. okt 2012

@fatima30 takže vy bývate v inom meste ako vaši? vaši majú dom?

fatima30
autor
2. okt 2012

nasi su v byte a byvame 1O min od nich v byte ale tako pracuje mimo,takchcela aby sa prestahovali do miesta jeho firmy
kde pracuje

blumka
2. okt 2012

@fatima30 ja si nemyslim ze si ty teraz vysla ako ta zla..len kazdy sa viac pozera na pocity dietata ako na dospeleho cloveka. Dieta nevie este vela veci zvladnut, vselico ho moze zlomit a znicit..dospely vie prekonat viac prekazok, vie sa zapriet 😉
V kazdom pripade drzim palce pri rozhodovani, ono ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari 😉 a nevies co pekne ti tvoj synovec moze do zivota priniest 😉