Nechceme dávať dcéru strážiť svokre

26. dec 2023

Ahojte, mám problém nechávať dcéru (8m) samu so svokrou..kedy ste takto začali nechávať detí? Dcéra odmieta kočík, svokra by ju stále chcela kočikovať, myslí si že keď sa s ňou bude rozprávať nebude v kočiku plakať, nechcem aby to skúšala a stále s tým otravuje, stále chce aby sme jej dcéru doniesli keď ideme do obchodu alebo tak, proste ju chce strážiť, každý deň sa pýta kedy jej ju necháme. Ja nechcem ani muž nechce, nerešpektuje nás napríklad poviem aby ju netahala za ruky a robí to ďalej. Musíme jej ju vôbec niekedy dať? Není zlá babka ale ja mám na ňu od tehotenstva averziu, už vtedy sa vyjadrovala akoby dcéra bola jej stále hovorila ako bude každý deň kočikovať, že kojiť ani nemám aby ju strážila a bude s ňou chodiť k doktorom aby bola babka vždy pri nej, alebo že keď veľa priberiem ona bude chodiť kočikovať a ja môžem doma cvičiť. Odkedy sa dcéra narodila stále by chcela byť s ňou, stále píše, volá ale hlavne chce byť sama s dcérou.
Všade hovorí aký sme hnusný že jej ani vnučku nedáme postrážiť. Sme divný my či to máte niektorá podobne

autor
26. dec 2023

@avakona nerobila veci ktoré si si neželala že?

autor
26. dec 2023

@deedol áno ona je presne tento typ a keď niečo povieme že si to neželame tak čo my vieme ona vychovala 3 deti

cafelatte
26. dec 2023

Najmladšie dieťa by som dala babkam na stráženie minimálne vo veku 15 mes+ mladšie nie.

x_mery_x
26. dec 2023

Ved na kocikovanie v pohode, jaze na noc :D

autor
26. dec 2023

@x_mery_x aj si čítala všetko? Dieťa plače v kočíku odkedy ju tam položim pokiaľ ju nevyberiem aj tak ju tam chce kočikovať lebo raz prestane plakať

avonladyba
26. dec 2023

Najlepšie dávať až také dieťa, čo vie samé povedať, čo všetko mu urobili 😀 Čiže tak minimálne 5 ročné. Ideálne až 7 ročné. 😀

mclissa
26. dec 2023

Nejako to prezivas. Daj si dieta do vitrinky a nedaj nikomu. Nechaj si pre seba.

isis234
26. dec 2023

Nedala by som ju. Hodinu nechá plakať dieťa? Ona je chorá. Veď môže dostať pruh. Keď ti povie, aby si nekojila?? Je to zdravšie ako jej dávať sunár.
Povedz jej, že s ňou chceš byť čo najviac. Vychutnávaš si jej blízkosť. Je ti veľmi vzácna.Keď podrastie a bude behať, potom ju môže varovať, Chodiť s ňou na detské ihrisko. Zatial musí počkať.
Kúp jej knihu, nech číta, alebo lúšti krížovky...
To ohováranie.... Vonku, mimo dom by som sa jej spýtala, či sme pre ňu rodina ... lebo.. inak si s prepáčením serie do vlastného hniezda, keď má nemiestne poznámky.

autor
26. dec 2023

@mclissa toto je veľmi hlúpa poznámka prepáč ale nerodila som dieťa svokre aby s ním bola každý deň ale pre nás, nehovorím že nikdy ale nie stále a robiť veci ktoré sa nám nepáčia

autor
26. dec 2023

@isis234 tak nejako to vidím ďakujem

suezuzu
26. dec 2023

Mám 2 deti a ani jedno nebolo kočíkované svokrou ani mojou mamou. Kočík nemal ani u nás úspech, dlho boli nosené a mladšia je ešte kojená. S babkami sú iba s nami, vydržia s nimi asi 15 min osamote a ani oni viac nevydržia. Raz bol syn ako 4 ročný so svokrou 4 hodiny. On chcel. Od vtedy už nechcel 😂😅. Ide o to ako to cítiš ty a manžel. My v tomto mame rovnaký názor. Každá rodina ma iné pravidla a iné považuje za dôležité.

araavdva
26. dec 2023

Pokiaľ je svokra taká ako píšeš nedala by som. Ani ja som doteraz není stotožnená s tým že ju tam ex berie. Mám na to zas svoje dôvody.
Ale na druhej strane ak je taká prepnuta ako píšeš aby si raz nepožiadala na súde o styk s dieťaťom. Aj to je možné a v okolí som to už zažila. A starý rodičia uspeli a dieťa im rodičia dať museli. Ale samozrejme bolo väčšie.

autor
26. dec 2023

@araavdva keď sme tam sa s ňou môže hrať koľko chce, stretávame sa, chodí ona k nim aj my k nej ide len o to že zatiaľ jej ju nechceme nechať osamote lebo nás nerešpektuje nehovorím že neskôr jej ju nenechám ale zatiaľ nie

mima1608
26. dec 2023

Nedala by som a ani nedám (aspoň nie tak skoro). Dcérka má 6m a najdlhšie ju mali raz babka a raz jej krstná na kočíkovanie, cca hodinu-hodinu a pol. Môj otec už teraz plánuje, že si ju budúce leto vezme so sebou na chatu, no už som mu vysvetlila, že má smolu (je to ten najlepší otec na svete a skvelý dedko, takže tam nie je taký problém ako u vás, ale ja si to jednoducho neviem predstaviť, že ju takú malú len tak niekam odložím). Áno, je to moje prvé dieťa a zrejme aj posledné (aspoň tak sme dohodnutí s mužom predbežne), takže niekto si možno povie, že to zbytočne prežívam, ale ja keď si už teraz predstavím, že o rok by mi ju na 2-3 dni niekto vzal (hoci jej starí rodičia), tak mi je do plaču 😅 už tá hodina a pol čo ju kočíkali bola na mňa moc.
Čo sa týka návštev lekárov a podobne, vtedy s malou ostáva muž a nákupy riešime buď tak, že mužovi dám zoznam, alebo zvykneme aj objednať domov cez Tesco alebo Lunys veľké nákupy 🙂

thoughtfulweirdo
26. dec 2023

V prvom rade dieťa nie je bábika na zábavu dospelých ľudí 🤦🏼‍♀️ starí rodičia sa predsa môžu prísť vyhrať do sýtosti k dieťaťu v bdelom stave a nie nasilu ho heglať vrieskajuce v kocari, lebo ja chcem a chcem a chcem 🤣 mám dve nekocikove deti a nekocikoval ich nikto okrem mňa. Prekvapivo, všetci to prežili a na cecku mi tiež nevisia.

kristinka92
26. dec 2023

ahoj autorka. je to prvé vnúča však? lebo presne ako cez kopirak sme to mali my. ešte som len tehotná bola a už som počúvala ako mám ist naspat do prace, že mi dieta vychova. úprimne ti poviem, že doteraz ma to vytáča, keď si na to spomeniem, akože ktorá mama si necha zobrať babatko?! každá si to svoje babatko chce vychutnať! takze takéto reči a spravenie by si niektoré ženské mohli naozaj odpustiť pred novou mamickou. úplne ta chápem. raz si dokonca vydupala, aby mi išla dieta kocikovat. celu dobu dieta plakalo, až dokym neszapalo a zistila som to tak, že mi to suseda povedala, čo ju stretla keď kocikovala. a ja som sa čudovala prečo bola vtedy taká prepotena a samozrejme, že nám následne prechladla vtedy, lebo svokra kaslala nato ze place až sa prepotila, veď ona si kocikuje a keďže bola zima….bolo vymaľované. to bolo poslednykrat čo som take malé dieta pustila niekam bezo mna. takze nie, nemusíš davat svoje dieta nikomu, a už vôbec takým ľudom, ktorý vás nerešpektujú.

stanislavicenka
26. dec 2023

@avakona takze by si dala dieta niekomu pre svoj cas, aj ked vies, ze danu aktivitu neznasa? Ze bude nariekat v kociku az do vysilenia?
Ano, existuju aj odsavaxky, ja som bola rozhodnuta svoje dieta dojcit, a nie odsavat🤷

babulkomale
26. dec 2023

Len taky tip: skus si pozicat kocik s inou farbou striesky zvnutra, kamoske to pomohlo, vymenila budu a dieta uz neplakalo. Dovtedy hroza, revy stale v kociku.

autor
26. dec 2023

@kristinka92 ahoj, je to druhé vnúča, ale švagriná býva ďaleko tam tak sa nemá moc ako angažovať, je mi ľúto čo sa vám stalo, a presne tohto sa bojím že sa tým jej správaním spraví nejaký problém a takto to dopadne

autor
26. dec 2023

@babulkomale skúšali sme a nevydrží ani v športovom ani otočená v smere jazdy ani v protismere

juliacenc
26. dec 2023

Autorka chapem ta, a cim viac tlaci na pilu tym menej ma clovek chut jej to dieta “dat” akoze co si chcu niektore tie baby dokazovat fakt nepoxhopim

mircalla
26. dec 2023

A to si sa ozaj s touto trivialnostou prisla poradit na MK? Ved ak s tym mas problem, tak jej ju samu nedavaj. Ci k tomuto rozhodnutiu potrebujes suhlasne stanoviska? Moja mama deti kocikovala, nemam s tym najmensi problem. Aj s nimi bola sama, ked som si potrebovalala daco vybavit

autor
26. dec 2023

@mircalla nie nepotrebujem len ma zaujíma ako to majú ostatné ženy či je zakázané sa pýtať takéto veci???

alickapusinka
26. dec 2023

Ja len mám takú otázku tvojej matke by si ju kočíkovať dala. Keby pýtala tvoja mama daj ju pokočíkovať to by si dala. Niektorí už od dobroty nevedia čo by robili. Presne tak ešte budeš chcieť aby postrážila potom tu budeš pýtať prečo nechce .Nič také nerobí že ju dáva do kočíka a že plače ved to je veľa takých deti čo nechcú byť v kočíku. Keby jej dačo nevhodne dávala jesť nepoviem ale že ju kočíkuje .Obyčajná vec u starých rodičov 99%.Jaj teraz som si všimla že máš prvé jaj tak prepáč ospravedlňujem sa že ako matka prvorodička nevieš čo by si od dobroty robila. Aby si sa náhodou nezbláznila lebo nikdy nikto nemá prvé dieťa.

mircalla
26. dec 2023

Nemaju, len mi to pride smiesne. Mam pocit, ze polovica matiek to moc vsetko preziva a robia sa strasne dolezite az majetnicke

mircalla
26. dec 2023

@alickapusinka Tiez si myslim. Drama pre nic.

autor
26. dec 2023

@alickapusinka ako vážne? Písala som sem že ani mojej mame by som ju nedala lebo plače v kočíku, mne sa nezdá normálne nechávať dieťa v kočíku plakať
Čítala si len prvé tri vety? Ťahá ju za ruky, dáva jej jesť nevhodné veci a nerešpektuje nás

autor
26. dec 2023

@mircalla aká dráma? Kto robí drámu? Pýtam sa ostatných či riešili niečo podobné
Tlačí na mňa každý deň aká som jediná divná keď jej ju nedávam že ju chce vychovávať starať sa a podobne je mi akurát tak zle z toho

lienka.7
26. dec 2023

@autorka a ako s ňou ideš von keď potrebuješ? Ako ideš nakúpiť, keď ti teda nevydrzi v kociku?
Fakt to menej prežívaj... myslíš že svokru bude baviť sa prechádzať s vrieskajucim deckom?
A co jej také dáva? Segedin?
Je to jej vnúča, či si myslíš, žeby jej ublížila???

mircalla
26. dec 2023

@autor Skor si poloz otazku preco place v kociku? Nema to nahodou nieco spolocne s tym, ze je na tebe zavesena nonstop ako uz niekto napisal? Moje decka v kociku spali pripadne sedeli.
A ano, drama to je. Dala by som jej to aspon vyskusat. Ide o kocikovanie, nie o pobyt v horach