Nedorozumnie s rodičmi

samanta05
24. mar 2012

Ahojte, potrebujem pomôcť, utešiť, nájsť porozumenie. Odkedy som sa rozviedla a začala znova bývať pri rodičoch medzi nami začali vznikať neustále hádky. Rodičia mi nevedia odpustiť že som zničila život sebe ale aj im. Znova som im na ťarchu keďže som nezamestnaná tak živia mňa aj malú. Ex posiela úbohé výživné. Najhoršie je že mi stále vyčítajú však ja som toto chcela, ja som chcela dieťa tak nech sa starám, že on si teraz užíva ja sa trápim. Keď si chodieva po malú vraj ja mu ju sama pchám, aj do auta čo nie je vôbec pravda. Nijako ju nenútim k nemu chodiť. Sama ju nechávam rozhodnúť sa ale to sa už ani vonku na dvore nemôžme hrať keď príde? To ju mám nasilu zobrať dovnútra? Teraz mi hovoria však nech mu ju dám nastálo, ja už vraj budem mať konečne kľud , ako mu ju pchám, raz mi k nemu ujde. Ale toto nie je nič. Tie hádky sú tu dennodenne. Za všetko, aj za maličkosti. Ja už neviem ako ďalej, na byt nemáme financie a rodiča mi dá sa povedať týmto robia zo života peklo, zhadzujú ma, ponižujú. Už mám všetkého po krk, neustále som v strese, plakávam nadávam na celý svet. Čo mám robiť aby sa rodičia raz a navždy zmierili s tým že inak to už nebude, že som teda rozvedená, mám dieťa a to že malá chodí k ex nie je moje zbavenie sa jej.? Niekedy mám pocit ako keby ma brali iba za jediného človeka čo je rozvedený.

irriss
24. mar 2012

@dada1212
to, ze ma od nich penize je jen druhotnou pomoci...
Penize pri psych. nasili jsou pouzivany:
1. prostredek k vydirani
2. prostredek k vycisteni si sveho spatneho svedomi...
3. prostredek k setrvani v danem prostredi...
penize jsou casto =rukojmi

Nekdo se vykupuje a to doslovne ze svych hrichu "ihned" a nekdo az pozdeji..
ale ver tomu, ze i kdyz je snaha nahradit lasku, peci, prohresky, psych. nasili v podobe materialnich statku ihned ci pozdeji, NIKDY to nema za dusledek ten, ze dojde k prominuti..

p.s. Psychicke nasili nelze vykoupit ... to, ze ma fin. pomoc od rodicu ji urcite vyhovuje, ale prijima ji urcite jen kvuli svemu diteti... 😉

Neverim tomu, ze by po sobe takto nechal nekdo slapat a jen za to, ze dostane bonbon, nove kalhoty a nebo cestu k mori...
To, ze ji poskytuji fin. pomoc, tim se jen domnivaji, ze svuj kazdodenni teror VYKOUPILI a je jim prominuto....

nela82
24. mar 2012

@samanta05 a co tak nejaku garsonku,hned ako si najdes pracu..Chapem,ako sa citis... 😔 Pories s byvalim financie-myslim to co ti dava on na malu.Pokial to je malo,na jeho prijem-ries to sudnou cestou.Hlavne hlavu hore.Kazdodenne stresy z rodicov...to k nicomu nevedie.Radsej si rychlo nieco najst-ohladom roboty a ist prec.Myslim,ze by vam bolo lepsie v nejakej garsonke ako takto... 😉

evuliatko_tn
24. mar 2012

@samanta05 prepac, a tvoji rodicia pracuju ci su uz na dochodku?

samanta05
autor
24. mar 2012

áno som rada že rodičia mi dávajú peniaze lebo tie potrebujem na kozmetiku, myslím tú základnu, maľovatka nepoužívam a potom na stravu a cestovné ale všetko inak ide na malú rastie ako z vody. Našťastie v škôlke mi má úvaľu ale na lieky minieme kopec peňazí. A robota je jediné po čom teraz najviac túžim. Ubíja ma sedieť iba doma a byť na kohosi odkázaná ale čosi sa rysuje neviem ako to dopadne ale vždy lepšie ako nič. A potom konečne budem plánovať bývanie .
A rodičia ešte obaja pracujú

irriss
24. mar 2012

@samanta05

A ted mne napada..co byvanie u starkych.(?!) 😉 .ja jsem mela starkych daleko, az na Slovensku..tak to neslo z mnoha duvodu 😉

maminuska
24. mar 2012

@samanta05 cesta cez dary vedie do pekiel, viaže človeka , vytára priestor na manipuláciu a citové vydieranie.
Ten kto dáva si často myslí že má to právo aj čakať reprocitu , a u teba je to vo forme citového vydierania.

maminuska
24. mar 2012

myslela som reciprocitu

samanta05
autor
25. mar 2012

akurát mi dnes kamarátka volala že mi vybavila prácu, síce je to iba na polovičný úväzok ale aspoň niečo. Konečne sa to začína obracať na lepšie

viki2912
25. mar 2012

takto presne by sa spravali aj moji rodicia...su proti rozvodu,odsudzuju rozvedenych ludi,mna upozornovali,aby som domov NIkdy nepriviedla rozvedeneho chlapa....ale inak su ok. 🙂 🙂 no byt tebou,najdem si co najrychlejsie pracu,nepises ake velke mas dieta....a odstahujem sa.toto sa moze len vystupnovat az ta vyhodia na ulicu....v mojich ociach by sa odpisali,mozno je to sprostost,ale NAJDI SI PARTNERA A ODID BYVAT K NEMU...zda sa to ako jedine riesenie v tvojej situacii. 😉 no ked to inak nejde,tak pozri...ak si sadnete,spoznate,co ti brani zalozit a zacat novy zivot s niekym inym...kedze si rozvedena,zrejme vies aj preco....a si mlada,mas pravo zit tak ako chces,a s kym cches,bez rodicov,ktori ta ponizuju.rozum do hrsti,o 10 rokov bude neskoro.budes zdeptana,frustrovana,smutna,status rozvedena a o 10 r starsia a menej atraktivna pre muzov....

mandragora22
25. mar 2012

@samanta05 citam od zaciatku, tak este nemam vsetko docitane. pracuje ako robotnik alebo administrativa? a ma aj ine deti, ci mate len to jedno?

irriss
25. mar 2012

@mandragora22
To vyznelo, jako bys vedela "o koho presne jde" 😉 😀 😀 😀 😉 🤐

mandragora22
25. mar 2012

@irriss ty si dora 😀 😀 😀 😀 hej, o mojho sucasneho, ty šiši 😀 😀 😀 😀 😀

lenka311
25. mar 2012

@samanta05 Nič nemáš robiť, rodičov nezmeníš.. Jediné čo môže spraviť je postaviť sa na vlastné nohy s tým že už ťa rodičia nebudú môcť ovplyňovať. Ja žijem s matkou, tiež som s malou sama, tiež mám doma presne to isté čo Ty, ale snažím sa tráviť čo najviac času vonku - ve´d teraz je už dosť pekne, cez zimu v detskom centre, potom po kamarátkach - snažíme sa byť s malou doma len minimálne, tiež kvôli atmosfére aká je doma.. A čo spravím? Nájdem si vlastné bývanie len čo sa mi podarí malú umiestniť do škôlky a zarobiť si na to aby som nás obe dostatočne uživila. Ja si doma všetko platím sama, od matky závislá nie som, ale predsa len byt platíme napolovicu, sama by som ho úplne v momentálnej situácii neutiahla... Riešim to teda takto a som spokojná a na môjho ex mi matka hovrí presne to isté čo Tebe rodičia...
Tiež si občas poplačem, tiež mávam depky, ale snažím sa vždy vzchopiť a usmievať sa hlavne kvôli malej a hľadieť do lepšej budúcnosti... Takže hlavu hore a snaž sa osamostatniť..

irriss
25. mar 2012

@mandragora22 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
25. mar 2012

@viki2912
Respektuju Tvuj nazor..ALE (podle meho)
Radis presny opak toho, co by mela podniknout..

Samanta musi resit svou situaci hned...myslis si, ze novy partner je v teto situaci nejlepsi rada? Zrejme jsi jedna z tech, ktera se hned k chlapovi nastehuje. Promin, ale neuznavam tyto reakce... 😉
Aby se mohla s nekym vubec seznamit, potrebuje cas...novy chlap ji VUBEC nepomuze....
tak jako zeny, tak i muzi, vyciti, kdy maji "korist" snadnou..a zneuziji ji..
V nynejsi dobe, kdy je v krizi, naletela by i na "barevny obrazek"..nejdrive se musi postavit na vlastni nohy, urcit si cil a ziskat sebevedomi..a jakmile bude vedet, ze je schopna byt sama a zit podle svych predstav a bez pomoci druhych, jen v tom pripade bude schopna prijmout do sveho noveho zivota noveho partnera..
Tato situace ji ucini silnou a bude schopna rozpoznat dobre umysly ...v tomto stavu, kdy je "na dne" hrozi, ze naleti... 😉

mandragora22
25. mar 2012

@irriss vidis to, ale zakladatelka nereaguje na moju otazku, zrejme sa tiez zamysla nad tym, ci nie som ta jeho "nova znamost" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
25. mar 2012

@mandragora22
Ja se obavam a myslim si to uz od chvile, kdy sem dala svuj prispevek...ze nema moznost k PC kdy se ji zlibi. ☹ .prijde mi, ze je hlidana rodici ..ze napise "jen" kdyz nehrozi, ze ji vidi...

mandragora22
25. mar 2012

@irriss hmmm

samanta05
autor
26. mar 2012

nie chodím sem kedy chcem len mám malú zas chorú takže do škôlky nechodí a celý deň trávime vonku takže sa až večer dostanem k pc

samanta05
autor
26. mar 2012

@irriss Presne, už som mala viacero ponúk na rande, nevadilo im že mám dieťa ale chlapa momentálne nechcem, viem že takému jednému sa strašne páčim ale bojím sa že sa opäť v ňom sklamem a nechcem si začať s niekym kto sa bude pretvarovať, Pre mňa už nie je dôležitá láska ale porozumenie a predovšetkým to aby akceptoval že mám syna a dokázal by sa s ním spriateliť momentálne naozaj ako prvé riešim prácu, ak bude šťastie vlastné bývanie chlap je pre mňa tá najspodnejšia možnosť

jolinka
26. mar 2012

@samanta05 tak syna ci dceru?

samanta05
autor
26. mar 2012

dcérku mám, jaaaaj už viem kde som napísala syna to sestra má sa mi to doplietlo 🙂

samanta05
autor
26. mar 2012

@samanta05 dakedy už píšem hlúposti, dcérku, našťastie, ja som vždy chcela mať dievčatko

samanta05
autor
26. mar 2012

@mandragora22 pracuje ako robotník a našťastie so mnou má len toto jedno

mandragora22
26. mar 2012

@samanta05 s tebou? cize ma aj ine deti? ak nema ine deti, tak ako robotnik tam zarobi dost na to, aby 80 € vyzivne bolo v tomto pripade az zalostne malo... poznam pomery danej firmy... co ti nikdy vypl.pasku neukazal?

samanta05
autor
27. mar 2012

má s tou svojou milenkou decko, ako živnostník pracoval u bratranca kým sme spolu žili, výplaty mal dosť veľké, ako sa začal vláčiť s tou, aj výplaty išli dole a potom mal ešte úraz ruky to dlho marodoval, vtedy výplatu nedostával tak vraj mám chvíľu počkať a potom si požiadať o vyššie výživné

andreah25
27. mar 2012

@samanta05 Ahoj, nečítala som všetky príspevky, ale ako prvé Ti radím, hlavu hore, rodičov akí sú ani nerieš, viem čo to je, keď Ťa rodičia nepodporujú, ale najradšej Ťa zniesli pod čiernu zem, lebo si myslia aká si neschopná. Práve to je dôvod, aby si sa vzchopila a dokázali im, čo všetko dokážeš. A ani nie kvôli nim, hlavne kvôli sebe a malej sa snaž všetko zmeniť.
Napr. si ochotná odísť aj do iného mesta, okresu za prácou? Ak áno, hľadaj, nájdi si najskôr prácu, bývanie si už potom rýchlo zoženieš - ja neviem, napr. v Pegeote v TT nedávno hľadali hromadu ľudí - neviem či to ešte platí, no skús, platovo sa tam pohybujú v čistom okolo 600-700 eur a nejaký ten lacnejší nájom v TT alebo okolitej obci nebude problém nájsť - prípadne si zisti na nete, kde sa stavajú obecné nájomné byty, v nich nie je drahé nájomné - cca 150-200 eur mesačne, daj si tam žiadosť o pridelenie takéhoto bytu a v danej lokalite si hľadaj aj prácu. Hľadanie práce ale nenechávaj len na posielanie životopisov, treba chodiť osobne, životopisy sa hádžu do koša. a o výživné nečakaj, ihneď podaj na zvýšenie, Teba nemá čo zaujímať, že on má inú rodinu, že mal úraz a podobné žvásty, to je jeho problém, nie Tvoj. Tak držím palce 😀 😀 😀