Nedorozumnie s rodičmi

samanta05
24. mar 2012

Ahojte, potrebujem pomôcť, utešiť, nájsť porozumenie. Odkedy som sa rozviedla a začala znova bývať pri rodičoch medzi nami začali vznikať neustále hádky. Rodičia mi nevedia odpustiť že som zničila život sebe ale aj im. Znova som im na ťarchu keďže som nezamestnaná tak živia mňa aj malú. Ex posiela úbohé výživné. Najhoršie je že mi stále vyčítajú však ja som toto chcela, ja som chcela dieťa tak nech sa starám, že on si teraz užíva ja sa trápim. Keď si chodieva po malú vraj ja mu ju sama pchám, aj do auta čo nie je vôbec pravda. Nijako ju nenútim k nemu chodiť. Sama ju nechávam rozhodnúť sa ale to sa už ani vonku na dvore nemôžme hrať keď príde? To ju mám nasilu zobrať dovnútra? Teraz mi hovoria však nech mu ju dám nastálo, ja už vraj budem mať konečne kľud , ako mu ju pchám, raz mi k nemu ujde. Ale toto nie je nič. Tie hádky sú tu dennodenne. Za všetko, aj za maličkosti. Ja už neviem ako ďalej, na byt nemáme financie a rodiča mi dá sa povedať týmto robia zo života peklo, zhadzujú ma, ponižujú. Už mám všetkého po krk, neustále som v strese, plakávam nadávam na celý svet. Čo mám robiť aby sa rodičia raz a navždy zmierili s tým že inak to už nebude, že som teda rozvedená, mám dieťa a to že malá chodí k ex nie je moje zbavenie sa jej.? Niekedy mám pocit ako keby ma brali iba za jediného človeka čo je rozvedený.

sisaha
24. mar 2012

@samanta05 kolko mas rokov? kolko rokov ma tvoje dieta? ako dlho si nezamestnana? v akom okrese byvas? Nemusis predsa zit s rodicmi. Riesenie existuje, ale vyzaduje trochu odvahy a prebranie zodpovednosti za seba a dieta.

sisaha
24. mar 2012

@samanta05 napis trochu viac, aby sa to dalo rozanalyzovat. Tvoj ex - aky ma prijem a ake vyzivne posiela? Preco nepoziadas o zvysenie vyzivneho?

samanta05
autor
24. mar 2012

ja 24,malá 4 a som zo Žiliny. Ja už som uvažovala nad rôznymi možnosťami kde by som mohla ísť ale nemám kam. Nemali by sme z čoho vyžiť.

xenicka13
24. mar 2012

drzim palce aby si si nasla pracu aj novu lasku a od rodicov potom rychlo prec

sisaha
24. mar 2012

@samanta05 pracu si nevies preco najst? nedostatok prilezitosti? Skusala si aj ine moznosti - nie v obore, ale hocico? Co tak skusit podnajom, poziadat mesto o socialny byt. Neviem ako to je, tym, ze mas 24 rokov, ci maju voci tebe rodicia stale vyzivovaciu povinnost, alebo uz nie. Ci mas narok na prispevky v hmotnej nudzi..

irriss
24. mar 2012

@samanta05
Pripomina mi to sebe pred 20ti lety ☹ .

Jsi v situaci, ktera vyzaduje max. pozornost a neudelat v situaci, kterou povazujeme za "katastrofalni" katastrofalni kroky v domneni, ze "jine" reseni neexistuje.
Reseni se vzdy najde, jen se nesmi jednat "zkratove" a v techto situacich je velke nebezpeci, ze se touto cestou vydas...

Je nutne se vyvarovat "zdanlive jednoduchym krokum" - kterym je napr. utek ci volba dalsiho partnera jen z duvodu zavrit dvere, kde je zle...ono totiz VZDYCKY muze byt jeste hur..

Napis si na papir, co muzes udelat proto, aby ses osamostanila...a co Ti to naopak znemoznuje. 😉

sisaha
24. mar 2012

@samanta05 skusala si hladat pracu v inom meste?

samanta05
autor
24. mar 2012

presne neviem, pracuje v KII a posiela 80 eur. Bolo mi priznané aj manželské výživné ale stále sa to akosi neukončilo tak presne neviem kedy mi tie peniaze pošle. A väčšie by mu asi nedali, uviedol veľa položiek čo musí platiť plus má novú rodinu, decko

sisaha
24. mar 2012

@samanta05 kazde jeho dieta ma mat rovnaku zivotnu uroven. To, ze si myslis, ze by mu väčšie ASI nedali, neznamena, ze ked zdokladujes svoje vydavky na dieta, tak mu ho nepriznaju...

samanta05
autor
24. mar 2012

@sisaha prácu si stále aktívne hľadám, len malá má zdravotné problémy, dosť často býva chorá a som na ňu sama čo sa týka vodenia do a zo škôlky. Takže aj tú prácu musím prispôsobiť tomu a ex sa nedá dohodnúť aby mi s ňou viac pomohol. On si chodí po malú ale dáva ju svojej matke, on sa nedokáže postarať o dieťa a ani nechce

irriss
24. mar 2012

@samanta05
prvnimu i druhemu diteti - tzv. vsem svym detem MUSI zajistit stejne podminky pro zivot..
nemuze jednomu dat vic a druhemu mene..to je 1. bod o co bojovat..
podrobne informace o jeho zivote a "nakladech" muzes ziskat ze soudnich papiru, do kterych mas pravo nahlednout a je i okopirovat, jelikoz jsi ucastnikem jednani.. 😉
k tomu nepotrebujes ani pravnika..zajdes na soud, reknes cislo jednaci a pak uz jen procitas a popr. si vyzadas kopii..

samanta05
autor
24. mar 2012

@irriss potrebujem prácu aby som mala nejaký príjem bez neho nemám šancu sa osamostatniť. Ja neviem či to tak tí moji rodičia preháňajú ale to býva aj u iných že majú podobný problém. Že im to rodičia vyčítajú že sa rozviedi a že teraz sami živia decko. Stále nadávajú na môj výber partnera ale však mohol mi to urobiť hocijaký iný chlap že by nás opustil

samanta05
autor
24. mar 2012

@irriss ex ešte donedávna pracoval ako živnostník tam sa mu poriadne príjem nedal dokázať keďže robil podvody a na súde neukázal ani všetky potrebné doklady

samanta05
autor
24. mar 2012

ako mám najmä mame vysvetliť že keď mu dávam dcérku že sa jej nezbavujem, pre mňa je všetko na svete a zakaždým mi je do plaču keď mi na tých pár hodín odchádza ale stále sa utešujem však sa mi večer vráti nebude mi preč celý víkend čo som šťastná že ten styk mám aký mám ale oni v snahe ho potrestať a ublížiť mu by boli najradšej keby som mu ju nedávala ale je to jej otec má na neho právo a ja jej v tom nechcem brániť

sisaha
24. mar 2012

@samanta05 tak ked je teraz v zamestnaneckom pomere, podaj opätovnu ziadost na zvysenie na 180 eur a uvidis. V najhorsom neuspejes, ale myslim,ze by ti mohli priznat minimalne o 50 eur vyssie.

irriss
24. mar 2012

@samanta05
Byla jsem ve TVE situaci...(bylo mi 18/19let) 😉 s tim, ze se pak i moji rodice rozvedli a i toto jejich rozhodnuti, se kterym jsem nemela nic spolecneho dali za vinu mne... 😒
Toto CHYBNE jednani rodicu ma za nasledek to, ze ZTRATI to nejcennejsi co maji, tj. dite (Tebe)...i vnuky..

Ja Ti povim jen jedno, i kdyz se Ti zda momentalni cesta jako "prochazka peklem", ver tomu, ze jednou budes stastna, ze jsi timto peklem prosla..
Ven z pekla se na 100% dostanes (jen prosim nepospichej), bude Ti krasne...samozrejme nestane se to carovnym proutkem, ale STANE!!! Vyjdes z neho jako silna zena a super mamina..Ver tomu..
Je tezke se nyni divat na tuto situaci, jako na "bohatstvi", ale je to urcita investice do zivota, ktera Ti pomuze prekonavat dalsi prekazky, ktere uz nebudou tak tezke, DIKY tomu, co ted prozivas! 🙂

samanta05
autor
24. mar 2012

ešte dva týždne počkám lebo údajne si požiadal o striedavú starostlivosť takže tam budem musieť ešte dokazovať že sa nevie o ňu postarať a vtedy väčšinou vraj výživné nepriznajú :(

samanta05
autor
24. mar 2012

@irriss ja sa stále utešujem tým že aké mám doma slniečko. Dcérka ma zbožňuje, celé dne len mami, mami ona mi dáva silu ráno vstať a usmiať sa. Kebyže chcem mohla som mať dávno partnera, ktovie možno by som dokonca už aj s ním bývala ale ja nechcem len tak si kohosi nabaliť kvôli tomu aby som prišla od rodičov. Od ex som si toho užila viac než dosť a bojím sa dať sa s niekym dokopy. vlastne na randenie nemám ani čas

vendulka80
24. mar 2012

Neviem aki su tvoji rodicia ale z toho co si napisala mi vyslo to, ze su egoisti. Je to ten typ ludi, ktori spravia dietatu svadbu na chyr a ked sa nedajboze nieco pokasle, pomocnu ruku nepodaju. Proste vydat dceru a poslat prec z chalupy, nech sa stara, vsak my sme ju ako tak vychovali a chceme mat pokoj. Prepac, takto sa milujuci rodicia nespravaju. Poviem to tvrdo ale nie kazdy si to oslovenie otec / matka zasluzi. Pochybujem, ze ta chcu motivovat aby si si nasla robotu, skor ta ubijaju a udupavaju aj ten posledny kusok sebadovery, ktory v tebe zostal. To im nie je luto ani toho vnucatka? Ved dnes je svinska doba, uz aj deti v skolke vedia byt krute. Tvoja dcerka to ma stazene, nema otca iba dementa (prepac vyraz), ktory lutuje aj to, ze ju splodil. A este k tomu stari rodicia, ktori jej tiez davaju pocitit, ze je vlastne tvoja a ich sa to netyka. Myslim si, ze tvoj otec by jej mohol nahradit otca, ktoerho nema ale nie sa spravat ako keby si ju vysedela v kosiku. Neboj sa, hlavu hore. Si sikovna zena, matka, ktora si urcite najde uplatnenie. Najdi si pracu, zober hocico a skus si najst nejaku paniu, ktora ti bude malu vodit zo skolky. Pomalicky sa osamostatnis neboj sa ale nejde hned vsetko naraz. Drzim ti palce velmi 😉

irriss
24. mar 2012

@samanta05

i tuto stranku vyziv. povinnosoti znam..ja jsem nikdy nedostala zadne vyzivne (i kdyz soudem urcene)a synovi bude 22 let...

Vis, v urcite chvili se dostanes do situace, ze si reknes, je lepsi sama a prat se sama...se zivotem..
Zjistis, ze k zivotu neni treba mnoho a par eur se nevyplati, protoze boje o ne jsou velmi vysilujici a pripravuji te o to nejkrasnejsi na svete...o CAS s malou..
Ja jsem mela vyjimku od soudu, nasemu "tatinkovi" bylo urceno platit vyzivne, ale zakaz styku s ditetem i s matkou... 😉

Muzes pozadat o tzv. vyzivne i od prarodicu 😉

irriss
24. mar 2012

@samanta05
super 🙂

irriss
24. mar 2012

@samanta05

procitej peclive, co Ti radi @sisaha - je to zkusena zena, maminka...

p.s. doporucuju @sisaha ale to neznamena necist ostatni 😉 to byla jen rada, protoze sisahu znam a jsem presvedcena o tom, ze ma informace o mnoho cerstvejsi nez jsem schopna Ti dat ja...

Ja Ti muzu jen poprat hodne sil, LASKY a Stesti ...
BUDE LIP 😉 🙂

samanta05
autor
24. mar 2012

@vendulka80 Vo väčšine ti musím dať za pravdu ale zas na ich obranu musím povedať že nám dávajú viac než dosť, Keď potrebujem dajú peniaze na oblečenie, hračky, malej stále čosi kupujú, berú nás na výlety. V lete dokonca nám zaplatili aby sme šli s nimi k moru. Ale s tým že chcú udupať posledný kúsok sebadôvery je pravda. Vidia, že sa snažím, že sa nedám, starám sa riadne o malú, dokážem sa s problémami popasovať, že sa snažím vyzerať dobre a o malú sa príkladne starám ale mám taký pocit že chcú zo mňa spraviť chuderu úplne vo všetkom odkázanú na nich, vždy keď vidia že mám dobré obdobie nejako ma schladnia že mi zas do plaču, zrejme sa snažia aby som im bola viac vďačná ako mi pomáhajú ale prečo by som to mala dokazovať tým že ich budem poslúchať ako oddaný psík. Mám svoju hlavu, svoje presvedčenie a snažím sa podľa správať. Mama povedala že vraj jej nevadí že si nájdem priateľa ale je to opak bojí sa a nechce lebo si myslí že sa znova nechám nabúchať. Malú zbožňujú ale mám pocit že ja som u nich klesla na dno, moja sestra je pre nich všetkým ja obyčajná nula ktorej majú dosť

dada1212
24. mar 2012

@samanta05 neviem akú radu chceš, môžeš byť rada že ťa vôbec prichýlili a to že sa správajú tak ako správajú ťažko ovplyvníš, nakoľko nemáš na to páky, nie sú oni závislí na tebe, ale ty na nich.
nehovorím, že je to správne že nepodržia dcéru ked to potrebuje, ale ak sa ti nepáči tak sa musíš postaviť len ty na vlastné nohy, treba si nájsť prácu, možno aj v inom meste ak sa ti tam nedarí , zohnať lacné ubytovanie a žiť sama s dcérkou.
ťažko docieliš aby si žila v ich byte, živili ťa a aby si ešte určovala podmienky ako sa majú správať a aby to rešpektovali

samanta05
autor
24. mar 2012

A prečo vznikajú najčastejšie hádky? Hlavne s mamou? Nevie pochopiť že ja akceptujem to že ex má svoj život, ja mám zase svoj a snažím sa žiť odznova, hoci ho nenávidím nechcem s ním viac bojovať robiť mu naprieky za čo ma moja mama nenávidí a obviňuje ma že sa ho bojím čo nie je pravda len chcem mať už kľud a zhoršuje to jej sestra čo sa jej stále snaží radiť, dáva rozumy čo ako pričom sama má dosratý život ale radšej sa bude starať do mňa

samanta05
autor
24. mar 2012

@dada1212 ja som im viac než vďačná čo pre nás robia ale prečo by som ich mala poslúchať v tom aby som robila naprieky exmanželovi, aby som mu nedávala dcérku, aby som mu zakaždým čosi vyčítala keď si po ňu príde

samanta05
autor
24. mar 2012

@irriss zrejme budem musieť ak nie od nich tak od ex, keď si vedel spraviť druhé decko nech sa postará aj o to prvé. Som zvedavá či jej dnes čo kúpi som mu nadiktovala čo všetko potrebuje. Ďakujem všetkým hneď mi je o trochu lepšie keď som sa mala o tom s kým porozprávať a to to väčšie výživné požiadam tak hádam šťastie sa na mňa usmeje. Čoho sa ešte teraz obávam je keď príde mama z roboty. Tá nevie prežiť že malá s ním šla

irriss
24. mar 2012

@samanta05

Muj syn je jen o par mesicu starsi nez jeho nevl. bratr... 😉
ALE ani toto nebude jednou na skodu...uvidis, vyrostou a budou radi, ze se MAJI.. 😉

Jinak k tomu Tvemu zoufani, mozna skrytemu, 😉 - rozvedena, male decko...perspektiva..
Urcite to vsechno neni tak cerne jak to vidis...
Vsichni nemame stejny pohled, nekdo odsoudi, nekdo ma predsudky...ale 🙂
ja to napr. vidim takto:
ME skryte prani je, aby si muj syn nasel devce s podobnym osudem jako je Tvuj...moc rada bych delala tchyni a babicku prave devceti, jako jsi TY...
Hodne Stesti 😉

samanta05
autor
24. mar 2012

@irriss Ďakujem za všetko, moc mi to pomohlo 🙂

dada1212
24. mar 2012

@samanta05 ja som reagovala na ten tvoj úvodný príspevok, že ti niečo vyčítajú, hádajú sa a podobne. ťažko im môžeš zakázať aby to nerobili, lebo ako som písala nemáš na to nejaké páky.
je to ich dom, takže pravidlá ťažko určíš a podľa mňa toto musí byť dosť psychicky náročné, preto by bolo najlepšie ísť preč a byť nezávislá.
mám trochu pocit, že ti to vyhovuje trochu, hlavne preto, že ti dávajú peniaze, nemáš toľko povinností, ale podľa mňa je lepšie postaviť sa na vlastné nohy a mať aj povinnosti a aj risknúť, že nie vždy to bude s financiami ružové, ale po príchode domov mať kľud ako sa nechať živiť a mať takúto psychickú záťaž.
oni majú už svoje roky a ich postoje nezmeníš, pokým sa nestotožňuješ s ich názormi, tak je ťažko spolu žiť bez hádok a v kľude