Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nedôvera voči manželovi a tehotenské hormóny

sojorez
17. aug 2015

Mam v hlave chaos totalos... a potrebujem to dat von... som v 27 tt tehotenstva s 3.dietatom,v 23 tt zistili placentu praeviu a hematom,co sa rata na cm (najv.udaj 7,1cm)...bez krvacania,spinenia,proste az na zvracanie v prvych mesiacoch normalne tehu... tak dr.doporucil kludovy rezim a ja som sa snazila v medziach normy,aka sa da s 2 starsimi detmi... v ramci klud.rezimu bol manzo s dcerami von a volal mi,ze su na traumacke-starsia zlomene obe kosti predlaktia,vyletela z hojdacky... po 15 dnoch konzervativnej liecby sadrovanim ideme v stredu operovat... zurim... neskutocne...davam mu za vinu dcerin uraz,aj ked viem,ze to nie je fer... jednoducho mam pocit,ze to nemuselo byt,keby bol blizsie pri nej,daval pozor,upozornil ju.... keby...dcera ma 8 rokov,stresujem,ci mi dovolia byt hospital. s nou,stresujem,ze akurat v den prijmu som mala mat kontrolny utz ako som na tom s hematomom....aj kvoli mladsej dcere,kt.ostane s manzom-hororove scenare ako mi vola,ze aj ona mala "cosi" +pocit nedovery voci manzovi,ze sa o nu postara... viem,ze scasti pracuju tehu hormony,ale v hlave mam neskutocny bordel a strach...

sissy27
17. aug 2015

@sojorez no v prvom rade prestaň manžela obviňovať z dcérinho úrazu... za to naozaj nemôže, rovnako dobre sa to mohlo stať, keby bola s tebou... on ju ani nesotil, ani sa neflákal niekde mimo, proste sa stalo... aj mne sa všeličo stalo, keď som bola malá, mojej dcére takisto, a mnohým iným deťom rovnako... deti nie sú len tvoje, sú aj manželove a verím, že ich miluje rovnako ako ty a zdravie detí mu nie je ľahostajné... ak by sa niečo stalo pri tebe, tak ako sa "potrestáš" ? už nikdy s deťmi neostaneš sama, lebo si nebudeš dôverovať? 🙂
chápem, že je toho na teba veľa, si nervózna kvôli drobcovi v tebe, do toho úraz staršej... nemôžeš si zavolať na pomoc jednu či druhú babku? nech postráži druhú dcéru, manžel nech ide so staršou na príjem a ty na kontrolu... a potom sa nejako prestriedate... 🙂 hlavu hore, kým sa horšie nestalo, tak je dobre 🙂

sojorez
autor
18. aug 2015

Joj,takto pekne si to aj ja vysvetlujem 🙂 jasne,ze po manzovi nevykrikujem,ze "tvoja vina..." len je to proste ten vnutorny pocit,dost spojeny s tym,ze on je "duchom nepritomny" s telefonom na uchu abo zahraty do hry,ked je s nimi von...razi teoriu,ze su velke,co chapem,viem,ze niekedy som prepnuta,s mojimi -nie tak vysoko,nelez tam s palickou v ruke... 🙂 je to dost spojene s tym,ze kolo nich skacem vacsinou ja,sme bez funkcnych starych rodicov...oblicku za funkcnu babku...jedna i druha su pracujuce,dalej od nas....

jolinka
18. aug 2015

ale ved dcera ma 8 rokov, sorry ale ja pri osemrocnej nestojim ked sa hra na ihrisku, hojdam len toho najmladsieho, aj to len preto ze sa nedokaze este sam rozhojdat. Take dieta by uz malo mat zaklady bezpecnosti v hlave..kde sa drzat, ako sa hojdat, kde neliezt.

treba deti priucat, aby co najviac vedeli davat na seba pozor sami. ked budes mat tretie a kdesi ho na lavicke kojit ci obdalec od hluku kocikovat, nebudes moct drzat za ruku a behat za zadkom dalsim dvom. Ja som mala 4 po sebe...oci furt rozlietane po ihrisku, ze kde su vsetky kusy, a vraj najviac urazov sa stane ked je rodic blizko, decko sa spolahne a spravi nejaku blbost, mne tak 3,5 rocna dcera vykrocila do vzduchu zo smykalky opacnym smerom zrejme v presvedceni ze mam oci aj ruky vzadu, nastastie si len udrela bok a plece 😒

katkasofi
18. aug 2015

A môžeš byt ako tehotná hospitalizovaná s dcérou? Lebo mne ako tehotnej nedovolili... 😕
@sojorez

jolinka
18. aug 2015

jo, a k teme...

ak chces zvysit svoju doveru v manzela, ze sa od deti postara a da pozor, ...davaj mu deti CASTEJSIE 😉 😉 😅 😅 😅 😅 lebo len tak sa zosuladia, on ich spozna coho su schopne, co nedokazu, a veru taky dobry otecko casto nauci deti viac ako ustrachana mamina.

Neboj sa...moj muz bol take trdlo, keby som porozpravala co spravil s detmi v zaciatkoch, tak by ste mu ani polozdochnuteho potkana nezverili 🙄 🙄

No ale zaucil sa, uz chodi s detmi sam, ja mam chore klby casto sa mi ani nechce...spolu korculuju na jazere, bicykluju, idu na prechadzky, minule s nimi dobehol mokry v burke ...vratia sa ale zivi a zdravi 🙂

jaja1979
18. aug 2015

@sojorez Ono to tak byva, ze ked sa zle stane, tak vacsinou viac veci naraz a clovek by sa aj rozkrajat mohol, nemoze byt na viac miestach naraz. U nas to bolo napodobne, stale som davala pozor na decka ja a ked isli s muzom von, len som trpla, aby sa nieco nestalo. Tiez mi dcera ako 7 rocna spadla z preliezacky - a to sme sa na nu siesti dospeli divali a ruka zlomena... To si proste nepomozes... A o rok na to zlomena noha - v clenku plus palec - nasledna operacia v plnej narkoze, drotovanie kosti - neboj sa, deti to zvladaju ovela lepsie ako dospeli... Trochu ju to bolelo, ale nic tragicke, narkozu zvladla na jednotku, ani nevedela, ze spala, po styroch dnoch bola doma - nasledne 4 tyzdne sadra, potom jej to dali dole, vsetko bolo dobre zrastene a dokonca nemusela ani rehabilitovat - vraj deti nohy nerehabilituju, ze sa rozbehaju same - a bola to pravda, rozhybala sa do dvoch - troch tyzdnov a teraz ma desat a po uraze ani stopy.
Bud rada, ze sa horsie nestalo, manzela, si myslim, to mrzi viac ako teba, chce to len klud a povedat si, ze mohlo byt aj horsie - takych urazov sa stava kopec. takze klud, treba pozitivne mysliet a bude to ok, drzim palce.

peneloppe
18. aug 2015

@sojorez

Tieto nehody sa stavaju. Nas syn si zlomil ruku a boli sme obaja pri nom. Nestastne spadol z kolobezky, ani nesiel rychlo. Boli sme na prechadzke a ozaj obaja sme boli takmer vedla neho. Stava sa.
Kamoskina dcera si zlomila ruku, spadla zo smykacky, boli sme sa hrat u inej kamosky v zahrade. 4 dospele zeny, len sme kecali a dozerali na deti, aj tak sa stalo.
Neobvinuj ho.

Neboj, dopadne to cele dobre. Drzim palce.

timea7
18. aug 2015

@sojorez je mi ľúto tvojej dcérky, ale nič na tom nezmeníš tým, že budeš obviňovať manžela. Stalo by sa to možno tiež, aj keby si tam bola ty a ona už nie je maličká. Verím, že jeho to bolí viac, ako ju, že má výčitky svedomia. Ospravedlňujú ťa trošku tehu hormóny, ale musíš veriť, že všetko dobre dopadne. Môj brat bol takým besným deckom, že keď nebol jeden rok na sádrovni, tak sa po ňom zháňali....a všetko dopadlo OK, uvidíš, že to tak bude ja u vás. Držím palce.

janulik2008
18. aug 2015

Ako 5rocna som si roztrepaa hlavu na bicykli. Mali ma na starosto dvaja brayranci 11 a 7 rocni. Bicyklovali sme sa pretrkali a ja este s pomocnymi som sa zamotkala a tak spadla ze som trrsla hlavu o zem. Bratranci ma vzali domov revala som jak pavian bolelo to samozrejme ale nastastie ani som nemal otras mzfu. Je to rozdiel ruka a rozbitie hlavy alenedavaj mu to za vinu. A osemrocna je velka na toaby otrc bol pri nej ke sa hojda.

moonlight1210
18. aug 2015

@sojorez za prve mas hormony, za druhe ti vybuchli plany na najblizsie dni, za tretie sa toho nakopilo viac naraz, co treba neodkladne riesit, za stvrte to predstavuje viac stresu, ako potrebujes.
preto si podla mna dost nahnevana.
manzela vinis hlavne preto, ze keby sa to nebolo stalo, teraz toto vsetko nemas na krku.
a preto, ze sa to stalo prave pri nom. Keby si tam bola ty, tak aktualne obvinujes blbu nahodu, blby zivot a podobne.

za dva roky, ked bude starsia davno zhojena, otec s mladsou preziju pobyt doma aj bez teba a ty budes uz nahanat dalsieho sintra, tak sa budes sama seba pytat, co si tolko stresovala okolo toho, vsak sa to dalo v pohode zvladnut, stacilo mat k tomu pokojny pristup.

namiesto stresu a hnevu si zacni pisat na papier itinerar, co vsetko vas v najblizsich dnoch caka, co by malo byt vybavene, komu treba zavolat, poziadat o pomoc, ake info zistit, co zbalit, co pripravit doma pre zvysok rodiny, ake dohodnute veci prelozit na neskor. nech nic nezabudnes. a ked si budes vsetko pekne odfajkavat, budes potom kludnejsia, ze to mas pod kontrolou. a zamestnas hlavu logistikou, takze ti nebudu myslienky odbiehat k tomu, ze keby bol daval pozor, nemusis teraz toto narychlo vybavovat.

a vsetko dopadne dobre, neboj sa. 🙂

ichbinich
18. aug 2015

@sojorez
Pozri, nahoda je fakt blbec. Ak vies, ze manzel pri detoch viac sleduje telefon ako deti, tak sa s nim porozpravaj. Ale pri 8 rocnej fakt nikto nestoji. To je velmi blba nahoda...
A o tvojich pocitoch, ze nebudes v nemocnici pri nej - poznam, velmi dobre. Syna museli operovat, a vecer pred tym dostala dcera ovcie kiahne (od syna, ktory v tom case uz bol OK). Takze, ja doma sama s bodkavou dcerou, bez pocitaca, iba s telefonom v ruke a chodila som ako tiger v klietke... Manzel so synom odisli na 7 rano do nemocnice, mali ho operovat okolo obeda. A 12 mi volal manzel, ze este stale cakaju... A potom som cakala do neviem kedy, kym mi zase zavolal, ze je vsetko v poriadku, uz sedi pri synovi a caka, kym sa zobudi...
Ti hovorim, tiger v klietke je nic. Musel ostat jednu noc, najprv hovorili, ze dve, nakoniec iba jednu, mal stastie. Ani som za nim nemohla ist, lebo vsak dcera mala kiahne. Tak aspon svokra bola a doniesla mu auticko...
(O mojich vycitkach svedomia - dodnes - ani radsej nepisem, lebo ten palec som mu zlomila vo dverach ja ☹ ☹ ☹)
Sustred sa skor na organizaciu okolo toho, ako pise @moonlight1210. A chod v klude na ten utz, aj ten je velmi dolezity.
Vsetko dobre!

sojorez
autor
18. aug 2015

Teraz pozeram,ze mi admin zmenil moj "pretlak v hlave" na nedoveru voci manzovi...asi skor pochopil,co som ja nechcela tak blbovzdorne nazvat... ja viem,ze cele moje chaosenie je vysledkom toho,ze som s babami stale ja a tak som mimo,ze nemozem "sefovat"... musim priznat,ze by som sa nezaradila do kategorie striktne ustrachanych mamiek,kocky som naucila v pomerne skorom veku bikovat,obe lyzuju,tym ze som pred ich narodenim liezla,tak mam napr. na vkus mojej rodiny posunute hranice,co s dievcatami dam... som zastanca toho,ze nezakazujem,skor ukazem ako na to bezpecne,takze mame za sebou aj liepanie po skalach... cize take to riziko,co mozu a co nie myslim,ze vedia... horsie je,ze su sutazive (po kom asi...),takze,maju tendenciu to dohnat...preto moje upozornenia,ze zmierni,daj si pozor,lebo telo nepusti....a napr.napriek teoret.ovladaniu pravidla,ze cez cestu sa treba pozriet,staci holub,lopta a vybehne na cestu.... manzo je skor komotnejsi typ co sa tyka aktivit (zahradka,huby,opekacka) a ma postoj,ze aj ja som spadol a tu som...co beriem,len si myslim,ze ked mozem zabranit zraneniem z nepozornosti,tak radsej upozornim a spravime to spolu...
Inak predoperacne vybehane a zastavila som sa aj na urazovke a zatial to vyzera tak,ze budem s dcerou tak neoficialne,bez naroku na stravu a v ramci jednej postele.... tehu nikto neriedil,asi kym to nie je infekcne odd,tak bevrtaju... s terminom utz uz nesaskujem,do bud.tyzdna nejak doklepeme,ked bude zle,vybehnem o par poschodi vyssie...
Dakujem za komenty,potrebovala som pocut nieco rozumne,vacsinou som ja ta "rozumna a triezvo uvazujuca"vrodine,ale holt,niekefy nas situacia dobehne... viem,ze manza to trapi rovnako a okrem prvej mojej zlej reakcie na spravu v tom soku som mu to dufam nedala uz pocitit,ale ten pocit tam proste bol...navyse,ked to musi byt riesene operacne... proste mi to tam viri dokola-keby si neostala doma a nemala klud.rezim,keby som isla s nimi,keby.... verim,ze v piatok uz mi to pride traposske,ale potrebovala som to zo seba dostat aspon pismenkami 🙂 vdaka za psychohygienu 🙂

jolinka
18. aug 2015

@sojorez vidis...kasa sa neje nikdy taka horuca ako sa vari 😉 veci sa utrasu, a myslim aj muz aj dievcata si z toho vezmu poucenie, obcas i tie decka maju myslenie...ze vsak co ta mama oco stale upozornuju strasia, ved mne sa nikdy nemoze nic stat 😕

a potom ked sa ozaj zrania , vidia ze ani oni ani rodic nie je vsemocny, a ze treba si zdravie viac chranit 🙂

adri266
18. aug 2015

@sojorez toto je syndrom -ja matka, viem vsetko najlepsie 😀
Nedavno som bola prec na sluzobnej ceste, vratila som sa domov s tym, ze odtok v kuchyni bol zapchaty. v prvom rade mi napadlo, co ta svokra zase do umyvadla napchala 😎 Jasne, ze to nebola jej chyba, ale ten pocit tam je.
A dalsia vec je, ked mala dcerka par mesiacov, spadla mi z ruk. Sedela mi na ruke, prevalila sa do zadu a nezachytila som ju 😔 😔 😔 Ani nevies, aky som mala strach, nastastie, rontgen aj vsetko dopadlo ok. Ale takisto viem, ze keby sa to stalo manzelovi, asi ho zderiem z kose. No po tomto zazitku uz sa na vsetko pozeram inak. Nehody sa jednoducho stavaju. Drzim prsty, nech ste vsetci ok.

sojorez
autor
21. aug 2015

Tak sme konecne dom,dcera si uzila svoje...som rada,ze som bola s nou,bol to riadny zaberak...dufam,ze uz to pojde k lepsiemu,cakaju nas este prevazy,vybratie stehov a rehabka a za cca 5 mesiacov vyberanie drotov...inak doteraz sme nemali problem s doktormi,ale po tychto par dnoch sa klepe pri kazdom bielom clovekovi....mna buduci tyzden caka este ten presunuty utz...

adri266
21. aug 2015

@sojorez a voci manzelovi? Este stale to citis rovnako?

sojorez
autor
21. aug 2015

@adri266 uprimne?este s tym stale bojujem....snad,keby nebolo tych komplikacii,tak by sa mi to podarilo prekusnut lahsie... nesiem to tazko....

adri266
21. aug 2015

@sojorez ach jaj, snad ked uz dcerka bude uplne v poriadku, tak budes vediet prekusnut aj toto. Drzim prsty.

sojorez
autor
21. aug 2015

v to dufam,ze to casom nejako utriedim v tej mojej hlave...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli