Nemám kamarátky a moje deti tým trpia

21. mar 2023

V skratke... Nikdy som nemala vela kamaratiek a myslim ze ludia ma vseobecne nemaju radi (dovod som este nezistila ale snazim sa). Taha sa to so mnou uz cely zivot, velmi tuzim po kamaratstvach, som spolocenska... Ale co ma trapi najviac je, ze ten problem prenasam na svoje deti. Snazim sa vzdy cez vikend dohodnut nejaku navstevu, aby sa moje deti stretavali s inymi rodinami ale je to velmi velmi tazke. Obcas sa co-to podari, ale vzdy ma to stoji vela energie. A ked vidim ako sa ini ludia stretavaju, rodiny sa navstevuju a deti sa maju s kym pohrat, tak mi je to neskutocne luto...
Nejako som dufala ze tu najdem niekoho kto zazil to iste... Strasne sa za to hanbim, citim sa neschopna a neviem co mam robit.

waldosinka
21. mar 2023

Odkual ste... môžeme sa stretnúť

ivkabojkasova
21. mar 2023

No ja to mám dosť podobné, tak to celkom chápem. Tiež nemám žiadnu kamarátku, alebo nejakú partiu mamičiek, žien, s ktorými by sme sa stretávali, chodili na výlety, chatu... A strašne mito chýba :( Od kedy mám deti, už dva krát sme sa sťahovali, je to ťažké. A v nadväzovaní nových kontaktov nie som zrovna priebojna, moc mi to nejde... Kľudne teda napis, možno sme z rovnakeho regiónu.

laura164
21. mar 2023

Nerob si z toho nič, ja napríklad nie som vôbec spoločenská, neviem sa dať do reči s cudzími ľuďmi len tak ako ostatné mamicky. Moja dcéra si všade najde kamošov, či na ihrisku, na dovolenke, hocikde

evica17
21. mar 2023

nemusia k vam chodit navstevy domov aby sa deti pohrali. chodte von, na rozne akcie v meste a tam nech sa deti spoznavaju. lebo ja to mam podobne.

alexka89
21. mar 2023

Daj deti do škôlky a hneď budú mať kamarátov...jedine kde si pokecas sú ihriská tam sa matky ako supy združujú...stačí že sa postavia ku skupine usmejes sa pozdravis a ide to ...inak sa nedá pri deťoch.... potom už len jediné keď pôjdeš do práce s kolegyňami sa skamarátis.

ivangeline
21. mar 2023

Myslim,ze to je problem mnohych. Aj u mna to je tazke. Poznam vela ludi ale na navstevu ze by dosli... :D ale neprestavam sa snazit. Ihriska. Pozyvam. Chodievam na mamkovske stretka. Materske centrum. Nemam problem sa prihovorit..

miadi
21. mar 2023

Hlavne z toho nerob tragediu. Ja mam vsetky kamosky daleko v inych krajnach. Kde som sa usadila
Mam skor zname a matky kamosiek mojej dcery. Vobec netuzim po navstevach kazdy vikend . Mam radsej rodinne vylety aktvity. Nie trcat u niekoho v dome alebo mat niekoho v dome. Na hranie sa chodim s malym do detskeho centra a ked bude chodit do skolky bude mat kamosou tam. Moja mama mala kopec kamosiek s detmi a vobec to Nebolo ze tie deti su moji kamosi. To je take umele. Kamosov si najde kazdy svojich nie ze ti prischnu. Ty si mozes sadnut s rodicmi no deti si nemusia s ich potomkom automaticky vytvorit kamaratstvo.

miadi
21. mar 2023

Ked tak kamosky hladaj koli sebe . Aby si ty mala s kym travit cas ked deti budu dospele aby si sa necitila osamelo. Staci jedna dobra kamoska a svet je krajsi. Ani sa vase deti nemusia hrat . . 😉

thoughtfulweirdo
21. mar 2023

Ja som ako dieťa napríklad neznášala, keď ma mama ťahala na návštevy k iným deťom. Nikdy som nevedela, čo s nimi mám akože robiť, vôbec to neboli automaticky moji kamoši. Neboj sa nič, tvoje deti si nájdu kamarátov aj bez víkendových návštev 🙂 ale ak si náhodou z okolia Trenčína, napíš, mám spoločenské deti a mne sa kamoška tiež zíde 🙂

kaca222
21. mar 2023

Fu a vadí to aj tým deťom? Mňa by kleplo mať každý víkend návštevu, úplne mi stačí dva krát ročne keď je oslava. Alebo ste na deti úplne sama? bez partnera, starých rodičov?
Na ihrisku je detí kopa. Alebo začnite navštevovať nejaké krúžky, neviem aké staré sú deti, ale tam nájdete aj mamičky s podobnými záujmami 🙂

mamamasama
21. mar 2023

A ku mne sa naopak vždy niekto hrnie a pritom som introvert, ktory najradsej travi cas len s manzelom a detmi. Mna navstevy totalne vycerpavaju. Chystanie, upratovanie pred, aj po, varenie. Vikend chcem bud prelezat, alebo nieco zazit. Detom podla mna nic nechyba. Mozno im chyba mama ak sa im nevenuje ani cez vikend, kedze mate casto hosti. Ved ine deti su kdekolvek. Moji mali si najdu kamosov dokonca aj v potravinach. 😅

autor
21. mar 2023

@waldosinka okolie Nitry
@ivkabojkasova dakujem, ozvem sa

waldosinka
21. mar 2023

Ja sered
Ak pôjdeš okolo stav sa
Pokecame

autor
21. mar 2023

@thoughtfulweirdo chapem, ale napr syn je velni spolocensky, vie sa prihovorit aj cudzim ludom na ulici a vzdy je cely bez seba ked u nas niekto je...

Tiez chapem ze su typy ludi ktori inych nepotrebuju no ja citim ze sa potrebujem socializovat.

Dakujem vsetkym, celkom ma potesilo ze niektori ludia su na tom podobne

bylinka25
21. mar 2023

Tiež som na tom podobne. Najlepšia kamarátka, s ktorou sa priatelíme už 26 rokov vlani v októbri odišla do domova sociálnych služieb do Maňe, veľmi mi chýba, teraz tu nemám nikoho.
Predsa, Levice a Maňa je pre mňa ťažká cesta, keďže treba prestupovať a ja mám dosť zdravotných problémov.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
21. mar 2023

Vieš čo, deti sa lahšie zoznamuju Si to pamätam z detstva, vždy som mala plno kamošov, lietala hore dole a mama mala 1 kamaratku To spolu nesuvisi, nechaj to na nich.Je pravda, že vtedy sme viac chodili von na ihrisko, neboli na nete cely čas a v brane našej bolo 13 deti, ale ked sa nebudu v izbe zatvarat a izolovat, najdu si..

elmivelmi
22. mar 2023

Tak dovol detom vodit si domov kamaratov.Ako naozaj,toto riesia deti ze k tebe nechodia tvoje kamaratky?

ellemell
22. mar 2023

@elmivelmi celé si myslím, že to bolo myslené trocha inak. Nemusia sa koľko krát stretávať tak povediac celé rodiny, možno ak by fakt dovolila, aby si deti pozvali kamarátov, tak by to bolo iné

kvetinka75
22. mar 2023

materské centrum si neskúšala? Kedysi v NR bolo, teraz netuším, na nete možno nájdeš.

kvetinka75
22. mar 2023

@mamula20 tak toto v dobrom závidím. Tiež som si tak predstavovala budúcnosť. No... človek mieni ...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika0825
22. mar 2023

Veď nemusíš dohadovať navstevy. Zober deti na ihrisko, alebo do kútika a deti sa zahrajú aj s inými deťmi. Teraz idu teple mesiace, je jar a onedlho leto, dá sa byt každý deň vonku na ihrisku, neskôr na kúpalisku, alebo niekde medzi deťmi. Skôr si to prestaň takto vyčítať. Podľa mna deti to ani tak neriešia tak ako ty.

makovnikova
23. mar 2023

Som z Martina, kľudne sa ozvi, ak chceš