Nemám trpezlivosť

ruzenka277
21. okt 2015

Ahojte, chodim sem uz dlho, ale kedze by som chcela anonymne, zmenila som si nick, snad mi to prepacite. Mam 30 rokov, 6 rocne dieta a mojim najvacsim problemom je, ze nemam ziadnu trpezlivost. Som vybusna, neviem sa ovladat ajked sa snazim, ale hlavne netrpezliva. Dieta beriem ako dospelaka, (len ked som pokojna, tak si uvedomim, ze dieta rozmysla inak, teoriu vsetku ovladam) ked sa ponahlam a velmi ma to trapi. Neposielajte ma k psyhologovi ani k psychiatrovi, to vsetko mam za sebou, som v poriadku, zial lieky to nevyriesia, a ja vas prosim o rady, ako sa naucit trpezlivosti (ked nieco chcem, chcem to cim skor, idealne hned, a tiez nemam trpezlivost na dieta, co ma stve najviac). Poradte mi prosim nejake clanky, knihy, cinnosti, cokolvek co pomohlo vam a pomohlo vam zmenit sa. Som chronicky nevyspata, moze to byt tym? Lebo kedysi som taka urcite nebola. Deti som vzdy lubila a svoje milujem nadovsetko. Dakujem.

horana
23. okt 2015

Kym som mala jedno bola som nervacka z perfekcionizmu (samozr. presvedcena ze sa o nijaky perfekcionizmus nejedna a ze mam toho len realne vela). Treba ist do dalsieho dietata, tam ta to bud polozi alebo dobrovolne-nedobrovolne to budes musiet hodit za hlavu, a samo ta to nauci viac kaslat na veci a prehodnotit priority 😀 Ani sa spoznavat nebudes o par rokov co si riesila 😠

alaguema
23. okt 2015

@ruzenka277 nič si z toho nerob, niektorí ľudia majú návod na všetko...hlavne pre iných 😉 Pošlem ti večer zopár tipov do IP, ako tak čítam, sú tam aj zdravotné problémy.

katka1981
23. okt 2015

@ruzenka277, skus si dopredu naplanovat den, sprav si rozvrh hodin, presne kedy aku cinnost budes robit, sice pojdes ako stihacka, ale usetris kopec casu a vecer ti ostane cas pre seba. A nastav si budik, aby si sla vcas spat. Najneskor o 22. nech si v posteli. Mne toto velmi pomohlo, tiez som bola roky nevyspata, nervozna. Nikdy som sa nevedela dokopat do postele. A ked budes oddychnutejsia, vsetko pojde lahsie.

ruzenka277
autor
23. okt 2015

@alaguema, dakujem budem rada

ruzenka277
autor
23. okt 2015

@horana, dakujem a aky vekovy rozdiel mas. Ja si tiez myslim ze keby som mala dalsie tak bud ma to zabije alebo nebudem stale kefovat tu starsiu. Raz som varovala kamoske malu, a boli vo veku ked sa s nasou stale bili. Poviem ti ten den ubehol tak rychlo, ajked sa hadali, bili, boli uzasne, ja som ani hlas nezvysila, nemala som kedy, rychlo rychlo nejak aby sa zabavili a nebili a mala som super pocit ze som bola uzitocna

simcika
24. okt 2015

nemam cas citat vsetky komentare, ja len tolko, ze celkom neviem, ako myslis netrpezliva... ako sa to prejavuje u teba? Lebo to co si napisala je velmi vseobecne. Netrpezlivost moze byt aj to, ked malemu vezmes z ruky caj, lebo pridlho pije... Alebo ako to mas ty?

ruzenka277
autor
24. okt 2015

@simcika, nemyslim si ze som prave na dceru tak netrpezliva ako to tu baby pochopili. Netrpezliva v tom, ze chcem vsetko hned, napr.bojim sa jazdit, lebo mam pocit ze mi to nejde, chce to cvik, no ja som nespokojna,ze mi to este nejade ako by som chcela, alebo po niecom tuzim a som nestastna ked to uz nie je, napr. dovolenka, na kt. sme neboli skoro 10 rokov. Ked napisem kokretne priklady tak ma skor obdivuju za trpezlivost aku mam k dcere. Ale nemam inumoznost.

simcika
24. okt 2015

no, lebo presne, som si myslela, ze ak by si bola na dceru, znamenalo by to uplne nieco ine..... Ale ak si netrpezliva takto ( ako si opisala) tak je si taky neposed, nespokojny vecny tulak dusevny, ktory vie ako by chcel zit. Ale umenie je vediet ako. A mozno ti tak troolinku chyba zodpovednost, Vezmi si priklad, ked varis, ked vies, ze vsetko urobis dokladne, tak je jasne ako facka, ze obed bude vydareny, Nechces nejake kroky preskocit, ides podla receptu, podla vlastneho tempa... Tak je to aj v zivote. Nezameriavaj sa na to, co nemas ( v kredenci, v kuchyni ake prisady ti chybaju!) ale na to co mas a podla toho si uvar vlastny zivot. Lebo ako sa vravi, zivot nie je ciel ale cesta... Takze moja rada znie, vsetko rob autenticky a nesustred sa na to, co nemas. LEBO, ak venujes myslienky smerom k tomu, ze si NEBOLA na dovolenke, nepojdes na nu ani dalsich 100 rokov. Je to jednoduche, tvoja buducnost je vlasne tvoj dnesok!! To, co urobis dnes a ako budes premyslat vytvara tvoj zajtrajsok. Poznas to, dnes sa pohadas z manzelom a na dalsi den sa snazite o udobrovanie a predmetom rozhovorov je len HADKA. Ake jednoduche zit vo svete hadok, ze? A ty vlasne zijes v tom co nemasa vytvaras tak vsetko, aby sa ti posuvalo a ty sa za tym nahanala.. Spomal 🙂

ruzenka277
autor
24. okt 2015

@simcika, praveze mna brzdi moja zodpovednost. Ale na tom co pise, je aj kus pravdy, dakujem

dadis
24. okt 2015

@ruzenka277 ahoj ja som bola na tom podobne a zistila som, ze za vsetkym je stres v praci. Vymenila som pracu, uz dodrziavam pracovnu dobu (ziadna praca nadcas, nestihanie, terminy, frflajuci sef, dodrziavat pracovnu dobu nebolo vobec realne). Dalsia nemenej dolezita vec je - dodrziavat "pracovnu dobu" aj doma, u nas obe deti (8,6) su o osmej v posteli (tiez im vecer citam knihu, lahneme si ku kazdemu chvilu do postele), dlhsie smu byt iba v piatok a sobotu - ale to tiez uz od osmej v pyzamku a umytymi zubami sedia kludne pri telke, alebo si citaju knihu. Cize kazdy den o 20.00 mam uz padla a nic neriesim, len relaxujem. Neviem si predstavit este otvarat notebook a pracovat. A inak aj tak sa niekedy stane, ze som na deti nervna - pretoze dni mavame aj tak dost nabite, a ked sa suchcu, vymyslaju alebo zrdzuju - uvadzaju ma do stresu 🙂 ale je rozdiel prist domov z prace o stvrtej (v pohode, ze co si nestihla dnes, dokoncis v klude zajtra) alebo o siestej (a este s pocitom, ze skoro nic nemas dokoncene).

ruzenka277
autor
24. okt 2015

@dadis, presne, tiez si myslim ze k tomu vo velkej miere prispieva praca, vzdy bolo leto pohodove a teraz vyhodili 80 perc. teamu a roboty pribudalo a nestihali sme, presne tak. No ajtak sa mam este vela ucit ako sa ovladat a ako byt pokojnejsia, lebo je to aj o povahe, dakujem za prispevok.

maryem
24. okt 2015

@ruzenka277 Tiez sa pridam k nazoru, ze by som skusila opat sport. Aj ked sa ti nebude chciet, skus sa premoct, tolko endorfinov sa vyplavi, ze budes fungovat do polnoci :D A s nocnym cikanim.. Mozno ak obmedzite tekutiny na noc a tiez, viem, ze je velka, ale mozno, keby si jej dala nocnik do izby? Nam to takto fungovalo celkom dobre. Uz nenosim, lebo od isteho casu si samy zvykli chodit aj na zachod. Ale bola to pre mna ulava. tiez nekonecne dlhy cas neprespanych noci. Babatka mi spali hod, hod. a pol v noci. Cez den ani tolko.

maryem
24. okt 2015

@ruzenka277 Ale viem si dokonale predstavit tvoju unavu napriek tomu, ze mas jedno dieta. S jednym je niekedy viac roboty ako s dvoma 🙂 Ak uz musis robit nadcasy, vyclen si, ak je mozne, aspon 2 dni v tyzdni, kedy pojdes skor ako inokedy. Dlhodobo sa takto neda fungovat, viem o tom dost..

katrin21
24. okt 2015

@ruzenka277 6 rocne dieta nema co chodit tolko v noci cikat.. a ked, tak ma ist same..
nedavaj jej uz 2 hoddiny pred spranim pit.. za tie 2hodiny ladviny zapracuju, pred spanim sa este vycika a do rana by mala vydrzať! v noci pit nedavaj.
Skus jej davat lyzicku melasy pred spanim a daj aj sebe.... je to velmi zdrave, plne mineralov a zeleza a dobre sa po nej spi ... tuhsie....

inak, trpezliva mama som neni ani ja, ale dieta som viedla k samostatnosti, co si myslim, ze nie je vobec na skodu, skor naopak. Skor mi vadia mamy, co skacu okolo deti pomaly do 18tky-. robia im medvediu sluzbu.
Inak na dieta sa prenasaa vsetko z jeho matky.. takze ked sa ukludnis ty, ukludni sa aj dieta....
lahsko sa hovori, ale je to tak.. To, ze si nervoznejsia ma iste nejaku pricinnu, skus zistit, co presne ta najcastejsie znervozni, ze stratis trpezlivost. VEr, ci nie, ale da sa to odpozorovať...
a potom rozmyslaj, preco je to prave ono... napr. to moze byt nejake slovo.... a moze mat napr. suvis s tvojim detsvom, ze ho pouzivali rodicia a teba ako dieta to iritovalo a preto teraz, vzdy ked ho pocujes, stracas pokoj.... to je len priklad, ale o tomto to je....
SKus patraat vo svojom vnutri, a ak to na nic neprides , kludne si to aj zapisuj, tak potom ak to nepomoze, vyhladaj nejaku jasnovidku, ale dobru. niekoho ,kto ti povie, kde je pricina a co s tym robit, ako to rozpustit a praacovať s tym.... a bude dobre...
Pomoct mozu aj meditacie, joga ( ale skor s niekym, kto sa ti osobne povenuje, nie joga s 30timi ludmi, co si prisli len natiahnut kosti).. Su take pobyty.... pozri si stranku SLnko v srdci na FB napriklad .. ta pani ma schopnosti avie poradit, kde a co a preco sa deje...

tslobik
24. okt 2015

@ruzenka277 Ako by som čítala o sebe 🙂 Tiež mám navlas rovnaký problém, môj syn bude mať 4 roky, ale nemám na neho trpezlivosť, a v podstate v ničom. Všetko chcem hneď a po mojom, neviem sa vžiť do jeho role dieťaťa, chcela by som, aby sa správal rozumne ako dospelý......a keď nie je po mojom som nervózna, podráždená, vytočená, výbušná.....Neviem byť proste kľudná ako by som chcela. Len ja myslím, že to mám z časti aj zdedené, máme to v rodine 🙂 . Je to temperament, povahová črta.....ale neskutočne ma to štve. Vždy si hovorím, že sa musím ovládať, niekedy mi to ide....že navonok sa snažím byť kľudná........ale v mojom vnútri to vrie. Môj syn je neskutočne náročné dieťa, čo je pre mna vyčerpávajúce, je hyperaktívny , a na môj vkus sa až prehnane presadzuje. Takže ťa úplne chápem ale poradiť neviem.......

ruzenka277
autor
24. okt 2015

@katrin21, dcerka ma zdrav. problemy a to nocne cikanie niekedy suvisi aj s tym. Melasa je super, berie ju kvoli zelezu, ale nevedela som ze je dobra naspaonok, ok budem davat pred spanim, velmi dobry tip,dakujem.

ruzenka277
autor
24. okt 2015

@tslobik, mne dnes mama povedala, ze ja som bola strasne dieta a ked pocuvam co som robila, tak v niecom je moja horsia ako som bola ja, v inom lepsia. Ja osm bola satan aj v skolke, ona je v skolke a v skole poklad. Ze sa jej treba stale venovat, lebo ked sa nudi tak je zle. Ja to beriem, ale ked je clovek zniceny tak nevladze ako by chcel.

katrin21
24. okt 2015

jo a zaklad je nevycitat si, aka si... to som ti zabudla napisať a to je zaklad..
Ako nahle si nieco vycitas, skodis si !! vznika pocit, viny, hanby a to je zaklad na rozvoj nejakej choroby 😝.
Ale mozes spravit to, ze si povies , ale to aj musis precitit: Odpustam jej/ tomu , ze ma to nahnevalo ... odpustam sebe samej, ze som dovolila, aby sa ma to dotklo a znervoznilo.
a este si hovor : kazdy den som kludnejsia a cim dalej tym viac trpezlivejsia..
Rob to min trikraat po sebe, anpr. vecer pred spanim a podakuj sa za zlepsenia ...( ci uz su, alebo nie, ale dakuj za ne, akoby uz boli)

ruzenka277
autor
24. okt 2015

@katrin21, jej dakujem ti velmi pekne, necakala som ze sa tu najdu aj take pekne prispevky 🙂 diky moc.

katrin21
24. okt 2015

nemas za co, hlavne nech ti nieco z toho pomoze...

nevenka
21. júl 2017

@ruzenka277 co ti prosim, nakoniec najviac pomohlo?

bluka2
6. aug 2017

@nevenka neaktivna

tslobik
9. aug 2017

@ruzenka277 Zaujímavý článok, teoria dobrá, len mať trpezlivosť na prax....
https://www.dieta.sk/zlosti-vas-dieta-nazrite-d...