Nenávisť a agresivita voči manželovej rodine

domin9
28. okt 2016

Ahojte,hladala som dlho tu na koniku podobnu temu,ale vela som nenasla,tak idem pisat. Ako som ostala tehotna,zmenila som sa o 360 st,a myslela som,ze po porode to skonci,ale nie,trva to dalej. K veci,ide o to,ze pocas tehu som nemalá náladu na ludi,doslovne...nenavidela som rozpravat ani. A co sa týká manzelovej rodiny,to dvojnásobné. Teraz,ako je malý na svete,uz len ked pocujem,ze mu neikto vola,vo mne ide sto nervov a hned mám po nalade,nemozem ich ani citit,neznasam,ked k nám chodia,nechce sa mi s nimi kominikovat,a hlavne so svokrom,toho tak nenavidim,zeby som ho asi zastrelila.. neviem,preco mám také pocity,a neviem ich ani odstranit. Ked pridu k nam,musim sa hrozně pretvarovat,aby nezbadali,ze ich nemusím a nechce sa mi to nimi komunikovat,hrozne mi lezu na nervy... a to mi nikto z nich nespravil,su to celkom normalni,fajn ludia,okrem svokra,kt.je mimo a pije.. ked ide nějaká oslava z manzelovej strany,som hned na prazky,ze tam musím ist.. stretol sa s tým niekto?
Ale celkovo od tehu som změnila velmi posotoj k ludom,dost som sa uzavřela.. a vyzera,ze hormonmi to teda nebolo,ked to nepreslo..

zuzana76
28. okt 2016

@domin9 mozno laktacna psychoza, alebo poporodna depresia, resp u teba to zacalo tehotenstvom, asi vyhladat odbornika, v poriadku to nie je, pokial su ti ludia ok, nic ti nerobia, tak hladaj pricinu, mozno aj v sebe

sue
28. okt 2016

@domin9 ak si nevieš pomôcť sama, skús psychoterapiu...kým si nenarobíš viac problémov. Držím palce!

miniaturka19
28. okt 2016

ja si myslim že ked tvoj svokor pije a je mimo ako píšeš tak v tom prípade sa ti ani nečudujem, sú proste typy ľudí ktorí nesedia ani mne a tiež z mužovej rodiny niektorých ľudí nemusím a obmedzujem aj stretávanie sa s nimi, pritom tiež sú to normálni ľudia ( nepijú, nič mi neurobili ) len ich proste nemusím kvôli povahe, rečiam atď.

marianeta
28. okt 2016

@domin9 a vadia ti teraz len oni,ci celkovo ludia vsade naokolo?

lujziana
28. okt 2016

Hladaj odbornu pomoc, ktora Ti pomoze najst pricinu, kym si nepokazis rodinne vztahy. Clovekom lomcuju hormony, aj po porode si musis nastavit rezim, kym sa vsetko zosuladi, nieco ta moze znervoznovat ale az nenavidiet. To su uz silne slova.

alenkay7
28. okt 2016

@domin9 určite navstiv co najskor psychologa, kym ti to nerozbije manželstvo. tvoj manžel to určite vidi a nie je mu to jedno ako sa spravas. si jedna dospela žena ktorá sa ma vediet ovladat. A pokial ti nic nespravili tak nemas dovod. oni pridu len na navstevu, alebo ty ides len na oslavu a taky kratky cas sa da byt mily,nežiješ s nimi, tak by si nemala mat na nich nervi a predpokladam že ked mas celkovo s každym problem tak tvoja rodina je na tom ešte horšie lebo pred nimi sa tak neovladaš. určite rychlo vyhladaj pomoc a rozpravaj sa o tom s manželom. Nechceš aby tvoj maly mal rozvedenych rodičov. a to že sokor pije noa nežije s tebou a neurobil ti nič,aj taky si zasluži trocha ucty vychoval tvojho muža, bez neho by ho nebolo.aspon trocha ucty k starším.

marietuska
28. okt 2016

to mam aj ja, bud v pohode...tiez ich nenavidim ...a neviem si s tym dat rady..a tebe sa popravde ani necudujem,ked je to tak,ako to je..ale nic s tym neurobime,su ludia, ktori proste nam nesedia a hotovo,s tym nic neurobime.

lija22
28. okt 2016

no nadpis mal byt trosku iny. oni nech su aki su, tvrdis ze celkom su ok.
priznaj si,ze problem mas ty. a ries seba.

trosku odbocim a mnohe si potukaju na celo ale nech. mam nieco podobne, a snazim sa aj pretvarujem a vyhybam kontaktu a som presvedcena,ze sme mali nejaky spor v minulom zivote a preto ich ci chcem, ci nechcem neznasam 🙂

majaxy
28. okt 2016

Všetci máme volákú tú povahu 🙂 Ja som komplikovaný typ tiež, a ked ma napadnú myšlienky takéhoto typu, vždy sa zamyslím o spätnej väzbe, teda či tí ludia k nám idú radi, či ma môžu, alebo nás navštívia kôli dieťatku, alebo manželovi...Totiž tieto veci môžu byť obojstranné, a ked sa začneš okolo seba obzerať, možno prídeš na to, že sa nemusíte vzájomne. Ked som si tieto veci uvedomila, ( dosť davno ) začala som si na takéto situácie dávať pozor, hlavne kôli karma je zdarma.....Preto ludí neškatulkujem, nesúdim...Všetci sme nejakí a máme na to plné právo, však si nemyslím, že ja mám právo hodnotiť, alebo emociami typu neznášam, značkovať niektorých jedincov, a asi vôbec nie rodinu, ale aj ostatných. Ide vlastne o to že ži a nechaj žiť 🙂

domin9
autor
28. okt 2016

@alenkay7 praveze, co sa týká mojej rodiny,je to úplně inak.. to co je moje moezm,a co jeho,nie.. divne,ze? Sama zo seba nechapem

domin9
autor
28. okt 2016

@lija22 ano,sak já viem,ze je problém vo mne,ale neviem,preco sa to tak zmenilo,ze sa mi s nimi nechce ani komunikovat.

domin9
autor
28. okt 2016

@zuzana76 no sak ta příčina je vo mne,nieco sa vo mne zlomilo..

domin9
autor
28. okt 2016

@marianeta oni len.. a celkovo ludia,co su z manzelovej strany.. z mojej strany nie..

domin9
autor
28. okt 2016

@miniaturka19 so svokrovcai byvame v dvojdome,mame spolocny dvor,tak kedykovlek idem von,stale mi je v patách. A este,ke je ozraty,tak tie jeho debilne reci,och.. sa mi rozum zastavuje a neznasam,ked chytá malého a malému sa to nepaci a on,akoby naschval to zacne robit..ja mám nervy už len,ked na něho myslím..

pillipilli
28. okt 2016

@domin9 podla mna mas dve moznosti :
1. Vyhladaj odbornu pomoc a daj sa do kopy lebo ...
2. Pozabijaj ich, pojdes do vezenia so zvysenym stupnom ochrany , budes sama v cele a budes v pohode ...

Ako co cakas ? Aku radu? Ked sama pises , ze su v pohode a aj tak ich mas plne gule.

majaxy
28. okt 2016

@pillipilli To bolo pekne zhrnuté

majaxy
28. okt 2016

@domin9 Ved ti nikto nekázal žiť v dvojgeneračnom dome. Mohli ste si kúpiť svoj...

zooeynka
28. okt 2016

@domin9 Cely problem je jasny - nebyvat so svokrovcami v jednom dome!!!! Odstahovat sa a hned ti polezu na nervy menej. Aj keby do jednoizbaku, za ten klud ti to stoji. O alkoholikovi v rodine pomlcim, to je pruser...

majaxy
28. okt 2016

Mám rada tieto príspevky, samo, že v úvodzovkách, o tom, ako tu niekto neznáša napr svokrovcov, ale pritom žijú v ich dome. Naozaj sa mi to tu nejak asi nakopilo, lebo síce môj syn má svoj byt, ale keby nie, je u nas vítaný aj so svojou rodinou, ale...Neplánujeme umrieť, ani žiť život podla nevesty, alebo mali by sme? Inak možno budem o par rokov bosorka na metle, lebo dám vnúčiku cukrík, alebo nebodaj si budem žiť svoj život vo svojom, počas života nadobudnutom dome.....No pekne

uhnakova
28. okt 2016

Ja len podotknem, hovori sa "zmenit sa o 180 stupnov", nie o 360, to by si bola presne rovnako na tom ako predtym 😎

tarvika
28. okt 2016

moze byt za tym aj to ze sa podvedome snazis ochranit svoje dietatko pred niecim, napriklad uplne chapem ze nechces aby ho svokor chytal ked je opity, no fuj, to by aj mne velmi vadilo. ale asi by tomu prospelo ak by ste nebyvali tak blizko.

jankalukasova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela5
28. okt 2016

si si ista, ze milujes svojho manzela? Lebo vacsinou tvoj vztah k jeho rodine len odzrkadluje vas vztah s muzom a co k nemu citis..

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulik1991
28. okt 2016

Mala by si porozmyslat o navsteve psychologa. Skus, mozno na nieco pridete 🙂

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miniaturka19
29. okt 2016

@domin9 tak to by určite porazilo, ja keby mam byvat so svokrovcami čo i len v jednom dvore tak by som na to nikdy nepristupila, zatial byvame u mojich rodičov a ideme stavať v dedine kde byvaju svokrovci, skušala si sa o tom aj s manželom rozpravať?

tracka
29. okt 2016

Uplne ta chapem ja som na tom rovnako u mna to spustil aj fakt ze mi moja avokra nikdy s nicim nepomohla aj ked som u bola taka vycerpana ze som ani xhodit nevladala(mala strasne zle spavala)a tak som na nich zanevrela ze kazde atretnytie na oslave a tak je pre mna len stres a premahanie sa aby som nebola ironicka...ale v mojom okoli co pocuvam tak svokrovcov asi nema rad 80 % zien

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz