Nepáčim sa manželovi. Čo s tým?

michala11111
26. jún 2016

Ahojte, s mužom sme spolu 10 rokov, máme trojročné zdravé dievčatko. No problém je v tom, že pre manžela nie som atraktívna, konkrétne mu vadia moje kilá a dáva to aj patrične najavo. Napr. idem si dať zákusok a vyčítavo sa ma spýta či mi ho treba a že by som nemala a tak. Pritom ja neviem, či som slepá ale ja si nejaká tučná neprídem. Je pravda že sme sa spoznali keď som mala 19 a teda o 10kíl menej no veď rozumný človek nemôže čakať že budem mať stále takú istú postavu. A neviem čo s tým, keď má takéto blbé reči hádam sa s ním ale on nechápe čo mi vadí. A pritom mám pocit že by sa určite našiel muž ktorému by som sa páčila taká aká som no kvôli tomu zničiť rodinu, by bolo asi hlúpe. No každopádne sa v tom vzťahu necítim dobre. Inak momentálne chudnem som schudla 5 kíl za posledný čas a snažím sa chodím behať, jem menej to nejde to tak rýchlo a raz keď niekedy zhreším že si dám niečo sladké, zákusok tak už na mňa pozera. Pre predstavu pridávam moju aktuálnu fotku zo včera. Milé mamičky ako by ste to riešili vy?

vejula
30. jún 2016

a ešte, dufam, že to oldmanovi nebude vadiť, ale tvrdí, že u chlapa nieje tak dôležité ako vyzerá, pritom sám zo svojej životnej skusenosti, podla toho čo na fore o sebe napísal, by sa dal vyvodiť opačný záver....

petra3312
30. jún 2016

@vejula myslim si, ze co pises, by samozrejme malo fungovat vo vztahu. Muz nemoze ocakavat, ze zena, ktoru stretol, ked mala 18, bude vyzerat uplne rovnako ako tridsatrocna alebo patdesiatrocna. Ja mam skor s muzmi ( mojim manzelom a predchadzajucimi partnermi ) skusenost taku, ze k urcitej zmene ( napr. +5kg ) som bola sama ovela kritickejsia a oni si ani nic nevsimli alebo reagovali " prosim Ta, nevymyslaj". Samozrejme pri tom vsetkom napisanom plati, ze ani jeden z partnerov by sa nemal opustat. Jasne, ze ked zena priberie velmi, nemoze sa uz tak velmi spoliehat na nekonecnu lasku svojho partnera.

Co sa tyka oldmana, myslim, ze jeho pohlad na vec sa da skor aplikovat vo vseobecnosti ( tiez si myslim, ze vseobecne ma neatraktivny muz viac uspechov u zien ako neatraktivna zena u muzov, ze muzi su mozno trochu plytkejsi, viac pozera ju na obal - pri prvom kontakte ) a na ludi, co sa nepoznaju, prip. na kratkodobe vztahy zalozene na sexe a pod. Ale to nie je pripad zakladatelky, v tomto konkretnom pripade tiez povazujem jej muza za chudaka.

vejula
30. jún 2016

@petra3312 presne tak to o čom píše oldman sa týka takých tých sexualnych flirtov vzťahov, to áno. Ale partnerstvo, manželstvo má už aj uplne iné rozmery ako ten sexualno - fyzický. Dokonca môj manžel mi v tom dal taku kázen. KEd sme sa raz rozprávali o sexualnom živote starších ludí 60 plus a ja som sa ho tak pýtala, " Zlato a vieš si skutočne, reálne predstaviť, že ťa v tom veku ešte budem priťahovaať - taká vráskavá atd. A on sa vtedy zasmial a vysvetloval mi: "V tom veku už budeme partnermi 35 - 40 rokov - to zdielanie vzájomnej blizkosti s človekom ktorý je ti tolko rokov tak blízky - najbližší, s ktorým prežiješ všetko možné aj nemožné, to už naberá zas uplne iný rozmer. Tá všeobecná fyzická aktraktivita o ktorej teraz hovoríš už bude nič oproti tomu, čo budeme spolu zdielať.
Tak som ostala fakt s otvorenou hubou, ako mi to vysvetloval ako školačke... A velmi ma tým prijemne prekvapil

mircalla
30. jún 2016

@vejula je dobre, ze su aj taki muzi, ako je tvoj, ktory vidia vo vztahu trosku hlbsi rozmer

womankc
30. jún 2016

@vejula to je veľmi rozumný pohľad.... presne takto by to malo v pravom partnerstve byť

mircalla
30. jún 2016

ktori...uz mi sibe🙂

zexi
30. jún 2016

@vejula ano jasne maspravdu. Neda sa zovseobecnovat. Niektori muzi su muznejsi a plati na nich to co pise oldman ini maju viac zenskej energie a tych by hlboko urazil konentar k postave. Alebo mali jednoducho inu vychovu. Ale z prispevkov oldmana necitim ten zaver ktory vnimas ty. Resp.suhlasim s tym ze muzi hladaju u zien uplne nieco ine ako zeny u muzov.

bonavoxa
1. júl 2016

Můj ex a celá jeho rodina mi neustále vyhazovala na oči, že jsem po porodu přibrala. Musela jsem tři měsíce jenom ležet, malá byla náročný kojenec, ani jíst, ani spát, kks, nevím, co čekali, zázraky? Teď už mám čas jíst pravidelně a hýbat se, kila jdou dolů, ale pomaličku.
Ex vždy tvrdil, že se mu nelíbí kostry, vždy jsem byla taková pevná, mám tuk dobře rozloženy, velké prsa i zadek, ale pevný..jediné, co se mi změnilo po porodu je břicho.
Nebyl to zdaleka jediny důvod, ani hlavní důvod našeho rozchodu, nakolik byl narcis, mamanek, workoholik a agresor,...
Brzy si našel náhradu, dvacítku, blond...jsem čekala že nějakou superkocku...a ona má postavu jako já po porodu 😀
Jsem se tomu fakt zasmala 😀
A on byl vždy zavalitější když cvičily tak byl prostě velký chlap, aley co se narodila malá, ochabnul dost, a žádný geroj to nebyl.

Mám teď partnera, který se mnou není kvůli vzhledu...i když se snažím vypadat dobře a po třicítce se cítím asi nejlépe v životě.

zofka1234
1. júl 2016

@michala11111 ahoj michalka . Vyzeras fantasticky a to ti nehovorim ako lacny kompliment. Mrzi ma, ze tvoj manzel to nevidi. My zeny mame taku
Vlastnost ze si vsetko berieme za svoju
Vinu. TVoj muz ma daky problem sam so sebou, mozno sa mu nedari alebo niekoho ma / niekto sa mu paci .... A potrebuje ta z niecoho obvinit . A co kvoli 5 tim kilam povie ze sa malo snazis a byde ta moct s cistym svedomim opustit?!?! Je to od neho ubohe. Tyra teba a ty si na to skocila. Mas pravdu je vela muzov ktori by za taku uzasnu zenu ako si ty dali modre z neba. Lenze ty si musis uvedomit svoju cenu a tu aj manzelovi ukazat. On ma problem nie ty zlatko

moonlight1210
3. júl 2016

@bonavoxa on ma tu dvadsiatku skor preto, ze je to mlade, este neskusene, pozera na neho ako na panaboha a to je to, co on hlavne potrebuje. Aspon podla toho, co si o nom pisavala, tak on je taka povaha.

daskaavladko
5. júl 2016

Ja by som si rada pozrela postavu tvojho muza....nie pre potesenie,ale skor pre to,ze ci on je taky dokonaly,ked si dovoli zhadzovat teba...ale podla mna to trochu zavana neverou, mozno este len bliziacou. Vyzeras velmi dobre, a ak si spokojna a stastna,tak nechudni...iba to stastie rozdavaj....aj jemu a potom to prestane riesit podla mna.

bonavoxa
7. júl 2016

@moonlight1210 Můj ex je člověk, u kterého bych uvažovala nad Narcistickou poruchou osobnosti nebo dokonce Aspergerovým syndromem....nebo kombinací obojího. Přetvařovat se donekonečna nebude..a mladá taktéž nebude konstatně k němu vzhlížet. Fakt je, že bych ho nepřála ani nepříteli.

magmolatus
8. júl 2016

@michala11111 Keď sa budeš rozvádzať daj vedieť, ale nie to bol fór, neprajem nič zlé. 😀
Jediné čo tvoja domácnosť potrebuje sú silnejšie okuliare pre manžela.

oomina
8. júl 2016

@daskaavladko smutne je ze takych chlapov je coraz viac. Oni sa citia dokonali a maju potrebu neustale davat pocitit zene ze nie je dokonala. Mna by v zivote nenapadlo vycitat mojmu chlapovi ako vyzera alebo nieco take. A ja som teda ozaj rada akeho mam chlapa 🙂

maxiva
8. júl 2016

podla mna mas peknu postavu,urcite nie si tucna.ja by som si dala este jeden zakusok na just,ved raz za cas si clovek moze dopriat 😀

chymenitta33
8. júl 2016

vyser sa na neho! :D hlavne, že si spokojná so sebou ty

vikus17489
8. júl 2016

ked sa mu nepaci nech necha tak. Vsak mas super postavu. Co by chcel uplne len same kosti aby mu behali po byte?

jablon_katka
8. júl 2016

preco su v poslednej dobe chlapi tak strasne narocni? Fakt potrebuju iba vykostene zeny? Co je toto za dobu?? 😕 😕

petra7777
8. júl 2016

@jablon_katka Ani nie....to si skôr jej muž našiel bokovku a snaží sa to zhodiť na ňu, akože je to jej vina, lebo sa "údajne" o seba nestará.....ach, tí chlapi ☹

madeline1
13. júl 2016

Podla fotky usudzujem, ze si krasna zena. K svojej vyske mas primeranu postavu, povedala by som, ze dokonca skor chudu....Vizeras akurat, mas aj pekne vacsie prsia...Ten tvoj partner by sa ale nemal k tebe takto spravat....Neviem, ci by som to ja osobne vo vztahu zniesla...
Moja rada znie, ak chudnes, chudni pre seba...nie preto, ze to tvoj partner vyzaduje.
Dalej, nedovol mu,aby ta zranoval! Ak ti prekaza jeho spravanie, daj mu to jasne najavo a ak bude treba, tak zakazdym...aby pochopil.

zapka21
13. júl 2016

mne je jasne ze si tvoj manzel kompenzuje nejaky problem ktory ma sam so sebou, zial uplne nevhodnym sposobom to ventiluje na tebe.

majkeel
13. júl 2016

Zenu si treba vazit!
... lebo vam priberie. 😉

marietuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stesil
19. júl 2016

A kde máš tie kg navyše? Vyzeráš skvelé.

barrborka
19. júl 2016

si krasna a atraktivna zena, vobec nie si tucna..ooooo, stary je slepy...

magie.m
19. júl 2016

Tvoj manžel je ten pán na fotke vlavo v bielej košeli s malým dievčatkom?

celasapremenim
19. júl 2016

klid, pekna si, mu povedz, nech sa hamuje, lebo odides a hotovo a normalne s vaznym xichtom, si s nim sadni a toto povedz
nech sa spamata

libawet
27. júl 2016

...si pekná žena, netráp sa vôbec. Ak Ti toto Tvoj manžel dokáže povedať, otázkou zostáva, či Ťa má vôbec rád? Ak človek skutočne miluje, nemiluje predsa postavu a tvár, miluje povahu, vlastnosti, správanie. Vonkajšia krása je prchavá a pominie. Čo zostáva - je práve tá povaha a naše vlastnosti, to , akí skutočne sme, náš charakter, a to je podstatné, nie to, ako vyzeráme. Tvoj manžel asi ešte celkom nedozrel alebo Ťa nemá skutočne rád alebo má celkom iný problém, ako to tu už odznelo. Radím - komunikáciu, rozprávať sa, povedať si, čo nám vadí a prečo. Rozhodne to nevzdávajte a držím obom palce.

jaris84
27. júl 2016

a z čoho chudneš, prosím ťa. Vyzeráš super , chudnuť ti určite netreba

dagaz
27. júl 2016

@michala11111 forka xo vcera? Ty sa bezne obliekas do spolocenakych siat aj s ucesom😂😂😂😂tak klobuk dole .nechapwm co sa stazuje...ja natiahnem kratase tielko zabky spravym drdol a ficim..to by kukal😊 ak je fotka aktualna kludne si daj aj dva kolaciky a ked muz jeden nedoje daj si aj zanho...si krasna zena.