Nervózny manžel

emmina1978
20. feb 2016

Baby musím sa vyžalovať. Dnes bol manžel s deťmi na nákupoch. Behali po blate, kázal im ísť do auta (mal plné ruky tašiek) a oni neposlúchli. Tak mladšieho vraj hodil do vnútra silno, ale až tak, že si buchol čielko.... Samozrejme výsledkom je hrča ☹ ☹ . Prišli domov, manžel zaspal na gauči lebo ho hrozne bolela hlava... Pospal si cca 2 hodky, prebral sa (samozrejme deti neboli ticho). Tak som mu kázala nech postráži najmladšie že potrebujem ist na wc. Lenže malá mu plačkala, chcela za mnou a spustil na ňu krik, ze nech prestane revať, ze mu ide hlavu roztrhnúť od bolesti, dve staršie deti sa rozplakali tiež, asi sa ho báli. Dal malú do postieľky a išiel hore do spálne, nadával, hulákal a treskol tak dverami že ich až rozbil... Išla som s deťmi radšej von. On opravil medzitým dvere a vyšiel za nami, este sice napajedený a zobral dvoch starších von na P rechadzku... Takéto stavy jedov máva tak cca 1x mesačne...ale dnes pritom ublížil malému. Ja už oňho nemám ani záujem, keď je takýto. Nemám zaujem ani o sex. Vy by ste mali? Veľakrát som musela odísť od najmladšej keď dom ju hore uspavala za deťmi lebo mal nervy...schyti maleho za ruku a tresne ho s nervami napr na gauč...počujem to na jeho hlase keď kričí pomedzi zuby nervne... Co mám robiť? Su aj vaši muži takýto?? Ako sa k nemu chovať?? Je mi do plaču zo všetkého 😢

qidko
20. feb 2016

U nas som ja ta zla co krici a zakazuje ak treba tak aj po ritke dostanu.....ale hodit dieta do auta? Rozbit dvere?....... Silna kava.Moj manzel je totalny kludas aj Ked bol utahany z prace vzdy ukladal on deti spat lebo chcel byt s nimi a nakupy s detmi ties zvladal vzdy hovori ze ja ich mam cele dni tak on ich berie na nakupy aj vonku aby som ja vypla.......skus sa s nim porozpravat povec mu ako to vidis ty a ze ta to stve ako sa sprava musite komunikovat.......a pises ze je to 1× v mesiaci citala som ze aj chlapi maju takzvane " menstrulacne " obdobie🙂 ktovie mozno je to tak

pribinak
20. feb 2016

Mal migrénu ? Jedine co ho ospravedlňuje je zrejme zdravotný problem

emmina1978
autor
20. feb 2016

@qidko 😢 je mi z toho smutno... On sa deťom venuje, berie dvoch starších každé poobedie von. Ale keď naňho príde atak tak zle nedobre... Jeho otec ho bil keď bol malý, vyrastal tak, ale ja si bit deti nenechám. Radšej sa rozvediem. Ved takto láska aj sama vyprší zo mňa....

janinah
20. feb 2016

Predpoklám,že chodí do práce...príde domov a tam krik,huk...jasné,sú to jeho deti,ale nik nie je stroj...tie bolesti hlavy by som nepodceňovala.....nehnevaj sa,ale pustiť chlapa s troma /či dvoma?,neviem,ale to je jedno/ deťmi na nákup? ani keby sa rozkrájal,tak si neporadí,ty tak s nimi chodíš?a ešte v sobotu,milion ľudí,parkoviská natrieskané.....u nás jeden nakupoval,druhý sa staral o deti.....ublížil malému? no,stalo sa,hrča nie je koniec sveta...zhrniem to- stráž si muža,infarkty či porážky ani v mladšom veku nie sú raritou,nevyčítaj mu,je unavený..ja viem,že aj ty,ale tz nechodíš teraz do práce,kde treba dať 100% výkon,nemáš na hlave finančné zabezpečenie rodiny,môžeš spať aj cez den,ked deti spia.....

emmina1978
autor
20. feb 2016

@pribinak neviem.....aj predvčerom ho bolela hlava a nerobil toto.... Kurna aj mna bolia kríže a nie som na deti zlá, a nemôžem si počas dňa len tak ľahnúť ako on. Fungujem od piatej rána až do večera bez prestávky....😢😏

jeennyv
20. feb 2016

@emmina1978 ja by som si vsimla dovod tychto jedov, ked pises ze raz za mesiac, ci sa neviazu k niecomu v praci, k nejakemu obdobiu v nej co je kazdy mesiac, ci iny spustac..ak je na nervy z toho, ze sa musi postarat a prebrat na seba zodpovednost, tak detti su vase, nie len tvoje...plus deti by nemali niest nasledky za to, ze to rodic nezvlada a nevie si dat rady, ako to jeho spravanie nie je k nicomu a to mu vysvetli...deti sa akurat budu bat, ked bude takto, podla mna bezdovodne vystrajat...lebo deti nie si naprogramovane na to, co sa nam chce alebo aku mame my naladu...uvediem priklad aj ked z ineho, ale princip je ten isty...mam hava a ci som nervozna ci chcem ci nechcem, treba sa mu venovat, pohrat ist von, nakrmit..proste full servis...a to iste potrebuju aj do urciteho veku deti, ci sa nam chce ci nie....proste vysleduj si priciny a hlavne rozhovor daj najavo, ze to spravanie sa ti nepaci a nebudes ho tolerovat..lebo zrazu bude kde tu lietat facka z nervov...

emmina1978
autor
20. feb 2016

@janinah s dvoma. Ja som s najmladšou doma lebo je chorá... Ako mám mu teraz ospravedlniť to, že ublížil malému??? Keby ho silnejšie hodil tak si to čielko prerazí, čo keby sa mu niečo vážnejšie stalo??? Su zvyknutý chodiť na nákupy spolu každú sobotu. Keď išiel nič mu nebolo....

qidko
20. feb 2016

@emmina1978 skus sa s nim porozpravat...zistit co ho trapi.....odsluduj ako pisu dievcata ci to nieje obdobie Ked ma vacsiu zataz v praci?....... je mi luto ale inak Ti neviem pomoct☹

pribinak
20. feb 2016

@emmina1978 nechcem si ho zastavať, ale bolesť hlavy a migréna je rozdiel, ja mam migrénu tak raz za 1/3 roka a muz povie, ze dom hrozná, ze len jacim a jacim a jacim
U mna je to tak záležitosť dvoch dni a je fakt, ze mi vadí, ze niekto vobec dýcha v tej istej miestnosti ako ja

Ved sa s nim porozprávaj a nie hned rozvod, ved ked sa detim inak venuje, my vas rad, nechlasta a nepodvadza ta, tak snad nie je su taky netvor

Zas zostať sama s 3 detmi nie je ziadna sranda

emmina1978
autor
20. feb 2016

@qidko si zlatá, no vieš, podniká a to je problem za problémom... Mame dost veľkú firmu😏

bluka2
20. feb 2016

Robi toto castejsie? Sorry, ale ja pre toto pochopenie nemam, nech ho boli aj hlava alebo nech je dovod hocijaky. By som sa bala, ze deti taketo spravanie odpozeraju. Alebo, ze mu nabuduce uz rupnu nervy uplne a stane sa nieco horsie.
Ja by som s tym co ma hrcu na hlave isla k lekarovi, nech je o tom zapis ako sa to stalo. Mozno sa potom uvedomi, ze to je za hranicou (aspon pre mna). Alebo minimalne striktne dodrzanu podmienku, ze toto sa uz nikdy nebude opakovat, inak pojdete od seba, aby mali deti pokojne a kludne detstvo. Spojenu najlepsie s navstevou psychologa, ktory ho povedie k tomu, aby sa to neopakovalo.

qidko
20. feb 2016

@emmina1978 tak sa necuduj zabezpecit rodinu....starat sa o firmu to je poriadna zataz......ale aj tak by sa nemal spravat a hlavne nie k detom....

emmina1978
autor
20. feb 2016

@pribinak ja viem co je to mat bolesti hlavy tiež... 😏 ide na cca 10 hod do roboty, z toho dve cestuje, nerobí s krompáčom ze by sa dako unavil...ja tiez nesedim na riti cely deň až do večera. Mam tri deti, dve do troch rokov. Prostredný neznáša maličkú, čiže ich nemôžem nechať samých v izbe, varím, perím, pracem, do toho prváčka co sa nechce učiť. Aj ja mam nervy v prdeli za cely deň.... A nezispem a nevybijam si na nich zlosť...

pribinak
20. feb 2016

@emmina1978 no ved toto bol skrat, o tom treba rozpravat, ale aj tak si myslim, ze toto nebol úmysel, skor nešťastná náhoda

emmina1978
autor
20. feb 2016

@bluka2 ved totok. Ze najstaršia uz chytá jeho tiky... A takisto nic nechce robiť lebo ani tatino nic nerobí a všetko je potom na mne...

emmina1978
autor
20. feb 2016

@pribinak viem ze mu je to luto....

loginexistuje
20. feb 2016

@emmina1978 cize on je denne desat hodin v robote a na caste je vasim zivitelom ma firmu a ty mu strcis v sobotu decka na nakup???

A este sa cudujes ze mu prasknu nervy s tou bolestou hlavy by som to u neho nepodcenovala posli ho po lekaroch lebo sama s tromi detmi budes mat dost problem predpokladam ze si doma na rd min sedem rokov

bluka2
20. feb 2016

@emmina1978 On potrebuje odbornu pomoc, nezvlada to....zrejme to aj sam uzna, ked mu je to luto.

bluka2
20. feb 2016

@loginexistuje Nechapem, to ho ma ospravedlnovat? Niektori robia aj dlhsie.... Napr. mama s troma detmi

loginexistuje
20. feb 2016

A cloveka s migrenou nenechat v klude vyspat bez toho aby mu decka skakali okolo hlavy a neboli ticho to co je a este mu strcit placuce babo ako chodis na wc ked neni doma preco si nevzala deti niekam mimo nech sa vyspi v klude no ja sa mu necudujem ze vybuchuje aj ked teda detom by nemusel ublizovat

janinah
20. feb 2016

@emmina1978 tak si to s ním vymeň na mesiac,ty firmu,on deti...potom sa možno navzájom pochopíte.....nie,nemáš to ospravedlnovať,máš to pochopiť,aspon sa o to snaž....dieťaťu sa dokopy nič nestalo,nenafukuj to,ty si ešte nikdy ani jedno nešvacla po riti,lebo ťa nazlostilo? ak nie,tak si matka roka....manžel ti nakupuje,deti berie na prechádzku,popri tom robí a asi aj zarobí....robíš divadlo z jednej hrče,aj jeho to trápi,ale nevyčítaj mu to donekonečna.... .je x matiek,ktorým muž preleží víkend pri pc,nezarobí,nepomôže,deti ani raz neokúpal....ty máš oproti nim mini problém.....nervný tu nie je len on,aj ty si a to dosť,ale nečudujem sa,tiež som mala malé deti a bola na ne sama,manžel workoholik v dvoch robotách...potrebujete vypnúť a oddýchnuť,odísť niekam všetci na víkend,na chatu,k babke, zaplatiť si upratovačku na pár hodín alebo opatrovateľku....neútoč na neho,robí čo sa dá,buď rada,že ho máš,nik nie je dokonalý,jedna hrča vás predsa nerozdelí ,taká hlúpa sa mi nezdáš....

emmina1978
autor
20. feb 2016

@loginexistuje vzala som deti mimo, ale ťahali sa za ním... A migrénu zrejme nemá, to by aj zvracal nie???

mimla
20. feb 2016

@emmina1978 Ahoj, ja som tiež migrenik. Na migrénu existulú utlmujce lieky, Ak sa zoberú zavčasu, ešte pre úplným prepuknutím bolesti, tak relatívne dobre zaberajú. Varovné príznaky, ktoré napríklad sledujem u seba sú zhoršené videnie, či taký akoby snový spomalený pocit, tiež taký pocit, akoby mi pod kožou chodili mravce. A už tu si treba dať tabletku, keď začne bolieť hlava je už neskoro. Často tú bolesť ani nevyspím. Ale sú aj ľudia, ktorých veľmi intenzívne bolí hlava z nedostatku cukru. Tomu by zodpovedalo aj to správanie, výbuchy, agresivita. Bol manžel s tými bolesťami u lekára? Ak je to raz mesačne, tak sa priam natíska otázka, čo sa deje raz mesačne. Uzávierka? Výplaty? Porada? Služobná cesta? Pracovný obed (s alkoholom)? Ty vieš, čo sa opakuje. A ešte sa natíska taká nepríjemná otázka ak je to raz mesačne, nie je len "solidárny" s tvojím cyklom?

Každopádne, ak sa čo i len trochu dá, deti by som mu strážiť nedávala. Zastávam názor, že radšej nech dieťa trochu poplače na bezpečnom mieste, kým ja zbehnem na WC, ako by malo byť v rukách agresora.

loginexistuje
20. feb 2016

@bluka2 toho psychologa by skor mala navstivit tato mamicka v jednej sprave riesi ze vzal syna do tatralandie
Potom sms uctovnicke
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/co-si-myslite-o-tejto-sms-ktoru-poslal-moj-manzel-uctovnictve/

Niektorym zenam dlha rd resp viac za sebou nerobi dobre

emmina1978
autor
20. feb 2016

@janinah tu nejde len o dnes... On je nervny častejšie...a neútočim na neho, ale debata ho čaká...

loginexistuje
20. feb 2016

@emmina1978 nie pri migrenach nemusi zvracat a ak nedokazes urcit detom hranice tak ze by pochopili ze choreho neotravujem a deti su uz vacsie sest a tri tak treba popracovat na ich vychove

Viem ze deti su vselijake sama mam dieta s adhd ale toto nedovilim aj moj muz mava migreny

pribinak
20. feb 2016

@bluka2 ano s tie mamky su psychicky sj fyzicky odrovnane s kričíš na svoje deti a aj ich vycapu po riti a aj im škaredo povedia, len sa s tym nikde nechvalia, lebo cítia, ze im rupli nervy, zaskratovali a odskákalo si to ich dieta
Neospravedlňuje ich to, ale nikto ich tak tvrdo nesúdi
Vsetci vieme, ake "úžasne" vedia byt take dvojročné deturence
Ved on nemal úmysel mu ublížiť

bajana
20. feb 2016

Len taká technická: Aj keď sa rozvedieš, deťom otec zostane a keď ich bude mať na víkend, k takémuto výbuchu môže dôjsť hocikedy. Aj mm máva takéto skraty, častejšie než tvoj, tiež má za sebou blbé detstvo...ale bojuje s tým, vždy ho to potom mrzí a pre mňa to teda nie je dôvod na rozvod. Z tvojich príspevkov mám pocit, že ty rozvod chceš a toto má byť dôvod...

pribinak
20. feb 2016

@emmina1978 nemusi zvracať

emmina1978
autor
20. feb 2016

@loginexistuje 👍Díky... Určite pojdem 👍