Neskoré príchody domov

6. feb 2021

Dobrý deň,
mám otázku hlavne pre tie z vás, ktoré majú staršie deti. Keď by dvadsaťpäť ročný (má VŠ aj prácu) ešte stále býval s vami mal by nejaký stanovený čas, kedy má byť doma? Alebo by ste to už neriešili? Vadilo by vám keby 2x do týždňa prišiel neskoro v noci domov? Okolo 3-4 napriklad. Ako by ste to riešili? Boli by kvôli tomu hádky alebo by ste to nechali tak a neriešili? Predsa len, už je to dospelý vek.

malva123
6. feb 2021

Vsetky tk chapete tak,ze ked ma 25 je to ok,ked nerobi bordel ,negrcia...ja sa spytam ale inak: je student? Pracuje? Prispieva na domacnost?Chodi v sobotu na nakup?..Alebo vstane o jedenastej k cerstvym rozkom,alebo rovno k obedu?To nie je OK...lebo ked to tu mlade mamicky obhajuju...ako manzelky takych manzelov by veru spokojne neboli.Clovek sa nemeni len preto ze ma 30 a manzelku.

piskota81
6. feb 2021

Nemyslíš vážne 🤦😂

moni73
6. feb 2021

@malva123 otazka znie, ci by si riesila neskore prichody

janickacrazy
6. feb 2021

@malva123 otázka bola o večierke, nie o tom či prispieva na domácnosť a či chodí na nákup v sobotu, tak teraz v čase zákazu vychádzania by nemal behať kade tade, no ale určite by som nevyžadovala, aby bol o 10 večer doma. Mám 21 ročného syna a večierku nemá stanovenú už dávno. Aj tak teraz nikam nechodi.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
6. feb 2021

U mňa by záležalo, ako ten človek funguje. Či býva doma, ale prispieva do chodu domácnosti a stará sa sám o seba ako svojprávny dospelý človek, alebo ako dieťatko stále očakáva servis od maminky. Ak prvá možnosť, tak určite žiadna večierka, ale ak tá druhá, tak kľudne kontrolovať, ak chce byť ako bábätko, tak nech si to ešte užije se vsim vsudy 😄

malva123
6. feb 2021

@thoughtfulweirdo ...ja som to tiez tak videla...ale upozornili ma,ze riesim temy,ktore zadavatelka neriesi...pyta sa len na vecierku...divne!

malva123
6. feb 2021

@janickacrazy hmm,zaujimava reakcia....A...riesime..B...neexistuje.Zvlastne.

janickacrazy
6. feb 2021

@malva123 tak ja by som pri dospelom dieťati neriešila neskoré príchody v nijakom prípade, jedine žeby pobudil celú rodinu v noci, inak nie

lujza123
6. feb 2021

Asi by som sa snažila nájsť riešenie a syna pomaly vysťahovať z domu.
Jasne ze 25 ročnemu asi ťažko diktovať večierku, na druhú stranu ked je mama taka ze trpne kde je, čaká ho, nedá sa jej zaspať keď nieje doma alebo sa pri príchode vždy zobudí tak je naozaj lepšie pre dobro obidvoch aby býval inde.

autor
6. feb 2021

@malva123 Štúdium má ukončené. Pracuje. Na chod domácnosti neprispieva, šetrí si. Na nákupy nechodí, občas poupratuje kuchynu, povysava, utrie prach.

@lujza123 To si vystihla, ale tŕpne otec. Nezaspí kým syn nie je doma. Bojí sa, že sa mu niečo stane.

jay_j
6. feb 2021

1. myslím si že pracujúce dieťa by malo aspoň čo to prispievať, v tom veku už by sa patrilo správať zodpovedne.
2. Možno čím viac ho bude rodič kontrolovať, tým skôr sa osamostatní 😁.

h2
7. feb 2021

K večierke si už odpovede dostala, tak k tomu už písať nebudem. Ale na mieste Tvojho syna by ma hanba fackovala, keby som bývala u rodičov, zarábala a neprispievala na chod domácnosti a vlastnú stravu.

aleshka_supermama
7. feb 2021

Mam skoro rovnako starého brata a ja si neviem predstaviť ze by mal určenú večierku 🤦‍♀️ a už vidím hlavne akoby chodil presne na čas domov 😅. Keď občas ráno 7mej volal nášmu tatovi nech pre neho príde do mesta lebo zmeškali vlak s chalanmi. Ale zase brat pomáhal rodičom doma.

janezz
7. feb 2021

@thewitch kľudne nech aj fetuje???? ty si vôbec matka, že dokážeš niečo také napísať? áno, pokiaľ prispieva doma, tak nech míňa alebo šetrí podľa vlastného uváženia ale toto??? sorry, ale neviem, ktorá normálna matka by toto napísala....

amelie2017
7. feb 2021

25 rocny by vecierku nemal mat, ale mal by aspon sam zo slusnosti napisat, dnes na mna necakajte, som tam a tam, pridem neskoro. Ja som mame este aj intraku na VS pisala, ze idem s babami do mesta a napisem sms, ked budem na intraku. Plus poslala cislo na kamosku/y, s ktorymi budem.
Ked som bola doma a ostala spat u frajera to iste. Napisala som spravu, ze v noci nepridem. Kamoska sa doma nikdy neozvala, pamatam na ranne telefonaty od jej mamy alebo babky, ze kde je. No ja som sla vzdy okolo 3. domov a nemala som ani tusenie.

thewitch
7. feb 2021

@janezz ja nie som matka to poprvé a po druhé napísala som to pre upevnenie pocitu že je dospelý a nech si robí čo chce hoci by už možno doma ani nemal byť a mal sa starať sám o seba ale kým prispieva do domácnosti pretože poznám x vyžieračov a darebákov domácich čo ešte vo vyššom veku cucaju z rodičov a je im proti srsti nájsť si prácu a odísť 🙂 neber všetko hneď doslovne, ja sa lwn snažím vysvetliť tú pointu

radkaradix
8. feb 2021

ja som ako dieta nemala nikdy vecierku, len cez prac. tyzden, aby som vladala vstat do skoly. cez vikend to bolo jedno, ale tak vzdy som priblizne povedala kam idem a kedy pridem, ak som sa zdrzala, tak som napisala spravu.. kym som studovala, nemusela som prispievat, aj ked som si zarabala, to som si setrila.. ked som sa ako pracujuca musela na kratky cas vratit k nasim, prispievala som im na domacnost 200 eur mesacne.. mala som cca tych 25-26 rokov.. vecierku som samozrejme nemala.

katulienkax
30. mar 2023

Moj nazor je ze 25 rocny uz by sa mohol osamostatnit a odist od maminej sukne aj na podnajom, tam ho nebude kontrolovat nik. Ale chodit 2x tyzdenne nad ranom a pobudit celu rodinu to by mi asi dost vadilo. Lebo uprimne v takom 3 izbovom byte skus chodit po spickach o 4 rano a nepobudit zvysok a ja mam uz potom problem zaspat Ale to pisem asi preto tak, lebo ja som po 18 uz s nasimi nebyvala, jedine cez prazdniny a niektore vikendy

katulienkax
30. mar 2023

@janickacrazy a nepobudi?

pragmaticka
30. mar 2023

Vôbec. Je to dospely človek!! Akurát keď ma prácu, a vzdelanie tlačila by som ho aj do samostatného bývania.

barbora19911
31. mar 2023

Joj to nemyslíš vážne toto :D teba by som za mamu veru nechcela ..ja som už v 14 bola celú noc vonku prišli sme s kamoškami z kina z bowlingu o 1.:00 2:00 ..ale zase mne mama verila že ja nepijem ani nedrogujem ..v 15-stich už sme boli samé v Prahe na jesenné prázdniny a vo Viedni tiež a v 16 sme boli na celý týždeň v Londýne ..ty by si sa asi zbláznila :D teraz mám 23 mám rok a pol staru dcérku a áno som celú noc vonku keď sú napr kolotoče veď aj mamky sa musia zabaviť 😁 a neviem si predstaviť že ešte dva roky by mi mama vyvolávala že musím prísť domov 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 kriste pane 😂😂😂