Nešťastné manželstvo

martinkatinka333
23. máj 2016

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moje starosti, vypočula si vaše nazory na moju situaciu, vydavala som sa mladá, nepočuvla som rodinu keď ma prehovarali aby som to nerobila a teraz neni dňa kedy by som neľutovala, že som ich neposluchla. S manželom sa stale hadame, škaredo mi nadáva, tak určite ani ja nie som dokonala ale on mi nadáva za hocijaku maličkosť, nemôžem absolutne nikam chodiť ani k mame lebo on ju nemá rad a keď tam idem tak sa so mnou za to vadi, teraz som bola na firemnej akcii jasne, že nechcel aby som tam šla ale išla som aj tak, stale mi vyvolaval aby som už išla domov, tak som mu to prestala dvíhať a keď som prišla domov tak mi nadal, vzal mi mobil aj kľuče od auta. Stale sa hadame aj pred malym synom, pred ním mi tiež nadáva. Ja neviem čo mám robiť, je mi ľuto odísť, keď mame synčeka a on ho ma rád a staviame dom, keď odídem o všetko prídem, myslim o dom a maly by vyrastal bez otca čo mi je ľuto. Neviem či existujú aj normalny muži, veď ja som okrem neho nikoho nemala. No a ako keby som nemala malo problemov tak som si vytvorila ďalši, v práci som sa zaľubila do ženateho kolegu, je to asi obojstranne, hovorí mi že ma má rád ale nemôže medzi nami nič byť, lebo obidvaja mame svoje rodiny, ja si to tiež uvedomujem ale keď ja ho mám veľmi rada, túžim s nim byť, ale on sa nesnaži aby sme sa spolu stretli, boli sme spolu sami iba raz ale aj keď mi povedal, že má veľmi chce nestalo sa medzi nami nič, ale keby to bolo na mne tak ja spravim všetko čo by chcel, a na ňom obdivujem to, že on sa dokáže kontrolovať. Viem, že najlepšie by bolo odísť z práce ale inu nemám, hovorím si, že sa mu budem vyhýbať ale nedokažem to. Viem, že som hlupa, dokažem sa tak ľahko na niekoho namotať. Ja už som zo všetķeho chorá, nič ma nebaví ani žiť.

petra3312
23. máj 2016

@martinkatinka333 ked mas kam ist, je to len na Tebe, ci chces takto dalej pokracovat.

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@sova76 dakujem ti za pozbudive slova, presne to po trebujem aby mi niekto poradil, podporil ma ze je mozne mat sa aj lepsie, ved ja som si este v zivote nic nezazila chodila som len s jednym od mojich 14 rokov a takto ma obmedzoval stale len ja hlupa som si ho napriek vsetkemu vzala a pritom boli vsetci proti tomu potichu sme si vybavili svadbu a tak, on mi nikdy nedal pokoj aj ked sme sa rozisli tak stale za mnou chodil kym som sa k nemu zase nevratila, aj teraz mi povie ze pri d nim nikam neodidem ze on ma najde vsade, on ma na jednej strasne vyhadzuje a ked chcem ist tak ma zamkne, ja by som tuzila mat aj druhe babatko ale s takym debilom to v ziadnom pripade

sova76
23. máj 2016

@martinkatinka333 Chlapec je asi z "trosku" ineho prostredia nez ty. Clovek jednoducho niekedy ocakava privela, viac nez je protistrana schopna vratit. Sanca je ale potrebna....dorabate byvanie... aj z toho moze byt momentalne na prasky.... tazko hodnotit vztah takto cez pismenka. A hlavne, ak sa ma nieco zlepsit, mali by ste zapracovat obaja. Ta poradna je jedna z ciest..

kllamarka
23. máj 2016

@martinkatinka333 Nerozumiem, preco to mas vydrzat koli malemu? To ako on je najlepsi pre neho hej? Opat nechapem tieto postoje 'ostan-lebo-je-to-otec'. Si sama dokazes snad urobit sumar, v com je to horsie a lepsie pre dieta ostat v takomto vulgarnom a despotickom zlepenci.
Prepac..ale ak ta ta tvoja krstna tymto argumentom presvedcila, ze to mas koli decku vydrzat...tak si vyslovene koledujes aby z tvojho syna vyrastlo to iste ako z jeho tatka a zalozil si rodinu v podobnom 'style'.

vierkainka
23. máj 2016

pišeš že ťa nebavi žiť...tak na toto velmi rychlo zabudni,pretože maš zdraveho a krasneho syna ktory si nezasluži mať take detstvo ake teraz ma....mam dojem že maš asi oporu u svojej mamky,tak sa zober,nazbieraj ešte zvyšky sil ktore maš a vrať sa k rodičom aj s malym.kašli na dom,strechu nad hlavou maš a zdravie tiež si mlada a život maš pred sebou...nikto nie je neomylny,každy urobi chyby v živote,to však ale neznamena že za ne musiš pykať cely život....na ženateho kolegu zabudni podla mna určite nepatriš medzi mrchy ktore si vedia bezcitne uživať telesnu lasku...si citliva osoba,tak na neho zabudni...nestoji ti za to,aby ti ubližil časom aj on,ale hlavne aby si ponižila samu seba....ži pre svoje dieťa a nikdy nedovol aby cudzi človek ubližoval tvojim rodičom hoci i len slovne.a nedovol aby ubližoval i tebe..pre tvoju mamau je on cudzi človek ale pre teba tiež,hoci mate spolu syna chova sa k tebe ako k handre.....zdvihni hlavu a hrdo odid....nie je hanba vratiť sa k rodičom a priznať sa že mali pravdu.....poučila si sa v živote a chod dalej...... na zaver by som dodala ešte,že sa kludne može stať,že sa tvoj manžel spamäta a ked uvidi že si ozaj odišla a vieš žiť aj bez neho že ho to zmeni a bude vas chcieť nazad apotom je už rozhodnutei na tebe či dva krat vstupiš do tej istej rieky..len mu dokaž hlavne že maš silu a nie si handrova babika za aku ťa teraz vnima...tak sa drž a hlavu hore🙂 velmi ti prajem aby sa ti všetko na dobre obratilo🙂

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@misel0806 praveze narychlo sme sa ani tak nebrali chodili sme spolu 5 rokov, ale ako pisem bola som strasne hlupa ze ked nam to k klapalo aj napriek tomu som si ho vzala

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@vierkainka ja som uz bola v takych stavoch ze si aj nieco urobim, ale tym si nepomozem, mna proste nebavi ani nic doma robit, len stale revem a nic ine

emarekova
23. máj 2016

@martinkatinka333 čo má s tebou krstná?tá ťa živiť nebude,keď od neho odídeš.každý nech si zametá pred vlastným prahom.nad tou možnosťou by som možno uvažovala v prípade,že by bol normálny k malému,ale to čo robí je choré!nenechajte si ním zničiť život!veľa je takých čo si aj s dvomi,tromi deťmi našli svoje šťastie,lásku,kľud a zázemie.veľa síl prajem

sova76
23. máj 2016

@martinkatinka333 Ak mas uz teraz takyto nazor na neho... no premyslaj, co bude pre teba a dietatko najlepsie. Rozhodnutia nikdy nie su jednoduche a aj zdravy respekt a strach z niecoho noveho je normalny... Daj si cas, ty vies, kolko ho potrebujes 🙂 A urcite sa mozes mat v zivote lepsie... mas to len vo svojich rukach 😉

vierkainka
23. máj 2016

@martinkatinka333 no tak ked si už na tom tak že si už chceš niečo urobiť a stae reveš a reveš,tak potom neviem......vyjadrila som svoj nazor čo si myslim...to či si z neho niečo vezmeš k srdcu je už len na tebe......

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@vierkainka to ze som este neodisla len tak aby som mu dala priucku je preto ze zatial rucime uver maminim domom ale uz riesime a prenasame si to na svoj a ja keby som odisla on je schopny aj sa mi tym stale vyhraza ze prestane platit uver aby mame zobrali dom, a tiez som nechcela robit peklo v rodine ja som to do nedavna krila aky je ale uz ma to prestalo bavit a povedala som im to, on sa mi stale vysmieva ze furt slubujem ze odidem a stale som neodisla, neviem ci ma ma rad ale on je proste asi taky ze nerozmysla co hovori a ja nedokazem to pocuvat a nic si z toho nerobit

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@vierkainka ved este chcem skusit ze ake to bude ked budeme sami, uz sa tam planujeme nastahovat, lebo tu u svokrovcov nemozem moc vyskakovat oni vedia o kazdom mojom kroku, ale myslim ze ked budeme samy pojdem si kde budem chciet a nech sa postavi aj na hlavu, ale to aj tak asi nic nepomoze lebo ked pridem zase dostanem nadane, veru mne sa nepacia take nazory ze ked som si ho zobrala tak ho uz musim mat to mi dokonca povedal ten kolega, moj nazor je ten ze zivot je len jeden a preto sa ho neoplati cely pretrpiet a zachvilu mi mladost utecie a potom uz bude neskoro

marinablue
23. máj 2016

@martinkatinka333 Treba mužovi otvoriť oči, aby videl čo robíš, a že si doma šunky neváľaš. Bol taký jeden starý vtip: Manžel príde domov z roboty a žena ešte nemá večeru na stole. Začne jej škaredo nadávať, že čo do riti celý deň robila. Na druhý deň príde manžel večer domov a hneď pri dverách ho vítajú deti v pyžame , mladšie dokonca nahé a jedno je špinavšie ako druhé. Jedno má dokonca oškreté a neošetrené koleno. V predsieni na zemi veľká kaluž niečoho smradľavého a lepkavého, v kuchyni neumytý riad a niekoľko stoličiek potretých ťažko identifikovateľnou hmotou na stole svinčík ako v maštali Chce ísť na poschodie ale na schodoch natiahnutý pokreslený toaletný papier a hračky po zemi rozložené ako vo filme sám doma. Jedna pasca za druhou. V kúpeľni menšia povodeň a z toalety sa šíri poriadny zápach. Pred práčkou kopa na zaplakanie. Muž sa zľakne či sa jeho žene niečo vážne nestalo. S obavami vojde do spálne kde nájde svoju ženu ležať v posteli. Vystrašený sa jej pýta čo sa stalo. A ona mu hovorí: " Pamätáš si, ako si sa ma včera večer opýtal , čo som do riti celý deň robila? Tak dnes som to nerobila!!!! "

helenanovakova
23. máj 2016

človeku je až do plaču, ked vidí, ako niektoré rodiny žijú. kvôli tomu, aby mal syn otecka a kvôli domu by som s človekom, ktorý sa chová ako kretén určite nezostávala. možno to, že si sa zahľadela do kolegu je cesta, ktorá sa ti otvára ako niečo nové v živote. bal švestky, syna a nechaj tomu s kolegom voľný priebeh.

marinablue
23. máj 2016

@helenanovakova Ale veď kolega je ženatý a nechce s ňou nič mať. Asi ti to uniklo.

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@sova76 este by som potrebovala poradit ako mam predchadzat tomu aby som sa na niekoho len tak hlupo nenamotavala, lebo to mi len prinasa dalsie trapenie ale ked ja za to nemozem som prosto hlupa, ale tak urcite keby som bola stastna so svojim manželom tak na druheho ani nepomyslim, problem aj v tom ze moj muz mi nechce dat ani pusu, povie mi ze boskaju sa iba male deti, a milovanie s nim je vzdy len taka rychlovka a ja tuzim zazit aj nieco pekne aj ked neviem ci to je mozne asi vsetci su v tychto veciach rovnaky, lutujem ze som pred svadbou nemala aj inych teraz to neviem porovnat, alebo je normalne ze mi hovori ake ma pekne kolegyne, ze by potreboval byt aspon na dva tyzdne slobodny aby si s nimi mohol uzit, alebo ze on nemoze nikam na firemnu akciu ist lebo by to koli tym babam zle dopadlo a tak

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@marinablue ale ked neupracem a nepomyjem tak sa so mnou vadi ze je bordel a potom povie ze on neuznava upratovanie za robotu,

marinablue
23. máj 2016

@martinkatinka333 A čo svokra? Tá tiež nepovažuje upratovanie za robotu? Ako mohla takto pokaziť syna?

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@helenanovakova co sa tyka toho kolegu on to ma doma tiez vselijake, musi posluchat a zena si robi uplne co chce, podla toho co ja o nom viem to mi nepovedal on si myslim ze on ju trpi len koli tomu ze im jej rodina pomaha dost financne a jemu je tak dobre, len je dost mozne ze raz ju to s nim omrzi a necha ho ona lenže na to ja cakat nebudem, a keby odisiel aj ku mne pri mne by nemal to co ma pri nej a bolo by mu zle

martinkatinka333
autor
23. máj 2016

@marinablue ona len semtam povysava kuchyn a dlazku utrie tak dvakrat do roka, ked bol maly taky ze sa valal po zemi tak od nej chodil taky spinavy myslim veci, oni chodia po dome v botach

marinablue
23. máj 2016

@martinkatinka333 tak nechápem prečo tebe vyčíta bordel, keď je naň z domu zvyknutý 😝 By som ho poslala k mamičke keď sa mu môj poriadok nepáči.

svetluska82
23. máj 2016

@martinkatinka333 bacha na kolegove reci, skusenosti ma presvedcili ze chlapi takto tlacia kalerabiky zenam, ktore chcu dostat do postele....Takze bacha, ja co poznam chlapov a aj kamosky, zvacsa ten isty scenar. Ohladom manzela razne ak bude nadavat povedz, ze takto sa s tebou nebude rozpravat. Mne pomohlo v niektorych situaciach ( mne muz nenadaval nikdy nastastie), ked sa vyzuri tak mu razne povedz, ze totourobil posledny krat, a takto sa nebude spravat. KAmoske pomohlo, ked jej muz nadaval, ze povedala, ze este raz a natoci ho na mobil a zavesi na FB 🙂 Chlap si odvtedy dava bacha...Jedna zienka tu na konovi davnejsie pisala, ze vsetky nadavky napisala v spalni nad postel, a ked sa muz pytal, tak s usmevom reagovala, ze aby nezabudol s akou ....zije...drzim palce

miuska248
23. máj 2016

Ahojte už som naozaj zúfalá nemám sa skym poradiť ani poriadne porozprávať ale poporiadku som vydatá rok a pol čo je veľmi málo na to aby som sa sťažovala niekde na internete ale už neviem ako ďalej a potrebujem počuť či som naozaj taká sebecka máme krásnu rok a pol starú dcérku pred manželstvom bolo všetko rozprávkové akonáhle sme boli svoji začali sústavne hádky každý deň sa hádame najviac ma to boli skrz moju malú dcérku ktorá všetko vníma rád chodí do hôr podotýkam že tam dokáže byť celý deň každý víkend aj cez týždeň a potom chce a čaká odomna že sa budem usmievať a budem milá šťastna a spokojná manželka naozaj mi to strašne vadí neviem čo mám už robiť toľkokrát som mu to povedala nech je s nami doma ale márne už keď aj ostane sú len hádky asi je väčšia časť chýb vo mne pretože má naozaj dokáže vytočiť hocičo ale ja už naozaj neviem ako ďalej už sme sa bavili aj O rozvode chceme to obaja ale akosi ani jeden sa neodhodlal on určite pretože by mal doma zle a ja nechcem aby moje jediné šťastie vyrastalo bez otca ak máte nejaké rady poprosím O nejaké také komentáre aké tu niektoré dávate si nechajte pre niekoho iného kto nevyskusal nech radšej mlčí

jonnie
23. máj 2016

Ako prepac-to ma kolko rokov ten tvoj zakonity? Nevybureny...pred zenou rozpravat-ako by skusil kolegyne. No by to len raz povedal. Ved ta vkuse ponizuje. Typicky dedinsky chlap...dom, drevo a pocita sa len robota-ktoru vidno. Ste nejednotni vo vychove..pred dietatom mame takto hovorit? Ako myslis sa bude tvoj syn k tebe spravat v puberte? Teraz ta objime...lebo si este jeho cely svet. Urcite by som muzovi sliapla na otlak-ze takto hovori dietatu o tebe...pockat na prepis tarchy domu a moze sa v nom obhanaaat sam. Vyprosila by som si tie nadavky...vobec si ta nevazi. Musis vediet-co na neho plati.

jonnie
23. máj 2016

@miuska248 Cim viac slobody das muzovi-tym viac ho priputas k sebe. Uteka pred tym tazkym ovzdusim doma do lesa? Co ti na tom konkretne vadi-ze ide do lesa? Necakaj na neho ako ma princa-ale ziiii...zober malu a podnikni nejaky vylet-program. Doma sa zjanciiiis. Aj ty prides na ine myslienky... a mozno sa fakt zacnes usmievat.

miuska248
23. máj 2016

@miuska248 to.nepatrilo sem ospravedlňujem sa

miuska248
23. máj 2016

@jonnie myslím že má slobody až až ide kam chce nepýtam sa kam príde kedy chce ja už asi neviem sama čo mi vadí už to nieje čo to bolo keď sme sa spoznali a nikdy také nebude je stále nervózny mrzutý aj keď som na neho ako medik vráti sa ti ostrá bolesť

sardinka335
23. máj 2016

@miuska248 a ty prečo s nim nejdeš do tých hor a lapíš doma? Na tury sa da chodit aj spoločne....nosice su, moze tatinko nosit... 🙂

marinablue
23. máj 2016

@miuska248 To že píšeš že pred manželstvom bolo všetko rozprávkové neznamená že tou vecou ktorá to všetko pokazila bolo uzavretie manželstva. Píšeš že ste manželia 1,5 roka a zároveň máte spolu 1,5 roka staré dieťatko. Podľa mňa nie uzavretie manželstva, ale narodenie dieťatka ,je spúšťačom vašich problémov. Takto to dopadne keď majú ľudia odlišné názory na rodinný život. Tvoj chlap si chce žiť ako predtým a neberie ohľad na to, že ty teraz nemôžeš. Je to od neho dosť sebecké. Mali by ste sa porozprávať, aby pochopil, že nie len tvoj život sa musí meniť a prispôsobovať novým okolnostiam a potrebám dieťaťa, ale aj ten jeho. Dieťa totiž nie je len tvoje. Je na čase aby si uvedomil že je tiež rodič. Ak toho nie je schopný, mala by si zvážiť čo ďalej

petra3312
23. máj 2016

@miuska248 mam znameho, ktory lozenim po horach zil, bol to prenho relax, venoval sa tomu cele roky a pochybujem, ze manzelstvo by na tom nieco zmenilo....ak bol tak Tvoj manzel nauceny, tak necakaj, ze sa toho vzda...Ty asi nie si podobne zalozena, inak by si chodila s nim...mam teraz takych fotiek plny facebook, velmi vela kamosov takto chodi aj s omnoho mensimi detmi v nosicoch. Alebo si rob s dcerkou zatial vlastny program. A ked je muz doma, riadne ho zapriahni do starostlivosti o dieta, vyraz si s kamoskami, tiez sa venuj svojim konickom. Ine Ti poradit neviem.