Nesúhlas s rozvodom

24. jan 2024

Som vydatá 11rokov,ale vo vzťahu sme s manželom 17rokov.Manzel od začiatku robí v zahraničí, chodí na tyzdnovky a na víkendy sa vracia domov.Moje city k nemu vychladli, keď som našla v jeho telefone rôzne konverzacie so ženami.Podla mojich zistení mal pomer s jednou z nich.(sám sa priznal). Máme spolu 3deti,no navšetko som úplne sama.Aj cez víkendy, pretože on má svoje hobby.Doteraz sa spraval tak akokeby bol stále slobodný.O deti sa nestaral.Už pred 4rokmi som mu navrhla rozvod,on s tým nesuhlasil.Povedal, že tu ostanem s ním aj s deťmi.V Tom čase sme mali 2 deti.Hovoril ze sa zmení,ale nestalo sa tak.Mam pocit ako keby ma len využíval.Bola som len jeho slúžka v domácnosti.Napriklad nalej mi piť,podaj mi lieky atď.Do telefónu som išla pozrieť na zaklade podozrenie (našla som mu v taške kondómy,ja som brala antikoncepciu preto som vedela, že to so mnou nesúvisí).Opýtala som sa ho, že čo to má znamenať,a on odpovedal len, že to kupil kamarátovi.Teraz som mu po druhý krát navrhla rozvod,ale žiaľ neúspešne.Začal sa mi vyhrážať, že sa zabije, keď ho tu nechám.Tvrdi,ze pre neho sme všetko a bez nas neprežije.Problém je, že ja k nemu vôbec nič necítim..Plakal,aby som mu dala ešte 1 šancu, aspoň kvôli deťom.Suhlasila som,len kvôli deťom,aby vydeli,ze je dobrý otec.Ja som si niekoho našla.Niekoho,kto mi dava lásku,co som za tie roky od neho nedostala.Mame spoločný dom na hypotéku.Vela krat ma psychicky trapil,ponizoval a už to ďalej nechcem znášať.Teraz sa snaží napraviť to, čo zameškal,ale z mojej strany to už nejde.On ale nechce pochopiť,ze ja ho už nedokážem milovať.Moja rodina tiež nesúhlasí s rozvodom.Naopak tlačia na mňa,aby som mu všetko odpustila a ostala sním.Zatial žijeme v našom spoločnom dome, nakoľko deti chodia do školy.Na syna poberám opatrovateľský príspevok, čo je cca 600€,s toho 4 nevyzijeme a navyše sa vyhraža, že pokiaľ odídem od neho,pride pracovať naspäť na SK,aby platil, čo najmenej na deti.Co by ste mi odporučili,aby suhlasil s rozvodom a aby som mohla slobodne žiť?vôbecaspoň kvôli deťom.Suhlasila som len kvôli deťom,by videli

pribinak
24. jan 2024

Rozved sa. Výživné na 3 deti a dostaneš aj na seba ako manželku keďže nemôžeš pracovať

Pochybujem že sa vráti robiť na Slovensko ale skôr tu výstava otázka bývania, že čo s domom

vanilkovazmrzka
24. jan 2024

Nenechaj sa vydierat a vyser sa zvysoka na to, co si mysli rodina. Nech si riesia svoje manzelstva.

tttbb
24. jan 2024

Klasicky scenar, chlapovi nie je rady a ked je zle tak slzy...
Ak sa budes chciet rozviest tak ti v tom nezabrani, po rozvode 3 roky mate na vysporiadanie BSM. Kazdopadne si to naozaj dobre premysli, pretoze budes defakto sama na 3 deti. Aj ked vzhladom na to, ze vas vztah je uz mrtvy ked on podviedol teba a ty podvadzas jeho tak toto uz asi ani baba vanga nezlepi dokopy.

sense
24. jan 2024

Nenechaj sa vydierať. Máš právo byť šťastná.
A ja keďže som aká som keby mi chlap.
Kedysi mi jeden frajer povedal ze ak ho opustím tak vyskočí z okna. Prvýkrát ako mlada som sa zľakla keď to povedal druhýkrát som sa ho spýtala ci mi mam otvoriť okno bude to mať mirýchlejšie za sebou, tak vedel ze jeho výlevy mam. V pazi
Ci skáče dodnes neviem ale viem ze aj pri dalsjsej frajerke skákal z okna

milanemila
24. jan 2024

Podvadza ta, ponizuje, psychicky vydiera, ma ta za sluzku a aj tak cely tyzden nie je doma a cez vikend ma svoje hobby :D🙈 akoze naco ti je taky chlap a detom taky otec, ved s vami aj tak nezije, aj tak riesis vsetko sama. On nemusi s rozvodom suhlasit, pekne podaj ziadost a rozhodne sud.
A na ten trapny pokus o vydieranie samovrazdou by som mu povedala, ze kedy to asi priblizne planuje, nech aspon stihnes vybavit na neho nejaku dobru zivotnu poistku.
Rozviedla by som sa v tvojom pripade bez vahania a teda na “podporu” tvojej rodiny nemam slov, neviem si predstavit, ze by sa napr moja mama takto otrasne zachovala.

miamaria
24. jan 2024

Keby si naozaj chcela, uz davno ste rozvedeni, natahovat kvoli detom... a vidis, aj tak sa tomu nevyhnete, on ta zacal podvadzat a ty by si kvoli tomu, aby ostal s vami aj stvornozky liezla... toto ja nepochopim

simona20201309
24. jan 2024

Tak sa zabije alebo sa vráti na sk?
Vdovský a sirotský možno vyjde vyšší....
Takže na tieto vyhrážky by som sa pozerala s úsmevom na tvári.
Také tie divadielka a cirkusy okolo robia hlavne tí najlepší herci. Dám ruku do ohňa za to, že ešte ani neprebehne rozvod a už bude mať nasťahovanu druhu ženskú v byte. Úplná klasika pre takých aký je ten tvoj.
Som zásadne proti rozvodom, a naozaj len vo výnimočných prípadoch sa prikláňam na stranu rozvodu. V tvojom prípade nemáš nad čím rozmýšľať. Neváži si ze sa mu staráš o 3deti. On si užíva život slobodného mládenca.....
Nestracaj s nim viac čas a veľmi ti prajem, aby ti to s novým priateľom vyšlo. Nech si konečne šťastná!
A verím ze to zvládnu aj deti. Pre nich to až taký sok nebude, keďže celé roky robi v zahranici

lubkovaandrejka
24. jan 2024

Dobre robis,ak sa chces rozviest. Z toho co si opisala len vyplynulo,ze si uz slobodna matka nejaku dobu. Rodina nech si nysli co chce, ale zivot mas len jeden. Nenechaj si ho znicit nejakym hlupakom. A to,ze si nieco urobi su podla mna len take hlupe reci a ani na SVK nepride robit. Podaj ziadost a uvidis,co sa bude fiat. Drzim ti palce, nech si stastna.🍀🍀

ibatanecnica
24. jan 2024

že kúpil kamarátovi. Kriste pane, výhovorka ako malé dieťa. To ten kamarát si nevie kúpiť? Tak toto by som mu veru nezhltla. Myslím, že rozvod by bol pre teba najlepší. Nenechaj sa využívať a vydierať. Držím palce

vyrovnanaosoba
24. jan 2024

Ale on nemusí súhlasiť s rozvodom, proste sa ho nepýtaj, ale konaj.
Vyhráža sa len slabý , ktorý nemá žiadne iné zbrane. Chce sa zabiť, ty mu v tom nezabrániš ak naozaj chce.
Žiť len pre strach s niekým? V žiadnom prípade, a rodina by mi v tom už vôbec nezabránila, oni s ním nežijú.
Rob ako chceš, ale pozeraj aj na deti. A nerob unáhlené rozhodnutia skrz novej známosti, lebo on tiež s vami nežije, nepozná tvoje deti, nepozná tvoje zvyklosti, len teba, tvoje telo. Život s ním môže byť niekedy ešte väčšie peklo ako s tým, ktorého chces opustiť.
Držím prsty v správnom rozhodovaní.

elanor
24. jan 2024

To, ze nesuhlasi nieje dolezite, o tom aj tak rozhoduje sud. A aj napriek jeho nesuhlasu vas mozu rozviest. A srdcerivme vyhrasky, ze sa zabije? Aj tak su len keci, aby ta zastrasil, a zahnal do kuta. Nic si neurobi. A keby, je to jeho vec a jeho problem, ty zato nemozes. A aspon budes mat pd debila klud.

vyrovnanaosoba
24. jan 2024

Ešte mi napadlo, uveď v návrhu, že si si našla novú známosť s ktorou žiješ intímne, s manželom nezdieľaš už ani názory na fungovanie rodiny, výchovu detí, financovanie, ani intímny život. Viac ako rok bez zdieľania spoločnej spálne je vážny dôvod na rozvod. Plus nová známosť. On sa môže aj na hlavu postaviť. Aj keby tvrdil, že ťa miluje. A chce obnoviť manželský sľub.
Ale už budú prihliadať aj na názor deti. Neviem aké staré sú

zuzubb007
24. jan 2024

Hlavne sa nenechaj vydierat obycajnym manipulatorom, co nechapem uz si sa chcela rozviest a spravili ste si tretie dieta, rodina nezije tvoj zivot tak sa ti nemaju co do toho starat, vsetko sa da zvladnut, ked sa chce

sissy27
24. jan 2024

jeho súhlas ani súhlas rodiny nepotrebuješ, blbé ale je, že nebudeš mať od nich podporu, ktorá by ti aspoň zo začiatku veľmi pomohla...
zabiť sa určite nezabije, na to sa má príliš rád 😀 čo ti koniec-koncov ukazuje po celý čas trvania manželstva, že on je na prvom mieste a ty s deťmi na poslednom...
Na jedno z detí poberáš opatrovateľský - potrebuje celodennú starostlivosť, alebo máš možnosť pracovať? Ono výživné určite dostaneš a to, že on sa zrazu zamestná na slovensku súd môže považovať za účelové. Roky robí v zahraničí, ďaleko od rodiny a zrazu sa hrabe na slovensko, lebo zrazu mu rodina chýba? Ale no taaaak...
Nedaj sa zastrašiť. Ak chce byť dobrým otcom, tak môže byť aj po rozvode.

klaridka
24. jan 2024

Veď Ty už si zvyknutá fungovať sama, tak po tej stránke ujmu mať nebudeš... na čo zostávať vo vzťahu, keď máš pri sebe niekoho, kto Ti dáva to, čo potrebuješ? A že mu nebude mať kto cez víkend vyprať po*rané trenky? Nech mu ich vyperie ten "kamarát", pre ktorého kupoval kondómy ...

0silvia0
24. jan 2024

bože, veď ho nechaj vyplačkať sa a choď si po svojom. Keď rodina nesúhlasí s rozvodom, nech si ho adoptujú, kde je problém?

alickapusinka
24. jan 2024

Moja toto je psychické vydieranie. Máš pocit že dospelý človek ktorý má 3 deti by ťa vydieral že ak ho opustíš zabije sa čosi never .A myslím si že milujúci otec povie že tak urobí aby platil na deti čo najmenej. Preboha vlastný otec by chcel deťom odtrhávať od úst ak ich tak miluje. To si len namýšľaš myslíš že deti nevidia ako sa správa príde pánko domov raz za čas. Na rodinu nedaj. TY musíš byť v pohode píšeš že poberáš opatrovateľský príspevok tak asi máš choré dieťa netrp psychický musíš byť pre svoje dieťa a nie ešte aby sa vicišpán urážal že na deti bude platiť málo a že sa zabije prepáč je to nezrelé tupelo ktorý vlastne nevie ako ťa trestať. Platiť bude musieť či chce alebo nie. Skonči manželstvo ktoré je aj tak na nič. Bude TI lepšie budeš dostavať opatrovateľský plus RP. a výživné. Tak sa Ti bude lepšie žiť a dýchať.

ddaassuullaa
24. jan 2024

Neviem, preco mam pocit, dvakrat som si to precitala....ze kym si nemala vztah a nove zadne dvierka, tak ti manzel hoci aj v zahranici, hoci aj mozno neverny....vyhovoval. nejak ma ziadny dovod zostat s nim, nebyt stastna, opakovane pouzivanie "lebo deti" a tretie dieta nepresvedcili. S dvomi detmi by si sa tiez rozviedla, keby si chcela, aj bez suhlasu manzela a keby to bolo vazne, tak si si to zistila uz vtedy. Len rozvod dlhsie trva, pri 3 detoch mozes pocitat, ze aj dlhsie. Dalsie co ma zarazilo - bojis sa ze pride pracovat do SR,cize ide o peniaze z jeho strany.
Zrazu si si nasla chlapa, ktory ta miluje s 3 detmi, financne zabezpecenu manzelom a uz je ten rozvod dolezity.
Nevravim, ze to nechces dlhsie, ale tiez si myslim, ze ti to doteraz tak velmi nevadilo. Preto maj na mysli jedno - tvoj muz sa kludne moze vratit do republiky, mininalne preto, aby ta stval, to si exmanzelia zial casto robia. Aj potom ta nova znamost bude tak milovat s 3 detmi, minmalnym vyzivnym, neviem ako mate poriesene byvanie, ci manzel nebude chciet vyplatit a pod. Len chcem poukazat na to, ze rozviest si sa mohla uz viackrat, tu je novy cinitel, frajer. Zvaz, ci to robis kvoli tomu alebo to naozaj chces ty a budes to chciet aj za zhorsenych zivotnych podmienok

lavender94
24. jan 2024

Mňa tu mozno zožerú, ale zvážila si otvorený vzťah? Vy dvaja budete spolubyvajuci rodičia, aké budete si žiť každý svoj život. Je s tebou minimálne, 90% času sa nevidíte. Čo by sa tým zmenilo? Akurát by si sa menej trápila, ale nemusela by si riešiť bývanie a zložitú životnú situáciu samoživiteľky s tromi deťmi. Ja by som to ako možnosť videla, aspoň na čas, kym sa nejak nebudeš vedieť postaviť na vlastne nohy. Ukazovať deťom, ze je dobrý otec ty môžeš koľko chceš, ale keď neuvidia nejaký posun od neho, tak už je v podstate odpisany z tohoto hľadiska a keď je žgrlavy ešte aj na výživné? To si hovorí otec? Alebo ďalší čo si ta potreboval pripútať deckom. Viz vaše problémy keď ste mali dve deti, potom si mu odpustila a rovno ste si urobili tretie

tttbb
24. jan 2024

@lavender94 zgrlavy na vyzivne? akoze nic v zlom, ja tiez platim vyzivne na 1 dieta (a nastastie mam bocne prijmy ktore mi to platia cele), ale vy zeny si neviete predstavit co je to platit vyzivne a na 3 deti uz duplom. A ked nezaplatite mozte ist do basy. Je to omnoho vacsi tlak ako hypoteka a do velkej miery zniceny zivot pre chlapa. Takze niekedy ma tieto zenske argumenty naozaj zdvihaju zo stolicky :D Ze zgrlavy na vyzivne :D kazdopadne tymto sa ho nezastavam, len uplne chapem ze mu aktualne dost lepi ked si predstavil co ho caka. No to si mal chlapec zvazit ked zacal podvadzat takze asi tak.. S 3mi detmi si toto dovolit je u mna velky frajer. Ale asi bol tak na koni, ze si myslel ze moze robit co len chce a zena ho bude cakat spokojne doma..

subartic
24. jan 2024

@tttbb na druhej strane , vieš si predstaviť ten tlak na tú matku ak nemá čo dať deťom do úst lebo ich otec nezaplatil výžviné alebo len časť, alebo tak malú výšku že to nepokryje tamer nič ? Na deti sú vždy dvaja , nielen na ich výrobu ale aj na výživu a sám dobre vieš že mnoho muživ si svoju povinnosť neplní .

lavender94
24. jan 2024

@tttbb autorka píše, ze jej manžel by odišiel robiť na Slovensko len aby dostávala menej. To je akože podľa teba čo? A tlak na matku, ze sa ma postarať o tri deti a finančne a hlavne časovo (čo zníži aj príjem) ju zaťažia omnoho radikálnejšie ako toho otca? Keď nechceš tlak kvôli deťom, nemáš si ich robiť. Ja keď som nemala istotu ze sa o svoje dieta postarám, nerobila som si ho a to iste čakala aj od môjho muža a to nie je vypočítavosť, ale zodpovednosť. Jasne, nech sa žena aj zoderie, veď je to jej psia povinnosť, ale chlapov dvíha zo stoličky, keď maju posielať dôstojne peniaze svojim vlastným detom? Ty budeš jeden z tých, čo decku neprispeje ani na školský výlet, aby náhodou jemu neuviedlo z komfortu čo

tttbb
24. jan 2024

@lavender94 Nie ja naozaj nie som z tych, o to sa bat nemusis ;) Mna nedvihaju zo stolicky "dostojne peniaze", mna dviha zo stolicky argument "ze je zgrlavy na vyzivne". Som zvedavy ako by si platila vyzivne na 3 deti s akou radostou by ti odchadzalo napriklad 1000+ euro mesacne po dobu 20 rokov , k tomu este riesila zivot, ostatne vydavky, novu rodinu atd.. Inak samozrejme suhlasim, ze ludia si maju robit len tolko deti na kolko sa citia. A pisem, ze s tym musel tak trochu pocitat ked si nasiel milenku, ze to moze takto skoncit.

lavender94
24. jan 2024

@tttbb ale ty si uvedomuješ, ze ta matka, ktorá sa o tie deti stará tiež platí za tie deti? Neviem koľko stoja tri deti, ale výživné je o tom, ze sa podieľajú obaja rodičia rovnakým dielom. Takže sa netvarme, ze chlap platí a žena ich živí zo vzduchu. Jasne ze keď si niekto spraví tri deti, tak musí počítať s tým, ze niečo cez tisíc eur za ten mesiac minie, len na základne záležitosti. To sa rozvodom nemení. Mňa len naštvalo to, že by deťom zámerne posielal menej peňazí len aby manželke uškodil. A povedzme si tak ako to je, manželia po rozvode sa mstia cez deti nech je to akokoľvek nechutne. Veď nikto normálny nechce aby muž dával celú výplatu na výživné. Ale ak na to ma a zámerne si zníži príjem tak je to podľa teba normálne? Tie deti by mali rozvod pocítiť čo najmenej a nie takéto podrazy pociťovať

cacianka
25. jan 2024

@tttbb keď muž žije s deťmi a ženou v spolocnej domácnosti, nestojí ho zo náhodou aj viac ?!
Takto zaplatí určené výživné, občas nejaké šušne (ak vobec) a ma fraj. Voľný je ako finist jasný sokol, či frajerky, kamoši, výlety, brigády a nadčasy, vyspí sa.
Žena s deťmi určite nie

babca01
25. jan 2024

@vyrovnanaosoba prepáč, musím sa opýtať, v akej krajine sa pýtajú na názor detí? Tu sme na Slovensku.. mám za sebou rozvod, v rodine máme nejeden rozvod- sme veľká rodina, ale ani raz, ANI JEDINÝ RAZ sa na názor detí nikto nepýtal..ani mladších a ani starších, v puberte...takže toto NIE

lienka.7
25. jan 2024

@autorka prepac, ale si neskutočný slaboch. Podvádza ta a necháš si urobiť 3 dieta???

lienka.7
25. jan 2024

@simona20201309 100 bodová odpoveď 👌👌👌 ja som to tak "priamo" nechcela napísať, lebo zase by som bola za "tu zlu" 🙈

kittykat22
25. jan 2024

Naposledy si vdaka jeho slubom prisla k tretiemu dietatu a vsetko je tak, ako bolo. Mozno je cas, fakt sa zobrat a odist.

@lienka.7 skvela rada. Fakt diky. Nechces si zalozit online poradnu? Mohla by si jej dat nazov "skok z mosta".

kittykat22
25. jan 2024

@babca01 u nas je nazor deti len formalna zalezitost 🙄 systemu je uplne jedno ako sa citia a ci k niektoremu rodicovi maju nenavist alebo maju z neho strach. Vobec to neriesia. Strcia dieta raz jednemu a raz druhemu a je to.