Nesúhlas s rozvodom

24. jan 2024

Som vydatá 11rokov,ale vo vzťahu sme s manželom 17rokov.Manzel od začiatku robí v zahraničí, chodí na tyzdnovky a na víkendy sa vracia domov.Moje city k nemu vychladli, keď som našla v jeho telefone rôzne konverzacie so ženami.Podla mojich zistení mal pomer s jednou z nich.(sám sa priznal). Máme spolu 3deti,no navšetko som úplne sama.Aj cez víkendy, pretože on má svoje hobby.Doteraz sa spraval tak akokeby bol stále slobodný.O deti sa nestaral.Už pred 4rokmi som mu navrhla rozvod,on s tým nesuhlasil.Povedal, že tu ostanem s ním aj s deťmi.V Tom čase sme mali 2 deti.Hovoril ze sa zmení,ale nestalo sa tak.Mam pocit ako keby ma len využíval.Bola som len jeho slúžka v domácnosti.Napriklad nalej mi piť,podaj mi lieky atď.Do telefónu som išla pozrieť na zaklade podozrenie (našla som mu v taške kondómy,ja som brala antikoncepciu preto som vedela, že to so mnou nesúvisí).Opýtala som sa ho, že čo to má znamenať,a on odpovedal len, že to kupil kamarátovi.Teraz som mu po druhý krát navrhla rozvod,ale žiaľ neúspešne.Začal sa mi vyhrážať, že sa zabije, keď ho tu nechám.Tvrdi,ze pre neho sme všetko a bez nas neprežije.Problém je, že ja k nemu vôbec nič necítim..Plakal,aby som mu dala ešte 1 šancu, aspoň kvôli deťom.Suhlasila som,len kvôli deťom,aby vydeli,ze je dobrý otec.Ja som si niekoho našla.Niekoho,kto mi dava lásku,co som za tie roky od neho nedostala.Mame spoločný dom na hypotéku.Vela krat ma psychicky trapil,ponizoval a už to ďalej nechcem znášať.Teraz sa snaží napraviť to, čo zameškal,ale z mojej strany to už nejde.On ale nechce pochopiť,ze ja ho už nedokážem milovať.Moja rodina tiež nesúhlasí s rozvodom.Naopak tlačia na mňa,aby som mu všetko odpustila a ostala sním.Zatial žijeme v našom spoločnom dome, nakoľko deti chodia do školy.Na syna poberám opatrovateľský príspevok, čo je cca 600€,s toho 4 nevyzijeme a navyše sa vyhraža, že pokiaľ odídem od neho,pride pracovať naspäť na SK,aby platil, čo najmenej na deti.Co by ste mi odporučili,aby suhlasil s rozvodom a aby som mohla slobodne žiť?vôbecaspoň kvôli deťom.Suhlasila som len kvôli deťom,by videli

lienka.7
25. jan 2024

@kittykat22 nie, este jej môžem poradiť nechať si urobiť to 4👌

lilian183
25. jan 2024

Opýtaj sa rodiny či žijú s ním ony alebo ty. Povedz mu,že sirotský a vdovský bude viac peňazí ako jeho výživné keď sa chce zabiť

vyrovnanaosoba
25. jan 2024

@babca01 napríklad môjmu synovi sa pýtali, či vie že sa rozvádzame, či s tým súhlasí, s kým chce bývať. Či by dali na jeho názor keby povedal, že chce radšej otca ako mňa, to neviem, ale my sme mali komplikovaný rozvod, kedy videl aj čo sa deje.

daniela1911
25. jan 2024

Podaj žiadosť o rozvod. Máš právo na výživné na deti aj na seba. Dom sa predá, vysporiada sa hypo a zvyšok sa rozdelí. Rozdelia sa aj úspory.
Iné mali holý zadok a zvládli to. Zvládneš tiež.
Nenechaj sa vydierať. Máš právo normálne žiť. Držím palce ♥️