Netuším ako ďalej vo vzťahu

anka199
18. júl 2020

Ahojte, už som tu dávnejšie písala, že manžel nevie či ma miluje. Stalo sa to, že sa odsťahoval a mňa nechal s malým 9 mesačným syncekom. Stále ma naťahuje a tvrdí mi dookola to isté. On nevie ci ma miluje ale zároveň mi nevie ani povedať ci sa chce rozviesť. Za dva mesiace co je preč naozaj žiadny pokrok. Bola som asi naivná keď som si myslela l, že časom na niečo príde. Jednoducho už neviem ako ďalej. Dookola mi pripomína, že nevieme co bude za pár mesiacov a podobne. Hlavne, že keď príde tak začal byť dosť prítulný. 2x sme sa spolu vyspali ale pre neho to asi bol len sex a nič viac. Po sexe odyde preč ako keby nič. V tej chvíli sa cítim ako handra. A dnes som mu povedala, že bude oslava narodenín nášho malého a on mi povedal, že nevieme co bude a on nevie ci pôjde a gól bol keď som mu povedala, že to chcem len v kruhu najbližšej rodiny bez partie kamarátov tak vtedy sa vyjadril, že on určite nejde a on spraví oslavu malému sám aj s kamarátmi. Ze sa to tam bude stále riešiť a zas že nevieme co bude a možno ja nebudem chcieť aby tam bol a podobne. Stále mi niečo vsuva do hlavy. Pre neho je život jeden veľký chaos a nezodpovednosť. Naozaj neviem ci ma zmysel na neho čakať alebo radšej rozmýšľať o rozvode. Som z neho na prášky. Toto je len v skratke už minule som tu písala podrobnejšie co sa stalo

sofia1
18. júl 2020

@anka199 mám pocit z textu,že nemáte s muzom ani 20 rokov....

deti95060810
18. júl 2020

asi by som celú situáciu zatiaľ nechala tak. Rozvod má ešte času dosť.... Ale určite by som odmietla sex s takýmto človekom ....

mmoonna
18. júl 2020

@anka199 No výborne, mladému pánovi to predsa takto vyhovuje. Zodpovednosť za rodinu žiadna, príde, kedy sa mu zachce, posexuje, kedy chce a odíde. Necitis sa slušne povedané vyuzito?

pribinak
18. júl 2020

Prispieva ti na dieťa? Prispieva tebe? Aj ty aj dieťa máte nárok na výživné aj keď nie si rozvedená.
Takze toto si porieš, sk to teda už poriešene nemáš.

Určite ziadny sex, lebo potom si fakt jak handra.

Oslavu by som urobilaaj bez neho. Celkovo by som porozmýšľali čo tá okrem dieťaťa viaže k tomuto chlapovi, lebo o láske tu nemôže byt ani reči. Muž ktiry lubi svoju ženu či partnerku sa takto nespráva.

anka199
autor
18. júl 2020

@sofia1 nechcem byť drzá ale nemáš ani potuchy co prežívamva tento tvoj koment je absolútne nemiestny. Keby si čítala co som písala pred par mesiacmi by si bola viac v obraze. Ja mam 26 a manžel 32 bohužiaľ si mentálne vystihla aspoň môjho manžela.

anka199
autor
18. júl 2020

@mmoonna práveže cítim a vyčítam si to každú jednu sekundu. Len ja som naozaj dúfala, že sa niečo zmení. Som si ale vedomá toho, že keby som bola ta co komentuje povedala by som niečo podobné. Cítim sa strašne.

sofia1
18. júl 2020

@anka199 len toto robia nedozreti ludia nič v zlom

sofia1
18. júl 2020

@anka199 a maj svoju hrdosť a nerob mu matrac

anka199
autor
18. júl 2020

@pribinak platí mi. Toto není problém.
Musím sa zatat a povedať nie. Naozaj už nedokážem byť len na pobavenie. Potrebujem človeka co si ma bude vážiť. Len keď on mi stále tvrdí, že nevie co cíti.

pribinak
18. júl 2020

@anka199 a ty vieš vo cítiš? Lebo mne sa zdá, že ani ty to nemáš v sebe veľmi upratané.

anka199
autor
18. júl 2020

@sofia1 a bola si v takejto situácií? Tiež by som reagovala podobne. Len ma zaráža ako môže byť niekto tak istý svojimi rozhodnutiami keď to nezažil na vlastnej koži. Nemám ti to ale za zlé, tiež som mala iné zmýšľanie na vzťahy druhých a vravela som si, že toto ja nikdy neurobím a hľa som tam kde som nechcela byť.

anka199
autor
18. júl 2020

@pribinak ja ho milujem. Len bohužiaľ neviem ci mi ten človek za to stojí. Už som si pre neho dosť vytrpela. Každodenné plakanie to ma dosť poznačilo.

janula12345
18. júl 2020

@anka199 ja neviem co si pisala minule, ale ked citam toto.. tak asi len 1 vec ma napada. Robi co robi, lebo vie, ze si to moze dovolit. Zmen retoriku smerom k nemu, pristup, necakaj ci dojde, ziadny sex kym nepride a nepovie ze ostava a ta chce- ako zenu, ako matku vasho dietata... Mozno skus taky laxnejsi pristup akoby ti to bolo jedno, nepytaj sa ho, ci sa rozhodol, nic take. Chod kadernicke, daj novy uces, inak sa uprav, posob spokojne, pokojne a veselo. Trosku mozno aj zacne nepriamo ziarlit a ak ma rozum, velmi rychlo zisti, o co moze prist a prestane vymyslat. Ak nie, tak nie je na co cakat a nech si je, kde je. A dieta by som mu nedala samemu na nijaku oslavu bez teba.

evelyn246246
18. júl 2020

mozno len nevie ako ti povedat ze je koniec .. kedze chlapi su velmi radi zbabelci ..ale obsluzit sa sexom ..to este stiha ... uplne ho nechaj tak.... a ak Vas miluje hned sa spamata a pride s prosikom na kolenach ..

pribinak
18. júl 2020

@anka199 čo konkrétne na nom miluješ? Že tá opustil? Že si mu dobrá len na sex?

anka199
autor
18. júl 2020

@janula12345 ja viem, že máš pravdu. A budem sa snažiť zachovať si ešte ten zbytok hrdosti co mi ostal.

eliska13
18. júl 2020

@anka199 nečítala som minulý príspevok...podľa mňa si je tebou príliš istý a špekuluje.Od dieťaťa a ženy sa nechodí hore dole.Za 2 m mohol prísť na to, či mu chybate a čo chce....a čoho sa bojí ohľadne oslavy?veď rodičia asi vedia, že odisiel tak nech si za tým stojí a hovorí stále to isté či sa hanbí, výčitky?sám sa rozhodol....
Možno je čas neprosit, nepisat mu ohľadne malého neviem či mu posielaš fotky, či vie čo robíte, oznámiť vtedy bude oslava...možno treba začať riešiť veci, lebo takto môžete žiť spolu ešte rok, dva... Možno by sa k tomu ináč postavil, keby videl, že Ti došla trpezlivosť a si nad vecou aj, keď vnútorne trpis😊Žiješ sama s malým či u rodičov?a určite žiadny sex a bola by som odmerana, lebo takto je na koni a zahráva sa.Nema 20 r, aby špekuloval má syna ten mu nechýba?všetko nechal na teba

anka199
autor
18. júl 2020

@evelyn246246 tiež mi to napadlo, že nevie ako to ma povedať. Len mi prosím vysvetlite ešte jednu vec. Prečo sa on tak strašne trápi. Neviem to len od neho ale od jeho rodiny. On sa úplne odstrihol s nikým sa nerozpráva. Už síce trochu začína fungovať ale stále sa zoziera. Sak ten co opúšťa ma byt spokojný l. Ci nie?

eliska13
18. júl 2020

@anka199 nemá nejaké psychické problémy uzkosti?Také zvláštne konanie aj boli doma hadky či prečo sa tak rozhodol?

nickpick
18. júl 2020

@anka199 ja si zase myslim, ze ked budes laxna a nechas to tak, tak sa bude tato situacia natahovat velmi dlho, to je ako vrtat sa prstom v otvorenej rane, chapem, ze su tam city (z tvojej strany), male dieta, ale toto vzduchoprazdno ti ublizuje, asi by som mu natvrdo povedala, ze poziadam o rozvod, vyzivne, isla by som sa poradit aj s pravnikom, takto vyzbrojena a odhodlana ho urcite zmiatnes a mozno pochopi, ze nie si pajac na spagate a konecne sa trochu rozhybe a vyjde z neho co vlastne chce, ci zostat, alebo sa rozist, ono horsie ako rozchod su tieto dlhodobe tahanice ked jedns strana nevie co chce a trapi svojou nerozhodnostou svojho partnera, za 2 mesiace by uz mal teda vediet co dalej, nie je v tom nahodou este dalsia zena, ktora pre zmenu natahuje jeho a on to hra na obe strany??

moonlight1210
18. júl 2020

@anka199 tak ho hned po sexe zlahka nohou vytisni z postele a nonsalantne mu zahlas: A teraz uz bez prec. (chcem ist nieco robit/si pospat/...)
Pekne pokojne, akoby slo o beznu vec, ze chlapa vyhadzujes z postele, lebo splnil ulohu. 🙂

Nemysli si, aj keby odisiel, bude vystreleny ako poistka, lebo sa pre zmenu bude citit pouzity on.
A to aj keby sa snazil mat reci o tom, ako vlastne iba on prisiel pouzit teba, uzil si to, bla-bla. Alebo ta skusil urazit.
Alebo sa pytal, ci uz ho nemilujes, niekoho mas.
Nereaguj na hlupe reci, ani urazky. (Znamena to, ze si sa ho fakt dotkla ega). Pokojne mu rozumnym tonom povedz, ze nie je predsa mladucky student, aby to tak prezival. Alebo, ze ta tesi, ze ste si to uzili obaja, ale nech uz ide.
(A keby ti vycital, ze on ta miluje a ty takto, spytaj sa, preco teda potom po sexe vzdy zdvihol kotvy. Ci aj to povazuje za svoj onakvejší specificky citlivy prejav lasky.)

A ked by nabuduce zacal zvadzat rec na sex prave just v tomto duchu (ze vsak aj ty mas rada len tak bez lasky), tak ho proste odbi, ze dnes nemas naladu na hlupe reci. A ak chce sex, musi pre to aj nieco viac urobit, aby si sa po nom roztuzila. Nestaci sa zjavit: ta-dá, tu ma mas.

Proste prevezmi opraty a striedaj (v sukromi spalne) nalady. Raz budes ochotna, pritulna, inokedy sa potáže s prazdnou.
Nehraj to, bud prirodzena. Citis, ze zas prisiel len za sexom, ale nejde mu o teba? Odbi ho. Kasli na jeho pocity, urazenost, jesitnost, pripadne vyhrazky.
A inokedy, hoci vies, ze prisiel len pre sex, ale mas chut? Tak sa s nim vyspi.
Rob to, co citis, ze uspokoji teba.
Nemaj sex len “pre pokoj v rodine” a z obavy, ze potom sa na teba vykasle este rychlejsie, resp. ho stratis.
Lebo ho stratis aj tak.

Zacni prave v tejto oblasti (ukaz, ze vyzadujes, aby sa respektovali aj tvoje pocity) a postupne tento pristup krocik po krociku prenes do dalsich oblasti. Raz budes mila, potesena, ze ho vidis, potom ti to zas bude jedno.
Raz das najavo smutok, inokedy jeho rovnako hlupe reci s tebou ani nepohnu, dokonca ho vtipne, ci sarkasticky odbijes.
Daj najavo, ze mate dieta, tak cakas pristup vyzreteho dospeleho muza, nie precitliveleho basnika, co sa rozhoduje o tom, ci miluje alebo nie podla faz mesiaca a plneho mieška.
Pozeraj na neho ocami zrelej zeny, nie tej, co sa vzdy nadeja, ze uz ide dostat od neho novu sancu.

Vyhod si z hlavy myslenie typu: len aby som to medzi nami neposkodila este viac, len aby som ho neodplasila, nesmiem si pokazit sancu, ze sa mi mozno vrati.
Vtedy budes tak velmi opatrna a tak opatrne vyckavat a nic nerobit, ze on si fakt urobi po svojom.

ked ti povie nieco, cim citis, ze chce skryto bodnut do chrbta (napr. ako teraz naposledy s tou oslavou), pokojne povedz: nuz, ako myslis/ako chces...
v style: respektujem tvoju naladu, je mi to fuk. nedodavaj nic ine, len nechaj ton otvoreny. On si z toho vyvodi tie hrozby, ktore ho najviac stresuju. (Ci uz to, ze mu to nabuduce oplatis, alebo cokolvek ine.) Nemusis mu nic viac naznacovat.

Nic nehraj nasilu, nic neprehanaj. Nebud furia. Konaj rozvazne, ale trvaj na svojom. Vyzaduj len respekt k svojej osobe, ale ked budes vidiet trucpodnik (ze just sa chce chovat opacne), nereaguj. (Alebo mu na sekundu venuj pohlad, akym sa rodic pozera na nezdarene decko 🙂 ).
Ked to budes robit citlivo, zacne to s nim robit divy, lebo si prestane byt tebou isty.
Teraz si je isty. Pozna, ako reagujes. Vie, cim ta rozrusi, ublizi, nastve, rozplace, potesi, navnadi. Ked zmenis pristup a stare paky prestanu fungovat, budes pre neho zrazu nova zena.
Aj ti povycituje, ze si sa zmenila, si ina, tvrda, zla, bla-bla (lebo zrazu sa mu vymklo kormidlo z ruky). Kludne mu hod do tvare, ze ci cakal po tom, co robil a robi, od teba modre z neba na zlatom podnose. Samozrejme, ze si sa zmenila, ved i on sa zmenil.
Navyse, on si doprial dostatok casu riesit svoje pocity, nez sa rozhodol odist s tym, ze ta asi uz nemiluje. Tebe tento luxus nedoprial. Proste ta postavil neferovo pred hotovu vec. Teraz nemoze cakat zazraky na pockanie.

Raznymi gestami setri. Ak maju mat ucinok, musis ich pouzit striedmo, aby mali dopad.

No a uvidis. Bud ho to nakopne, alebo pojdete od seba. Teraz na tom nie ste inak. Nemas vela, co stratit.
A uz minule si planovala vlastny prijem, vlastne byvanie, tak na tom stale pracuj. Aj keby sa to zacalo medzi vami zlepsovat. Cim viac samostatnosti, tym skor budes citit, ze sa mozes slobodne a nezavislo rozhodovat.

lienocka2808
18. júl 2020

@anka199 no, takze takto. On nema absoluzne dovod nieco menit, kes to takto funguje. On si pride kedy chce, odide kedy chce, zasexuje kedy chce, mozno aj s niekym inym ako s tebou. Cize on nema problem to natahovat v tejto situacii, co najdlhsie. Razne to utni ty, a uvidis co urobi. Ked mu na tebe zalezi, tak sa vrati, ked nie, je proste koniec. Inak to nezistis. Neviem co sa medzi vami stalo, preco odisiel, ale toto ta psychicky znici. A tvoje babo potrebuje dusevne zdravu matku. Neudrzuj nasilu nieco, kes o to ten druhy mozno nestoji. Razne mu povedz, ze nech sa vyjadri, lebo ty si potrebujes zariadit zivot. Toto je velmi befer, co ti robi. Ze nevie co a ako bude. Ja uz odpoved asi poznam. Jeden milujuci partner neodchadza od svojej zeny a od maleho babatka.

janinah
18. júl 2020

Tak hlavne otehotni a potom to už budeš mať fakt zaujímavé...ach,žena,prečo mu dovolíš,aby si on k tebe toto dovoľoval?

nenne27
18. júl 2020

Prepac ale to nie je chlap, ale obycajny hajzel.fuj

amelie2017
18. júl 2020

No vsak maj obcasny sex s nim, ostan znovu tehotna a uz nebudes sama s 1, ale s 2 detmi. Ten chlap si nevazi teba ani vase dieta. To, ze ho milujes je nepodstatne. Vyriesit vyzivne, dohodnut stretavky a nie je o com.

miadi
19. júl 2020

Nemiluje Ta . Len je zbabelec Mozno Keby ste nemali dieta bolo by to prenho lahsie povedat na rovinu. Je 2m prec ocividne sa mu lahko žije bez teba. A este si k tebe pride par x vyprazdnit gule s prepačenim. Jasne ze sa citis vyuzita a ponižena. Ty ho este chces milujes beries to ako milovanie + ze sa tak k Tebe vrati a on ta len použije na sex bez citu a znovu odkopne. Och aka si naivna že “nevie” či Ta miluje. Uz davno Ta nemiluje uz si žije 2m bez teba uz to pochop. A ver tomu ze ten co opusti nie je vzdy štastny. Chvilku to trva.. a vy to mate o to komplokovanejšie že mate spolu dieta. Ty uz nie si ako ine ex ktore mal pred tebou ., tam je aj pocit viny ze opustil aj vase dieta ze mu rozbil rodinu, Nenatahuj to. Podaj žiadost o rozvod a ked uvidi že Ta straca nie ze on odkopava teba Mozno sa uvedomy Ak mu este chces dar ooslednu šancu konaj. Takto Ta len bude balamutit este pol rok kym nestretne novu lasku,. Ziadne neviem Mozno bude party Mozno nebude bla bla . Ty si urob party ak chces ho pozvy alebo aj nie. Mozno sa k tebe vrati Mozno nie? Toto by ti chlap co Ta miluje neurobil . Po tych 2m uz by som ho nechcela ani Keby na kolenach prosil.

jaskolka
19. júl 2020

No podla mňa on už dávno vie, čo bude, aj čo chce. Ma slobodný život, a zároveň sex, kedy chce, lebo bez urážky, ty mu dáš, kedy príde, má to zadarmo a bez problémov, a ešte mu aj veríš, keď ti tara svoje hlúposti, že on chudák nevie, čo bude. Ma ta úplne v paži, a to, že sa "strašne zoziera" by som brala s rezervou. Keď sa odstrihol od rodiny, ako ti môže rodina povedať, že sa zoziera? Od neho to vedia, tak ako tebe im povie hocičo. 🙈Rodina, a manželka s dieťaťom nie je holubnik, bohužiaľ ty mu dovolíš, aby sa k tebe tak správal, tak prečo by to nevyužil? Maj hrdosť, keď príde, nechaj ho s dieťaťom a ty si rob svoje, chod ku kadernícke, kúp si dačo nove na seba, uprav sa, pripadne mu povedz, že nemáš veľa času, že ti príde návšteva. Nech vie, že už nrplaces po nociach, zariadujes sa aj bez neho a preboha, nespi s nim už.Ci ešte ďalšie dieťa s tým chrapunom ti chyba?

komplikovana
19. júl 2020

Nenechaj o tvojom zivote rozhodovat inych. On sa s tebou hra ako macka s mysou. Zvolil si taky zivot. Ty sa tiez mozes rozhodnut, ze toto akceptovat nebudes, lebo ta to zranuje a nici. Moj chlap mi stale hovori, ze ak muz o zenu stoji, urobi vsetko preto, aby s nou bol. Vobec nemusis akceptovat jeho spravanie. Rozhodni sa co urobis, lebo ako sama vidis, tatko sa zit neda. Necakaj na neho,lebo toto moze trvat strane dlho a moze sa stat, ze aj tak nakoniec odide.

daisylucky
19. júl 2020

@anka199 pravdepodobne je to nevyspely magor, jeho spravanie nič neospravedlňuje. Nespi s nim a hlavne sa na neho viac nenamotavaj, má ta ozaj za handru. Ak ti platí na dieťa, maj ho už len za otca dieťaťa a nie za partnera. Teda toľko môj názor. Podľa mňa on sa už nezmení, aj keby sa k tebe vrátil, znovu potom odíde. Vo vzťahu, kde je malé dieťa, on už nemá čo filozofovat, či k tebe niečo cíti (tým ta len namotava a v podstate manipuluje) ma sa správať zodpovedne a milovať ta, lebo sa tak už rozhodol, keď ste mali spolu dieťa, ale to on nerobí, tak kašli na neho.

pieksamaki
19. júl 2020

@anka199
Tvoj manzel je jak nedozrete vajce......