Netuším ako ďalej vo vzťahu

anka199
18. júl 2020

Ahojte, už som tu dávnejšie písala, že manžel nevie či ma miluje. Stalo sa to, že sa odsťahoval a mňa nechal s malým 9 mesačným syncekom. Stále ma naťahuje a tvrdí mi dookola to isté. On nevie ci ma miluje ale zároveň mi nevie ani povedať ci sa chce rozviesť. Za dva mesiace co je preč naozaj žiadny pokrok. Bola som asi naivná keď som si myslela l, že časom na niečo príde. Jednoducho už neviem ako ďalej. Dookola mi pripomína, že nevieme co bude za pár mesiacov a podobne. Hlavne, že keď príde tak začal byť dosť prítulný. 2x sme sa spolu vyspali ale pre neho to asi bol len sex a nič viac. Po sexe odyde preč ako keby nič. V tej chvíli sa cítim ako handra. A dnes som mu povedala, že bude oslava narodenín nášho malého a on mi povedal, že nevieme co bude a on nevie ci pôjde a gól bol keď som mu povedala, že to chcem len v kruhu najbližšej rodiny bez partie kamarátov tak vtedy sa vyjadril, že on určite nejde a on spraví oslavu malému sám aj s kamarátmi. Ze sa to tam bude stále riešiť a zas že nevieme co bude a možno ja nebudem chcieť aby tam bol a podobne. Stále mi niečo vsuva do hlavy. Pre neho je život jeden veľký chaos a nezodpovednosť. Naozaj neviem ci ma zmysel na neho čakať alebo radšej rozmýšľať o rozvode. Som z neho na prášky. Toto je len v skratke už minule som tu písala podrobnejšie co sa stalo

tatiana1329
19. júl 2020

Ahoj. Necitala som vsetky komentare vychadzam len s povodneho prispevku ale na tvojom mieste by som s nim uz urcite nespala a dala mu proste rovno na rovinu ultimatum. Bud sa do toho a toho datumu spamata a rozhodne sa co chce, alebo podas ziadost o rozvod. Si mlada, on si s tebou robi evidentne co chce. Vyhovuje mu ze nema zodpovednost a tak ale v podstate ma zenu a dieta. Nekaz si zivot niekym takym, ked mozes spoznat niekoho ineho kto ta bude naozaj lubit aj s malym. Daj mu na vyber a ked mu bude horiet pod zadkom uvidis ako sa zachova. Ale ten termin by som mu dala kratky, napr do zaciatku septembra sa musi rozhodnut inak podas navrh na rozvod. Preco by si mala ty trpiet jeho detinsku nerozhodnost. Viem ze sa to lahko pise a ovela tazsie robi hlavne ak k danej osobe stale nieco citis ale musis musliet aj na seba.

prestalmalubit
19. júl 2020

mila autorka, zazila som nieco podobne ako teraz prezivas ty, s tym rozdielom, ze sme mali 12 rocny vztah a dve deti. Ale tiez moj muz jedneho dna povedal, ze ma uz nelubi, pisala som sem vtedy, mozes si najst moju diskusiu. Tiez som bola zmatena, lubila som ho a on ma odmietal, ale hlavne odmietal cokolvek riesit. chcel sa rozvadzat, potom zasa nechcel a bolo to ozaj najhorsie obdobie v mojom zivote. Skusila som vsetko mozne, prosit, kricat, ignorovat, manzelsku poradnu, vesticu ... ozaj 🙂 Moj muz potreboval cas, pretoze bol tak vyhorety, ze nedokazal existovat sam so sebou, nieto este s rodinou.Nedokazal sa rozhodnut, co chce, pretoze jednoducho nevladal ... a “tyral” tym vsetkych okolo. Poradila by som ti jedine, nechaj ho tak, ale ani sa mu nepredkladaj, zacni si zariadovat svoj zivot bez neho. Musite ist od seba, aby ste si uvedomili, co jeden pre druheho znamenate. Ak si budete chybat, viete zacat znova budovat vztah, ale ak nie, zistite, ze je vam bez toho druheho lepsie, potom uz nie je co zachranovat. Bohuzial, ty mas pred sebou dlhsiu cestu, pretoze je to pre teba sokova terapia, tvoj muz mal cas si premysliet, co citi a ako zareaguje, ty si bola postavena pred jeho rozhodnutie. Myslim, ze tak ako vo vacsine vztahov, vam chybala komunikacia.

zuzka251
19. júl 2020

niektori chlapi su naozaj hajzli.

katkati
19. júl 2020

Ja by som mu už žiadnu šancu nedala. Tebe sa zdá, že ho veľmi miluješ, lebo ho strácaš a je pre teba vzácny. Ten pocit budeš mať ešte dlho, aj potom, keď ho už stratíš nadobro. Stále nás priťahuje to, o je pre nás vzácne. Záleží od teba, či to zvládneš s hrdosťou alebo mu na tejto tvojej dočasnej životnej budeš robiť prepáč za výraz rohožku. Veď, keď je taký hrdina, nech trtka mimo teba, čo asi aj robí, len ty si jedna z nich a riskuješ tehotenstvo alebo nejakú pohlavnú chorobu.

evelyn246246
19. júl 2020

@anka199 tak jasne ze sa zoziera lebo predsa nieje robot ale clovek a ma nejake city a spomienky .. ale tam nieco ine bude ..bud zistil ze uz nemiluje .. alebo mozno uz ma aj inu zenu ...jednoducho nechce byt tam kde je len asi nevie ako z toho von .. mozno sa mylim a mozno nie ..kazdopadne tak to pripada mne .. no nenechaj sa zneuzivat na sex a na nic ine .. maj svoju hrdost .. chlap ktory miluje toto nikdy nerobi ..a ver ze to robi vedome ..nieje nesvojpravny ..

marca12
19. júl 2020

@anka199 ja som to zazila a poviem ti,necakaj. Veta nevieme,co bude jasne hovori,ze sa nevrati. Vyhovuje mu prist si zasexovat a zodpovedost nikde. Bola som taka ista,podkladala sa mu a cakala skoro pol roka. Tie pocity uz nikdy nechcem zazit. Zariad si zivot bez neho,ulavi sa ti. Mne vlastne nikdy nepovedal,ze je koniec,sama som pochopila.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anka199
autor
19. júl 2020

@eliska13 práveže ma asi depresie. Ze mu aj mozog vypína. Neuvedomuje si ci robí. A hádky začali až vrltedy keď som si uvedomila, že niečo nie je v poriadku. Ono tak cca začalo po pôrode asi mesiac d v a.

evasustiakova
19. júl 2020

@miadi súhlasím s tebou...mala som podobnú situáciu...rok ma naťahoval a keď som podala žiadosť o rozvod tak som zistila že už ma dávno svoju novú lásku a čakajú len na rozvod aby sa mohli vziať...
Zbabelec nič iné...neviem neexistuje ...buď ťa ľúbi chce byť s vami alebo nie

danielinaa
19. júl 2020

@prestalmalubit a ako sa to u teba skoncilo? Ostali ste nakoniec spolu ci ste od seba?

dejka77
19. júl 2020

Podla mna to nema vyznam. Ako ti pisali viacere, je nezrely. Ak cakas, ze jedneho dna pride a ostane s vami, tak sa nedockas. A kedze potrebujes z niecoho zit, rozved sa a bude platit alimenty. Pre mna odpoved "neviem" znamena vacsinou "nie".

prestalmalubit
19. júl 2020

@danielinaa sme spolu, obaja velmi pouceni

anka199
autor
19. júl 2020

@prestalmalubit a koľko mu trvalo kým sa spamätal?

maminuska
19. júl 2020

@anka199 sú typy mužov psychopatických , ktorý skúšajú hranice u ženy , kam až môžu zájsť a čo si voči druhému môže dovoliť. Nemyslím si že tvoj muž trpí nejakými depresiam , skôr mu taký život nevyhovuje. A presne prišiel na to po narodení dieťaťa, to je ten mesiac , dva ....že toto preboha nie, nie uvrešťané dieťa doma, žena o ktorú sa musím deliť ,nie teraz v mojich 32 rokoch . To že sa odstrihol od rodičov je podľa mňa preto aby nebol na neho vyvíjaný tlak . Tvoj manžel je nevyzretý a momentálne nevhodný do manželstva , chce slobodu a nie zodpovednosť a zároveň nemá " gule " toto priznať verejne.

bukajka_mata
19. júl 2020

Akože na to aby sa s tebou vyspal to si mu v pohode hej? Ale žeby mal robiť s tebou synovi oslavu to nie. No pŕ. By som ho nechala vydusiť. Nech si robí čo chce, daj mu pocítiť, že ťa to nezaujíma. Lebo čím viac budeš chcieť aby sa vrátil, byť s ním tým viac bude toto skúšať

prestalmalubit
19. júl 2020

@anka199 1,5 roka

iwanka222
29. júl 2020

Chces aby maly videl ako places kvoli jeho otcovi? Tvoj partner alebo expartner alebo ako ho nazvat je jedno velke dieta. Vykasli sa nanho a uzivaj si zivot s malym. Ries s nim len zalezitosti tykajuce sa maleho. Nic viac. Zo zaciatku to bude tazke no potom zistis ze zivot je krasny a zacnes si ho uzivat so svojim syncekom. Takeho chlapa Ti netreba ked je nerozhodny a nevybureny nech si ide. 🙂 Po case pride lepsi.