Netúžim po dieťati

maslicka10
23. feb 2016

Dobrý deň. Aj keď to možno nepatrí na túto stránku hľadám niekoho kto je v rovnakej alebo podobnej situácii ako ja. Nikdy ani teraz po dieťati netúžim za to môj partner áno. Veľa krát sme túto tému riešili, ale vždy ju ukončí so slovami teba to raz prejde. Aj keď sme sa už rozprávali aj o rozchode- nechcem mu brániť mať deti- tak mi povie, že ich chce mať so mnou.
Neviem ako ďalej, dúfam, že v tejto diskusii sa budú rešpektovať osobné názory. A snáď tu nájdem niekoho kto by mi vedel pomôcť alebo sa tiež zdôverí so svojím problémom.

baaambulkaa
23. feb 2016

Neuvádzaš, koľko máš rokov, koľko má tvoj partner...predsa len, ak máš okolo 20, tvoj názor sa ešte zmení

0silvia0
23. feb 2016

@baaambulkaa má 29 rokov, má to uvedené v popiske 😉

maslicka10
autor
23. feb 2016

@baaambulkaa Ja mam 29 a partner 31 vo vzťahu sme už 13 rokov.

slavicita
23. feb 2016

neviem koľko máš rokov ale ja som napríklad tiež do tridsiatky nechcela dieťa...teda resp. nemala som potrebu sa o ňom čo len zmieňovať zato môj manžel mi to omieľal dokola...dospelo to do takého štádia, že keď som počula slovo dieťa a tehotenstvo chlpy sa mi ježili na rukách...manžel zistil, že "tudy cesta nevede" a nechal ma tak...potom z ničoho nič to na mňa prišlo a dnes mám dve krásne deti a nemenila by som za nič...všetko príde, možno aj tvoja túžba po dieťati sa dostaví...🙂

baaambulkaa
23. feb 2016

@0silvia0 aha ozaj, nekukla som to 🙂

rudkocam
23. feb 2016

A mozno nezmeni 🙂 ak to tak v sebe citis, nechod do toho - vlastna skusenost

jahodka11
23. feb 2016

mozno sa to casom zmeni, nikdy nevies, kazdopadne nerob nieco, co nechces...ak zatial netuzis po dietati, tak ho jednoducho nemaj 🙂 partner o tom vie...neviem, mozno pochopi,ze to myslis vazne....poradit neviem co,len to, ze by som sa urcite nedala dotlacit do niecoho,co nechcem...

ivca88
23. feb 2016

no ono to súvisí aj s vekom....
ak ste mlady tak to ešte mozes odložiť a možno o pár rokov budeš chcieť

ale podobne bola na tom moja sestra...ona doslova deti neznáša 😀
avšak jej muz jej povedal že jednoducho deti chce a basta...
a tak asi v 28-cke sestra prikývla...predsa len aj jej vŕtalo v hlave ze ci by jej to raz nevadilo...
tehotenstvo ju nenatchlo. .myslím že dokonca aj tajne fajčila ...ale to si len myslim..
avšak po pôrode sa v nej cosi ozvalo...a i napriek tomu ze kojiť odmietla ci malá názori ako ved ju nechám vyrevat ..alebo nejdem ucit na ruky...
tak i napriek tomu malú velmi ľúbi a stara sai ňu ..
dnes má mala 6 rokov a má s nej taku malu kopiu nej samej....
ale stale to tak ostalo ze deti neznáša..iba svoje ľúbi 😀 😀 😀
ale počas materstva mala aj dosť opatrovateliek...
jednoducho nedokázala byť mamou 24 hodin denne...
ale zvládla to a teraz je za to veľmi rada

misel0806
23. feb 2016

@maslicka10 na dieta musi byt clovek pripraveny to nieje starost na dva tri dni. Ale na cely zivot.. Je to starost zodpovednost laska. Nepises tvoj vek mozno si este mlada casom zmenis nazor biologicke hodiny ti este zacnu tikat.. 😀😀

baaambulkaa
23. feb 2016

@maslicka10 neviem, no myslím si, že v každej žene sa niekde vo vnútri skrýva túžba po bábätku, ešte nemáš tak veľa rokov, možno to na teba príde po 30tke, len aby potom nebolo neskoro, nielen po zdravotnej stránke, ale aj preto, že už nebude mať s kým tie deti....aj máš nejaké konkrétne dôvody prečo dieťa mať nechceš? kariéra? strata slobody, nejaké obavy?

maslicka10
autor
23. feb 2016

@slavicita neviem si predstavit vedla seba lepsieho partnera, ale tá túžba po dietati je 0 nie som sebecka ani bezcitná práve naopak, ani nemam pocit, ze deti su zle otravne hnusne a podobne ja rada postrazim aj malu neter ale svoje nie.

sono2
23. feb 2016

@maslicka10 lenže toto je dosť veľký problém. Detí sú posunutie vsťahu niekam inam alebo naplnenie vsťahu, vrchol lásky čo ja viem... tvoj partner to chce. Ty nie. Pokiaľ môžete mať deti, nemyslim si, že sa tvoj partner niekedy s tym zmieri. Ostatne bude sa trápiť, hádky. Nemáte spoločný životný cieľ. Navrhujem rozchod kým je ešte čas. Škoda, že ste si to nevysvetlili skôr.

maslicka10
autor
23. feb 2016

@sono2 mozno tu nastava problem rozist sa nechce lebo stale tajne dufa ze sa to vo mne zlomi a budem matka jeho deti

pribinak
23. feb 2016

Je vela žien, ktore nemajú deti z vlastného rozhodnutia, ale treba rátať s tym, ze časom bude túžba tvojho partnera po dieťati velka a jednoducho odíde
Pises, ze by si to pochopila, ale ked by prišlo na lámanie chleba, tak ......

terezka1947
23. feb 2016

@maslicka10 preco netuzis po dietati?
bojis sa,nevies si to predstavit,nie si si ista partnerom,bojis sa zmeny zivota....preco?
lebo toto je asi najdolezitejsia otazka
uprimne,nepoznam zenu,kt.by deti nechcela....resp.poznam dve=jedna je kamoska.....ale oni deti nechcu kovoli kariere a jednoducho v tom maju jasno.
no bohuzial,zatial prisli o svoje vztahy,lebo aj ked im ich pratneri tvrdili,ze im to nevadi...vadilo

neviem,urocite existuju pary,kt.jednoducho deti nechcu...a maju na to nejaky dovod=urcite by som to neodsudzovala...je to ich zivot
lenze ine veci cloveku vadia=nevadia ked je mlady a ked zostarne

adelita37
23. feb 2016

@maslicka10 ahoj, v tvojom veku som bola na tom presne rovnako tiez som netuzila po detoch,vobec som neuvazovala ze by som raz mohla byt matkou...potom ma to preslo a ako 38 rocna som porodila svoju dcerku... 🙂

sono2
23. feb 2016

Mám kamarátku miluje deti miluje, úžasne sa vie o ne postarať. Detí milujú ju. Ona deti nechcela a ani nemá. Má partnera on to vie a takto žijú už roky rokuce a ináč to ani nechce.

maslicka10
autor
23. feb 2016

@baaambulkaa myslim ze zena by po 35 deti mat nemala takze si myslim ze som uz dost "stara" nie som karieristka ani straty slobody sa nebojim taktiez sa rada venujem domacnosti takze ani to ma nedesi len proste nepotrebujem mat v blizkosti dieta respektive mat doma svoje

jeennyv
23. feb 2016

@maslicka10 ja to vnimam tak, ze ked sa ma clovek riadit podla istych stereotypov alebo ma vyhoviet niekomu s cim on nie je osobne stotozneny, tak sa mu to lahko poviem to tak, ze sprotivy..neviem ci na teba partner tlaci alebo ako..ale tym ako baby hovoria je to este horsie...nechat tak neriesit a to pride...inak ste spolu 13 rokov..vas vztah sa posuva ako, ake ma vyhladky, zasnuby svadba nic...niekedy ludom chyba ten posun vo vztahu, ze uz nie sme iba partneri..ja by som asi v sebe a podla seba hladala preco nie..lebo nepoznam babu, az na take typu muzatky...ako nic v zlom, co by niekde vnutri nechceli babo...ak sa vsak zena na to neciti asi ju tam nieco brzdi, o com ma pocit, ze nie je ok...

terezka1947
23. feb 2016

@maslicka10 hmm...takze vek je problem?
...toto vobec neries...absolutne vek neries....

emily76
23. feb 2016

@maslicka10 mas 29.. vacsina zien v tvojom veku nad detmi aspon uvazuje. Mozno casom nazor zmenis a mozno aj nie... ale dieta nie je nieco, do coho by si sa mala nutit, lebo niekto ho chce, niekto to od teba ocakava.. a to nemyslim konkretne partnera... mozno ste si mohli nazor na deti vydiskutovat uz na zaciatku vztahu.. aj ked vtedy ste asi mali uplne ine priority, ako deti, kedze ste boli obaja mladucki. Skus sa zamysliet, preco deti nechces.. ale univerzalna rada neexistuje. Dieta nie je zavazok na par tyzdnov, je to rozhodnutie, ktore zmeni a ovplyvni cely tvoj zivot... a ak by si ho mala len kvoli tomu, aby si splnila vzitu predstavu o zene-matke, tak by to nemuselo dobre dopadnut ani pre teba, ani pre to malicke.. Na rozhodnutie stat sa matkou mas este dost casu.. mozno o par rokov budes sama prekvapena, ako po nom zatuzis..

katuliena82
23. feb 2016

Nemaj deticky ked to tak necitis, partnerovi v tomto neklames. Uvidis, mozno sa to zmeni a mozno vobec. Ja som bola z babatiek unesena vzdy a to, ake je narocne materstvo ma potom pri 1.synovi prefackalo. Neviem ako by som zvladala tie tazkosti, keby som bola k detickam ,,laxnejsia,,. Ale nepoznam mamku, ktora aj ked otehotnela ,,nehodou,, tak by babo po narodeni nelubila. Ale ak to takto teraz citis, nebude spravne do toho tetaz ist. Nie vsetci maju, musia alebo mozu mat deti. A nie su preto horsi ludia. Zli ludia plodia deti kvoli soc.diavkam, opustaju ich na cele noci a nechavaju o hlade a v zime

sono2
23. feb 2016

@maslicka10 práve preto by si ho mala nechať ty, lebo on to nedokáže. Pustiť ho, nech si splní túžbu. Ak je teda tvoje rozhodnutie definitívne. Opačnom prípade si sebecka. Nechceš deti, ale chceš priateľa ktorý ich chce. Ako dlho vie túto informáciu tvoj partner? Cca odhadujem že pri 29 tich rokoch by si to mohla mať štyri roky v hlave upratané. Alebo aj podstatne skôr. V tridsiatke by to rozhodnutie malo byť definitívne. Klesá plodnosť atď celkom dôležitý vek kedy začínajú problémy s počatím čiže najvyšší čas.

sono2
23. feb 2016

Baby chciet deti je názor? Zmeniť názor chcem nechcem deti???

majka99999
23. feb 2016

@maslicka10 ak nechces deti, tak ich nemaj. Tiez vlastna skusenost. Tvoj partner ich nevynosi, nebude ich kojit, nebude s nimi 24 hodin denne (aspon prvy polrok urcite). Dieta moze byt spokojne a krasne spinkat, ale moze byt narocne, kolikove, s refluxom, dokonca moze byt postihnute, ak nechces ani zdrave dieta, akoby si prijala chore? Vyjasnite si to, aby jeden z vas nebol v buducnosti nestastny. Najvyssi cas, ak sa rozidete, tak partner bude mat sancu najst si zenu, ktora mu jeho tuzbu splni. Po tolkych rokoch vztah musi niekam smerovat, vas konkretne do slepej ulicky. 😒

katuliena82
23. feb 2016

@sono2 ak sa netahame za slovicka ano. 🙂

baaambulkaa
23. feb 2016

Je to tvoje rozhodnutie, nikto ťa za to nemôže súdiť, ale voči tvojmu partnerovi to je nefér, on ťa ľúbi a stále dúfa, že zmeníš názor, no ak ty vieš, že nie....v tomto vzťahu potom nie je žiadna budúcnosť, skôr či neskôr to prerastie vo veľké hádky a spory...on ťa teraz neopustí, musíš to urobiť ty...takto "stráca čas" s niekým, koho dnes síce miluje, no skôr či neskôr vám táto nezhoda prerastie cez hlavu....a bolo by od teba sebecké ostávať v tomto vzťahu, ak vieš, že mu nikdy nedáš dieťa, po ktorom on prirodzene túži

maslicka10
autor
23. feb 2016

V juni tohto roku mame svadbu zasnubeni sme 3 roky. O tom ze dieta nechcem vie od vtedy ako som nastupovala na VS (mam uz 5 rokov po nej) Rozist som sa s nim rozisla. Boli sme od seba po mesiaci prisiel s tym, ze to akceptuje ale dufa to ze sa to zmeni... a po case ma poziadal o ruku a zase zacal kolotoc s tym ako veri ze raz budem kocikovat aj nase. Necitim sa byt nejako psychick utlacana skor mi to pride, ze nechce akceptovat aj moj nazor lebo je iny

bugu
23. feb 2016

ak dieta nechces, tak ho nechces, ja som bola na tom presne ako ty, mala som 29 a deti mi nikdy nechybali ani som po nich netuzila, no tikali mi biologicke hodiny a tak som si povedala, ze ked manzel tak velmi dieta chce, tak dieta mat budeme. tehotenstvo bolo ok, ale mala som dost tazky porod a niekolko mesiacov po porode som dceru doslova nenavidela, dnes ma uz 15 mesiacov a su aj pekne dni, ale este stale mam dni, kedy ju ani vidiet nemusim. A preto, ak deti nemas rada a nechybaju ti v zivote, tak to nesilte a budte s partnerom stastni aj bez deti. Mozno jedneho dna to cele budes citit inak. Podla mojej skusenosti netreba mat deti len preto, ze uz sa vek blizi k 30tke alebo su take konvencie

jolly84
23. feb 2016

@maslicka10 úplne normálne, nie si vadna, nie každá sa nato cíti a chce byť mamou. Len aby si v 60 neolutovala svoje rozhodnutie.......