Nevera môjho otca

15. aug 2020

Potrebujem poradit pretoze naozaj neviem co mam robit. Moja mamina zistila, ze ju moj otec podvadza. Rozhodla sa ze mu, ze o tom vie nepovie a tu je ten problem. Mamina je hrozne utrapena, ja sa ju snazim presvedcit aby ho konfrontovala, ze sa jej potom ulavi ale ona sa boji. Ma vyse 50 rokov a zdravotne problemy a boji sa co s nou bude. Mamina jeho milenku pozna a poznam ju aj ja z videnia. Na otca som strasne nahnevana, citim velky smutok a sklamanie. Mam 100 chuti mu to vykricat do ksichtu ale zaroven viem ze by som sa do toho nemala starat. Ako jej mam pomoct aby sa netrapila, hneva ma ta nespravodlivost, ze ony dvaja si uzivaju a moja mama sa trapi. Chcem uz tuto ich frasku konecne ukoncit.

nnnuuunnn
15. aug 2020

Najviac ho zahanbi, ak ho konfrontujes Ty.

zuzanka.zuzu
15. aug 2020

ty nič neukončíš ☹ konfrontáciou môžeš iba rozdúchať oheň, ale kam pofúka vietor, to už neovplyvníš... v prvom rade ti to mama nemala ani hovoriť. až keby si na to prišla sama, tak vtedy si mohla vrieskať. takto si v dosť zlej situácii. konaj ako uznáš za vhodné, ale nekonaj za mamu! konaj za seba.

zooeynka
15. aug 2020

A potrebujes aby sa rozviedli? Aby mama zostala sama a este aj bez otcovho prijmu? Myslis sa mama bude potom stastnejsia a nebude ju zrat ze otec si uziva s inou? Ak mu aj vynadas tak ta s velkou pravdepodobnostou posle do kelu ze teba do toho nic...a ani luto mu to nebude, on je zrejme zalubeny a ma v pazi...

lauriema
15. aug 2020

Ahoj, prečo píšeš ze ty sa do toho nemáš starať? Véd si jeho dcéra je to vaša interná záležitosť predsa. Ja by som otca na tvojom mieste teda konfrontovala.

janinah
15. aug 2020

Ja by som otcovi povedala,že o tom viete a podporovala by som mamu a snažila by som sa jej robiť život krajším,napr. ju zobrala na víkend niekam do kúpeľov.Mama sa bojí,že ju otec nechá,ale to by bolo to najlepšie,čo by sa jej mohlo stať v terajšej situácii.Nemusela by každý den pozerať na neverníka,nedajbože ešte s ním spať v jednej posteli a pos....té gate mu prať,toto si nijaká žena nezaslúži takto živoriť.Dvíhaj jej sebavedomie,zvládne to aj bez neho a dokonca samej /s deťmi/ jej bude lepšie.

pribinak
15. aug 2020

Asi by som otca ani nie konfrontovala, to môže len tvoja mama, ale mu povedala, že o tom vieš a že si sklamaná

deti95060810
15. aug 2020

no asi by som pani zdvihla mandle.... mamu by som podporovala vo všetkom a snažila sa jej byť oporou. Otcovi povedala že o tom viem a či nemá srdce takéto veci robiť matke.... 😉

1andrea111
15. aug 2020

Spýtaj sa mamy, pozná ho najlepšie, že či ho môžeš konfrontovat sama za seba, najlepšie keby si to zistila akože náhodou, ak mama nebude súhlasiť, nechaj to zatiaľ tak, aby Ti to nebolo spätne ľúto

katty2012
15. aug 2020

v prvom rade - ty nemas sancu ukoncit mamine trapenie. moze to urobit len ona sama. a tiez, ked to tvoja mama zistila, povedala to tebe a nie otcovi? to nie je voci tebe fer, zatiahla ta do ich problemu, v ktorom ty nemas miesto, vobec sa ta netyka. a ked uz sa stalo, skus sa v prvom rade porozpravat s mamou o tom, aby problem zacala riesit a prestala potichu trpiet. to jej zdravotny stav moze len zhorsit. ked to odmietne, mozes sa s otcom porozpravat, aby si to trapenie nemusela nosit v sebe aspon ty. staci ked mu povies, ze to vies a ako sa v tom celom citis. bez slov je to fakt cudna hra, ktoru hrate vsetci traja, hra na - nic sa nedeje

katkati
15. aug 2020

Mama sa bude trápiť ešte veľmi dlho, nech už to dopadne akokoľvek, pretože zrada boli. Ja keby som také niečo vedela, tak už by som sa nevedela k otcovi normálne správať a kto nie je slepý, tak vidí, že jeho blízky sa správajú inak. Tak ja by som to dusno určite nevydržala a povedala mu, že o tom viem a ze o tom vie aj mama a ze držíš s ňou. A hlavne jej bud teraz veľkou oporou.

autor
15. aug 2020

@zooeynka toto ja neovplyvnim, ja len tusim ake plany ma otec do buducna a osobne si myslim, ze z jeho strany k rozvodu pride ale ten v spravny cas, nechcem to viac konkretizovat

pribinak
15. aug 2020

@katty2012 prečo to nepovedala otcovi? Lebo sa boji že sa na ňu vykašle úplne. Väčšina žien ticho neveru toleruje, boja sa, že s chlapom odídu nielen peniaze, ale aj postavenie - To je tá Chuderka čo ju muž vymenil za mladšiu.
Začínať v 50tke odznova je veľmi ale veľmi ťažké a tak to ženy ale aj muži radšej ticho tolerujú. Zdôveriť sa deťom, ticho si poplakať do vankúša a tým to konci

autor
15. aug 2020

@janinah mam rovnaky nazor ale chapem aj maminu, v jej veku zostat sama nie je ziadne terno a verim jej aj ze sa boji

autor
15. aug 2020

@deti95060810 keby bola prilezitost tak by si dotycna vypocula svoje

autor
15. aug 2020

@1andrea111 mamina nechce aby som mu o tom hovorila a ja poznam otca tiez a viem presne co by mi povedal, aby som sa do toho nestarala a boli by sme povypravani

autor
15. aug 2020

@katty2012 ja sa na maminu pre to nehnevam aj ked ano, odvtedy sa trapim ale chapem ju, potrebovala sa s tym niekomu zverit, viem aky je to pocit ked sa nemas komu zdoverit, predsa sa tomu cloveku potom lahsie nesie to bremeno

autor
15. aug 2020

@katkati toto ma sere najviac ta zrada, nie som male dieta, viem ze ludia sa rozchadzaju, prestanu sa lubit, ja to vsetko beriem, ale toto je vyslovene zrada, ona sa o neho uz vyse 30 rokov stara, doslova mu robi sluzku a on sa jej takto odvdacil po tych vsetkych rokoch.
Stretnutia s otcom su uz uplne ine, mam velky problem sa tvarit ze sa nic nestalo ale aj tak sa snazim lebo mamina ma o to poprosila ale uz ten vztah k nemu je iny, neviem to opisat, velmi ma sklamal, mali sme super vztah a tymto to vsetko pokazil.

katty2012
15. aug 2020

@pribinak no to hej, ale ved v 50 tke zivot nekonci, ved ma este mozno 30 rokov zivota pred sebou, a tak ako otecko v 50 tke zacina svoj novy zivot, ma sancu a moznost aj mamicka. len zeny, ked ich opusti muz, to beru ako najvacsiu tragediu v zivote, mnohe sa zakuklia do smutku a hnevu a bolesti a zanevru na cely svet.

sante81
15. aug 2020

Mama sa uzdraví, keď sa rozvedie. A robiť niekomu 30rokov slúžku, nieje dobre, chlap ju za slúžku má, tak si potrebuje svoje ego dvíhať inde

pribinak
15. aug 2020

@katty2012 lenže ak má zdrsvotne problemy, tak je to komplikovane.
A áno ak sa obetujem pre rodinu a partner tá podvedie a opustí, tak je to životná tragédia

autor
15. aug 2020

@pribinak preco? Lebo sa boji ze z nej spravi hlupanu a zvali vsetko na nu, lebo sa boji co s nou bude, ma zdravotne problemy a ako pises, zacinat po 50 je sakra tazke fyzicky a najma psychicky. Ano chcela to mlcky tolerovat (od coho som ju odhovarala ale ok, tolerovala som) ale vidim ze to nezvlada, je smutna, trapi sa a ona si to nezasluzi, nevie sa od toho odosobnit, ona je celkovo velmi citliva povaha a preto mam strasnu potrebu mu to vykricat do oci, mam na neho velmi vela otazok a prva je, ze PRECO?

katty2012
15. aug 2020

ano, ja tomu rozumiem, len sa mi nepaci, ked rodicia tahaju svoje deti do svojich problemov. pretoze ani netusis, co sa medzi tvojimi rodicmi odhoravalo a teraz sa zda, ze otec si nasiel frajerku len tak, z nicoho nic, za nic pre nic a vychadza z toho ako ten najvacsi hajzlik. lenze to ty nedokazes posudit co sa medzi nimi skutocne dialo, len teraz musis niest maminu tazobu aj ty. som si ista, zeby sa vam vsetkym trom lahsie dychalo, kebyze si to riesia rodicia otvorene spolu - bez teba.

autor
15. aug 2020

@katty2012 kiezby este 30 rokov tu bola s nami, s jej zdravotnym stavom tomu neverim, nema 50, taha jej na 60, nechcem konkretizovat presny vek, cely zivot manualne robi, rovnako ako aj otec, nemyslite si ze tam ide o peniaze lebo ten moj otec nema ale skor o tu istotu

h2
15. aug 2020

Ahoj, je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Napriek tomu, že mama nechce otca konfrontovať, by som Ti radila, aby si ju skúsila presvedčiť, nech to urobí, prípadne, nech to dovolí urobiť Tebe. Lebo keď si písala, že si myslíš, že otec sa s ňou aj tak rozvedie, len čaká na vhodnú chvíľu (ako keby taká chvíľa vôbec existovala), tak tým, že mu nič nepoviete, sa len predlžuje mamino trápenie. Ja by som ho určite konfrontovala, lebo potom k tomu musí on zaujať nejaké stanovisko, čiže buď rozvod, alebo ešte môže nastať aj taká situácia, že otec všetko oľutuje, milenku opustí a bude z neho dokonalý manžel. Viem, šanca na tú druhú možnosť je oveľa menšia, ale aj prvá možnosť - rozvod, je lepšia, než toto trápenie. 50 rokov ešte nie je tak veľa, ešte môže začať nový život.

katty2012
15. aug 2020

@pribinak je to o postoji k rozchodu. to, ze to boli, je jasne, ale aby som to vnimala ako zivotnu tragediu, to teda nie. existuju aj ine hodnoty ako chlap, ktory odide za inou zenou

autor
15. aug 2020

@katty2012 hmm v mojich ociach je otec ten hajzlik, aj ked sa mi to tazko pise, v zivote mi velmi pomohol, zaco mu budem vdacna do konca zivota ale ublizil osobe ktoru nadovsetko milujem, takze je prirodzene ze citim hnev. Ja by som to brala keby prisiel, hej anca, chcem sa rozviest uz ta nemilujem a nie som s tebou stastny, to by bolo ferove a pre to by som mala pochopenie ale toto je vyslovene klamanie, nielen mojej maminy ale aj mna, aky clovek dokaze prist domov od milenky a tvarit sa ze sa nic nedeje, prijat od maminy tanier tepleho jedla, zjest ho a ist si lahnut s myslienkou na milenku?

autor
15. aug 2020

@h2 myslim si, ze caka na tu vhodnu chvilu a ja viem presne kedy to bude a preto nechcem aby dovtedy zo seba robila handru. Dnes mi volala a povedala mi, ze ma gucu v hrdle, ja som jej povedala, mami povedz mu vsetko co mas na srdci, ponadavaj mu ak ti to pomoze a ty sa tej guci zbavis, ulavi sa ti, no strach je silnejsi, snad sa mi podari presvedcit ju. Ja ju uplne chapem, ma svoj vek, je zvyknuta na svoj zivot a zrazu ma prist taka velka zmena, musi to byt pre nu tazke, preto jej chcem pomoct ale neviem ako. Dnes som si aj poplakala aj kvoli mamine ale aj kvoli otcovi, velmi ma sklamal, neda sa opisat ako, som smutna z toho, ze nam toto pokazi vztahy.

h2
15. aug 2020

A kedy to teda bude? A vie to aj mama? Myslím to, že otec sa chce rozviesť, ale len čaká na tú konkrétnu chvíľu.

kvetinka75
15. aug 2020

Toto su veci medzinimi. Tebanic do toho. Mama sa moze postazovat ale ty to nemas co riesit

pribinak
15. aug 2020

@katty2012 pre ženy je často najväčšia/najvyššia hodnota rodina. Ďaleko pred zdravým, osobnými ambíciami.
Žena v 50tke má asi dosť inú optiku ako žena napr o 20 rokov mladšia