Neviem ako ďalej

ester26
20. máj 2012

Ahojte, čítam MK už dlhšiu dobu a priznám sa ani ma nenapadlo, že si sem raz pôjdem po radu len si už neviem rady a potrebujem počuť názor Vás skúsenejších. Mám priateľa, sme spolu 5 rokov. Kým sa nám nenarodilo bábätko bolo všetko ok. Malá má teraz 3 mesiace. Samozrejme sa sem tam vyskytli hádky ale neviem či to bolo zamilovanosťou ale mám pocit, akoby som mala teraz vedľa seba iného človeka. Bábätko sme plánovali, aj keď sa priznám, ja som ju chcela viac ako priateľ a dosť som na neho tlačila. No a môj problém je, že sa teraz neustále hádame, bud kvôli tomu, že vyžadujem aby bol priateľ viac s nami alebo preto, že mám pocit, že som na všetko sama. On je od rána do večera v práci a kde príde, zasadne pred telku a kuká noviny. Okrem toho, že okúpe malú, nič viac neurobí. To by som ešte chápala, viem, že robotu má náročnú ale čo mi vadí, že keď ja niečo chcem, nedá sa lebo je robota ale keď on chce, čas si zariadi. No a ďalší problém je, že asi každý 2 týždeň si vyráža s kamarátmi a vráti sa mi ráno totálne opitý. Je mi z toho zle. U nás nefunguje také niečo ako však zostanem doma a budeme sa spolu trebárs rozprávať, urobíme si večeru a pod. A keď niečo začnem, tak len počujem ako ja vlastne ani neviem čo chcem, že furt len mrnčím a pod. Moc ho ľúbim ale takto žiť nechcem, skoro na všetko sama a tých kamarátov a opijačky mu proste odmietam tolerovať, má 34 rokov a ja som si myslela, že sa dosť vybúril. Ako by ste to riešili?

lilitela
20. máj 2012

@ester26 A to vsetko robil aj predtym? Myslim, tie opijase a pravidelne akcie s kamaratmi?

ester26
autor
20. máj 2012

Práveže nie, ako samozrejme sem tam išiel ale tak maximálne 1 krát za 3 mesiace 😢 Ja neviem, čo robím zle....

dada1212
20. máj 2012

@ester26 myslím, že nerobíš nič zle. bohužiaľ toto je časté u mnohých mužov, že ak je v ruka v rukáve a žena sa za nich vydá alebo má s nimi dieťa, tak sa zmenia a prestanú sa snažiť a brať do úvahy aj to, čo chce žena.
podľa toho čo píšeš, riešiť to nechce, tak mu skús pohroziť odchodom ak to nebude chcieť nejako riešiť.

pepsyna
20. máj 2012

@ester26 ak ti mozem poradit, tak vydrz-teda stale mu dohovaraj, ale neries to hned odchodom-my sme mali rovnaku situaciu, no ked mala nasa mala rok, tak sa to zacalo menit, neviem preco mam pocit, ze chlapi sa jednoducho potrebuju vyrovnat s tym, ze ich zeny sa viac venuju niekomu inemu, nie im..su proste take typy...ja som to mala podobne, no ako hovorim, casom sa to zlepsilo, niektori chlapi potrebuju cas na to aby pochopili, ze maju doma rodinu a ze sa jej maju venovat..

ester26
autor
20. máj 2012

@dada1212 Ked mne je to tak všetko ľúto, malá je môj splnení sen, moc som chcela rodinu, nechápem, mám pocit, že sa mi to iba sníva, že toto nie je ten muž do ktorého som sa zamilovala.....len viem, že dlho dobo to takto nezvládnem, ubíjalo by ma to. Aj včera došiel o 5 ráno a pogrcal sa v posteli. Ako totálny humus, jak vôbec môže sa tak opiť, keď vie, že dieťa nám spí vedľa v postieľke. Len podla neho som ja tá čo je zlá, nie on, on predsa robí, nosí peniaze a podľa neho sa on potrebuje ventilovať...čo na tom, že ja sedím od rána do večera pri malej, niekedy sa ani osprchovať nestíham...

lilitela
20. máj 2012

@ester26 Nerobis nic zle. Niektori ludia su proste taki. Svedci o tom asi aj to, ze vo svojom veku nejak intenzivne netuzil po dietati. Ine deti nema? Nezvlada situaciu. Kedze nie je matkou, moze si dovolit tieto ulety, lebo vie, ze ty sa postaras, nech sa deje cokolvek. Nemate financne problemy? Skusila by som nieco ako odporuca dada1212. Ak nie je tvrdohlavy - ak mas kam odist, napr. k mame (nemusis jej vysvetlovat, ake problemy riesis), tak chod na skusku, ak ta to ozaj trapi. Uvidis, ci mu budete chybat. Ak nie, nemas co riesit. Predpokladam, ze si sa o tom pokusila s nim hovorit, co ta trapi...

ester26
autor
20. máj 2012

@pepsyna Ak by som mala istotu, že to bude lepšie, ostanem. Len ja mám pocit, že sa to skôr zhoršuje. Nechcem aby sa zo mňa stala zatrpknutá žena, čo stále len na niečo čaká. Pre mňa je neprípustné aby mala videla takéto veci. Ja len dúfam, že sa uvedomí...

jezibosorka
20. máj 2012

@ester26 tak so strasenim s odchodom by si strasit mala,len ak to mas aj naozaj v plane, lebo on skoro pochopi, ze sa mu tym len vyhrazas, ale neurobis to, tym sa to este viac zhorsi..

ja sa citim rovnako ako ty, maly bude mat rok, stale sa budi, muz preraba dom, aj a som s nim casto sama aj v noci a som unavena, ked je muz doma, tak k malmu vstava v noci, aj sa s nim pohra, ale ma rad aj svoj cas, ako teraz,ked ide hokej ,, ja sa snazim menej mrmcat, hoci niekedy to neide a musim sa vyhucat, lebo puknem, ked sa nikomu nepostazujem, 😅 dieta zmeni vsetko, je to skuska vztahu,,

janulkan
20. máj 2012

@ester26 a neziarli on na malu? pripadne ak mas kam, chod napr k rodicom alebo niekam na tyzden - nie ako odchod od neho ale proste na vylet, kde ti pomozu trosku aj s babatkom a aj chlap si oddychne a mozno v tej hlave nieco poriesi...su to len moje napady, kedze ja som nic take riesit nemusela, tak to ber s rezervou 🙂

pepsyna
20. máj 2012

@ester26 ja ti uplne rozumiem, ver mi ja som za ten rok spravila kopu hysterickych scen, vyhrazala som sa odchodom, co som aj myslela vazne, no ako vravim, casom sa to v nom zomilo a naozaj sa zmenil k lepsiemu-teraz pride z prace domov a je s nami doma-pozerame telku a tak...nehovorim, ze sem tam nejde s kamosmi von, ale uz nechodi rano, ale vzdy je do 22:00 doma..ziadne opijase sa uz nedeju, max si dame vinko my dvaja doma spolu...ono je aj pravda, ze som sa venovala malej a proste zanedbavala som jeho a tak, bola som nervozna stale, lebo som toho mala vela a on nebol doma, takze to bol zacarovany kruh..ale ak ho lubis, daj tomu sancu 😉

ester26
autor
20. máj 2012

@lilitela Práveže finančné problémy nemáme, jediný problém čo mi napadá je, že momentálne sme u mojej mami. Má ju rád aj ona jeho, tak nechápem. Ako je mi jasné, že aj to môže byť problém len prerábame dom a tak skoro ho ani nedokončíme. Uvedomujem si, že som na neho tlačila s bábom a to bola asi chyba.... on zatiaľ deti nechcel, však aj keď sa posťažujem, tak odpovedá "ved ty si to chcela". No blbá som bola....

ester26
autor
20. máj 2012

Baby skúsim mu dať ultimátum, že či nechce ísť na chvíľu na dom čo prerábame, že možno, že mu bude lepšie....Uvidím či pôjde, čo si myslím, že pôjde. On je neskutočne tvrdohlavý... Neviem, možno ma už prestal mať rád...Ako chápem, že už nie som to večne optimistické žieňa, upravené, ochotné ho obskakovať, že momentálne si nesiem 14 kilový náklad na sebe, že proste večer tiež padám od únavy. Ja by som sa s ním aj rada porozprávala len on dojde zapne telku, pozrie správy a zalahne. Proste kolotoč stále to isté dokola. Ked sa niečo pýtam, odpovedá jednoslovne. Nezaberá nič, ani plač....

lilitela
20. máj 2012

@ester26 No tak to by sa mal hanbit, takto sa spravat este aj pred svokrou. Mas veru tolerantnu maminku. Ako sa ti ona k tomu vyjadrila? Asi vidi do vasho vztahu lepsie, nez my tu na fore. A to ze deti nechcel... no vek na to mal a ty zrejme tiez. Kedy tie deti chcel? Chcel ich vobec? To co ti hovori, ze ty si to chcela, to nechapem, nie je to od neho pekne. Na tom predsa nezalezi. Ked sa to narodi, tak predpokladam, ze obaja rodicia lubia babatko rovnako. Komunikujete? Vysvetli mu, ze nie si doma na dovolenke, ze je to fakt zataz a aj ty si potrebujes odpocinut. On ako vyrastal, ako jedinacik?

lilitela
20. máj 2012

@ester26 Takze neni schopny komunikovat. Tak to su tie najhorsie typy.

ester26
autor
20. máj 2012

@lilitela Práveže u nich to bolo komplikované. Otca mal alkoholika...ja viem čo ťa napadá, mňa tiež.....A toho sa bojím, no mama už prestáva byť tolerantná a začína mi radiť aby som žila sama....že toto sa nezmení. Ako malú ma rád, to vidím ale začínam sa báť ten jeho premeny. Ja nestrpím alkohol v rodine, ja som takto nevyrastala, pre mňa to je neprípustné.

ester26
autor
20. máj 2012

@lilitela On komunikovať bude ale typom, že nič zlé nerobí. To ja neviem čo vlastne chcem. Je proste sebec a asi ním vždy bol len ja som to nevidela.

lentilka29
20. máj 2012

aj moj manzel si obcas vyjde s kamosmi,ktorych mimochodom nemusim a mam na to svoje dovody,obcas to trosku prezenu,ale stava sa to naozaj minimalne...ako s kolegovcami chodieva posediet na 1 po praci,ale tiez tak 1x za 2 tyzdne....ja som mu na rovinu povedala aku mam predstavu,podmienky,pokial ich dodrzuje tak nemam problem,nehadam sa s nim....vsetko je o pravidlach a o tom ako ich strany dodrzuju.netreba ho drzta uplne na kratko,potom su muzi ako psy pustene z voliery....dat im slobody ale len tolko kolko zvladnu 🙂 🙂 🙂
ja som sa naucila ze vsetko je o diskusii....nesmies hladat problem v sebe,to,ze ste u mamy je chvilkova zalezitost,skor si myslim,ze ma akusi krizu ktoru riesi po svojom....bav sa s nim na rovinu bez okolkov,otvorene....

ester26
autor
20. máj 2012

@lentilka29 no ja ich tiež nemusím, ono najhoršie je, že on to vidí aj na nich. Oni takto žijú a manželky im to tolerujú. A to sú vysokoškolsky vzdelaní chlapi, žiadne sociálne prípady.. Jeho argument je, že však ma nepodvádza však čo chcem, proste odpoveď hodná iba chlapa.

kralicica
20. máj 2012

moja rada - NEVYCITAJ MU NIC, to neznasaju asi vsetci chlapi. pekne bud ticho a bud aj ty chladna. povedz, ze ked on nenaplna tvoje potreby, preco by si mala ty jeho.

kata13
20. máj 2012

@ester26 trosku mi to pripomina mm, myslim teraz povahovo. tiez nikdy nechape, co spravil on zle, vacsinou si to vsetko uvedomi az spatne. preto by som to riesila asi tak, ze ak by som mala kde odisla by som, ale kedze byvate s tvojou mamou, poprosila by som ho, ci by nemohol na nejaky cas odist. len pri tom nekric, normalne bez hadky, ze to je hlavne kvoli malej. aspon bude mat cas si uvedomit co vlastne chce. ja som zatial v takej situacii nebola, ale myslim, ze u mm by nic ine nepomohlo, len dokaz, ze to fakt bez neho dokazem

lilitela
20. máj 2012

@ester26 Chcem sa este opytat. Pisala si ze si nanho s babom tlacila. On ti nakoniec ustupil? Cize bola to nakoniec aj jeho volba mat dieta? Alebo si to urobila za jeho chrbtom? Napr. vysadila antikoncepciu? Ze ci sa na teba nehneva.

ester26
autor
20. máj 2012

@ester26 Samozrejme, že nakoniec ustúpil, bábätko sa nám podarilo na 3 cyklus. Tešil sa naň, ako tehotenstvo bolo naším najkrajším spoločným obdobím, nevynechal jediný ultrazvuk, pomáhal ako mohol, všetko si v tedy vedel zariadiť, to preto nechápem tu zmenu...

lentilka29
20. máj 2012

@ester26 AJ MOJ muz ma VS a vsetci jeho kamosi....a tiez mi vadi,ze mu volaju..ale ja vzdy zakrocim zo zadu....

slavkask
20. máj 2012

@ester26 ahoj, ja si myslim, ze je to tak trochu "prirodzene" a caste u mnohych parov na zaciatku ked sa im narodi babo. avsak s roznym priebehom. (kazdy sme iny) ...zena je unavena, vytazena 24h denne a neustale s malym cloviecikom, ktory ju potrebuje, a tak celkom prirodzene zacne vyzadovat (ako sama pises) viac pomoci, alebo sa chce aspon porozpravat. Mozno sa citi byt "bomardovany" tvojimi potrebami, a pritom je sam unaveny, je to zmena aj pre neho...skus mu dat este cas a priamo a v dobrom mu povedat ako sa citis. daj mu najavo, ze je sikovny, ze vie okupat malu a ze ti "velmi" pomohol ;). Ked sa na neho zacne mala vyskierat a tahat ho za bradu zase bude o nieco lepsie🙂 skus to este, zatrpknuta neostanes, urcite si budes vediet vzdy poradit.

lilitela
20. máj 2012

@ester26 Tak to je naozaj cudne. Zeby mu davali kamarati rozumy?

ester26
autor
20. máj 2012

@lentilka29 Jejda to nebolo myslené ako urážka, dúfam, že si sa nenahnevala....Ja len mám ich plné zuby, občas sa správajú ako "neprispôsobili občania" dúfam, že som sa ťa nedotkla, zle som to asi formulovala ☹

danka.k
20. máj 2012

@ester26 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mne je smiesny ten tvoj prispevok.. Ako nic v zlom.... Ale vsetci chlapi su taki 😀 😀 (cest vynimkam). necitala som ostatne prispevky co ti pisali baby, ale kazdi chlap sa po porode zmeni. Ja mam pocit, ze oni ziarlia na tie deti, aj ked my im davame stale tolko lasky. Skoro vsade je to tak, ze ked ty chces nieco od neho, tak sa neda, ale kvoli robote a kamaratom sa to vzdy da zmenit. Ja som sa tiez zo zaciatku narevala kvoli tomu, a bolo mi to na dve, iba sme sa vadili kvoli tomu.. Teraz na to kaslem, sice moj sa nechodi opijat kazde dva tyzdne, iba raz za cas, ale poviem si ved chod tebe bude zle a teba budu rano deti budit mna nie 😀 😀 treba ti vydrzat, nic ine ti neostava...

lilitela
20. máj 2012

@danka.k
@ester26 Neviem, ale moj muz sa tak nesprava. Naopak, ked sa postazujem, alebo aj sam vidi, ze som unavena, tak prida vo vypomoci a dokonca sa ani raz nepostazoval, ze by nemal cas na svoje konicky. Ale on dietatko velmi chcel, viac nez ja.

lentilka29
20. máj 2012

@ester26 ale kdeze,ja sa tiez cudujem,ze vyskoskolsky vzdelany chlapi este maju za potrebu ist niekam vo svojom veku na chatu a tam sa spijat.to som muzovi povedala na rovinu,ze jeho kamosi akoze ja ich nemusim....manzel si uvedomuje ze toto uz k jeho sttausu zenateho muza otca dietata nepatri a nechodi s nimi,co sa mi paci..ale podla mna vsetko zavisi aj od zeny...a jej taktiky....

danka.k
20. máj 2012

@lilitela napisala som cest vynimkam. Ako moj muz nema problem my s detmi pomoct, doma upratat ked vidi, ze nestiham. Ale zo zaciatku mi to neskutocne vadilo, ked som videla ze on si ide spokojne s kamaratmi sa ozrat a ja sama doma, nemam sa s kym porozpravat a tak. On chodi do roboty prec a ked prisiel siel rovno za nimi. Toto mi vadilo, ja som na taketo nebola zvyknuta, ja som toto z domu nepoznala. Ale casom som si zvykla.