Neviem ako ďalej

motytik271
30. sep 2016

Ahojte. Už dlhšie som premýšľala,že napíšem ale myslela som si,že to zvládnem sama no asi to nezvládnem. Nech vás nemätie moja registrácia, vytvorila som si nové konto kvôli anonymite.
Takže idem k veci. S priateľom sme spolu niečo vyše roka. Zo začiatku to bolo krásne, všetko fungovalo. No v istom momente sa všetko zmenilo. Mám dcérku z predošlého vzťahu (som slobodná matka a podrobnosti sem myslím netreba rozpitvávať). Priateľ od začiatku na mňa tlačil čo sa týka spoločného bývania (on má svoj byt) no nakoľko sme nemali škôlku pre dcérku museli sme čakať na nový školský rok. Začalo to škrípať už dávnejšie ale nakoľko som už chcela vyletieť z rodičovského hniezda neprihliadala som na tieto malé nezhody.
No nakoľko sme sa už dlhodobejšie snažili o bábätko (on je rozvedený a s ex manželkou nemohli mať spolu deti) a nedarilo sa tak som sa začala vzdávať a tým pádom aj upúšťať od spoločného bývania, teda ešte nejaký čas "pretrpieť" s rodičmi. No čo ma "donútilo" nasťahovať sa k priateľovi, nechcela som ostať sama s dvoma deťmi u rodičov ani s vidinou,že otec nenarodeného dieťatka by sa staral. Nakoľko mám už dcéru chcela som pre ňu plnohodnotnú rodinu.
No odkedy sme sa presťahovali, prišli aj nevoľnosti a teda aj PN. Nakoľko mám už len jednu obličku PN bude trvať až do nástupu na materskú.
No a konečne k meritu veci. Priateľ máva svoje chvíle - niekedy by ma nosil na rukách a inokedy by bol najradšej keby sme tu ani neprišli bývať. Dnes "chytil rapel" kvôli malichernosti a povedal mi, že si mám rozmyslieť či chcem naše dieťa vychovávať v jednej domácnosti alebo v dvoch. Teda,že on má záujem sa starať len nejak nám to spolu nefunguje podľa jeho predstáv a pritom sa snažím robiť všetko aby on už nemusel keď príde s práce. Nevravím,že nemám na tom svoj podiel viny ale fakt neviem ako ďalej. Odísť od neho nechcem lebo aj to maličké čo je na ceste potrebuje otca.
Prosím rady typu porozprávaj sa s ním, odíď od neho a pod. mi nepomôžu. Viem,že som ho mala nechať ešte skôr ako som otehotnela ale to už tiež nezmením. Možno by bolo fajn keby napísal niekto kto niečo podobné zažil resp. zažíva. Ďakujem krásne.

malibu21
2. okt 2016

Odišla som od priateľa po narodení syna. Malinky mal 3 mesiace. Prepáč ale sama poznáš odpoveď som dvojnásobná matka popalila som sa dvakrát. Viac už nehrozí. Jednoducho otvorene a surovo ty poviem odid od neho pokiaľ nieje neskoro....

malibu21
2. okt 2016

@mima4 prepáč ale može sa stať žiaľ dvakrát . Mne sa to stalo ľutovať sa nejdem. Škoda že človek keď je dvojtvarni vie to pekne hrať. Nevadí to že som odišla bolo najlepšie riešenie. Prvý prípad bolo že som len oznámila že som tehotná nechal ma a aj napriek tomu som zdvihla hlavu a vychovala som malinkú. Ver mi človeka poznáš 8rokov a až potom si spojis veci a zistíš že ten človek je ozaj schizofrenik . Nič iné ti nezostane len odísť lebo ťa začne psychicky týrať. A nechceš aby deti trpeli zbalis sa a odides. Lenže u mňa deň odchodu bolo oslobodenie. Žiaľ aj keď vyhrážky a všetko z jeho strany zostáva som nad vecou nakoľko viem že mám pravdu a našťastie všetko poctivo uschovavam a viem že každému sa raz vráti. Žiaľ áno dá sa dvakrát osrat tzv.

mima4
2. okt 2016

@malibu21 chapem ta, ale dolezite je poucit sa, zacat na sebe pracovat, aby uz clvoek nevstupil opat do podobnej sracky, ale k tomu si treba priznat aj chybu. No mnohe zeny maju tendenciu vzdy robit zo seba obete, ale to cloveka nikam neposunie, iba ho to zacykluje v sebalutosti...

malibu21
2. okt 2016

@mima4 to netreba robiť ale treba hľadať riešenia a ísť ďalej som od neho pomaly 3tyzdne ale to je kľud a aj malá je opäť ta mala ako sa to začalo kaziť 🙂 kvôli deťom treba bojovať

mima4
2. okt 2016

@malibu21
to ano, ale treba aj seba riesit, pretoze to, ze si jeden vztah takto ukoncila, neporiesilo teba. Obvykle zena ma tendenciu opat vhupnut do podobneho vztahu a podobnych problemov a utekom z takych vztahov nic neporiesis. Dieta potrebuje hlavne stabilitu, oboch rodicov, preto ti fakt odporucam najst si dobru a kvalitnu psychologicku, ktora ti pomoze identifikovat, preco sa prave ocitas v takychto vztahoch a co vo svojom zivote zmenit.

malibu21
2. okt 2016

@mima4 to ja nepotrebujem 🙂 Pri prvom sa stalo , pri druhom som ho neskoro prekukla 🙂A žiaľ chyba v mojom bolo len že som naletela takže pomoc nepotrebujem 🙂 p

marcelatje
2. okt 2016

@motytik271 pozri, s chujom ma skusenost minimalne kazda druha zena. Verim ze ho moze aj milovat alebo aspon zidealizovanu predstavu o nom. Mnohe sa ocitli v situacii kedy nebolo "vhodne" od neho odist. Ci uz kvoli tehotenstvu, mienke okolia alebo falosnej nadeji ze sa zmeni. Akokolvek vsak tuto agoniu predlzovali existuju len dva sposoby ako to vyriesit. Bud si zvyknes alebo odides. Ina moznost neexistuje.

leni81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrianabalazova8
2. okt 2016

maciatkolulu praveze mne povedala kamaratka co robi v inej skole riaditelju ze ked bemaani dieta ani skola poistku tak mam ist za zriadovatelom a on to musi zacat riesit

obsadenemeno
2. okt 2016

@adrianabalazova8 ????? mimo temy, ale ok, no....

tutu_1
3. okt 2016

@leni81 ako povieš 😉

tutu_1
3. okt 2016

@leni81 som myslela ze sa na to vykaslem, ale... Jednak o mne nevieš nic. Neviem preco by sa na mna mal mm vykašľať, vôbec neoperujem s takýmito úvahami (i keď je mi jasne ze stať sa môže všeličo).
Ak uz by som stretla osudového muža (co som aj stretla) bez manželstva by som s ním dieťa nemala a mohol by pri mne spievať aj anjelským hlasom. Obzvlášť ak by som uz dáke dieťa mala z predošlého vzťahu. A to z viacerych dôvodov ktoré tu nemá zmysel vypisovať. Znova ti poviem o mne fakt nevieš nic. Nevieš aky som mala život. Okrem toho nikoho neodsudzujem, len upozorňujem ze to nie je najlepšie riešenie byt dvojnásobná slobodná matka. Ono mat len jedno dieťa a byt naň sama je viac ako vyčerpávajúce. Takze preto mam taký názor aky mam. A môžeš sa hnevať aj na hlavu postaviť ale je to tak. Muž ktorý si ženu nechce vziať nie je vhodný partner do budúcnosti, pretože si necháva pootvorené dvierka. A to nie je o odsudzovaní žien. To je skôr o mužoch, ale aj ženy musia byt opatrne. Nemali by take niečo dovoliť.

leni81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tutu_1
4. okt 2016

@leni81 maj si názor aky chceš, to je každého sväté právo a mne je to v zasade ukradnuté. Ale fakt je, ze mat jedno dieťa ako slobodná matka je v tejto dobe tažké, ak ti nemá kto pomôct. A ak žena dobrovoľne ma aj druhé dieťa mimo manželstva je to uz hlúposť ( a pokojne sa hnevaj a nesúhlas a mysli si co chceš trebárs ze niekoho odsudzujem i keď to tak nie je, iba konštatujem ). Isteze manželstvo nie je reťaz s ktorou pripútas muža k stolu a nic sa nestane. To tu ale nikto netvrdí. No z viacerych dôvodov ma manželstvo význam - kto tomu nerozumie ani v tomto veku zbytočne mu to budem ja vysvetľovať. Proste byt dvojnásobná slobodná matka je extrémne tažké. Ak uz sa žena raz popálila musi zvýšiť svoje nároky a nebrať dieťa z prvého vzťahu ako handicap ( s tým sa tiez stretávam a potom si zvyknú opäť ženy vybrať nesprávne). Na svete su aj normálni muži ktorí nemajú problem s tým ze žena ma dieťa a vedia sa správať aj zodpovedne. Možno aj autorka takého stretne - co jej vrúcne želám. Len musi mat nároky nie brat prvého kto pride, musi si vážiť samu seba aby prišiel niekto kto jej bude hodny, a tiez treba popracovať na svojich kvalitách. Viem ze moje slova sa dajú interpretovať všelijak, ale treba sa odosobniť a citát s pochopením a zbytočne si nedomýšlať. Rozhodne to nemyslím v zlom.
Tým co môže a nemoze byt co sa môže a nemoze stať v tom sa vo svojej hlave nezaoberám 😝 Povedz načo by to bolo dobre ? Ak uz máš vzťah neuvažujes predsa o tom ako môže skončiť. Skôr na ňom pracuješ. Su dobre dni a su dni ktoré za veľa nestoja. Ale o tom je život. O to viac si človek vychutná tie krásne chvíle, viac si ich váži, viac za ne ďakuje a neberie ich ako samozrejmosť.

ivett1
4. okt 2016

@motytik271 ako ďalej?... no, stále rovnako...🙂 veď sama píšeš, že ten tvoj priateľ má len také obdobie, že mu všetko, čo urobíš vadí a možno mu práve teraz po čase dochádza, že bude otcom a že koho si to nasťahoval do bytu - teba s dcérkou... niektorým sa možno zdá, že je to dosť krátky čas (po roku), ale podľa mňa ani nie, keďže už bol raz ženatý.... má byt, tak načo má čakať a "chodiť" s tebou, keď dokonca budete mať dieťa ... a ako si písala, asi všetko berieš citlivejšie a možno sa len spoznávate, keďže ste spolu predtým nebývali...
ešte nie je nič stratené 🙂 ... prečo by ste sa mali rozchádzať? ... veď sa chce o vás starať ako o svoju rodinu a vyjasnili ste si aj otázku manželstva - on sa nechce ženiť (už bol ženatý) a ty sa nechceš vydávať (nepotrebuješ papier), tak kde je problém?... asi ten, že si stále doma a snažíš sa robiť všetko čo najlepšie a neprichádza z druhej strany žiadna pochvala a ocenenie - lebo tvoj priateľ to berie ako samozrejmosť, že sa staráš o domácnosť, kým on chodí do práce ... no, nič nové, takto to funguje vo väčšine domácností 🙂 ... buď sa s tým zmieriš, alebo si to postupne vydiskutujete ...je to dlhodobejší proces - aj niekoľkoročný, takže...ak ti môžem poradiť- nehádajte sa, rozprávajte sa... je to dosť ťažké, hlavne, keď chlapi väčšinou nemajú na "dllhé" reči chuť ...

PS: kvôli tomu, že si slobodná matka a čakáš druhé dieťa s ďalším mužom a čo...veď to nie je len taká letmá známosť, ale si si ho vybrala za partnera a aj on teba (inak by si ťa nenasťahoval do bytu aj s dcérou) ... takže to ber, že ste rodina - akurát to nemáš oficiálne potvrdené papierom - možno sa niekedy v budúcnosti aj vezmete ...

leni81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tutu_1
4. okt 2016

@leni81 neviem o čom píšeš, je mi jasne, ze nie všetko sa da cez písmenka vysvetlit.

motytik271
autor
5. okt 2016

@lenbea neviem či stojí za to aby som obetovala svoj život a aj životy oboch mojich deti. No každopádne pokúsim sa dať mu šancu stať sa otcom aj rodinou ale siliť nič nebudem ak sa to nezmení odídem.

motytik271
autor
5. okt 2016

@malibu21 ja tiež počkám kým sa maličké narodí a ak sa nič neymení odídem aj ja. Viem,že som spravila poriadnu chybu a písali tu aj,že som mladá,netikajú mi hodinky. Hmmm stará nie som ale ani zdravá. Ako som písala mám len jednu obličku a už aj v taj mám nález,zatial len 2-3mm ale niečo tam je. Nechcela som čakať kým prídem aj o druhú a tým sa obrať o možnosť mať dieťa (aj keď bhužiaľ s nesprávnym mužom) a dcére surodenca.

motytik271
autor
5. okt 2016

@leni81 super si to napísala. Asi som naozaj nepotrebovala radu lebo viem v akej s prepáčením sračke som, ale stalo sa a na maličké sa teším. Potrebovala som sa len vyrozprávať cudzím ľuďom lebo ty niekedy lepšie pochopia situáciu ako tí, ktorí sú nám blízky a zainteresovaný. Každý si na to urobí svoj názor.

motytik271
autor
5. okt 2016

@ivett1 ďakujem za krásne povzbudzujúce slová. :-* Už som to vzdávala lebo to stále nikam nesmeruje aj napriek tomu,že som sa mu vyjadrila (písomne) na chvíľu bolo fajn a zas sme na začiatku. No je to na dlhú cestu možno si ma po narodení dieťatka bude viac vážiť. ešte ray obrovské ďakujem.

dkethe
5. okt 2016

nevyznam sa, nemam skusenosti ALE - v pripade ze sa z chlapa vykluje grobian (alebo v pripade ze zena neuvazovala rozumom) ked uz rastie babo v bruchu - nie je jednoduchsie vsetko poriesit a zo vztahu odist ked tam este nie je sobasny list???
napr. - osamelu matku do 3r chrani zakon proti vypovedi, osamela si moze okamzite kupit byt (v manzelstve nie, najskor po rozvode).

motytik271
autor
6. okt 2016

@dkethe kúpiť byt s malým dieťaťom a druhý na ceste. A za čo???

adrianabalazova8
6. okt 2016

Obsadenemeno ako fakt sorry ale prisla som si po radu a nie po kritiku ako fakt pekbe dakujem

obsadenemeno
11. okt 2016

@adrianabalazova8 ale tu sa riesi nieco uplne ine, napisala si do nespravneho fora.....

pillipilli
11. okt 2016

@adrianabalazova8 pozri... Babula si spravila vlasu diskusiu so svojim problemom,kde sa chce vyrozpravat, najst nejake riesenie, byt doglbana 😝 a tak.
Na MK to funguje tak , ze kazdy tu ma moznost vytvorit svoju diskusiu a tam prebrat co ho trapi. Je to odveci pisat svoj problem do diskusie ,co stym nema nic spolocne. Uz tomu chapes??? Ci? 😅

obsadenemeno
11. okt 2016

@pillipilli ale ona si tiez zalozila diskusiu, len asi nikto neodpisoval, tak si asi povedala, ze vleti do temy, "kde to zije"....... 😀

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vendula9
2. máj 2023

@motytik271odid a osamostatni sa od neho, bude ti to robit stále. Zaslúžiš si stastny a spokojny, harmonicky život. Prajem vela sil a zdravíčka. Je vela zien, co robia presne toto iste. Vo vztahu pretrvavaju len preto, lebo sa boja od partnera odísť... Ver mi poznam to podla seba a dodones den si to vycitam.