Neviem ako ďalej - nestará sa a myslím, že má milenku

dida888
19. dec 2018

Ahojte mamičky potrebujem sa trosku vyrozprávať snáď ma niektorá pochopí a možno aj poradí. Začnem tým ze s partnerom sme 8 rokov spolu. Mame 2 chlapcov (5r a 2mesiace).vsetko to začalo po narodení 2 synceka. Mam pocit ze muž si nasiel inu, neustále na mobile, všade ho so sebou nosí, aj som ho prichytila jaksi s nejakou píše (porozprávať sa s ním nedá, keďže jeho odpoveď je ze jasne mam 4 milenky, mam na to čas a ppeniaze nie?) no a najhoršie bolo keď raz neprišiel domov celý deň celú noc, prišiel až ráno s odpoveďou bol som na byte s kolegami. Minulý víkend išiel vraj na chatu s kolegami aj keď som mu vyslovene povedala ze si to ne želám a ze sa mi to nepáči. No prídem k pointe rodicia mu pred cca 2 rokmi vzali bankomatne karty a robia s jeho peniazmi, urobil blbosť no odvtedy to takto funguje. Chodí si k nim pre výplatu, s tým ze mu dajú nejakú čiastku a ostatné nechajú na zaplatenie veci a plus mu odkladajú,, snažím sa aj ja šetriť aby som neostala na nule keďže mame 2 deti. Míny mesiac mi zaplatil nájom a doniesol 100e vrja potom donesie zvykne. Jasne ze nič ne doniesol a musela som vyberať z rezervy aby som navarila a postarala sa. Nakoniec som zistila ze si nechal 130e pre seba. A tento mesiac mi doniesol 250 s tou istou výhovorku že to nie je koniec že ešte donesie. Samozrejme ze už ne donesie nic. Tým pádom počítam ze jeho rodicia mu odložili 300e každý mesiac a on na to nič proste nezáujem, ja už neviem čo robiť som v koncoch, normálne sa s ním porozprávať nedá lebo bud na to ni. Nepovie alebo si radšej sadne pred televízor a to je všetko. Rozhodla som sa ze tento rok nerobím vianočnú veceru, deťom dám akurát darčeky a nájdeme sa ako bežní deň. Už som na dne a nevládzem ako z tohto bludiska vyjsť. Odísť nemám kam a ak by som išla sama s detmi žiť nevyužijem. Ďakujem mamičky za vypočutie, možno na mňa prišla iba depresia z predvianočné ho zhonu netuším. Každopádne ďakujem a prajem každej jednej krásne vianoce prežite v kruhu rodiny 😊

dida888
autor
19. dec 2018

@patrica8 ocka už nemám. A k mame by som mohla ísť len sama je na tom psychicky zle už to nezvláda z toho hľadiska že môj brat ma psychické problémy z ktorých sa lieči a on by to na súde mohol využiť že deti sú v nebezpečnom prostredí keďže môj brat sa liečil aj na liečebnách a podobne. K babke tiež nemôžem ísť dedka mame chorého až tak ze potrebuje 24 hodínovu opateru, vyskúšali sme na 5 dní byť u nej no žiaľ nedalo sa takto fungovať.

deti95060810
19. dec 2018

už som počula kde čo, ale aby rodičia brali peniaze a karty dospelému synovi tak to je na neuverenie....a pritom má ženu a 2 deti....ja by som hodila reč so svokrovcami - nemáš čo stratiť, max sa poriadne povadíte ....😉
a s tými Vianocami by som tiež tak spravila....👍
mm nech sa dá vypchať.... 😈

dida888
autor
19. dec 2018

@deti95060810 vyššie som písala ze oni sa so mnou nebudú rozprávať to je iná mentalita vždy som bola pre nich ehm odkedy sme sa dali do kopy, stoja pri ňom a nie pri mne. A ja som ich za vrhla potom ako mi jeho otec o 5 ráno napísal sms ze mam sprosté deti že si ich neviem vychovať lebo môj 5 r syn spi medzi nami, že nevie dokonale rozprávať a podobne veci.

dida888
autor
19. dec 2018

Zienky ďakujem vám ste úžasné toľko síl co ste mi teraz dodali a odvahy snáď sa posuniem v pred. Čakala som ze ma tu ukamenujete že sú to len hormóny a normálne veci. Ale takúto podporu som nečakala. Momentálne som dostala z vás takú silu a to som ráno bola úplne na dne. Ďakujem naozaj ďakujem dúfam ze to dotiahnem do úplného konca 😊

evalin88
19. dec 2018

Takeho poznam cely moj byvaly.. ale on bol alkoholik.. kreditku dal rodicom aby h9 mali pod kontrolou a ked mal slinu zasiel si do banky a vybral z uctu na obciansky preukaz. Som uprimne rada ze uz je EX. Tvoja situacia ma mrzi. Ja by som odysla uz ked nevedel narabat s peniazmi ( predpokladam zexeste pred druhym synom. Aky maju svokrovci vztah k vnucatam ??? Mozno by som skusila pytat od nich peniaze pre ne. Ved to nechces pre seba. Hlavna priorita je aby boli zaopatrene deti.

cacianka
19. dec 2018

naozaj to začni riešiť hned, pomaly si pripravuj podklady, kým ťa nepredbehne, ale to neodkladné opatrenie môžeš podať hned, fakt to robia baby ako na páse a má to dosť dobré účinky. zverenie detí len tebe, určenie výživného na deti aj teba, termíny stretávania. aj ked ste v podnájme, máš trvalé bydlisko inde, tak ľahko napíšeš že si tam sama, on chodí iba občas...

cacianka
19. dec 2018

@dida888 my ženy sme silné, a pre deti urobíme aj nemožné. aj ty máš silu v sebe, len si ju mala ubytú a skrytú. ja ked som sa už fast nastrala, tak som môjmu ex hrozila aj mafiou že mu hlavu odj.bú len čo ju vytrčí z kanála, že ak mi nedá pokoj ...také taátro som zahrala že aj SND by ma bralo ! sama sebe som sa čudovala čo som z huby vypustila.

dida888
autor
19. dec 2018

@evalin88 svokrovci držia pri ňom. Na deťoch im vôbec nezáleží.

dida888
autor
19. dec 2018

@cacianka nasla som faktúry a aj zmluvu kde mu zvýšuju plat tak si to dnes ofotim a po Vianociach sa bud s kontaktujem s právnikom neviem ešte koľko bude žiadať alebo rovno pôjdem do centra právnej pomoci. A skúsim sa opýtať na ten sociálny byt

dida888
autor
19. dec 2018

@cacianka áno bola som potlacana a aj psychicky a predtým aj fyzicky tyrana ale akú silu v sebe niekedy nájdem nechápem. No nič idem bojovať snáď to dobre dopadne

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida888
autor
19. dec 2018

@tata1401 nemôžem mame chorého dedka o ktorého sa treba starať 24hodin boli sme tam 5 dní s deťmi no žiaľ nedalo sa

dida888
autor
19. dec 2018

@veronika4495 ďakujem tak ani k jedným nemôžem ísť ale snáď niečo po riešim

podkovickaa
19. dec 2018

@dida888
A este by som si vymazala fotku z konika,lebo tie svokry a zavistlive susedky su vsade.Aby nieco nevykvakali a zacnu robit plany hned.🙄

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida888
autor
19. dec 2018

@podkovickaa áno idem vyskúšať ci to budem vedieť

dida888
autor
19. dec 2018

@veronika4495 nemám. Kamarátky vôbec a rodinu tiež nie ☹️

bleblu
19. dec 2018

Urcite to das. Uvidis, musis sa len naladit a zacat. Zacat je najhorsie potom to uz pojde. Chod na socialnu kuratelu, volekedy vedeli radit, dokonca aj spisovali navrhy na sud ohladom zverenia a vyzivneho. Prekonaj hanbu, zatni zuby, a chod. Das to urcite ano

dida888
autor
19. dec 2018

@bleblu ďakujem za podporu áno obujem sa do toho a pôjdem pre lepšiu budúcnosť mňa a deti

river_song
19. dec 2018

Ja by som ešte dodala že deti nemôžu za to ze ich otec je chumaj. O vianoce by som ich nekratila, tomu dvojmesacnemu to je ešte jedno, ale ten 5rocny uz to vsetko vnima a ja byť tebou, spravila by som deťom krasne vianoce so všetkým co k tomu patrí, ale trebars u tej mamy alebo babky... A medzitym/potom riešila tieto kroky co ti tu baby poradili.. chlap uz nech sa zariadi ako chce, nech sedi na gauči s telefonom cele vianoce, ty a deti na to pozerať nemusite

evalin88
19. dec 2018

@dida888 exisuju aj utulky pre matky s deťmi. Na začiatok. Hlavne nebyť s nim a žiadať výživne na deti a ak ste manželia tak aj na SEBA ako rozvedenu manzelku sa da. Kedze si na marerskej nemozes sa normal zamestnat. Skus to prebrat s pravnikom.

dida888
autor
19. dec 2018

@river_song áno to som chcela urobiť ale mama býva na opačnom konci mesta a neviem ako by som tam odniesla všetky hračky a veci.. S tobôž keď je v takom rozpoložení akom je... A k babke nechcem ísť ona povedala ze tento rok neslavi Vianoce

dida888
autor
19. dec 2018

@evalin88 nie sme manželia už sme o tom rozprávali aj s právnikom. No uvidím čo po riešim dúfam ze aspoň niečo

evora29
19. dec 2018

Osobne si myslím, že rodičia vedia, prečo narabaju s jeho peniazmi oni 😒 zrejme pochopili, ze on sam nie je schopný zodpovedne sa starať o financie...jediné co je nesprávne, ze idu na to mimo partnerky (zle je aj to, ze nie ste manželia). Ženy, ženy, kde máte rozum ked plodite deti s takýmito chlapmi? Podnájom, nič na účte, nezodpovedný,ešte aj frajerky naháňa..z lásky sa človek nenaje, a uz vôbec ňou nenakrmi deti. Treba sa zamysliet popredu, aky život ma čaká po boku partnera, kým ešte mám možnosť zvoliť inak a zachrániť nielen seba, ale aj deti pred hadkami, chudobou, stresom

majka992
19. dec 2018

@dida888 a není to náhodou tak že jemu aj teraz dávajú napr 800€ a tie peniaze si nechá a dá ti len 200€??? Ja by som si u svokry zistila koľko mu naozaj dali, či náhodou neklame. A ak mu nedali viac tak by som svokrovcom napísala mail alebo list kde by som vypísala koľko treba platiť šeky, hypotéku , za byvanie, na jedlo atď a nech toľko pošlú tebe. Však ty snáď nebudeš všetko platiť z materskej kvôli tomu že oni jemu šetria.

saurian
19. dec 2018

to pises nie je neormalne partnerstvo... niekde je problem. a ak uz aj dospelemu chlapovi zoberu rodicia peniaze, karty - tak ak ma predsa deti tak musia vediet ze im treba daco do ust..... takze - co sa tyka penazi ak nie s chlapom tak s jeho rodicmi.... ak sa s nimi bude dat tak to mas aspon teraz ako-tak vyriesene, ale z toho co pises uz by som uvazovala nad tym co a ako dalej... ci je rozumne s takymto chlapom byt - peniaze ti neda, verit mu neveris, rozpravat sa s nim neda, v minulosti hluposti urobil.... ak sa to nezmeni k lepsiemu tak to pojde len k horsiemu.... rozmyslaj dopredu, ak je mozne uvazuj o zadnych vratkach...

majka992
19. dec 2018

A k tomu bývaniu ma napadlo ako možnosť dať sa dokopy s inou slobodnou mamičkou alebo nejakou babou a ísť spolu do podnájmu

lujza123
19. dec 2018

@dida888 o vyzivne na seba aj deti mozes zaziadat sudne aj ked ste stale spolu. Idealne tajne aby si nestihol znizit plat. A na vyzivne na seba mas narok aj ked nieste manzelia, tusim do 2 rokov dietata...
S vlastnym byvanim je to horsie, skus predat co mas pripadne si pozicat na depozit a vziat nieco do najmu. Vo vacsom meste si mozes najst aj spolubyvajucu - mozno tiez maminu s dietatom. Aspon na obdobie kym nebudes mat riadny prijem. Ja som tak byvala s malou dcerou v byte spolu s studentami, nic moc sukromie ale viac ako izbu za 120 eur si slobodna matka dovolit nemoze...ako docasne riesenie fajn.

No a k tvojmu chlapovi, ked si podas o vyzivne skus nim este hodit rec, ale taku riadnu - ze zvazujes odchod lebo nevladzes, mozno ho to nakopne ked si uvedomi ze ta moze navzdy stratit. A ked sa neuvedomi tak aspon vies ze si pre vztah urobila vsetko...
Ale toto sprav az ked budes mat navrh na vyzivne na sude, podnajom vyhliadnuty nech vie ze nekecas do vetra ale si realne pripravena na odchod

balaskovae
19. dec 2018

no tak taky nezodpovedny chalp si ta nezasluzi a ani deti, bude ti musiet platit na deti, tak bez penazi uplne nezostanes, porozpravaj sa aj s jeho rodicmi, ti ti urcite pomozu, ved su to ich vnucata

sasa1310
19. dec 2018

@dida888 chlap, ktorému rodičia musia dávať peniaze, aby ich nepreflákol sa nezmení. Nechápem, že si na to 8 rokov ešte neprišla a mala s ním ďalšie dieťa, poprípade deti. Jednoducho jeden nezodpovedný človek. 8 rokov to vieš a teraz to ideš riešiť?
Ty nemáš kam ísť po 8 rokoch? A kde si doteraz? Zasa jedna z tých, ktorá ide bývať k priateľovi, spraví si s ním dieťa a čaká, že si ju nechá bývať u seba celý život. A potom príde problém (vlastne neprišiel, ten stále bol), a zrazu nemáš kam ísť. Nad tým si mala myslieť skôr.

5 rokov máte dieťa, 5 rokov mal byť zodpovedný za svoje peniaze. Si to nevidela, tak tu to máš.