Neviem ako doma fungovať

vittekovaveva
9. jún 2020

Dievcata potrebujem len radu alebo sa vyrozpravat ako dalej.. uz to doma psychicky nezvladam.. Problem je s mojim partnerom.. odkedy som zistila ze som tehotna tak som vedela ze nebudem a ani nemozem byt ta zena ktora bude doma s dietatom az kym v 3r nepojde do skolky... mala som svoj dream job o kt som usilovala uz od studia, s velmi dobrou persoektivou do buducnosti, kde si vsak nemozete dovolit zaspat na vavrinoch.. niekto si povie ze karieristka, pre mna to bol vsak moj sen.. samozrejme ze milujem aj svoje dieta nadovsetko ako sa len da, len jednoducho nie som ten typ co by bol tolko doma stasny... nepotrebujem chodit po kavickach s kamaratkami a pod.. iba z prace a do prace domov.. nastupila som po narodeni Dietata do prace ked malo dieta 10 mesiacov a to na 16hod tyzdenne.. okolo tohoto sa tocia vsetky problemy to strany mojho partnera.. co som za matku ked na 16hod tyzdenne utekam do prace od dietata.. samozrejme svokra sa k nemu pridava a bohato angazuje v zdielani jeho nazoru.. on moze robit z domu plus 1 den ma malu svokra nakolko ona nepracuje.. cize neustalw vycitky doma ze dieta zanedbavam, nevenujem sa mu.. ze mala by som byt na materskej a vsetko by bolo lahsie.. ake to on ma tazke ze musi 1 den strazit dieta a pracovat do toho /rozlozula som si pracu aby mi vysla na 2 dni, 1 den partner a druhy svokra/.. podotykam ze ked som doma venujem sa malej nonstop, nikam inam nechodim.. vzdy naju navarene jedlo.. obaja.. moja mala nikdy nebola odkazana jest poharikove prikrmy ci inak trpiet lebo som v praci.. ale neustale vycitky aj ked robim vsetko kolko vladzem ma uz vycuciavaju z energie...

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@eliska13 myslim ze gro je dcera.. od maminky ma vstepene asi to aka je idealna starostlivost o dieta (vid svokra cely zivot doma nepracujuca) ju na na poedestal postavenu asi do konca zivota.. najuzasnejsia zena - jeho maminka.. nevadi vobec ze cele teho fajcila, ze doma nepiekla a ani nevarila.. hlavne ze bola doma cely zivot.. vid ja som presn opak.. chodim do roboty, staran sa o dieta, varim aj peciem.. o fajceni v tehotenstve nebudem ani hovorit co si o tom myslim ked si zena nevie ani v teho odtrhnut ten sajrajt od ust

nikyball
9. jún 2020

Mne to už pripadá tak, že si beriete a rodite deti úplne cudzím chlapom ,ktorých ste nikdy v živote nevideli.
Každopádne keď už to dopadlo takto , nech ide na materskú aj on, v dnešnej dobe je aj takáto možnosť. Čo by bol predsa za otca keby utekal do práce 😉

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@nikyball zial niektore veci sa ukazu az po narodeni dietata mam pocit.. a vela veci.. kamaratka mala vztah 8rokoc dokonal chlap.. po narodeni dietata otocka a je u neho clovek kt nespoznava

nikyball
9. jún 2020

@vittekovaveva vo väčšine prípadoch (nie v každom!) Je to len výhovorka. Veľa si myslí ,že dieťa ho zmení , svadba ho zmení a keď zistí že nie, neprizná sa , spravila som si dieťa s idiotom, ale radšej bude tvrdiť ako sa z dokonalého chlapa stal opak. Ľudia sa vedia pretvarovat chvíľu ale nie 8 rokov.

rysavcek
9. jún 2020

Poviem ti svoj názor mám dve deti s prvou dcérou som bola domá tri roky dennodenne som sa jej venovala potlačila do úzadia všetky ostatné aktivity a keď som po troch rokoch nastúpila späť do práce bola som úplne vymleta dcéra je malé rozmaznanca dlho bola nesamostatna plachá ťažko sa jej odolná odputavalo a nástup do škôlky bol cista katastrofa pretože nebola zvyknutá sama sa hrať alebo čokoľvek spraviť sama pri druhom tehotenstve som partnerovi oznámi že som ochotná zostať doma Max rok aby aj on priložil ruku k výchove a trávil s ňou viac času takže sme si to podelili on má voľno v piatok a sobotu a ja vtedy robím druhá dcéra je úplne inak ale od malinká je samostanejsia smelsia nemá problém nadviazať kontakt s inými ľuďmi alebo deťmi dokáže sa zahrať aj sama kým sa napríklad so staršou potrebujem učiť a ja prídem z práce síce unavená ale úplne s čistou hlavou a plna psychickej pohody obe svoje baby ľúbim najviac na svete a neľutujem ani tri roky na materskej ani odchod do práce. Okolie nevnímaj ja som si aj od vlastnej maminy napocuvala že či som normálna a chcem malé kojene bábo ( mala rok keď som nastúpila do práce) nechať samé doma že si rotrhame puto medzi sebou a že dieta je malé len raz ale nič z toho sa nedeje pracujem už vyše roka a všetko je v pohode partner tiež na začiatku nebol o Tom presvedčený teraz by sme to nemenili už

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@rysavcek nastastie mna moja mama podporuje lebo chape situaciu v mojej praci a preco to robim.. pomohlo by mi velmi po psychickej stranke keby to chape aj partner ale prestavam verit ze sa dockam.. a presne o toto mi ide... nechcem z mojho dietata vychovat taky mamin privesok ze bezo mma nebude vediet fungovat... myslim ze mame velmi fajn vztah uz teraz.. zboznujem ju ale chcem aby bola pripravena na zivot.. a aj ist do skolky.. byt s inymi detmi.. je dost spolocenska.. ja som do skolky nechodila lebo mojim rodicom pomahali stari rodicia a som dost asocial.. pre nu chcem nieco ine

lavender273
9. jún 2020

@vittekovaveva sakra mal by byt na teba pysny! To je fakt chmulo. Uzemni ich cim skor, ze nech akceptuju situaciu. Komu tym reptanim pomahaju.
Drzim ti palce. 👍

rysavcek
9. jún 2020

@vittekovaveva skús mu to vysvetliť aj takto ako si to napísala jednoducho chces aby časom mala vynikajúci vzťah aj s ním a nebála sa mu ako dcéra zdôveriť s niečím a úprimne porozprávať aby vedela chvíľu zostať aj bez vašej prítomnosti keď budete chcieť ísť vy dvaja spolu niekam ja som staršiu dcéru do troch rokov nemohla nechať nikde ani len u maminy lebo plakala
Taktiež si síce mama ale nie si stroj aj ty potrebuješ čas len pre seba a je jedno či by si ho trávila na kávičke alebo ho tráviš v práci dôjdeš domov spokojná a kľudná a tým pádom je spokojná aj dcéra lepšie ako mať doma maminu ktorá je na konci s nervami si ja myslím

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@rysavcek ja som mu uz vsetko argumentovala co na svete existuje.. par dni vzdy klud a potom znovu to iste

panelacikova
9. jún 2020

@mitta1436 možno ho štve práve to, že ona je sebestačná. 99% chlapov to neznáša 😀

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@panelacikova on proste nevie zniest ze 3 roky nie som doma a dietatom

meluela
9. jún 2020

@vittekovaveva Z toho co pises tvoje dieta rozhodne netrpi, trpelo by kebyze ta muz prinuti byt doma a tebe by z toho preplo. Niektore zeny to plne naplna byt len doma, niektore vobec a ostatne su tak nieco medzi tym. Ziadna z nich nie je horsia alebo lepsia. To ze niekto robi karieru nie je horsie ani lepsie nez to ze niekto sa najde pri dietati a domacnosti. Ked o tom vopred vedel, tak jedine trvat na svojom a co este pre neho mozes spravit dat nejaky otvoreny rozhovor ak je toho schopny. A asi by som v tomto sla do extremu, ked sa mu nepaci tak nech si ide. Coskoro budes uplne sebestacna ked bude moct byt dieta v skolke. Drzim ale palce, aby sa vam to podarilo nejako zachranit, snad sa muz spamata a najdete k sebe zasa cestu.

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@meluela presne ja plne akceptujem ked niekoho ta domacnost naplna.. ja som vsak nestudovala x rokov preto aby som vsetko zahodila.. to som si mohla vybrat inu skolu, menej namahy atd... teraz som naozaj v stave kedy si vravim ze keby som vedela co ma caka, nikdy by som si s nim nezacala a jedine pozitivim toho vztahu vidim v tom ze mam jedno uzasne dieta kt zboznujem.. ju by som nedala ani za svet aj ked zrovna nie som s nou doma do 3r

panelacikova
9. jún 2020

@ajka0207 ahoj, to nie je celkom pravidlo, že matka, ktorá je s dieťaťom doma, sa mu nevenuje non-stop. ja som bola 3 roky doma a MUSELA som sa venovať non-stop, pretože dieťa bolo náročné so silným refluxom a expartner len čo prišiel z práce (okolo 16:30) tak sa venoval svojim záľubám. a mohla som sa aj rozkrájať, vedel dieťa tak maximálne na polhodinu postrážiť. no nič moc teda... a poviem ti pravdu, že som bola mimoriadne vyčerpaná hlavne pre jej reflux a s tým spojené večné revy, grcačky a neviem čo všetko, už nemám chuť ani spomínať na to obdobie. nehovoriac o tom, že sa psychicky na mňa tak naviazala, že bol problém ísť do práce, kde som si neskôr chodila naozaj oddýchnuť 😀 a keby som mala možnosť ísť pracovať, že mám babku, dedka, či zodpovedného partnera, veru by som šla
@vittekovaveva nevzdávala by som sa na tvojom mieste svojich snov a práce, potrebuješ sa realizovať, je to úplne normálne. a súhlasím s babami, ktoré sa nazdávajú, že chlap ťa asi chce doma pri peci, aby si nedajbože nebola sebestačná jednotka 🙄

panelacikova
9. jún 2020

@nikyball a niekedy je človek proste len zaľúbený alebo zúfalý 😀

panelacikova
9. jún 2020

@vittekovaveva skôr si myslím, že mal predstavu, že budeš 3 roky doma, po cca 2,5 roku otehotnieš znova a budeš doma ďalšie tri roky a práca ti bude už tak vzdialená, že o ňu prídeš alebo nebudeš pracovať vôbec - ako svokra. a on ťa bude živiť a držať v šachu... chlapi sú ješitné tvory, česť výnimkám

majulino
9. jún 2020

@rysavcek nechcem sa navazat alebo nieco podobne, no to, aka bola prva dcera nie je doaledok toho, ze ste s nou bola doma 3 roky, aj ja som bola s obomi (s dcerou do 4, kvoli zdravotnym problemom) ale ani jeden nie je rozmaznany, od malicka sa dokazali.hrat aj samostatne a neboli mojim "ceckom". Myslim, ze to bolo najma t, ze som im nelinkovala zivot a aktivity...

meluela
9. jún 2020

@vittekovaveva ja som bola doma strasne dlho ani nepisem kolko ale 3 roky su oproti tomu kratko ... kedze to deti potrebovali. Kebyze najdes moje stare posty tak by si videla diametralne odlisne nazory. dnes by som si nasla opatrovatelku aspon na par dni do tyzdna aj keby som mala robit len na jej plat. nestoji to za to totalne sa znicit doma. mam s detmi dobry vztah, ale myslim ze by sa ho malo dat aj kebyze cast starostlivosti na niekoho delegujem. urcite by som nechcela full time od utleho veku, ale v nejakej rozumnej miere urcite. a kebyze som este nejakym zazrakom tehotna tak urcite nebudem 3r doma a rada sa s niekym prestriedam

oslo1
9. jún 2020

Ja len tolko k tomu, byvame v Londyne.
Do roboty som isla, ked mal syn rok, a to som bola najdlhsie z mojich kolegin.
Hned som Isla na full time, taham 12,5 hodinove sluzby v nemocnici.
Ked sa na to spatne pozeram, tak doma mi uz hrabalo a bola som rada, ze idem do roboty.
Tiez som na sebe makala, aby som bola tam, kde som a moja robota ma velmi bavi.
Partner s materou nech sa preberie. Socializmus skoncil pred 30 rokmi.

eliska13
9. jún 2020

@vittekovaveva ja som si čítala ešte raz tvoj minulý príspevok viac menej platíš ty, nábytok, veci malej a už v tehotenstve si sa pomaly sťahovala preč.Podka mňa žiarli, že sa Ti darí, že si našla systém, dream job nevidím nič zle na tom, že dieťa je s ním a babkou bodka.z tých 8 h čo s ňou nie si určite 2 hodiny spi.Uz v tehotenstve si oznámila ako to plánuješ nemôže povedať, že nevedel...
Asi by som prešla do protiútoku, že keď budeš počúvať výčitky zariadia sa po svojom, lebo Ti ten nátlak nerobí dobre

lucinka1988
9. jún 2020

@vittekovaveva ja ta úplne chápem, ja som si ale tieto veci vydiskutovala s manželom ešte pred pôrodom, tiež nie som typ ženy, čo spali všetky pracovne zalezistosti na 3 roky, v podstate som od nástupu na MD nikdy neprestala pracovať, len mám jednu výhodu, že môžem robiť z domu a fyzicky som v práci max 3hod/týždeň. Koľko výsmechov som si pred pôrodom vypočula od okolia a ako sa teraz smejem ja na nich 🤭😀Odporúčam nájsť si opatrovateľku a nezaťahovat svokru do stráženia, budeš mat pokoj. S partnerom si to musíte vydiskutovať len vy dvaja. Mna v tomto manžel našťastie podporil a moja mama tiež, svokra ma má na háku celoročne, takze o starosť menej, pomoc a záujem od nej žiadna, ale dobre tak☺️

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@eliska13 nikdy som mu nevycitala financie.. mala som z coho tak som dala.. ani som od neho nikdy nic nepytala nazad.. urobila som vela ustupkov, ved v podstate nerobim ani pol uvazok ale 16hodin do tyzdna.. od si stale mysli ako sa on obetuje ze popri home office 1 den strazi dieta.. a ja mu verim ze to nie je sranda popri nej robit ale napr keby ja mozem mat home off tak si to rada vymenim s nim kedze sa daju veci nalinkovat podla toho kedy cca ide spinkat.. chvilku sa vie prehrat aj sama v ohradke kde jej nic nehrozi.. zial moja praca sa z domu neda robit.. takze on sa vidu ako chudatko kt sa obetovalo ale ze ja som ta ten cas co som doma mohla byt niekde uplne inde plus za cas kt teraz nevenujem naplno pravi kedze robim 16hod. To pre neho nie je obeta... nehoboriac o tom ze mam od detsva problem s chrbticou.. ortopedi mi moc neodporucali ani mat dieta lebo si neboli isti ci to zvladnem ja aj dieta.. at na 1 problem som ceke teho zvladla so zdravym dietatom.. aj ked to ma svoju dan.. keby som 5x tyzdenne necvicila tak som v zadku s chrbticou.. este aj cvicenie prispisobujem malej co znamena ze ked ona zaspi medzi 8-9 vecer tak ja este idem ficat a cvicit

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@lucinka1988 niekedy lepsia ziadna svokra ako taka co sa prilis angazuje.. no opatrovatelka by bola suoer ale bez sance ze by toto schvalil.. uz ho pocujem ze nedovoli ziadnej cudzej zene aby sa starala o jeho dieta.. za mna.. ja by som nejaku pedagogicku veru uvitala lebo niekedy mi fakt uz dochadza troezlivost ked sa malej v knizke 100x pytam “kde je macka?” Ukaz macku 😀😀😀😀

tenerifka
9. jún 2020

@vittekovaveva ja som isla vzdy do prace( po druhej a po tretej dcere), ked mali rok, a to je tu materska len 16 tyzdñov, takze sme 8 mesiacov zili len z muzovho platu. Ine zeny islo po 3 alebo 4 mesiacoch, ja som bola rarita, ved jasne, na Sk su doma 3 roky a blabla....ale deti neboli v jasliach, robili sme na smeny, napr. manzel od 8 do 16 a ja od 16 do polnoci, a pri detoch a domacnosti sme sa plnohodnotne striedali. V 3 rokoch uz isli do kolektivu, ale stale sme robili na smeny, lebo skolka/skola koncili o 13,30. Manzel.maval len 1 deñ v tyzdni volno, ja 2. No a dali sme to

kittykat22
9. jún 2020

@vittekovaveva nechces si najat profi chuvu? Baba ktora ta zastupi ked nebudes doma. Manzel a svokra sa ukludnia - ved kolko ma maly? Coskoro aj tak bude cas nastupit do skolky a tato komedia skonci. Skus vydrzat. To je uplne blbe, ze oni dvaja proti tebe siju. Mozno by som sa porozpravala s manzelom, ze rodina si ty, on a dieta. Je pekne, ze ma svoju mamu rad, ale mal by si dat dohromady priority. Svokra ako nic nerobi tak ma cas na moralizovanie.

veronika33
9. jún 2020

@vittekovaveva a svokra pri dcérke nefajčí? keď fajčila celé tehotenstvo, či už prestala? toto by mi veľmi vadilo

bluka2
9. jún 2020

Ja by som takemu patriarchovi dala trochu lekciu a si bude v tomto nonsense pokracovat namiesto toho, aby ta podporil, bolo by to pre mňa nezlučiteľné so vzťahom s ním... Dvaja sa majú predsa podporiť, nie ju vyclenovat z pracovneho života. Nech ide na 3r domov on

bluka2
9. jún 2020

"ale bez sance ze by toto schvalil.. uz ho pocujem ze nedovoli ziadnej cudzej zene aby sa starala o jeho dieta.. za mna.." čo on ma čo schvalovat, je tvoj šéf? Za mna- pokiaľ viem, je to spoločná úloha rodičov a nie len tvoja. Takže žiadna samozrejmost, že ty máš byť doma. Má práva? Má aj povinnosti a tie si rozdelite k spokojnosti obidvoch, nie len jeho, že...

vittekovaveva
autor
10. jún 2020

@bluka2 ja tiez nikdy nepochopim jeho sposob myslenia ze zena musi vsetko s dietatom.. nikdy ani nepochopim.. pri tom ozaj ma a nou minimum prace.. ja k nej vstavam vzdy rano aj ked idem do prace a nez odidem, hrane sa... chodim tak na 8:00-8:30.. davam jej ranajky... desiatu obed maju nachystanr vzdy.. nikdy jej jedlo nemusel pripravovat lebo beriem ohlad na to ze popri nej doma aj pracuje.. na som uz o 16:00-16:10 doma, ponahlam sa domov, nikde sa nezdrzujem takze dalsia opatera je na nne.. olovrantivanie, vecera, hranie a ukladanie do postielky... a to som v praci len 2dni do tyzdna... nevravkm ze on je doma z vYlozenymi nohami.. ano pracuje home office ale ma na moj styl dost lezernu pracu ked si stiha pozerat aj osobne veci na mobile.. co ja ked mam pacienta ako lekarka sa v praci nestiham niekedy ani vycikat alebo napit vody.. po celom dni zistim ze som nejedla, nepila lebo sa ponahlam aby som kazdeho vybavila na cas a mohla ist na cas domov

nika2345
10. jún 2020

To máš ešte dobre, môj mi tiež už naplánoval kedy a koľko budem rodiť 😆😆 už aj take reči boli, že ja sa do práce už nevrátim po deťoch, že budem podnikať domu(neviem v com zatiaľ) 😆😆Aby on mal full servis... O deti postarané aby, si mohol práci oddýchnuť..
A tiež nie som typ, čoby doma bol s jedným dieťaťom 3 roky. Mam rada svoju samostatnosť.
Takže nedaj sa 💪