Neviem ako sa tešiť zo života

znicena
30. apr 2016

Na zaciatok chcem povedat, ze som tu uz dlhsie, len som nemala odvahu napisat o mojich problemoch pod tym starym nickom.S mm sme spolu uz skoro 15 rokov. Mame 2 deti, mladsi mal nedavno 3 roky, starsi je uz teenager.Problem je v tom, ze obe nase rodiny na nas kaslu, nezaujem o vnucata, len aby mali svoj pokoj, este aj navstevy su len na presne vyhradene prilezitosti- meniny, narodeniny, Vianoce, mimo toho sa vobec nenavstevujeme, pretoze oni si to nepraju.Pritom byvame v jednom meste. Je mi z toho smutno, ze moje deti su pre moju a mm rodinu vzduch, neviem sa s tym zmierit.Aj mm je z toho nervozny cim dalej tym viac, pretoze, sme na deti stale sami, ked je maly chori, co je kazdu chvilu, musi si to v praci vybavit on, lebo ja nemozem zostat doma, pretoze ma nema, kto zastupit. Pritom mm ma velmi narocne zamestnanie, taha same nocne, ked je maly chory, lebo nase maminky chcu oddychovat.Hlavne, ze mi dvaja sme uz total vycerpany, stale sme aj my chori, pretoze uz nevladzeme a maly je este aj strasne zivy, takze pri nom oddych nehrozi.Pri starsom sme boli mladsi tak sme to nejako prezili,ale teraz neviem ci to ustojime.Nas vztah je na bode mrazu.Mna uz nic nebavi, aj z maleho sa neviem tesit za takuto cenu , velakrat som olutovala, ze nemusela uz riesit taketo problemy, keby sme mali len jedno dieta.Dakujem ak mi napisete nejaku radu alebo nazor na moj problem.

natalym
30. apr 2016

@znicena To má celý týždeň každý týždeň nočnú?

svetluska82
30. apr 2016

@znicena a bez mm sa neda pohnut? Aj ja robim cez tyzden , muz len nocne, a ked je utahany tak idem sama so synom, alebo s kamoskou von....Ja zas nemam problem aj sama vyrazit, nie som zavisla na muzovi....O to sme si vzacnejsi, ja pridem oddychnuta, muz je vyspaty a spokojnost obojstranna. Kolko mas prosim rokov? Mi pride, ze si asi nie moc skusena a zivotom ostrielana

pribinak
30. apr 2016

Ked vies aka je mama, poznáš ju a vidis ako sa veci cele roky maju, tak nemíňaj energiu na nu a sústred sa na svoju rodinu, muza a synov
Naco chces tvoriť lásku nasilu, mozno ked im začnete chýbať sami sa ozvú

natalym
30. apr 2016

Ala ja ťa chápem. Keď som unavená alebo nasratá alebo proste mi je na hovno, tak moja hlava začne riešiť a ten a ten ten za to môže atď.
Zamysli sa čo môžeš urobiť, zmeniť Ty. No vieš, pomocná ruka je na konci Tvojho ramena, takže Ty rob tak aby Tebe bolo dobre. A nauč sa žiadať o pomoc, prestaň si myslieť, že si domyslia, nedomyslia, začni žiadať. 😉

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym nie , ma graf celodenna, nocna a jeden den volna, ale ked je maly chory, tak si musi vymenit dennu za nocnu ,lebo ja som v praci a nemozem byt doma a jeho dvaja kolegovia tiez nemozu tahat 24 hodin.

znicena
autor
30. apr 2016

@svetluska82 A ja chodim sama s malym, ale niekedy si pripadam ako rozvedena, lebo sestra vsade chodi s mm, na vylety aj na nakupy, iba ja som s nimi stale sama ako taky privesok.

natalym
30. apr 2016

@znicena a veľký má koľko rokov?
No a to nemôžeš poprosiť mamu keď je malý chorý, aby Ti normálne prišla k nemu?

mijo53
30. apr 2016

ja by som ti takto poradila na základe vlastných skúsenosti, skúsenosti iných, alebo názorov iných, resp. aj mojich:
v skúšobnej dobe dávaj pozor, keď ti hrozili a potom na OČR
teenager musí byť samostatný a pomáhať ti: vyniesť smetí, povysávať, umyť riad minimálne za sebou, upratať svoju izbu a občas sa zabaviť s 3 ročným
upratuj len nutné, ak si unavená, ja napr. neznášam neumytý riad, moja mamka hovorila, že umytý a odložený riad je polovica poriadku pri malých deťoch
ak si stále unavená , máš zníženú imunitu a preto ste s manželom často choré
k babkám toľko, že sú to zvláštne babky, ja by som na tvorom mieste urobila tak, že na meniny, narodeniny by som išla zablahoželať a na Vianoce nie, s tým, že Vianoce, chceš sláviť so svojou rodinou, lebo si s nimi malo a chceš si aj oddychnúť, hneď by spozorneli, veď ísť k ním na návštevu na Vianoce, len aby sa nepovedalo?
je tu veľa mamičiek na MK, ktoré si chcú počas MD, RD privyrobiť, nájdi si nejakú zodpovednú, možno kamarátku, zaplať jej a máš to vybavené, veď keby si bola na OČR, tak by si mala len polovicu platu, budeš ty spokojná aj druhá mamička
zdravie si chráňte, nestresujte ani pre babičky, ani pre poriadky
vidíš, že sú dobrí ľudia , medzi nimi aj sestrička, ktorá ti postrážila dieťa, veď to je normálne

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym mama povedala, ze by nebola s mojim dietatom ani 5 min, aj ked tam prideme stale po nom krici a vidim ze ma z neho nervy.Pri starsom sem tam pomohli,ale mala o 12 rokov menej, teraz povedala, ze som mater a mam sa starat.

natalym
30. apr 2016

@znicena A čo si myslíš, že prečo?

svetluska82
30. apr 2016

Inak zeny ja ako ucitelka, budem strasna svokra a babka. Ja si decka uzijem v robote a kebyze mi nadejna nevesta suchne vnucata vzdy ked su chore, alebo nezvladaju by som nebola 2x nadsena. Moje buduce nevesty traste sa uz teraz vidim, tie statusy na MK 🙂

znicena
autor
30. apr 2016

@mijo53 dakujem za povzbudive slova, ja som teraz z toho vsetkeho viac nestastna asi aj preto, lebo sme chori vsetci, do toho nasa narocna praca a vsetko okolo.Tak to na mna dolahlo, ze sme na vsetko sami.

natalym
30. apr 2016

@svetluska82 Ale ja to chápem, ja tiež celý život s ľuďmi, už mi lezú na nervy.

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym Neviem, ale ak vies ty, tak mi prosim ta povedz.

znicena
autor
30. apr 2016

Dakujem za srdiecko, potesilo ma ze aspon niekto na mna mysli.

natalym
30. apr 2016

@znicena No tak aké je to dieťa podľa Teba? Myslíš, že sa s ním dá? Ja mám dve a veru okolo 3 ročných som už nemusela stále behať a zabávať ich. 😉
A čo ten starší? To ho nevie zobrať von na dve hoďky a Ty si môžeš napr. pospať?

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym Ja mam tiez dve, starsi bol kludne dieta, takze ten im vyhovoval,ale mladsi je take zive striebro, ale zase v skolke je super, stale ho chvalia, takze si myslim, ze ani pri nej by nevystrajal.

natalym
30. apr 2016

@znicena Tak babka už zrejme nevládze, zase keby som videla, že len po decku vrieska tiež by som jej nevolala. Musíte si to doma inak zorganizovať a toho staršieho by ste mohli tiež viac angažovať si myslím.

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym Starsi je v puberte, takze s nim je to teraz tazke, nechcem, aby to vnimal ako nejake obmedzovanie, ze nam musi pomahat, aby nezacal hladat nejake uniky z domu, lebo mu to bude liezt na nervy a zacne potom robit nejake blbosti.Som rada ze sa neflaka, ako vacsina jrho rovesnikov, nepije, nefajci a uci sa celkom dobre.

svetluska82
30. apr 2016

@natalym mohli by si zadovazit aj nejaku dochodkynu, ked je maly chory tak by dobehla a postarala sa....Funguje tak vela rodin, a su celkom spokojni, mozno potom svokra sama navrhne ze pride maleho postrazit ked uvidi, ze radsej oslovili cudzieho cloveka

svetluska82
30. apr 2016

@znicena domacimi pracami sa buduje vztah k poriadku, zodpovednosti a pod. u pubertiaka. MOj soboty utiera prach ., vysava a umyva dlazku vo svojej izbe, kos a umyvacka je jeho tiez.

natalym
30. apr 2016

@znicena Aha takže aby nerobil problémy, radšej nič od neho nechcieť. To máš teda zvláštny postoj.
Toto by si tiež mala prehodnotiť. Čo vlastne doma robí?

natalym
30. apr 2016

Moja staršia dcéra mala osem rokov a chodila po mladšiu do škôlky + boli cca 2 hodiny samé doma. Škôlku máme pri dome. Prezliekla ju, dala jej jesť, piť a pekne sa spolu hrali, takto sú zvyknuté celé roky.
Keď som chorá, kto mi pomáha - moje deti, mladšia ma 13 rokov. Vie variť základné veci, vie ísť do obchodu, upratať a pod. Ako nechápem ako to teda u Vás funguje?

domak2
30. apr 2016

@znicena ja si myslim, ze vy si obaja musite aktivne zhanat inu pracu, lebo to co pises je dost zle a v tom vidim aj zdroj vsetkych vasich problemov. Zatial ste tam, tak zatnite zuby, ale cim skor zmenu. Zatial asi stale otravovat sestru, ale nejako jej to kompenzovat a vysvetlit, ze proste nemate inu moznost.

worthing
30. apr 2016

Zijeme v Uk 🙂 mame 2 deti tiez a poviem ti starsia ma 3 a najmaldsi skoro 3 mesiace nemame tu nikoho :( cele dni som s detmi sama manzel je v praci na 12stky 🙂 prvy krat somked bola na materskej 6 mesiacov :( a ked som nastupila do prace sme sa striedali s manzelom 4dni 12stky on a 4 dni 12stky videli sme sa len vecer a ked sme mali dovolenku , aj ked mala bola chora doma som nikdy nebola stale na striedacku :( o chvilu nastupujem naspat do prace :( ty mas v tom dobre ze sa stretavate s rodinou niekolko raz rocne 🙂 ale so mnou rodicia nekomunikuju uz 5 rok :( takze ziadna pomoc z ich strany a svookrovci maju dost svojich problemov ale pridu aspon raz rocne k nam na navsetvu pozriet vnucatka 🙂

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym vynasa smeti, sem tam zbehne do obchodu, povysava svoju izbu, pomoze mi aj pri vareni obcas

natalym
30. apr 2016

@znicena No tak len tak ďalej. Môže povysávať celý byt a pod. Však aj sám musí vidieť, že rodičia majú toho dosť. Zatiaľ ak sa inak nedá s robotou, tak musíte obaja s mužom hľadieť aby ste mali dostatok oddychu. Musíte sa striedať a jednoducho niektoré veci nerobiť, len raz za čas.

znicena
autor
30. apr 2016

@natalym u nas v skolke nechcu aby pre deticky chodili starsi surodenci lebo s tym nemaju dobre skusenosti, raz nejaky 15 rocny prisiel tiez pre brata, nieco si zabudol v satni a maleho nechal sameho pri ceste kym sa on vratil do skolky pre zabudnutu vec. Takze asi tak.

natalym
30. apr 2016

@znicena Tak len po poľutovanie si si prišla, či ako? 😉

lucka1987
30. apr 2016

@znicena dlho som vahala ci ti mam napisat.. predosle prispevky som necitala...

vsetko vidis velmi cierno. v nadpise temy, mas, ze sa nevies tesit zo zivota.. co ti v tom brani ? zamylsi sa nad tym.. vsetko so si popisala su len hlupe ludske malichernosti, ktore ti brania prezit stastny zivot s rodinou. naozaj stastny, preto, ze vobec tu rodinu mas, ze mas koho lubit, ze mas muza, mas deti.
ostatne ide bokom a poriesi sa casto aj samo.. medziludske vztahy su zlozita vec , no takmer vzdy , ak je nejaky problem, tak je chyba na oboch stranach, ved predsa sme ludia, a nerodime sa ako dokonale bytosti.

neviem aku chces pocut radu, ako sa tesit zo zivota..
pred mesiacom som zazila najhorsiu vec, aku moze rodit prezit. drzala som v naruci mrtvu dcerku, pochovala, a miewsto toho aby som sa tesila z toho ako rastie a smeje sa, chodime s muzom na cintorin zapalovat sviecku.......................... no aj napriek tomu som sa premohla a viem sa tesit zo zivota, aj ked mozno inou formou ako to ponimaju niektorí ....
okrem nej mam este 4,5 rocneho syna. tesim sa, ked sa smeje, tesim sa, zakazdym ked ho vidim, ked pridem z prace. nenormalne sa tesim, ked mi rano pohladi tvar, ked moj muz mi povie, ze som prenho ta naj.
dnes som sa tesila, ze zasvietilo slnko a mohla som den stravit na zahrade.... ked som navarila obed a aj muz aj syn si este dva krat nalozili, ze im chutilo, ze mame jeden druheho, a ze sme tu. aj napriek hlbokemu smutku, ktory prezivame. stale sa vieme tesit zo zivota, lebo ho mame len jeden. a stale mame pre koho zit....

preto ti chcem napisat, ze to co riesis su mozno teraz pre teba zavazne veci, ktore ti znechucuju bytie, no nekaz si pritomnost s tym co bolo a nepremyslaj nad tym, co nevies ovplyvnit a nauc sa zivot zit ako treba, inak clovek padne do akehosi kruhu nestastia a aj napriek tomu, ze ma v podstate vsetko co potrebuje mat, je stale nespokojny. a zivot prezije v myslienke, ze nie je stastny, pritom tomu tak vobec nie je