Neviem či to zvládnem. Opustená vo 8. mesiaci
Ahojte baby, vytvorila som si nový nick radšej,hanbim sa to tu vôbec písať. Ale potrebujem názor vás žien, možno aj prefackat slovne, neviem ani sama, no je to na dlho, takže začnem.
Som rozvedená, z manželstva pochádza 7r dcérka. Príčinou bol alkohol, potom nevera z mojej strany, nakoľko sa muž úplne sprotivil tým neustálym pitím. Nakoniec prišiel rozpad, aj keď prosil že nechce, nedokázala som žiť v nelaske. To malá mala štyri roky keď som odišla do do prenájmu. Neskôr som mala niekoľko mesačný vzťah, no zistila som ze je to prepnúť psychopat, gambler... Psychicky aj fyzicky mi veľmi ubližovať. Zadlzila som sa, lebo veď na ivka hlúpa, zamilovaná, pomôžem mu sa dostať z toho. Nepomohlo nič, ušla som na tri mesiace do zahraničia, dcéru si zobral ex a ja som musela ako tak zamakať, ne h vyplatím aspoň časť z dlzob. Toho človeka som tam vymazala zo života a a bolo fajn. Vrátila som sa, nasla fajn prácu, súhlasila som ešte nakoniec aby išla dcéra do striedavé, keďže ex o to prosil, tak ze OK... No stala sa taka vec, že som spoznala muža. Veľmi dobrého, teda javil sa tak, veľmi sa mi snažil pomáhať, štát pri mne, po čase keď spoznal dcéru, začal ju brat ako svoju. Ja som ostala tehotná po pol roku, neplánovane, proste stalo sa to. Opýtala som sa co ďalej, nakoľko žijeme v prenajatej garsónke... Povedal, nechaj to na mňa, posnažím sa a postarám. A tam to cele začalo. Cítim sa akoby zakliata, ani neviem ako to celé rozpísať. Začal odchádzať z jednej práce do druhej, nikde nebolo dobre, všade sa bud moc narobí, alebo málo zarobí, za pol roka bol asi v štyroch zamestnaniach a nakoniec ostal nezamestnaný. Ze ved niečo príde určite... Vravím si oukey, ale čo teraz bývanie. Vždy bola jeho reakcia impulzívne, tresol dverami a nebolo ho, vraj chcem príliš veľa a on to nezvláda, že on bude ako mohlo dret a ja si sedieť na riti atď atď. Je to 29rocny chlap, starý ako ja, ale dával mi taky pocit neistoty ako nikto. Obaja mame svoje chyby, radi sme si vykrikali minulosť keď sme boli bez partnerov a užívali slobodu, sama žiarlivosť, prišlo mi to veľmi nezrelé, ale vždy sa to nejak ututlalo a bolo zas OK. No ako mesiace plynu, hádky pribúdali, útek z domu do noci, žiadna zodpovednosť, úplný nezáujem aj tri štyri dni. Minulý týždeň som skončila na infuzkach, hovorím si, osvietlo ho konečne, kúpil kocar, malému komodu, trávil čas s mojou dcérou akoby bola jeho... Bol medik, nosil by ma na rukách. A zrazu nastal zlom, nasla som za slušnú cenu prenájom domu, zavolala som tam, podotýkam že len informatívne... Totálne vybuchol že čo si o sebe myslím, že on to nedokáže utiahnuť, že mám neviem aké nároky, že nech idem robiť, on bude s bábom doma a uvidíme ci sa postarám o rodinu atď atď.. Zase ďalšie vulgarizmy, urážky, odchod z domu, prišiel v noci akoby nič, ráno som sa ho opýtala co ďalej. Povedal ze už nič, že takto to už nejde, že som ho nazvala zbabelcom ktorý sa nedokáže postarať, že nech nájdem šťastie inde a on si ide svojou cestou. Pre boha čóóó? Ja mam ísť hľadať v ôsmom mesiaci šťastie? Veď o chlapoch nechcem ani počuť, milujem ho nadovšetko, neviem si život bez neho predstaviť, iba plačem, vyhodila som ho po tom, ako má napadol keď išiel brat so svojím vecami aj kocar pre malého. Ešte som našla kúsok odvahy a zavolala mu s prosenim, len nech to nerobí, zrušil ma so slovami, už sa to nedá vrátiť, poslali sme to. A ja teraz ležím a premýšľam co ďalej, čo dám mojim deťom jest, ako zaplatím nájom, ako môžem porodiť ďalšie dieťa a vychovávať ho bez prča. Ja viem ze by som mala mat trochu hrdosti, ale ta sa stratila, nemám silu, začala som fajčiť a som pod takým tlakom že sa bojím ci bude malé v poriadku. Baby prosím vás, poraďte mi co mam robiť, nezainteresovany názor si potrebujem prečítať, alebo aspoň takú, ktorá sa vzdala lásky a ostala s dieťaťom sama, ako to prežiť, kedy to preboli všetko. Prosím poraďte mi
Stručné zhrnutie
- Tehotná osoba v 8. mesiaci, ktorú partner opustil po incidente s fyzickým napadnutím a stratou príjmov, čelí bezprostrednej nutnosti zabezpečiť nájom, výbavu pre bábätko a stravu; dostupné riešenia zahŕňajú určenie otcovstva na matrike, súd o výživné a sociálnu pomoc od sociálneho úradu.
- Pri domácom násilí počas tehotenstva je praktický krok navštíviť pohotovosť pre lekársku dokumentáciu (infúzky, liečba, ATB), vyhľadať psychologickú pomoc a kontaktovať lokálne krízové centrum pre matky.
- Materiálnu pomoc možno získať cez darovacie skupiny a iniciatívy (Podajďalej, facebook skupiny, alexisporadna.sk), cez miestne jasle a cez časťkové zamestnanie po pôrode; súčasne je potrebné zistiť nárok na materské dávky a plánovať postupný návrat do práce.
Najčastejšie otázky
Q: Ako požiadať o určenie otcovstva a vymáhanie výživného?
A: Určenie otcovstva sa začína na matrike podaním priznania otcovstva; ak otec nespolupracuje, treba podať žiadosť o súdne určenie otcovstva, po ktorom súd môže nariadiť výživné a uložiť náhradu trov, vrátane nákladov na znalca a zameškané výživné.
Q: Kde hľadať núdzové ubytovanie a materiálnu pomoc pre tehotnú osamelú matku?
A: Kontaktujte miestny sociálny úrad (socialka) a krízové centrá pre matky; doplnkové materiálne zásoby sa často zabezpečujú cez facebookové darovacie skupiny, inzitívu Podajďalej a stránky ako alexisporadna.sk.
Q: Aké kroky mám urobiť po fyzickom napadnutí v tehotenstve?
A: Navštívte pohotovosť pre lekársku dokumentáciu (záznamy o infúziách, ATB a ošetrení), vyhľadajte psychológa a kontaktujte krízové centrum; tieto záznamy sú dôležité aj pri ďalších právnych krokoch.
Q: Ako zistím nárok na materské a čo budem mať počas PN?
A: Konkrétne nároky treba overiť na sociálnom úrade; v diskusii sa uviedol príklad PN približne 220 €, pričom materské a dávky treba riešiť s úradmi po pôrode.
Q: Kde získať bezplatné veci pre bábätko, kočík alebo dojčiace pomôcky?
A: V diskusii účastníčky odporúčali facebookové skupiny darovania, Podajďalej, výmeny na Modrom koníkovi a ponuky na alexisporadna.sk; niektoré užívateľky osobne ponúkali veci na kojenie a bábätkové veci.
Q: Je adopcia reálna možnosť namiesto výchovy dieťaťa?
A: Adopcia bola v diskusii spomenutá ako možnosť; právne kroky a následky adopcie treba konzultovať so sociálnym úradom a príslušnými štátnymi inštitúciami.
Závery z diskusie
Zhoda
- Potrebné je okamžite riešiť financie: overiť sociálnu pomoc, materské dávky a postupovať na matriku/súd kvôli otcovstvu a výživnému.
- Odporúčané kroky zahŕňajú vyhľadať psychologickú pomoc a vyhľadať materiálnu podporu v darovacích skupinách či u rodiny.
- Fajčenie počas tehotenstva bolo viackrát označené za naliehavú vec na ukončenie kvôli zdraviu plodu.
Sporné názory
- Niektoré príspevky odporúčali okamžité „postaviť sa“ partnerovi a vyžadovať záväzky (výživné, pomoc), zatiaľ čo iné odporúčali odstup, neozývanie a nenechať sa manipulovať ani vrátiť bez jasnej zmeny správania.
- Časť diskutujúcich radila okamžité hľadanie nového bývania alebo práce, iní radili zostať v súčasnom prenájme a stabilizovať financie najprv postupným návratom do práce.
Otvorené otázky
- Vrátí sa partner a zmení svoje správanie, alebo bude potrebné riešiť dlhodobo samostatné zabezpečenie rodiny?
- Aký presný rozsah finančných dávok (materské, príspevky) a sociálnej pomoci bude dostupný v konkrétnom prípade vzhľadom na PN a predchádzajúce zamestnanie?
- Ako najlepšie zabezpečiť psychologickú podporu pre staršie dieťa, ktoré vníma odchod partnera a narušenie domáceho zázemia?
Spomenuté značky a firmy
alexisporadna.sk, matrika, sociálny úrad, súd, Podajďalej, Modrý koník, uložto, YouTube, krízové centrá, jasle
Spomenuté produkty a metódy
HAK, ATB, infúzky, kočík, šatka (nosič dieťaťa), Slabikar stastia (kniha), PN (práceneschopnosť 220 € v príklade), materské, výživné, určenie otcovstva, súdne vymáhanie, adopcia, fajčenie, jasle, psychologická terapia
Miesta a osoby
SR, AT
@johanna_b áno bojím sa samoty, bojím sa co bude, bojím sa ze tu budem pre deti sama, že budem zúfalá uziapana krava. Áno bojím sa, lebo ho napriek všetkému ľúbim a nepredstavovala som si takýto život ani vo sne. Samota je dobra vec, človek si dáva dokopy veľa, aj do súvisu, aj ma možnosť oľutovať a chyby možno napraviť. Ale on mi chýba ako muž, ako môj priateľ, najlepší priateľ, milenec, všetko v jednom co mi kedysi dokázal dávať... Prečo sa mam báť nejakej samoty? Ja myslím ze pri dvoch deťoch mam na par rokov postarané a nie to, aby som ďalších ešte zhabala. Ďakujem neprosim
@johanna_b prepáč ale tvoj sarkazmus v mojom stave mnou absolútne nič nerobí nakoľko neviem ci som fakt taka naivná hus, kolisu sa mi hormóny ešte stále, alebo som naozaj hodná len sa dat zavrieť na psychiatriu. Netušíš co cítim a asi to nepochopís, asi máš super chlapa, rodinu atď a ja ti to zo srdca prajem.
@damididi samoty sa ludia boja iba z toho dovodu, lebo sa boja pozrieť do svojej duse. Bat sa mas plne pravo a je to prirodzena reakcia, kedze nevies co bude. Daj tomu vsak cas, skus si utriedit myslienky, upokoj sa. Vies, aj ked ti to mozno teraz zbyticne hovorím, po kazdom dazdi vyjde slnko. A to naozaj po kazdom 🙂
@damididi
Nie si tupa, bohuzial niekedy sa city nedaju ovplyvnit.
No v tomto pripade by si mohla skusit zapracovat na tom, asi bude lepsie pre teba byt bez neho. To ze sa nevie postarat o vas ma az tak nezaraza, ale ze zoberie veci ktore su pre dieta, o facke uz nehovoriac?
Vo svojej rodine by si mala podporu? Aspon docasne?
@damididi neboj sa ja mam muza a mam len jedno dieta ale aj ja som.obcas zufala uziapana krava 😂 vazne no nebude to asi lahke ale neboj vsetko zmaknes nejak sa to utrasie najtazsi bude asi prvy pol rok s babom ale mas uz velku slecnu a to je dobre pomoze trosku aspon priniest odniest zabavit trochu....a urcite sa nehanbi a poziadaj o materialnu pomoc tu na konikovi mas vela takych skupin aj na fb a ver ze nie si jedina co ostala sama s dvoma detmi a kazde s inym muzom ja jednu taku poznam a ta to bere ako prednost normalne je happy kazdy druhy tyzden na kavickach na teraskach lebo jedno ma u byvaleho a druhe tiez... aj ked ten tvoj milovany partner asi nejavi zaujem o babo musis viac utuzit vztahy s exmanzelom a poziadat ho o pomoc.ved si matka jeho dcery a mal by ti byt oporou aj ked ste rozideni.
@damididi vieš čo ? veľa báb sa tu do Teba obulo (aj keď za niektoré veci právom) ale chcem Ti zložiť aspoň poklonu za to, že si dokázala odísť od alkoholika. Nemyslím si , že si zlá alebo hlúpa, len si proste dávaš málo času pre seba a svoju dcéru (o čom svedčí ďalší blbý vzťah a potom to rýchle tehotenstvo). Je to pre to,že veľmi túžiš po láske....je to normálne. Len si musíš už sakramentsky dávať pozor, keď máš dieťa/deti koho si vpustíš do života. Nauč sa mať rada samu seba najprv (aj pomocou psychológa kľudne) a potom Ti do života budú chodiť aj správne veci (nemyslím tým chlapov). Teraz rieš hlavne existenčné otázky ako Ti tu radili baby - výživné pre dieťa i seba, prácu na doma, veci pre bábätko, pre seba. Požiadaj o pomoc rodinu, kamošky, hocikoho...... za odvahu požiadať o pomoc sa naozaj hanbiť nemusíš.
Ak by si mala záujem mám ešte nejaké veci (na kojenie), vecičky pre bábätko, hračky....kľudne napíš.
No a hlavne si fakt daj pozor, aby si takto nedopadla aj tretíkrát. Lebo mať deti je síce úžasný pocit, ale treba ich mať aj s nejakým vybudovaným zázemím a partnerom, ktorý nezdrhne ako sopľavý pubertiak a netresne dvermi hneď ako sa zjaví prvý problém v živote.
Aby si sa tomu už vyvarovala , tak budeš musieť prísť na to v čom robíš chybu resp.ktorá stránka Tvojej osobnosti priťahuje patologicke osobnosti - alkoholikov, gamblerov, klamárov....
A fakt hlavne nefajči!!!! už ten stres spôsobený poslednými turbulenciami tomu bábätku bohate stačí.
Veľmi Ti držím palce!
Baby nepíšte sem dehonestujúce a ponižujúce komentáre. Kde sa vytratila nejaká ženská spolupatričnosť (minimálne aspoň k tehotnej žene)!!!!
Damididi Ty si už dvakrát dokázala kopnúť do zadku 2 naničhodníkov. Neboj, dokážeš sa postarať aj o deti. A venuj sa teraz hlavne im. Po tej emočnej stránke hlavne dcére (lebo už má dosť rokov na to aby to vnímala) lebo toto obdobie je to kedy jej "dávaš do hlavy vzor" tú povestnú mantru, ako bude ona vnímať možno život a chlapov - nezabúdaj na to! A hlavne sa dcéru nesnaž "opiť rožkom" že si v pohode a nie si - radšej si pred ňou priznaj, že si smutná , sklamaná, poplač si (nenadávaj pred nou na bývalých) - ale potom musí vidieť že aj napriek tomu vstaneš a budeš bojovať za seba a svoje deti. Ver mi, viem o čom hovorím - musela som tiež v istom období riešiť ako dcéra vníma náš vzťah s manželom.
@damididi
Mohla si si zachovat chladnu hlavu. Ked ti vadilo ze beha z prace do prace a neni schopni zarobit, mohla si si spravit plan. Vedela si ze s jeho prijmom neutiahnete drahsi byt, naco vobec si hladala? No nic, nabuduce si sprav plan vopred ako vyhovuje tebe nauca sa drzaj jazyk za zubami a ty potom zamavaj ked bude vyhovovat tebe. Cize si mohla v klude porodit, nejake veci on uz nakupil, nejake by sa dokupili postupne, keby stale bol bez prijmu ked dieta by malo pol roka, rok a mohlo by ist do jasli a ty vies ze by si mohla chodit do prace pekne by si mu vysvetlia svoj plan a Cau! V prvom rade teraz pozeraj na deti, (s fajcenim dietatu mozes len poskidit urcite k tvojim problemom nepotrebujes dieta s autizmum alebo ADD atd) vybav si nejaky prijem, Dohodni sa sprvim ex aby si dceru braval pravidelne cez vikendy a druhe dieta jeho otec alebo niekdo nech ti strazi a skus sa zamestnat na par hodin tyzdenne. Tvoje myslienky by teraz vobec nemali byt na tvoje potreby a hladat dalsieho muza pre seba alebo svoje deti oni otcov maju. Vyvor im domov aj ked v jednej izbe aby mali pohodu, aby mali co jest, starsi nech otec vezme na vylety a druhemu staci sediet doma a chodit na prechadzky par rokov. Rozvod tvojich rodicov nema s tym nic spolocne. Mas uz 7r. dceru a si 10r. prec z rodicovskeho domu mla si uz predtym predstavu o manzelstve a vztahoch.
@damididi najzakladnejsiu vec si nepochopila a sice ze pritahujeme takych muzov nakolko si vazime seba. muz je tvojim zrkadlom. a tvoj zivot vysledkom tvojich myslienok. na sebe si mala pracovat, ale to este predtym ako si si nechala spravit deti... lebo mat dobreho muza nie je "nahoda" ani "stastie" este raz je to vysledok tvojich myslienok a teda toho ako sa mas rada
@damididi Ojj, budes to mat tazke, mas aspon pomoc od rodicov a byvanie, ked porodis? A na matersku narok budes mat? Neskor mozes ist na brigadu, nejako to polepit. Ak ti ma trosku kto pomoct, zvladnes to. Vyzera to tak, ze tvoj chlap je lenoch, kt.by si neskor musela zivit ty a riadne nezodpovedny.
@romiada dakujem ti za tvoje slova-vety. Casto tu zeny spominaju inych muzov, ale ja nemam vyrieseneho nastavajuce otca mojho syna, tym padom neviem ani preco sa tu rozobera existencia s dalsimi. Ano mozno som bola slaboch tym, ze som nevydrzala byt dlho sama. Ale ja nestojim uz o neejakeho paka. Touto skusenostou sa na isty a podla mna aj dlhsi cas kapitola MUZI uzatvara. Je pravda, nie v jednej motivacnej knihe som si precitala, akou sa vnimas ty sama, takou ta beru aj ostatni.. Alebo vsetky veci ktore sa deju, zavisia od myslienok. Proste pritazlivost... A ano, zacala som byt negativista a tak to aj dopadlo. Ale ked vidis ako sa vedla teba velky silny chlap opusta, mne samej mavali hormony, stres a musela som prihliadat na to, aby bol lavne on OK a potom budem aj ja, ma tak unavilo, ze som teraz tu a placem do vankusa ako male dieta. Aj sa citim ako bezmocne male dieta, ktore stratilo mozno zdravy rozum, nakolko fakt ked si to zoberiem, pokazila som co sa dalo. Hlavne asi pohlad mojej dcery na mna. Moc mudro si mi vsetko napisala, budem sa snazit malej realne vysvetlit co sa vlastne deje teraz, nakolko uz sa ma pyta.. Kde je? Preco nieje s nami? Zavolame mu? Mami si plakala? Ona je uz slecna a fakt vsetko vnima. Musim nabrat fakt nejakym sposobom silu, mozno vyhladam zajtra psychologa naozaj, lebo nespim, nejem, schudla som 2kg, je mi stale na zvracanie, v noci som behala k dveram ci tu nieje nahodou. To je tak na prasky si myslim.
Co sa tyka este mojej rodiny, s matkou sa mi velmi narusil vztah, sklamala ma, oklamala, otca odkopla ako psa... To je dlhy pribeh... A ked mi vcera zavolala ako sa mame a je som povedala. Mojho som vyhodila, potrebujem pomoct... Telefonat bol ukonceny so slovami.. Drz sa teda moja, snad si poradis... Otec je tu pre mna vzdy, ale byva v jednoizbaku, pracuje ako SBS na nocne 12tky a ja s dvomi detmi neviem ako sa mu tam nasackovat, no mozno aj tak ine vychodisko mat nebudem. Ale po financnej stranke od neho ziadat nemozem, kvoli mame splaca take dllhy, ze ho vlastne obdivujem... dalej mam sestru a brata ktorym sa hanbim oznamit co sa vlastne stalo, ale budem musiet. A to aky postoj zaujmu uz necham na nich.
Vcera mi velmi pomohol rozhovor s potencionalnou svokrou, fakt super zena, rozdala by sa, mame sa radi, hovorime si vsetko, je zdrvena z tejto situacie a povedala ze su tu pre mna a pomozu.. trochu mi odlahlo.. no po troch hodinach mi zavolal jej manzel, jeho otec a moj tiez skoro svokor. Tvrda povaha, nahnevany, ja sa ani necudujem... ale vyjadril sa jasne. Sme dospeli ludia a ak sa nepostavime k tomuto zodpovedne, nech neocakava pomoc ani on ani ja... Ak spolu nemame byt, neexistujeme pre nich... Tak fakt som vdacna aspon tomu, ze tu mam tu moju malu, ze zatial ma co jest a dava mi lasku...
@tova
@evak12
@johanna_b
@37373
@tova preco som hladala? lebo som pol roka pocuvala ze musime ist minimalne do dvojizbaku, ze mala potrebuje sukromie, nastupuje do skoly a tu v jednej izbe sa zblaznime styria... ale iba rozpraval, vkuse kecal. Ano moje, pojdeme inde, ano volali mi na pohovor, idem tam, uvidime... prisiel a to nee, tam by som bol otrok, hentam zas malo €... jednoducho zvykol si byt doma, vyhovovalo mu to, mal volnost, odbehol si kedy potreboval. Ja som ale teraz viem prehnane utocila, mozno som mala vydrzat a pockat, mozno je to chlap, ktory keby fakt uvidi ze tu zijeme ako neandertalci tak ho to nakopne. Lebo moje vylevy, krik a prosby ho praveze odohnali, ved on uz tak zrezignoval ze mi nakoniec povedal, ano mas pravdu, som zbabelec co sa nepostara a fakt vam nedam viac... Co s takym chlapom? preplo mi z toho... no mala som riesit vsetko za pochodu, s chladnou hlavou a nie za horuca a ziapat... ale v domacnosti kde sa 29rocny muz na mna oduje za to, ze som volala o prenajom a dokaze nekomunikovat 3dni minimalne fungovat neviem... vzdy som si k nemu sadla a snazila som sa komunikovat. On to nevie, priznali mi to aj jeho rodicia, od mala bol s tym problem... Iba sa odut a buchnut dverami...
Proste ako si napisala. Mala som mozno drzat hubu, vydrzat a mozno by to cele takto nedopadlo... Ale drzala som to v sebe naozaj viac ako pol roka a pohar mi zrejme pretiekol... A asi uz aj jemu, ze pocuval kravu ktora chce od neho tolko...
@johanna_b uveris mi ked ti napisem ze som ostala tehotna na HAK? asi tazko, lebo tiez som tomu nechcela verit. lenze mala som zapal a uzivala ATB a vraj vtedy klesa ucinnost HAK. Prislo to jednoducho a nikto s takym niecim nepocital, nehadali sme sa vtedy, bezne skriepky.. opytala som sa co budeme robit, ci mam ist na potrat, lebo ja som cakala ze povie ano chod. Povedal, ak si to das zobrat, my dvaja sme skoncili. Nechaj to na mna, postaram sa... Postaral sa....
Ja si myslim ze sme fakt neboli prvy ani posledny ktorym sa toto stalo, bezne sa to stava ale mladym, hodne mladsim od nas. No momentalne sa aj citim ako 18rocna krava ktora uplne zlyhala a hanbim sa ze som toto dopustila, takze nejake rypanie a vysmech na moju osobu beriem od vas vsetkych, ja si to priznavam. A niesom z vychodu, praveze zo zapadu, z divokeho 😉
Vopred sa ospravedlnujem za tvrde slova. No su zeny kt nevydrzia mat nohy pri sebe. Skratka potrebuju mat stale chlapa. Ty k nim zjavne patris. Nemyslis na dieta a na jeho buducnost, potreby ci stastie, ale hl na seba. Sama si vyrabas problemy a take zeny ja nelutujem. Len ich deti. Nepytali sa na svet a nic pekne ich z uvodu necaka. A este tie cigy. To si zaklincovala.
keď ti jeden vzťah s deckom a dlhmi nebol príručkou môžeš si zato sama že si hľadala naivnú oporu v iných chlapoch....zaslepenosť prináša zamotaný životný labyrint a ty sa žiaľ v ňom budeš motať dlhooo
@damididi neviem ci si to uvedomujes ale stale si toho chuja obhajujes. on povedal ze ma opusti ak si dam dieta vziat. ja som na vine lebo som nanho ziapala ako krava... a kde si ty? zacni sa sustredit na seba! ja by som ta fakt poslala na nejaky motivacny vikendovy seminar "spoznaj v sebe zenu" alebo co, afirmacie si zacni cvicit, napajaj sa na lasku k babatku... a prijmi tu pomoc od svokrovcov. inak potrat si spomenula len tak medzi recou co tiez svedci o tom aka si naivna a nezrela... s tym bremenom ze si zabila nevinne dieta to by som este chcela vediet ako by sa ti zilo. nevies lebo to nepoznas
@romiada soplavy pubertiak?prepáč, ale ten chalan dostal do vienka nevyzretu nezodpovednu ženu so 7 r dieťaťom, ďalšie na ceste a ona len tak z roztopase pozerá prenájmy rodinných domov?myslí niekto aj na chalana aký je to tlak?A myslím, že to nebol prvý exces z jej strany.Verim, že sa k nej vráti a ona si začne trocha vážiť čo má.Asi musia obidvaja dospieť a začať byť zodpovední, lebo ináč to bude mať veľmi ťažké a deti budú žiť ako vypustené ovce.Kazde iného otca hádky kto kedy čo zaplatí, každé dieťa iný víkend u otca

jedine co mi napadlo: pane boze a ty ze si dobrotivy. takymto das deti?? slza mi vybehla. si basa na entu aj s tymi cigaretami. luza