Nevládzem ďalej žiť v takomto manželstve

bellinda76
15. nov 2014

uz som chcela pisat hadam tisic krat,no nikdy som nezacala.Dakujem kazdemu kto si to precita,,,az dokonca.zijem v manzelstve 3roky,mame 3rocneho chlapceka..a a muzom sme sa poznali asi dva roky.ale ako sa to vezme...pretoze sa pozname od detstva.moj problem je v tom,ze nezvladam manzelove spravanie a hlavne alkohol,ktory tu je medzi nami nonstop.
ce tyzden je to ako tak ok,.vacsinou je v praci muz dlho,od rana do vecera je prec.chodi domov akurat spavat.ale ako sa blizi vikend... je to v jedno kole...alkohol...tvrdi,ze nie vela...ale podla mna ked uz niekto od rana popija...pred obedom uz spi...nevenuje sa nicomu,nic ho nebavi.najlepsie,ze vsetkemu som na vine ja..aj tomu,ze pije.malemu sa venuje iba podla nalady...vacsinou si pripadam na vsetko sama.
anineviem kedy to zacalo,ale podla mna popijaluz ked sme sa poznali a ked sa nam narodil maly..sa vsetko zhorsilo.cakala by som,ze bude lepsie,ze dieta nas viac spoji..nie rozdeli.ked nema vypite celkom sa s nim da.ale ako si vypije..ma potrebu mi stale nadavat..a nielen na mna...ale na moju rodinu!(on totiz ziadnu nema)mama mu sice zije,ma aj dve sestry,ale dodnes neviem co sa medzi nimi stalo,s nikym nieje v kontakte.ani len kamaratov nema ziadnych..malpar.ale ti su v zahranici.
somvelmi sklaamana z manzelstva..brali sme sa v kostole...odo mna to bolo z lasky...ale ten alkohol,nadavky a urazky..neviem s tym zit.
mame spolocny byt..do ktorehosice on nic nedal...ale tak sme manzelia.ja to nejako neriesila som vtedy.a dnes mi vykrikuje,ze polka bytu je jeho,ked chcem odist..mam ist ja.
vzdy ked je to uz uplne zdramatizovane,sa rozhodnem,ze nech ide prec,ked mu tak velmi vadime..a ja a moja cela rodina....potom mi ho pride luto..a vsetko odpustim.len oc hvilu je to naspat,ked si zase da do nosa.
najhorsie bolo,ked maly mal asi pol roka..zase bol vikend,kedy viac toho popil a strasne skaredo mi nadaval..ale ze strasne...ze som hnila p..a,spina...a podobne...a ze co cele dni tu vlastne robim doma,ked on je v robote.pritom naozaj o vsetko sa snazim postarat.tak som za nim isla do izby a buchla som ho po chrbate,ze nech uz prestane s tymi nadavkami..uz som to nevladala pocuvat..a stalo sa,ze som si zlomila ruku.
ta ruka ma strasne bolela,schytial som maelho a odisla domov k rodicom...neviem ci to bolo spravne,ale kam som mala ist.jeho som nemohla ani citit.samozrejme,zeruka mi opuchla...nasledovala pohotovost a vsetko sa prevalilo...
stravila som tyzdne urodicov,kedymoj muz sa ani neunuval prist za nami..alebo aspon prepac povedat...ja som sa vratila k nemu a onlezal doma opity a trepal,ze aka som zradkyna,uz mineveri...fakt hrozny stres,bolest...som prezivala.
najhorsie jeze dodnes...si neuvedomil co valstne sa stalo...a ze jeho spravanie,popijanie vobec nie je normalne...
sme stale spolu,ale neviem naco...tento kolotoc sa stale opakuje a neviem ako z neho von.
prosim o radu a o pomoc..o nazor...
od vtedy vlastne uz presli roky...raz lepsie raz horsie...ale uplne prestal chodit k nasim...strasne ma to trapi,ze aninepochopil co sposobuje tymto svojim spravanim..najlepsie,ze na vine som vsetkemu len ja..lebo som sa isla domov stazovat..je to nepochopitelne to jeho myslenie,vobec mu nerozumiem...ani dovodu nadavok...ozaj za vsetko moze ten chlast??
prosim napiste mi vas nazor...

mondolina
15. nov 2014

vlastna skusenost, rozviedla som sa s takymto muzom, som rok po rozvode a je nam so synom fajn, sice mi ex stale robi prieky, ale uz aspon nemusim uzivat AD
oslobod sa,

katarinamarkova
15. nov 2014

@bellinda76 ak chces manzelovi pomoct, dotiahni ho na liecenie....inak mu nepomozes!
ak to odmietne, nerob svojmu dietatu to, ze bude musiet zit s alkoholikom, co takto nadava a ublizuje jeho mame....mozno neskor jemu :(
ak nemas ochorenie kosti, co sposobuje ich extremu krehkost, tu ruku si si capnutim manzela po chrbte jednoducho zlomit nemohla.
ja sa raz za 5 rokov vyventilujem ked ma nieco extremne nastve( manzel a deti su uzasni, ti ma nehnevaju )....tak ze si riadne tresnem dlanou do steny a ver, ze ani raz som si pri tom ruku nezlomila...a myslim ze ta moja stena je podstatne tvrdsia a nepoddajnejsia ako manzelov chrbat.
ale to je jedno ako sa ti to stalo....ty to vies....
podstatne je to, ze ti nikto nema pravo ublizovat - ani slovne, ani psychicky, ani fyzicky.
a ver, ze dieta velmi vnima, ked niekto ublizuje jeho mame. netrap ho tym!

bellinda76
autor
15. nov 2014

@katarinamarkova ver.ze to tak bolo...dala som mu par ran po chrbte...a nevydrzala to..
a bolo to ako pisem.dlhe roky som sportovala..neboli to udery slabe...
bolo to zufale

bellinda76
autor
15. nov 2014

@oladuna dakujem.mas pravdu.preto som napisala.ze potrebujem s niekym hovorit obtom.uz toho je..a bolo vela

bellinda76
autor
15. nov 2014

@leni_ nech si ich zbali on a nech ide on prec teda

bellinda76
autor
15. nov 2014

@kamiliatko dakujem

cannella
15. nov 2014

Oooou, chudiatko tvoj syn!
Predstav si, ze si maly 3 rocny chlapcek a pozeras kazdy tyzden na ozrateho otca, ktory sa ani velmi netvari, ze ma zaujem sa s tebou pohrat a este ti hrubo uraza mamu, ktoru mas najradsej na svete. Ty ked si chces nicit zivot vlastnou sprostostou, tak OK, ale vzi sa do koze 3 rocneho chlapceka.

Napisala si svoj prispevok, dostala si nan spatnu vazbu od vsetkych diskutujucich - nezaujatu. Ani jedna nepisala, ze taketo manzelstvo ma perspektivu, tak teraz s nou naloz, ako uznas za vhodne.

bellinda76
autor
15. nov 2014

@mondolina napises viac?

bellinda76
autor
15. nov 2014

@cannella chystam sa este na jeden rozhovor s njm.jo ten bude posledny..

stanulienkat
15. nov 2014

@cannella Presne si to napisala, ja by som nemohla nechat to dieta takemu hovadu napospas. Ja ako zena a matka by som najprv pozerala na dieta. Na co cakas? Ved z maleho bude psychos.

bellinda76
autor
15. nov 2014

@bellinda76 ozraty ani nie je spravne slovo..skor vacsinou pripity..no neviem ci je v tom rozdiel

cannella
15. nov 2014

@bellinda76 Ved hovorim, pozri sa na oci tvojho syna, ked bude tvoj manzel zasa excelovat, dobre si rozmysli, co povies muzovi a ci chces vidat synov pohlad zakazdym, ked bude mat to tvoje chudatko nepochopene zasa alkoholicky exces.

cannella
15. nov 2014

@bellinda76 Po mojich bohatych skusenostiach so starkym, ktory bol tazky alkoholik v tom, zial, rozdiel ziadny nie je.

mamutka
15. nov 2014

pises, ze ste sa poznali uz dlho. to jeho pijanstvo muselo byt vidiet. Vytvorila si si zly vztah a dietatu zly domov. Ty si si vybrala ozrana za otca nevinneho dietata. Ak mas potrebu nicit si takto svoj zivot v slepej viere, ze dieta je lepiaca paska co opravi vztah, ok. ale malemu zivot proste nicit nemozes. Odist musis. Inak to dieta bude trpiet. Ty mas predsa iba to, co si si vybrala. Mozno to znie hrozne, ale je to proste tak. Neviem pochopit, ako mozu zeny naivne verit, ze napravia toho co sa spija.
Prosim ta chod od neho a daruj dietatu bezpecie a pokoj, opiteho rodica si nijake dietatko nezasluzi. Vsetko sa to predsa na tych detoch raz odrazi.... strachom v dectve a pravdepodobne aj trapenim vo vlastnom vztahu neskor.

standu
15. nov 2014

myslim, ze najskor si musis uvedomit, ze zijes s alkoholikom. a az ked on pocopi, ze potrebuje odbornu pomoc, az vtedy s tym moze prestat ale to je velmi dlha cesta.... a kym nepochopi, z eti ublizuje, je akakolvek snaha marna. moj otcim mal problem s pitim a to nepijal denne. dnes je 19rokov abstinujucim alkoholikom, ale to je len a len jeho rohodnutie, aj ked mama mu velmi pomohla. ak chces vas vztah zachranit, vyhladaj psychologa alebo rovno psychiatra, ktory sa specializuje na zavislosti a tam ti poradia. ale moja skusenost je taka, ze kym ten, kto ma problem, si ani len nepripusti, je vsetko uplne zbytocne, ak sa nechce zmanit, nezmeni sa. bohuzial. neviem, kolko mas rokov ale iste mas pre sebou zivot v ktorom ta caka laska, porozumenie a ucta ale asi niekde inde. chod si za svojim stastim a nechaj toho cloveka nech si nici len svoj zivot.

bellinda76
autor
15. nov 2014

Dakujem...viem.ze pohar mojej trpezlivosti sa naplna pomaly.ale isto...
Vela je.co som este ani radsej nespomenula...

bellinda76
autor
15. nov 2014

@standu mam 38..a mas ptavdu on ani len nevidi.ze tk ked si vypije.co sa s nim deje.ako velmi ho to meni.ze nie je ten ako ked je triezvy...
uz psychologovi som termjn mala.ale nechcel tam ist.ze psychopatka som ja..mam si tam ist sama.
a mozno som aj ist mala😑

standu
15. nov 2014

@bellinda76 mala si. urcite chod. na veku nezalezi co sa tyka najdenia si lepsieho partnera pre pokojny a vyrovnany zivot.

bellinda76
autor
15. nov 2014

Ma niektora z vas pocit.ze tym.ze som sa obratila na rodicov.ze som proste povedala co sa j nas deje.ze som zradkyna.ze sa zalujem...ze skratka to nebolo spravne????

junova
15. nov 2014

@bellinda76 Spravas sa ako typická tyrana žena. Najskor na manžela ponadavas, potom ho obhajujes, vraj sú aj pekne chvíle. Áno, keď vytriezvie kým sa neopije. Mysli na syna, čo si myslíš, že z neho vyrastie? Aké detstvo mu dáš? Môj muž je abstinent, v živote nebol ožratý. Posledné po čom túžim je aby ho moje deti videli postateho, posrateho, ogrcaneho nadávať mi vulgárne. Ešte mu daj jednu šancu a keď sa jej nechyti, koniec.

sulejmanka
15. nov 2014

on sa nezmení, takže ja by som mu žiadnu ďalšiu šancu nedávala, zbalila by som ho do tesco tašiek a adios

bellinda76
autor
15. nov 2014

@junova netusila som.ze takto sa spravaju tyrane zeny.
viem len.ze mame problem...kt.je nad moje sily

junova
15. nov 2014

@bellinda76 Áno, týrané ženy sa takto správajú. Stále svojho partnera ospravedlňuju a dávajú mu nové šance. Aj minule jedna hovorila, že muž ju týral 7 rokov a ona bola s ním kvôli deťom, kvôli tomu, že ho miluje, až keď jej vybil všetky zuby a pichol nôž do srdca, pochopila, že takto to ďalej nejde. A tiež bol jej manžel alkoholik a bil ju, mali 3 synov a vidíš, chudata deti. Mysli na svojho syna, on určite veľmi trpí.

matul
15. nov 2014

@bellinda76 mozno bude pes zakopany tu, vid Tvoje slova: dieta sme chceli obaja..len on sa zaval citiit akosi na druhej kolaji...a alkoholom sa tk este zhorsilo...

Skus popatrat v minulosti, co sa dialo po narodeni syna:

Ako si sa venovala manzelovi, ked prislo babatko?
Kolko casu si venovala dietatu a kolko muzovi? Ako to vnimal? Ako sa vtedy spraval?

Muzi su jesitni a neunesu, ked ich zeny kvolu dietatu odsunu na druhu kolaj... Prajem vela sily, aby si sa spravne rozhodla.

bellinda76
autor
15. nov 2014

@junova nie som s nim kvoli malemu.som s nim pretoze mi stale na nom zalezi.ale ked to pojde takto dalej.budem musiet odist..bud ja al.teda on...prave kvoli malemu.nechcem aby videl hadky.anj jeho ako sa mota po byte...😑

bellinda76
autor
15. nov 2014

@matul vela casu ani chuti na neho nebolo.on sa spraval ale zvlastne.d nicjm nepomahal...mame naozaj dobre dieta...ale ked v noci niekedy viac plakal...hned bol podrazdeny.reagoval ako keby ja mu nievo robim.ze nespi...radsej som odisla do druhej izby s malym akk pocuvat.ze zase ten maly reve..on rano vstava😢

matul
15. nov 2014

@bellinda76 verim, ze to muselo byt tazke, ked s nicim nepomahal... ale z toho co pises, ani zaklady vasho vztahu nezneli idylicky... mozo je cas sa pozriet pravde do oci... ale v tomto pripade uz uplne neide o vas vztah, ale skor o syna, aby neziskaval skresleny a zly pohlad na svet, vdaka tomu, ze uvidi, ako sa jeho otec sprava k jeho mame...

bellinda76
autor
15. nov 2014

@matul viem.mozno od zaciatku to bolo na nic..

junova
15. nov 2014

@bellinda76 Aj týrané ženy sú s mužmi kvôli tomu, že ich ľúbia. Píšeš, že ti na ňom záleží. Ale jemu asi nezáleží na tebe lebo inak by sa takto nespraval. A to ako ti škaredo nadáva, to je tiež láska? Skús mu dať ultimátum buď ty a váš syn alebo alkohol.

bellinda76
autor
15. nov 2014

@junova take uz bolo..povedal.ze si vybral nas..
ale pokrscuje v tom co doteraz.popija si...schovava stamperle..
ked vytriezvie.tvari sa akoby sa nic nestallo...a cuduje sa.ze co ja som urazena...zasse