Nevládzem ďalej žiť v takomto manželstve

bellinda76
15. nov 2014

uz som chcela pisat hadam tisic krat,no nikdy som nezacala.Dakujem kazdemu kto si to precita,,,az dokonca.zijem v manzelstve 3roky,mame 3rocneho chlapceka..a a muzom sme sa poznali asi dva roky.ale ako sa to vezme...pretoze sa pozname od detstva.moj problem je v tom,ze nezvladam manzelove spravanie a hlavne alkohol,ktory tu je medzi nami nonstop.
ce tyzden je to ako tak ok,.vacsinou je v praci muz dlho,od rana do vecera je prec.chodi domov akurat spavat.ale ako sa blizi vikend... je to v jedno kole...alkohol...tvrdi,ze nie vela...ale podla mna ked uz niekto od rana popija...pred obedom uz spi...nevenuje sa nicomu,nic ho nebavi.najlepsie,ze vsetkemu som na vine ja..aj tomu,ze pije.malemu sa venuje iba podla nalady...vacsinou si pripadam na vsetko sama.
anineviem kedy to zacalo,ale podla mna popijaluz ked sme sa poznali a ked sa nam narodil maly..sa vsetko zhorsilo.cakala by som,ze bude lepsie,ze dieta nas viac spoji..nie rozdeli.ked nema vypite celkom sa s nim da.ale ako si vypije..ma potrebu mi stale nadavat..a nielen na mna...ale na moju rodinu!(on totiz ziadnu nema)mama mu sice zije,ma aj dve sestry,ale dodnes neviem co sa medzi nimi stalo,s nikym nieje v kontakte.ani len kamaratov nema ziadnych..malpar.ale ti su v zahranici.
somvelmi sklaamana z manzelstva..brali sme sa v kostole...odo mna to bolo z lasky...ale ten alkohol,nadavky a urazky..neviem s tym zit.
mame spolocny byt..do ktorehosice on nic nedal...ale tak sme manzelia.ja to nejako neriesila som vtedy.a dnes mi vykrikuje,ze polka bytu je jeho,ked chcem odist..mam ist ja.
vzdy ked je to uz uplne zdramatizovane,sa rozhodnem,ze nech ide prec,ked mu tak velmi vadime..a ja a moja cela rodina....potom mi ho pride luto..a vsetko odpustim.len oc hvilu je to naspat,ked si zase da do nosa.
najhorsie bolo,ked maly mal asi pol roka..zase bol vikend,kedy viac toho popil a strasne skaredo mi nadaval..ale ze strasne...ze som hnila p..a,spina...a podobne...a ze co cele dni tu vlastne robim doma,ked on je v robote.pritom naozaj o vsetko sa snazim postarat.tak som za nim isla do izby a buchla som ho po chrbate,ze nech uz prestane s tymi nadavkami..uz som to nevladala pocuvat..a stalo sa,ze som si zlomila ruku.
ta ruka ma strasne bolela,schytial som maelho a odisla domov k rodicom...neviem ci to bolo spravne,ale kam som mala ist.jeho som nemohla ani citit.samozrejme,zeruka mi opuchla...nasledovala pohotovost a vsetko sa prevalilo...
stravila som tyzdne urodicov,kedymoj muz sa ani neunuval prist za nami..alebo aspon prepac povedat...ja som sa vratila k nemu a onlezal doma opity a trepal,ze aka som zradkyna,uz mineveri...fakt hrozny stres,bolest...som prezivala.
najhorsie jeze dodnes...si neuvedomil co valstne sa stalo...a ze jeho spravanie,popijanie vobec nie je normalne...
sme stale spolu,ale neviem naco...tento kolotoc sa stale opakuje a neviem ako z neho von.
prosim o radu a o pomoc..o nazor...
od vtedy vlastne uz presli roky...raz lepsie raz horsie...ale uplne prestal chodit k nasim...strasne ma to trapi,ze aninepochopil co sposobuje tymto svojim spravanim..najlepsie,ze na vine som vsetkemu len ja..lebo som sa isla domov stazovat..je to nepochopitelne to jeho myslenie,vobec mu nerozumiem...ani dovodu nadavok...ozaj za vsetko moze ten chlast??
prosim napiste mi vas nazor...

ninkacerik
6. dec 2014

neviem mam ho rada svojim sposobom

bellinda76
autor
7. dec 2014

@ninkacerik keby sa mna dotkne..myslim.ma udre..bolo by to mozno lahsie...skor by som to ukoncila.
nemozes ani svojim sposobom..mat rada niekoho "takeho"
Si velmi mlada...

katulikle
8. dec 2014

nie moja,nemoze za to chlast..moze za to tvoj manzel lebo nevie povedat nie nebudem pit...chces aby vas syn videl toto? cele dni,noci,vikendy?namiesto toho aby vas niekam vzal tak vezme seba a ide slopat..vies co ho da dokopy?ked ho kopnes do riti a padne na dno...ty budes pokojne spavat,tvoj syn sa bude zdravo vyvijat,budes stastnejsia..majetky neries,ani rozvod..to sa casom poriesi samo,mozno to ani nebude potrebne..niekedy chlapom treba dat pocitit ze tu nie sme aby si vazili cas ked sme tu boli.. vela stastia vam prajem 🙂

marionmarion
8. dec 2014

@bellinda76 necitala som prispevky, napisem za seba co si myslim...chapem, ze chces muzovi pomoct, ale uvedom si jednu vec pomoct mozes iba nikomu, kto vie o tom, ze ma problem a o tvoju pomoc stoji...a vies, ze tvoj muz o tu pomoc nestoji, vsak vies? Ze on si ani nikdy neprizna ze ma problem, ze je chyba v nom? Nie, neprizna si to a ty mozes premarnit aj cely zivot svoj aj vasho dietata a nestane sa to...preto moja rada je odist a zacat zit. A hlavne kvoli malemu...co sa takto do zivota nauci, co vidi? akym prikladom mu bude otec? Proste sa zbalit, odist k rodicom, podat o rozvod, predat vas spolocny byt a s tych penazi sa nejako zariadit. Muza pust na slobodu, on nestoji o pomoc...ak by on stal uz sedite davno na parovej terapii a on by uz bol na protialkoholickom lieceni. Nemozes ho zachranit. Zmier sa s tym a zachran aspon seba a dieta...

kamilkak
9. dec 2014

neznič si život ....preč od toho človeka

katkakos
9. dec 2014

Ja som prezila to iste, len s tym rozdielom ze tym alkoholikom bol moj otec. Moja rada znie mysli na syna, nie na neho, podla mna sa to nikdy nezlepsi. Otec sa mojej mame dokonca ospravedlnoval ale o par dni to bolo to iste. Ked sa nam konecne podarilo odist z domu prec od neho, bola som najstastnejsia na svete. Konecne sa pre mna skoncil kazdodenny strach z toho ci dnes pride domov opity a zase bude bordel. Tvoj syn to uz tiez urcite vnima. Ak mas kam ist tak chod. Cim skor tym lepsie, a rozved sa. Dnes to uz nie je hanba byt rozvedena.

marionmarion
9. dec 2014

@bellinda76 este mozno by som ti odporucila knihu Hraniční porucha osobnosti ( autorom je Franz Peter Rohr) nemecky psychiater, ta uplne super vysvetluje spravanie tvojho muza a tiez to, ze taky clovek sa musi nutne liecit, teda si uvedomovat ze ma problem a chciet ho aj riesit a to bohuzial tvoj muz nechce...myslim ze by ti to mohlo pomoct ziskat pohlad nanho trochu s odstupom a tiez pochopit, preco prave takeho cloveka si si vybrala ako partnera...
A ak sa citis slaba, znicena, nerozhodna, vyhladaj psychoterapeuta, pomoze aj to a velmi, hlavne v tom aby si si pozbierala zvysky svojej sebaucty a prestala sa obetovat pre niekoho, komu aj tak nemozes pomoct...
Drzim Ti palce!

izabelkas
9. dec 2014

@bellinda76 Jeeezisko, prave si opisala na 100% identicky zivot mojej mamy, ked som ja mala asi 1 rok. Odisla od neho k mame na pol roka, potom sa vratila a ja som to musela znasat do 24 r. Peklo na zemi. Zazit to este raz, co len na rok, alebo vediet odmalicka co ma caka aky zivot s takymto ozranom, tak sa rovno zabijem. Ak Ti mozem poradit, tak nemysli na neho, ale iba na dieta. Laska nelaska... co tam po tom, kolko je neopatovanych lasok a ludia ziju... a co je toto za laska, ked ublizuje nevinnemu stvoreniu? Nechcem byt kruta, ale ak zena zije s takymto ozranom, nemalo by jej byt dopriate byt matkou. Aspon nie takou, ktora uprednostnuje ozrana pred dietatom. Chudatko malicke. Uz nesed na fore a rovno zacni balit kufre, alebo vypisovat rozvodove papiere, alebo ko kopni rovno do prdele. Uz len myslienka na moje detstvo a na taketo hov.da ma privadza do utocnej nalady.
Ci ma opilec nejake trapenia, to mi je absolutne jedno, lebo kazdy ma nejake. Riesit to zavislostou, navyse takou, ktora strpcuje zivot okolitym osobam, tak to radsej by som sa zabila a mala by som po trapeni. On vas nemiluje, nenamyslaj si. Jemu vyhovuje, ze ty ho podporujes v piti, lebo platis vsetko za neho, ty si ako jeho pristav. Mozno v konecnom dosledku este ty za to mozes, ze podporujes jeho opilectvo. Mozno by sa bez teba vzchopil. A mozno nie. Ale ty si TA KTORA TAHA NA DNO seba, syna a mozno aj muza. Odpoj sa od neho, si matka a musia v prvom rade sa postarat o svoje dieta! On nech sa postara aspon o seba. Mozno aj jeho vlastna matka a rodina sa na neho vykaslali, co si budu strpcovat zivot... Ak ty chces si s nim byt, tak si bud, potom daj dieta na adopciu radsej, mozno bude mat mensiu traumu. Ach vrazdila by som. 😀 Za tie roky sa vo mne vyvinula taka nenavist voci takymto tyranom, ze nemohla by som uz stretnut dalsieho, pretoze viem, ze by som s nim spravila kratky proces. Radsej umriet alebo cokolvek ako byt otrokom, obetou...

lucenka911
9. dec 2014

No ten pribeh je ako mojej kamosky, len s tym rozdielom, ze oni boli spolu 8 rokov, v skratke, byvali u nich, raz sa opil, druhy, treti....sluby, sluby, z jednej prace ho vyhodili pre alkohol, z druhej, na vine bola ona s kamoskami chodit vonku nemohla, lebo je ku..., on kamosov nemal, ked chcela aby nepil slubila mu aj nemozne, tak sa dohodli, ze on nebude pit ale budu spat kedy on bude hcciet, tak aj bolo po dvoch tyzdnoch prisiel nacengany a odpoved?Uz nemam chut na sex, za vsetko mohla ona, ci navarila, ci nie, mala tri roboty, on ani jednu, ale kedze j veriaca tak stale ustupila, dva krat od neho odisla prosil ju na kolenach, ze nupebude, ploakacku mal v zachodovej KID, ale v kosi na bielizen, atd... az jej raz praskli nervy, pokial pije neprestane nikdy, dnes su rozvedeny, nieje schopny platit 27€ na maleho, tym som ti len chcela napisat, ze sa nevracaj pokial sa nepoojde liecit a strasne drzim palce kedze som to s nou prezivala, viem ze to je strasne tazke tak sa drz

petka1982
9. dec 2014

ahoj,ja som na tom bola s bývalým podobne,len s tým rozdielom,že sme nemali chvalabohu bábo. Poznali sme sa dlho,lúbili sme sa,ale v novej práci si našiel nových kamarátov a tiež začal popíjať. Vydržali sme potom spolu ešte asi rok, robil cirkusy, asi dvakrát ma v tom alkoholickom opojení zbil a ja (ako správna žena) som si myslela,že to prejde....neprešlo,ani po ultimáte,chlast bol dôležitejší. Myslela som si,že po rozchode umriem,lebo som ho lúbila,ale aj ja som mala len jedno duševné zdravie...sme rozídený asi 8 rokov, už sa oženil ale piť neprestal,takže ani ja ani ty sme si neboli na vine,je to LEN a LEN jeho vina! Držím ti moc palce,akokoľvek sa rozhodneš,ale aj pre malého bude lepšie,ak bude s niekým,kto ti nenadáva a stojí pri tebe 😵

fantagiro70
9. dec 2014

bud nech sa ide liečiť , alebo rozvod a rýchlo od neho preč, z bytu by som neodchádzala,mal by odísť on,ked sa nevie vmesťiť do kože smrad alkoholický,načo ti je taký chlap, čo len slope a o nič sa nestará,nič nerobí.....v tvojom prípade neni načo čakať.....držím palce

lucka3010
10. dec 2014

Ahoj, aj ty to sama vieš, že lepšie to už nebude. S jeho strani snaha na zmenu nieje, tak to musíš urobiť TY, pre seba a hlavne pre syna, on je síce malý ale aj tak už všetko toto vníma. A nechceš aby v dospelosti bol ako jeho otec. Neviem kde bývaš ale určite podaj žiadosť o rozvod, byť predaj rozdeľte sa a začni znova žiť, máš toho ešte veľa pred sebou, v mori je veľa rýb. Určite časom nájdeš niekoho kto ta bude ľúbiť a bude ti oporou. Držím ti palce a choď od neho čím skôr.

bellinda76
autor
10. dec 2014

Aby som opisala ako to pokracuje...
dostala som ho k psychiatrovi..kde sa aj tvaril akoze problem nema.ale jemu stacil jeden pohlad a povedal.ze ved na vas je to uz aj vidiet..ten alkohol.
navrhol mu protialkoholicke..kt.odmietol.takze dostal lieky...ale ja viem.ze pije aj na tie lieky al.to neuziva a popija dalej.hlavne.ze chcel aby som sa vratila domov.co psychiater povedal.ze nemam ustupit v ziadnom pripade.
uz teraz viem.ze bola chyba...mala som povedat.ze pojdes na to liecenie alebo hned sa mozeme rozviest.
teraz ideme buduci tyzden.ale ja budem ns tom trvat!!!
Dakujem za precitanie.za radu..

natalym
10. dec 2014

Tak aj to je pokrok. Len neustupovať a vydržať.

sybo5
10. dec 2014

píšem ti ako dieťa alkoholika. Presne toto isté mamina zažívala. Kvoli nám deťom a rodine to v tichosti trpela. A na čo. Odchodom od neho si ulavila ona aj my. Takže, ked chces niečo urobiť pre seba a pre dieťa odíď od takého partnera. Nech sa dá do poriadku a neskôr uvidíš, ako ďalej budete spolu fungovať. Život s alkoholom stojí za prt. Viem, že mu chceš pomôcť, ale pokým to nebude chcieť sám, ty nič nezmôžeš. Je to ťažké rozhodnutie a chce to vnútornú silu. Rozchodom predsa ešte nič nekončí, je to len jedna z ciest.

bellinda76
autor
10. dec 2014

Uvidime ako dopadne dalsie sedenie...
ved uz ultimatum ma...tak co este viac...
a nechapem.ked ma jest tie lieky...kupuje si pit a mne tvrdi.ze nie..preto myslim.ze je to nad jeho sily.Tu pomoze len to liecenie...
A na druhej strane dozivotna abstinencia...to bude musiet mat aku volu aby to zvladol...
je to tazka situacia...

ivivaiveta
10. dec 2014

@bellinda76 skvele je, ze si ho tam vôbec dostala...a tak co?..zase si sa poucila, neustupit...napredujes!(moj otec bol rovnaky, len ten sa nespamatal a ja si davam niekedy za vinu, ze som nebola nekompromisnejsia, az kym sa neupil)....najlepsie by bolo, keby sa z toho dostal...a potom uz naozaj len dozivotna abstinencia...ale aj takých poznam, nielen tych, co opakovane padli na dno a nebolo im pomoci...budem velmi drzat palce...daj vediet...

bellinda76
autor
10. dec 2014

@ivivaiveta dakujem...

bronia13
10. dec 2014

tu v usa su take tabletky ze ak ich zoberes a napijes sa na to tak ti je vraj hroooooozne zle, alebo su dalsie co beries a mozs vypit povedzme liter vina a nic necitis a tak isto je inekcia podobna tym prvym tabletkam na sk to nie je?

prasiatko30
10. dec 2014

Ja poznam jednu zenu co takto odnaucila svojho muza slopat - neda sa ani povedat ze pit alkohol - dvala mu po ranu do kavy ten antabus aby mu bolo zle po piti alkoholu, chlapikovi len zrazu zacalo byt strasne zle zakazdym ked si vypil a tak si pomaly odvykal sice ona mu nikdy nepovedala co urobila ale od chlastu ho odnaucila a ked nahodou citila ze sa vracia k starym konickom ona sa vratila ku medicine tak chlap sa proste zmieril ze mu uz alkohol tak dobre nerobi ako kedysi a nechal to - ale on by jej bol prepil asi vsetko aj ju 😅

bellinda76
autor
11. dec 2014

@bronia13 neviem nepocula som o takom...

womankc
12. dec 2014

@bronia13 je aj u nás volá sa to antabus , vyvoláva to veľké nevoľnosti keď si na to človek dá alkohol, ale tam no vieš, ako ho ustrážiť , aby si to užil .

womankc
12. dec 2014

@bellinda76 no klubúk dolu, že sa stále pokúšate, treba sa poradiť s tým psychiatrom , čo ste u neho boli, že čo mu vlastne predpísal a že teda vieš, že to neužíva, ako ďalej . Tak bez muža. Možno aj telefonicky ho poprosiť, že to chceš s ním prebrať bez muža. Voľakedy na to bol práve Antabus, to vyvolávalo tie nevoľnosti , ak sa naň požije alkohol. Učili sme sa to pri závislostiach, ale čo je teraz na trhu , to neviem, isto je kopec iných liečiv už . Ale možno ten antabus v liečebniach používajú ....

certi
12. dec 2014

@bellinda76 ty nerozumies, ze on pit neprestane? je totalny alkoholik, iny nebude....ale ty takeho asi potrebujes, lebo tebe tiez niet rady...

emocka
12. dec 2014

bellinda76
Som si kúsok prečítala, hlavne to, čo píšeš ty. A pripomenulo mi to celkom môj život. Bol to des, môj muž pil 30 rokov, 20 pri mne a našich deťoch. Dnes je 10 rokov čistý a konečne sme šťastní.
Tiež chcel najprv ambulantne, tiež sa mu nedarilo, lebo to je neskutočne ťažká choroba a sám to skoro nikto nemôže dokázať. Potom som sa konečne rozhodla a bola som neústupná, teda, keď už bolo moc zle, ani som nedýchala celé týždne a nepohol by so mnou ani heverom, bude sa liečiť a hotovo, lenže to som musela tak, že on sám sa rozhodol a to je podstatné a pekne, trpezlivo, pomohol mi odliečený abstinent a psychiater.
Podarilo sa. Cesta bola neľahká, sama som potom liečila svoje depresie, našťastie hoci opakovane ale úspešne. Mám dnes dobrý pocit. My sme to dali. Verím, že aj u Vás by to tak mohlo ísť, obzri sa okolo seba, všade sú Kluby abstinentov, to sú ľudia, čo tým prešli a vedia ako jediní naozaj pomôcť. Je to ťažká práca. Držím palce.
🙂

emocka
12. dec 2014

@womankc Napríklad Campral, ten keď užíva týždeň, potom sa mu už nedá piť. Skúsenosť z rodiny.

julichen
12. dec 2014

poviem to co vravi moj manzel alkohol je skaza ludstva, moj manzel ma doteraz nikdy neudrel co vidis na druhom na sebe cakaj, ked je nerovzny radsej sa zavrie do izby beriem to ked je clovek chory a vyleti z neho nejaka nadavka, elbo je nestastny a nevaldze pre chorobu, ale toto si vydrzala podla mna az moc vela klobuk dole, ja by som riesila mozno poradnu, ale v tomto pripade ako sa poznam rozchod uplny , vies dieta nevyreisi vase problemy, myslim, ze takymto spôsobom to riesi aj moja svagrina aby ju manzel neopustil sa dala jednoducho no proste domyslite si, najprv vravela, ze si nemoze dovolit otehotniet a zrazu vravi, ze to nechala na osud a chcela ist ku lekarke si po antiku, dieta nieriesi problemy zhorsuje ich iba, jednoduchu zbalit si veci a padat prec nie si handra si takisto clovek a nezabudni , ze dieta to vsetko bude vediet a si bude aj pamatat a tebe samej dlho bude trvat kym vyjdes vôbec z toho stresu, ver mi bude to tazke, ale zvladnes to urcite , hlavku hore moja neboj zvladnes to rozum do hrsti a aj odvahy a bal veci a prec rozhcod proste odist,, lebo si podla mna aj tak vystavena ako baterka drzim palce 🙂

bellinda76
autor
13. dec 2014

@certi dakujem za radu..to som fakt nevedela;/

bellinda76
autor
13. dec 2014

@julichen vystavena...snad aj to jr slabe slovo;(

salonka9
13. dec 2014

@certi nesúď, keď si tým neprešla. týto psychopati - manipulátori dokážu to, že si svoju obeť k sebe citovo pripútajú a postupne kročik za kročikom jej zničia sebaúctu a obeť si myslí, že všetko je jej vina a je pod strašným stresom (porovnáva sa to tým čo prešli OBETE KONCENTRAČNÉHO TÁBORA).
Ja som odišla a mala som 2 mesiace normálne abstinenčné príznaky - taká som bola na ňom závislá a teraz som sa prehupla do nenávisti čo tiež pre moje zdravie, psychiku nie je dobré.