Nevládzem žiť v takomto manželstve

nezabijes
31. jan 2015

Ahojte kocky.Za posledne dni som tu riesila malichernosti,asi aby som zabudla na situaciu doma v manzelstve.Tak k veci.S manzelom sa pozname 8r. ztoho sme 7 manzelia.mame 2 deticky 7 a 2,5.A ja uz dalej nevladzem zit v takom manzelstve,ale nemam silu ho opustit.Kazdy polrok sa stahujeme bud spolu alebo ma proste opusti a potom sa vrati a ja ho vzdy vezmem spat.Prvykrat ma opustil ked som cakala syna ,potom asi kazdy 3mesiac.naposledy ma nechal koli 17r k...ked som bola 2 tyzdne pred porodom druheho dietata.a podviedol ma asi tak 4krat za cely cas co otom viem.Sprava sa kumne ako k handre.on moze vsetko ja nic.nikam nechodim nemam kamaratky stale som s detmi.Dalej takto nevladzem ale som slaboch ktory nevie bez nehozit.Od kedy som dalej od rodicov tak sa stava ze nemame ani co jest s detmi ale on si chodi k mamke na obed.Aj dnes ma tak nechal s dcerou bez penazi bez jedla za cely den sme zjedli jogurt a suchy tvrdy rozok.a ked som mu volala nech nam nieco prinesie tak mi zlozil.Ja viem ze on sa uz nezmeni ale neviem ako ho opustit bol moj prvy a jediny a strasne som sa nanho naviazala.Rozvod by som neustala asi by som sa psychicky zlozila.Ja som introvert kym on ma papulu taku ze az.Neviem co robit,:'(

nezabijes
autor
31. jan 2015

A este sa stara o svoju matku,sestru alkoholicku a jej 3 deti.Nam oblecenie nekupi ale mamke ano a sestre alkoh.acigarety pre vsetkych.

veronika33
31. jan 2015

nemám slov, prečítaj si to po sebe, čo si napísala, ty sama necháš zo seba robiť handru, dobre, keď ti takýto život vyhovuje je to tvoja vec, ale to chceš takýto život pre svoje deti???? už dávno si mala od neho odísť, požiadať o zverenie deti do tvojej starostlivosti a výživné pre deti a seba ...

karin1811
31. jan 2015

@nezabijes hrôza takto žiť! Prečo neurobíš niečo aby, si to zmenila k lepšiemu? Musíš...

nezabijes
autor
31. jan 2015

@karin1811 ja neviem ako.nemam kam ist byvat.nemam ani financie.

opatrovatelka29
31. jan 2015

hroza a des....je to strasne co pises..ako zly sen....ved on sliape po tvojej dostojnosti....okamzite odchod a rozchod....

tinapa
31. jan 2015

Keď vieš, že to sama nezvládneš, obráť sa na odborníkov, na linku dôvery, je predsa viacero možností.... Už to nenechávaj takto ďalej plynúť...super, že si napísala...prvý krok k lepšiemu životu..držím palce.

nezabijes
autor
31. jan 2015

Myslite ze ja to neviem.ja nato nemam sil.

zuzik16
31. jan 2015

@nezabijes ak je toto skutočne pravda tak ako pises, tak si spravila obrovsku chybu v tom že si ho vôbec prijala spať, keby sa to stalo raz tak to dokazem pochopiť, ale niekolkokrat od vas odisiel a znova sa vratil akoby nič?
nehnevaj sa na mna ale toto je podla mna uplne nanič...o čom ten vztah z jeho strany potom je, ked dokáže podvadzať opakovane svoju manželku s ktorou ma dve male deti...
neviem čo je to za chlapa čo ženu opusti počas tehotenstva a dokonca dvakrat....nakopať do riti a vymeniť zamky....

zuzik16
31. jan 2015

@nezabijes ako daleko byvas od rodičov? nemohla by si sa k nim vratit? aspon na čas, najst si nejaku pracu a dať sa dohromady hlavne psychicky...

nezabijes
autor
31. jan 2015

@veronika33 vies myslim na deti oni ho zboznuju prene je ten naj na svete.bojim sa aj koli nim ako i to ublizi rozvod. 😢

nezabijes
autor
31. jan 2015

@zuzik16 u rodicov byva brat s manz.a detmi.premna tam miesto nieje.neviete ako to je keby som chcela ist k psychologicke ci sa plati alebo ako to je.?

karin1811
31. jan 2015

@nezabijes vieš, nik za teba tvoje starosti riešiť nebude, ale ty musíš aj za deti! Nedovoľ, aby ste ďalej takto zle žili, musíš spraviť ten prvý krok.. Ver, že horšie sa mať nebudeš..

ervenka
31. jan 2015

@nezabijes "ten naj na svete" je pre deti len teraz. ty si myslis,ze im to casom nedojde- ako sa k tebe- ich MAME chova? Moja mama (150cm/50kg) sama podala ziadost o rozvod, ked jej prvy manzel zacal spavat s nozom pod vankusom, a nad dverami mal polovnicku zbran aj ona chcela zostat pri nom, ale ked zacal o.i. toto robit... Od rozvodu o deti ich bio. otec neprejavil zaujem, mama dostala od neho 2x list- oznamenie, ze prestava na deti platit za kazdym ked jedno z nich dostudovalo. Inak NIC. Tiez to bola maminina prva laska, dokonca spoluziaci zo strednej. A ked mali pred par rokmi stretko, uvideli sa prvy krat od rozvodu- on zniceny, pouzity a moja mama vyzera min. o 10rokov mladsie.
Inak, nikde nie je napisane, ze rozvedena zena s detmi nenajde dobreho partnera, kt. bude mat s nevlastnymi detmi dobry vztah...

zuzik16
31. jan 2015

@nezabijes a byvaju v dome? ak ano tak určite keby si si s nimi sadla a vysvetlila im čo je vo veci, určite by sa nejako utiahli a jednu izbu by vam na čas uvolnili...ak teda mate dobre vzťahy, ved ludia si musia pomahať, hlavne rodina....no s tou psychologičkou neviem či sa plati, zvyčajne asi ano, vacsinou su vsetci psychologovia sukromny a pytaju tak cca 15-20 eur za hodinu, ale u psychiatrov sa neplati nič, to je normalny lekar...ale možno keby si sa popytala na urade prace tak by ti vedeli dohodiť aj psychologa zadarmo....v akom meste byvas?

nezabijes
autor
31. jan 2015

@zuzik16 momentelne vke.asi potrebujem odbornu pomoc aby som sa prebrala

janickacrazy
31. jan 2015

@nezabijes Si týraná žena, musíš od neho odíst, myslíš si, že pre deti si dobrý vzor, ked necháš svojho muža, aby sa k tebe takto choval? Myslíš, že deti to nevnímajú? Treba si pozriet nejaké krízové centrum pre týrané ženy, tam ti určite poradia, čo dalej. Urob to kvôli sebe, ale najma kvôli svojím detom. To je vrchol, aby ste nemali čo jest, to milujúci otec svojmu dietatu nikdy neurobí, aby ho nechal hladné pre boha!!!! Držím ti palce, aby si našla tú silu odíst od neho.

svetluska82
31. jan 2015

@nezabijes cez urad prace je psycho pomoc zadarmo. Na kazfom urade prace su tieto poradne. Ved v pripade rozvodu hadam by ta nechal byvat kde byvas. Ved on odchadza. Na zaciatok by staciko aby si mu pivedala ze takto uz nevladzes zit. Uvidis ako zareaguje...

sofiadurovic
31. jan 2015

@nezabijes nie asi ale určite a už dávno si ju mala vyhľadať ľudia sú rôzny ale ty si jedinečná nechaš sa urážať , pošlapať po sebe a až si myslíš že ublížiš deťom tak sa mýliš teraz im ubližuješ svojou slabosťou oni síce potrebujú aj otca ale toho až má aspoň štipku rozumu tak ich bude navštevovať a ty sa dostaneš do pohody do normálneho života a možno v nom stretneš aj niekoho kto si ta bude vážiť 🙂 🙂 moja už včera bolo neskoro tak sa prestaň konečne vyhovárať na svoju slabosť a urob so sebou niečo lebo až je to také zlé ako píšeš tak už dávno si v sebe mala najsť dosť sily a ukončiť to aspoň kvôli deťom veľa štastia 🙂 🙂 🙂

marina3
31. jan 2015

@nezabijes no je to hrozne a chapem ze nedokazes len tak odist....je jednoduche tu radit odid rozved sa...mam v rodine niekoho kto takto zil a nerozviedla sa ani neodisla od neho...myslela si ze deti to nevnimaju, ze otca miluju, ze chce aby bola kompletna rodina a stalo sa to ze on manzel zomrel a potom deti povedali ze maju konecne pokoj, ze sice to bol otec ale teraz je klud....
takze pre deti to nebude nic strasne...lebo mama im ostane, a mama je len jedna 🙂
ale ty - to je tazky oriesok, kde ist, za co zit? ta pomoc na urade prace,soc.veci je dobry napad-vyskusaj a jedna rada - nemusis sa hned rozvadzat, mozes si len dat deti do svojej starostlivosti a urcit vyzivne ( tieto navrhy na sud robia aj na urade prace,soc.veci a rodiny)
a byvanie ??? - skus este tych rodicov..kym nebudes mat zabezpecene byvanie, sa nepohnes z miesta podla mna

petuskaa1
31. jan 2015

@nezabijes nehnevaj sa ale chod sa dat radsej liecit,uz len koli detom

sunnyfunny
31. jan 2015

Podviedol Ta, dokonca tesne pred porodom, necha Tebe a dietatu rozok a jogurt a Ty vahas??! A co,ze si introvert? Vzchop sa a rob nieco, su v tom predsa aj deti. Odbornej pomoci zadara mas az az, staci si natukat do googlu.

alenka0
31. jan 2015

Je mi z toho do plaču. Naviazaná? Tvoj prvý? Introvert? A poznáš také, že dôstojnosť, hrdosť, láska k deťom??? Napadlo ťa, že by si mohla stretnúť niekoho čo by ťa ľúbil, staral sa o teba vážil si ťa?? Osloboď sa od tohto vzťahu (nie manželstva, lebo to ináč vyzerá) a otvor sa pre iných. Nájdi rodinu, kamarátky a popros ich o pomoc. S ním by som už nikdy neprehovorila, jedine cez právnika a o výživnom pre deti. Ja sa budem normálne za teba modliť, aby si to zvládla a pochopila, urobila životné rozhodnutie, ktoré uvidíš, že neoľutuješ...

mirkava
31. jan 2015

@nezabijes och jaj zeno drž sa. Da sa vobec takto zit?

mala_hobitka
31. jan 2015

@nezabijes Ako ti mozeme poradit ked si si vlastne sama odpovedala. Je to priserne manzelstvo, ktore sa neda vydrzat ale ty ho nevies opustit. Ibaze pokial chces normalne zit a mat sancu na normalny vztah tak sa treba rozhodnut. Dokial mu dovolis aby si bola jeho handrou, ktora mu ale navari, operie a postara sa o jeho pohodlie za cenu ponizovania a neucty dovtedy budes trpiet a dovtedy ti nikto na svete nebude vediet pomoct.
Zamysli sa nad tym preco ho nevies opustit. Je to preto ze ho milujes? Poviem ti ze nemilujes jeho ale iba predstavu chlapa ktorym by mohol byt ale nikdy nebude. Lebo nechces byt sama? Poviem ti ze to nemoze byt horsie ako v teraz ked zijes v prisernom vztahu. Lebo sa bojis co bude? Existuje xy zien ktore to zvladli a nakoniec same sebe dokazali ze su samostatne a maju svoju hrdost.
Dokial bude hladat vyhovorky preco to nejde, dovtedy to nepojde. Ak chces zit inak ako teraz musis preto nieco urobit. Ak chces zmenit svoj zivot musis zacat od seba. Prestan sa lutovat, uvedom si svoju cenu, pozbieraj crepiny svojej hrdosti a ides. Mas na to, len musis chciet si pomoct.

lenbea
31. jan 2015

@nezabijes je to hrozne. skus nabrať odvahu a aspon mu pohroz rozvodom. ale on sa asi nezmeni. potom ti bude musieť aspon alimenty platiť na deti. prečo by si nevedela bez neho žiť? ja teda v žiadnom pridpade nie som za rozvody, ale ked je to už važne... alebo ked by sa mal partner prebrať tymto krokom... tu sa neda asi nič ine poradiť. ked je taky necitlivy, tak čo maš robiť.
inak ešte ten nick ma čo vyjadrovať, až teraz som si to všimla... a inak prečo by si neustala rozvod, uživaj si to, ked budeš vidieť, že muž nechape, že si sa mu konečne vzoprela.

zabina27
31. jan 2015

@nezabijes psychologicka poradna je, ako niekto uz spominal, aj cez urad prace, ale su aj psychologovia, co robia cez zdravotne poistovne, muz potreboval chodit, ale teda sme obvolali par psychologov - niektori robia za poplatok, ale nasli ame aj takeho, co robil cez poistovnu - len sme potrebovali doporucenie od obvodneho lekara. takze skus sa nejakych opytat, obvolat, urcite najdes, pripadne ten urad prace...
a utekaj, deti aj ty si zasluzite nieco lepsie 😉 ak nevladzes sama za seba, bojuj za deti, aby si si niekedy nieco nevycitala, ze si nespravila alebo nezabranila... lebo akoze prepac, fajn, ked je debil, nech uteka, ale aby nechal deti hladne??? chod sa v pondelok informovat na urad prace aj na psychologa, aj na socialnu pomoc, pripadne na mestsky urad na nejake krizove centrum v okoli a na moznosti, ake by si mala, idealne, ak by ste sa na cas mohli vratit k vasim
velmi drzim palce 😉

ivetbruja
31. jan 2015

Ahoj Nezabiješ.
Vidím, že ti žienky radia v snaha pomôcť ti...
Tvoj prípad vidím takto: Budeš žiť s ním a bude z teba troska, nehovoriac o psychike detičiek,
alebo odídeš (čo neurobíš) a budeš žiť v strachu, lebo ťa bude hľadať kým ťa nenájde a keďže máš dve deti, vystopuje ťa rýchlo, lebo si bez peňazí a ani nemáš kde ujsť...
Viem ti zmeniť život.
Ivet

duun
1. feb 2015

Bez veľa rečí: ODÍĎ, skôr než zničíš seba aj deti.

Keďže zrejme nemáš nejaký príjem, ktorý by stál za reč, obráť sa tu: Centrum právnej pomoci http://www.cpp.finalarea.com/ Majú právnikov, ktorí ti bezplatne poradia, čo a ako. Ochotne, jasne.

Čo sa týka bývania a ďalšieho - skús Krízové centrá, napr. http://naruc.sk/ ale sú aj iné, nech ti poradia, možno sa objavia možnosti, ako sa naštartovať do nového, dôstojného života pre teba aj detičky.

Držim palce.

duun
1. feb 2015
danielahamar
1. feb 2015

deti ťa určite nikdy odcudzovať nebudú zato, že si odišla od ich psycho otca.... 😉 a čím rýchlejšie to spravíš, tým menej budú deti a ty trpieť