Nevzali mi syna do škôlky, nemám kamarátky, prišla som o dieťa a celkovo som vyhorená

1. máj 2024

Ahojte, v zufalstve pisem. Neviem sa na koho obratit, zacala som aj so psychologickou, ale nema volne terminy az o 2 mesiace.
Nemam na nic energiu, nenavidim svoj zivot, nenavidim seba samu. Toto nie som ja.
Mam 3 rocneho syna, ktoreho nevzali do skolky, ani do okolitych, to znamena, ze musim s nim byt doma este rok v bytovke. Nechce sa mi ist s nim von, proste nemam energiu chut zit. Neustale bojuje o pozornost tym, ze robi obrovsky bordel, vysype zeminu z kvetinaca, rozhadzuje hracky, vcera som mu uz dala aj po ruky a kricala ako besna.

Manzel o 8 do 7-8 v robote skoro kazdy den. Nemam kamosky (pristahovali sme sa cerstvo (6m) do novej dediny). Rodina mi zije daleko.

Zacalo sa tento obrovsky negativny naval od januara, ked som sa dozvedela, ze som NEPLANOVANE tehotna. Dalo ma to dole, kedze som sama neustale, ale cca o tyzden, ked uz bilo srdiecko, tak som sa zacala tesit. V 10tt mi oznamil lekar, ze uz nebije srdiecko a mala som ho doma porodit do wc. Odvtedy tie negativne emocie ma nevedia opustit. Bol to strasny a tazky zazitok. 💔

Stala sa zo mna otrasna a hnusna mater. Syn je velakrat smutny, nudi sa, zoziera ma to zvnutra, ze mu neviem zabezpecit stastne dni, a na druhej strane ma to nezaujima. Radsej si budem upratovat alebo byt na mobile.

Manzel ako sa vrati z roboty berie syna a su spolu. Ja sama. Vecer uz nie sme ani spolu. Skoro sa ani nerozpravame. Nestihame.

Kedy sa vratim opat k svojmu ja? 💔😪 Nevladzem psychicky. Nedavam to. Som v koncoch. Vcera som si uz chcela ublizit, ale stopla som sa. Toto nie som ja.

Nenavidim sa. Aj teraz placem, ako pisem a je mi na vracanie.

1ryba
1. máj 2024

Prečo sa nedá? Má dieťa nejaký vážny zdravotný problém? Kamarátka sa rozviedla, musela ísť do práce ako samoživiteľka v nájomnom byte. Syna dala do 6 km vzdialenej zapadnutej dediny do jednotriednej MŠ, kde jej ho vzali dvojročného ešte s plienkami. Boli radi, že majú žiaka a udržia MŠ v prevádzke. Syna tam ráno odviezla a potom šla do mesta do práce. Podľa mňa ty potrebuješ nutné vypadnúť z domu a prísť na iné myšlienky.

sevrin
1. máj 2024

AUTORKA takže viac menej to pramení z tvojej nálady, ktorá sa začala kaziť ako si prišla o druhé dieťa. Chápem, že je to ťažké, je to také o ničom obdobie, možno by pomohlo, keby ste s mužom popracovali na vašom vzťahu. Takto by to mohlo spieť k odcudzeniu a bude to ešte horšie.

januska12323
1. máj 2024

Potrebuješ pomoc, psychickú - psychológa, psychiatra, možno lieky a fyzickú - aby sa niekto iný staral o syna aspoň pár hodín do týždňa. Nemôže manžel chodiť skôr z roboty? Ak si si chcela ublížiť už to je na hospitalizáciu.

autor
1. máj 2024

@1ryba pretoze okolite dediny beru iba vlastnych.

lily246
1. máj 2024

Chod na týždeň sama do kúpeľov a muž nech si zoberie týždeň dovolenku a zostane doma so synom.

autor
1. máj 2024

@sevrin mozno, to by mi pomohlo.

autor
1. máj 2024

@januska12323 ano, mala som to v myslienkach...

autor
1. máj 2024

@lily246 rozmyslala som nad tym. Ale zas to "sama". Stale som sama. Aj ked sa mi manzel vrati z roboty, hned je so synom.

luccija
1. máj 2024

Ako urgent choď na centrálny príjem zavolajú psychiatra z oddelenia ty nemôžeš čakať na termin povieš im ako sa cítiš dajú Ti lieky.

autor
1. máj 2024

@luccija s takymi problemami by sa ma podla mna vysmiali. Tak zachranuju zivoty a tazke stavy. Ja si potrebujem najst cestu k sebe samej.

matullienka
1. máj 2024

No každopádne potrebuješ pomoc. Nech si manžel vezme dovolenku a skúste niekam aspoň na pár dní ísť spolu. Prídeš na iné myšlienky aj dieťa sa možno skludni. Idú byť pekné dni aj slniečko vie trochu pomôcť spraviť náladu. Čo sa týka toho potratu, veľmi ma to mrzí viem ako sa cítiš zažila som to 5x. Po reakcií dr., že potrat sa uskutoční doma by som zmenila lekára. Keďže on už videl na dobe, že ♥️ nebije mal ťa poslať do nemocníc. Ja do iba raz odmietla kyretaž a potom som ešte 3 mesiace riešila zápal maternice a kyretáži som sa aj tak nevyhla.

gribka1
1. máj 2024

Nemám nič proti dedinám, ale pre mnohých ľudí je bývanie na dedine z ktorej ani nepochádzajú ako za trest. A ešte k tomu v bytovke. Určite potrebuješ odbornú pomoc, ale treba svoju pozornosť upriamiť na svoje dieťa, to za to nemôže, určite si vďačná, že ho máš. Sústredila si sa na to čo nemáš.

autor
1. máj 2024

@matullienka Ano, urcite ho zmenim. Je mi to luto, co sa ti stalo. Je to strasne. 💔

autor
1. máj 2024

@gribka1 pri tej poslednej vete som mala zimomriavky. Dakujem!!!!

aliziana
1. máj 2024

Keď Ti 3ročného nevzali ani do spádovej škôlky, daj si žiadosť o ten predĺžený rodičák, ktorý je presne na tieto prípady, a z tých peňazí rieš súkromnú škôlku. Ty potom do práce, prídeš na iné myšlienky...

heln
1. máj 2024

prezila si velku stratu a chvilu to potrva, kym sa z toho dostanes, ale jedno dieta mas doma, ktore ta potrebuje a miluje. kasli na poriadok, neporiadok robi, lebo sa nudi a chce tvoju pozornost. byvate na dedine, tak zrejme v dome a mate nejaky dvor, je pekne, chodte na dvor, malemu daj lopatku nech kope a ty sed a nic nerob, len bud s nim, obim ho a povedz mu, ze ho lubis. najdi si zalubu, pri ktorej vyventilujes, ci to bude rubanie dreva alebo antistresove omalovanky. poznam ponorkovu chorobu, obvolavaj skolky v okoli hoci aj kazdy tyzden, nejake miesto sa niekde mozno uvolni. hlavne sa nevzdavaj.

nyusika
1. máj 2024

@klotildabazarik ty vole, to je rada....že daj si po papuli 🙈🙈🙈

autor
1. máj 2024

@heln To je dobry napad, dakujem! 🙂

autor
1. máj 2024

@nyusika jej matka bola s nou asi prisna, no...

nyusika
1. máj 2024

Ja keď mám zle obdobie, idem SAMA niekam na wellness, na dve noci.
Pre mňa je to úplný balzam, nič nerobiť, len tak pozorovať okolie... nekomunikujem 🙈

zuzanka.zuzu
1. máj 2024

každá tu ochka nad tým potratom, ale tuším ani jedna nespomenula to zanedbávané existujúce dieťa 😢 to už mi je len rada aby dieťa dala otcovi alebo rodičom a išla si oddýchnuť do kúpeľov na 2 týždne 🙈 hej fasa, alebo nech ho odloží aj susede, či niekomu kto náhodou pôjde okolo 🙄 otec s ním predsa je, každý večer, to táto sibnuta mater je "radšej na telefóne" než aby mu robila program 😡 nadopuj sa čím chceš, daj sa dokopy a začni sa starať o dieťa. toto vôbec nie je tragická či neriešiteľná situácia, zaplať súkromnú škôlku a choď robiť, také jednoduché

autor
1. máj 2024

@nyusika Dakujem! Mozno mi staci iba fakt vypadnut z toho kolobehu...

autor
1. máj 2024
nyusika
1. máj 2024

@zuzanka.zuzu ale veď nikto z nás nemôže za to, že máš ťažký život, málo peňazí , neschopného muža a nemáš kamarátov, tak načo toľko zloby ?

luccija
1. máj 2024

Ako myslíš....tak čakaj na termín u psychiatra.Myslis, že človek, ktorý je psychicky na tom zle, že uvažuje, že si ublíži nie je urgentný stav?ako píšeš tam zachraňujú životy....aj tvoj...

zuzanka.zuzu
1. máj 2024

@nyusika tu sa mi zdá, že táto za to môže, preto to píšem. nie je to zloba, skôr smútok nad tým dieťaťom ☹ PS: muž sa stará, či to som si zle prečítala?

nyusika
1. máj 2024

@zuzanka.zuzu tak ešteže vieš depresiu diagnostikovať takto na diaľku.

P.S. o tebe som písala, nie o autorke 😉

luccija
1. máj 2024

@zuzanka.zuzu ver, že keď ma depresiu nevie sa premôcť.Ale, ak by som bola v takom stave idem na ten urgent, ale tak ona vie.Ked to odmietas choď k obvodnej aj tá tú môže predpísať lieky na ukludnenie a aj AD

zuzanka.zuzu
1. máj 2024

@nyusika ??? kde píšem o depresii? a že som ju diagnostikovala? nene toto mi nepodsuvaj pani morálna autorita 😉

slovakboy
1. máj 2024

Oh ťažko sa nám to s manželkou, tak nam bolo ľúto. Príčiny poznáme, viac krát ich tu spolupisatelia spomínali. Ale ako z toho von? Len ísť von nestačí, nejde to nechce sa ti, nemôžeš. Nemáš vôľu a motiváciu. Rozumom si racionálne všetko uvedomuješ. Ale psychika si ide svoje. Úplne ťa chápem.