Nezáujem otca o syna

8. dec 2021

Robili by ste niečo s nezáujom otca o syna?

Sitauácia je taká, že s otcom syna sme sa rozišli keď mal tri roky. Boli tam nezhody vo vzťahu. Odišla som bývať k rodičom, vtedy mal snahu ešte syna navštíviť alebo si ho aj vzal k sebe. O dva mesiace som sa odsťahovala k novému partnerovi a otec syna prestal javiť záujem, dvíhať mi hovory. Videli sme sa len na súde, kde sa so mnou nebavil. Už sú to dva roky, čo syna nevidel.

Dá sa robiť niečo s nezáujmom otca? Riešili ste to niektorá?

mimka1402
8. dec 2021

Ja som dieťa takéto otca a úprimne? Len ubezpečovať dieťa, že to s nim nemá súvis. Nemá zmysel aby si ho nútila do toho aby bol otcom. Načo? Môj prestal mať o mňa záujem krátko po rozvode a už som bola staršia, takže to vo mne viac rezonovalo lebo som to vnímala, že nie som dodatočne dobrá... A tento problém samozrejme pretrváva i do dospelosti. Mne čiastočne otca nahradil partner maminy. No ale niekdy je lepší jeden šťastný rodič ako dvaja, ktorí nevedia spolu existovať. Takže ak ťa ignoruje nerieš. On prichádza o veľa. A bud rada, že ťa netaha po súdoch a nestriedate si ho na týždňovky...

21oktober
9. dec 2021

nedá , je to jeho právo a nie povinnosť .

deti95060810
9. dec 2021

ex nevidel syna celé detstvo... asi 15 rokov. Je to jeho vec, v podstate mi to aj vyhovovalo.

slovakboy
9. dec 2021

@mimka1402 má pravdu. Tak maly chlapec sa prispôsobí novému rodičovi rýchlo. Keď mas priateľa nech on mu je dobrým otcom a ten biologicky mu o ňom povedz a vysvetli ako to celé bolo a že to s ním nesúvisí. Chlapcovi to nikdy nepríde keď mu nikto nebude hovorit že otec odišiel od neho. Take nikdy nesmieš vysloviť. Nejaký iný dôvod si vymysli a vinu zval na nejaké okolnosti.

slovakboy
9. dec 2021

@deti95060810 to je take smutné. Neverím že mu to nie je ľúto.

autor
9. dec 2021

@deti95060810 A ako sa stretli po 15 rokoch? Kto koho kontaktoval? Aký vzťah majú teraz?

basska_b
9. dec 2021

Bohužiaľ, aj tie stretnutia dané súdom sú právo a nie povinnosť. Je to o ľuďoch všetko... Jedine že nájdeš synovi iného otca alebo nech ma nejaký mužský vzor v rodine, dedko, strýko...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomikejt
9. dec 2021

Kašli na to, môj syn má 10 a otca nevidel 9rokov. Za otca považuje môjho muža s ktorým sme 8 rokov. Syn vie ze niekde existuje jeho,, prvý tatko'' ale je mu to jedno, sam povedal ze on už tatka ma.

sante81
9. dec 2021

Ja to už po 6 rokoch od rozvodu neriešim. Každý si pod pojmom záujem predstavuje niečo iné. Láska, záujem, čas, zodpovednosť, starostlivost, podiel na výchove sa vynútiť nedá. Deti to otcovi vrátia v starobe, resp keď budú veľkí a mať už svoju rodinu

liljana
9. dec 2021

@tomikejt Syn sa tak vnutorne ochranuje pred tym, ze otec nema o neho zaujem. Ale neverim, ze ho v hlbke srdca netrapi, ze ho jeden z rodicov "nechce".

mimka1402
9. dec 2021

@liljana Nemusí, u mňa súrodenec to bral úplne inak, keďže bol mladší a vyrastal s niekym iným a pre také deti to nie je problém. Lebo majú inú osobu, ktorú považujú za svojho otca. Ja keby som mladšia v čase rozvodu tiež to neriešim a som si tým priam istá...

tomikejt
9. dec 2021

@liljana ty mi ideš písať o tom ze MOJ syn sa vnútorne ochraňuje? A my sa poznáme že vieš čo sa odohráva v hlave môjho dieťaťa? 🤣Deti niesu hlúpe a dobre vedia ze rodič je ten ktorý sa s nimi učí, berie ich na výlety a trávi s nimi čas. Keď som sa o tom so synom bavila, že je možnosť ze sa s ním bio tatko bude chcieť raz vidieť, povedal mi ze on sa s ním určite nechce lebo je to cudzí človek a on už otca ma. Ja som tiež vyrastala bez otca a nikdy mi to nebolo ľúto, nikdy som sa netrapila. Bol to pre mňa cudzí človek. Bio nebio, proste cudzí.

deti95060810
9. dec 2021

@slovakboy to neviem...

deti95060810
9. dec 2021

ako teraz? už sa zas nevideli asi 7 -8 rokov... ako s cudzím človekom. 😉