Nezvládam rodinné problémy. Ako ďalej?

kristinamala1980
31. jan 2016

Neviem kde a ani ako zacat.Viac menej cely zivot mam zlozity.Nebudem tu vsetko opisovat co sa mi udialo v zivote.Opisem poslednych par rokov.Po rozvode - po 2rokoch som si nasla znamost.Po roku a pol stretavania sme sa rozhodli ist spolu byvat.Viac menej som sa rozhodla odist z rodinneho hniezda.Doma sa to nedalo vydrzat.Partner kupil byt,dal ho prerobit,kupil zariadenie.Prve natlaky od mojej rodiny zacali ako som sa zacala stahovat-ze nebudem opatrovat pribuznych,a to stale byvam v rodnom meste,len na opacnom kraji mesta.Dalo sa povedat,ze sme si celkom dobre nazivali.Chodili sme na dovolenky-co som si vedela som si zaplatila,zvysok zaplatil prtner-neskor zacala moja mamina mat naroky ze nech partner nam zaplati celu dovolenku,a ked nezaplati,ze nepojdem z malou.To som ako tak ukecala,ze si to zaplatim.Zo zaciatku ako tak nam klapal aj intimny zivot.No neskor sa nam vsetko zacalo kazit.Partner zacal sa chodit zalovat rodicom,na dovolenky zacali chodievat s nami jeho rodicia,v intimnom zivote zacal vyzadovat odomna antikoncepciu i on kondom-ja nemozem ju uzivat,skodi mi.Prestali sme spolu spavat.Ale i ine veci tu boli.Je pravda,ze s tymto problemom som sa postazovala doma mame.Mama ma tlacila aby som to povedala jeho rodicom.No odbornici mi poradili aby som im to nehovorila.Partner lekarovi nechcel ist.Vyhovoril sa ze na vsetko je cas.Roky plynuli,nic sa nepohlo.Ja som zacala tuzit aj po babätku.Partner sa vzdy vyhovoril.Ked som povedala,partnerovi,ze si niekoho najdem zasmial sa a povedal,ze do mna sa nezalubi nikto. Tichosti som cakala,ze sa to zmeni.Nezmenilo sa nic.Zaslo to az tak,ze som si podala inzerat a nasla si milenca,kde to prerastlo do lasky.Chcela som sa rozist a odstahovat sa a zacat novy zivot.No tu nastalo peklo.Moja mama sa mi zacala vyhrazat,ked sa odstahujem vyskoci z okna,zabije mna i moju malu.Taktiez sa mi vyhrazal brat,ze ma i mojho milnca rozkoppe,zastreli.ja som stale rozhodnuta sa odstahovat.Bola som uz tak zbalena,ze bola u mna moja mama i novy partner.Mama stihla ho pourazat do ciganov,madarov,negramotnych.Nakoniec sa to zvrtlo,ze moja mama postvala mojho brata voci mne i novemu partnerovi.Brat napadol noveho partnera,udieral ho hlava nehlava,drzal pod krkom,ja som zavolala policajtov a policajti nespravili nic.Rodina sa mi stale vyhraza.Vyhrazaju sa ze mi daju zobrat aj malu.Ako dalej mam postupovat ja neviem.Bojim sa ze sa naplnia slova rodiny.

kristinamala1980
autor
2. feb 2016

Ok ako myslíte.Srandu si robte z koho chcete.ale nie zo mňa...Je tu vela podobných príbehov tomu môjmu.

luciannka83
2. feb 2016

nič v zlom, ale ak by sa mi mama vyhrážala likvidáciou dieťaťa, tak by som ju v živote viac nechcela vidieť. A tiež nechápem prečo riešia tvoje vzťahy mama a brať. Čo s tým oni majú. Veď je to tvoj život. A do ďalšieho dieťaťa by som na tvojom mieste nešla, keď ani pre prvé nevieš zabezpečiť fungujúce zázemie.

marina24
2. feb 2016

@caesar7 ale nie,práveže ľudia tu riešia mnohé problémy naozaj skutočné,len zaráža ma vôbec,ako s aniekto môže vyhrážať,matka,že jej zabije decko aj ju aj muža aj milenca,potom je teda psychiatrická pacientka,asi..alebo čo..ale toto sa mi nezdá košer proste :D ved nech sa teda odstahuje 🙂alebo nech kontaktuje policiu,alebo psychiatriu,vždy je možností veľa

jeannna
2. feb 2016

Tiez si myslim, ze mnohe pribehy su tu pravdive. Tu krasne vidno, ako rodinne prostredie vyformovalo cloveka tak, ze nevie v realnom zivote riesit problemy, ale pred nimi len unika, ako napr. zakladatelka "najde" riesenie v novom chlapovi, ktoremu nasadi svatoziaru a ten ju ma zachranit pred zlym svetom.

Tak ako po rozvode od matky usla k priatelovi, tak od priatela uteka k dalsiemu priatelovi. A aby toho nebolo za dost, este aj tuzia po detoch s tymito partnermi, aj ked je vztah na figu, o to viac.
A dieta potom ide na vedlajsiu kolaj, lebo sa hlada dalsi partner a tak stale dokola.

Ale ked sa to tu niekomu takto natrie, ako to naozaj je, tak dostanes odpoved, aby si nesudila, lebo ju nepoznas, nechodila si v jej topankach a bla bla bla ..... a k psychologovi nepojdu .... radsej na zoznamku hladat princa.

fra
2. feb 2016

@oli18 citujem "A kde riešia problémy "zabitím"? V národnostej "väčšine" "
.
To by si sa čudovala - minule som počula na vlastné uši, ako biely, vysokoškolsky vzdelaný právnik a mestský poslanec v mierne opitom stave vykrikoval svojmu susedovi, že ho zabije. Tak nahlas, že to bolo počuť hadam na kilometer ďaleko. True story. ☹

barnica
3. feb 2016

Je uplne jedno akej narodnosti kto je problemy sa takto neriesia. Ja poviem rovno. Zbal sa rodine nic nevrav vezmi malu ved je v tvojej starostlivosti a odid prec aj s priatelom. Rodine ublizuje tebe...jemu...aj malej aj ked nepriamo. Zbal sa a chodte prec mimo mesto kde aktualne byvate mimo vsetkych a fungujte spolu ako rodina ak myslis a citis ze s tymto clovekom to ma zmysel