O čo ide kamarátke?
Ahojte, màm kamaràtku, ktorà si zmenila svoje pracovné miesto na lepšie. Zmenila sa. To, že jej stùplo sebavedomie, to mi nevadí. Ale, začala meniť svoj výzor a ani to mi nevadí. Vadí mi, že začala sa vypytovať sprostosti. Trebàrs, že koľko sme už spolu s mojím ... Že či nikdy sa mi po čase nepàčil iný muž. Pri ďalšom rozhovore, že jej muž chce sex častejšie ako ona. My koľko sexujeme? Či teraz, keď sme boli na dovolenke, či sme si nezmyeli mať ďalšie dieťa? A otàzky podobného charakteru.
A dnes som sa jej rovno na tù hlùpu otàzku, či sa mi nepàčil nejaký muž odpovedala, či niekoho mà. Ona popiera, že ona nie, že v živote .... Ale mala červené líca. Neviem, nezdà sa mi. P.S. nechodíme si do bytov navzájom, stretàvame sa vonku na kafe, či deti sa hrajù na ihrisku. Proste vždy vyťahuje takéto témy. Nemàm rada, keď sa mi volakto takto chce "trepať" do môjho sùkromia.
@ckocka no to hej raz mi mama povedala že taký muži sa zmenia na staré kolená keď už nebudú mať chuť a budú už sprosté starý
Ja som si myslela, že to je nejaká stará kamoška, ktorá bola celé roky v pohode a teraz sa zrazu zmenila, ale potom čítam, že sa poznáte len 2 roky? Podľa mňa sa nezmenila, asi bola taká vždy, len zo začiatku vášho priateľstva bola menej otvorená. Myslím, že úplne stačí, keď jej normálne povieš, že jej otázky považuješ za príliš osobné a je Ti nepríjemné s ňou o tom hovoriť.
@evkakozickova ďakujem, si veľmi milá 🙂 🙂 ...vnútorne by mi niečo nedovolilo žiť s neverníkom, už by to nebol pre mňa ten istý človek, ani dotyk od takého človeka by už nikdy nebol taký istý...raz som bola zaľúbená a prežila som magické chvíle, ale dotyčný spravil niečo čo nemal (nejednalo sa o neveru) a zrazu vo mne nastal zlom, ako keby to čo som s ním prežila ani nikdy nebolo 🙂 vymazalo to vo mne spomienky, to čo som s ním prežila som vyhodnotila ako lož 🙂 a vnútorne pre mňa zhasol. Ale nie som skeptická voči neverníkom, verím že môžu nájsť ženu pre ktorú znesú aj modré z neba a budú jej verný..lebo ich príbeh nie je ničím pošpinený, začali s čistým stolom...ale neverím vo veľkú budúcnosť zotrvať s niekým kto bol neverný priamo vo vzťahu 🙂
Nie ste ozajstne kamosky iba znàme. Mne kamosky mozu kludne hocico intimne povedat hoci mà to nezaujima aky maju sex atd ale ak maju potrebu o tom hovorit tak im len poviem ze super 👍dobre pre teba.. otazky ako Ja mam hento tamto ma neobtažuje. Je rozdiel ale hovorit preco to robis takto rob to inak ( nie sex ale trebars rodičovstvo - take reci Netolerujem ) ich tiez nemusi bavit alebo zaujimaf vsetko co im poviem ale vypočuju ma - Lebo to robia kamosky jedna pre druhu. A nesudim a nie som sudena. Kamosky si mozu povedat o sebe hocico. Ty chces aby o tebe vedela len odtial potial a o nej nechapem z prispevku nechces vediet alebo chces? Ide ti na nervy a nemas ju rada tak načo živiš taky vztah ?ked nechcete -nemozete byt otvorene tak nie ste kamosky. V podstate sa ani nepoznate. . A teraz uplne zbytocne riešiš jej život.
Ako si predstavujes priateľstvo? Lebo stale mi to nie je jasné. Mozno nie je s muzom stastna. Mozno sa este chce v zivote sialene zamilovat a byt s niekym iným. Mozno chce mat kazde dva roky ineho muža 🤷 Ja si myslím, ze moja priateľka je svojprávna a keby chcela zit takto, nuz nech zije. Keby chcela radu, vypytala by si ju. Ale ozaj by mi nenapadlo riesit to o com nechce hovoriť. Ak ti povedala, ze nikoho nema, tak to ber tak ako ti povedala. Kedze svojich muzov nepoznáte, nestretavate sa, tak by podla mna nemala problém ti to povedať. Spytala si sa, odpovedala. Viac sa v tom neryp. Ale skor si myslim, ze problem bude s jej muzom ako s nou. Mozno ma pocit, ze ju podvádza. To by tie jej otazky tak trochu vysvetľovalo, ci?
Podla mna medzi kamoskami normalne otazky,nevidim na tom nic nenormalne.V klude by som sa jej spytala ze sa nezvykne na taketo veci pytay,ze ci ju nieco trapi?Ci jej vies nejako pomoct.A tty reagujes podla mna prehnane uzkostlivo,fakt ale napriek tomu ak ti to vadi staci jej pekne a aluane povedat ze nech sa nehneva ale nie au ti taketo otazky prijemne.
@miadi Prosím, napíš mi akoby si reagovala kebyže kamoške rozpràvaš o dome, že idete trebàrs preràbať a ona na to sa ťa spýtať:" a čo mala si sex včera?"
Ďalej rozpràvate sa o robote a ona:" a bàbätko chcete?"Tak jej pekne povieš, veď minule som ti spomínala, že nie." O 3 dni neskôr sa stretnete s deťmi nàhodne na rovnakom ihrisku. A opýta sa tvojho muža, či nechce ďalšie dieťa. On povie, že nie. O 2 týždne neskôr sa pýta od teba to isté. Nechceš dieťa? A tvoj muž? A keď jej povieš, že čo sa pýta toľko, veď už si jej odpovedala už na toto x - kràt, ba tvoj muž jej povedal, že nie a ona:" ja nič, len či sa to u vàs nezmenilo." 🤦
Ďakujem za tvoj nàzor.
Mne strasne vadi ten tvoj opacny dlznik.. to ma nejaky skryty vyznam? Ci len chces upozornit nejako na seba? Kolko roboty to da spravit sa takto zaujimavym?
K teme: toto nie je tvoja kamaratka, s takou by si nemala problem sa rozpravat o hocicom 🙄 akurat jej zavidis pracu, vyzor a mozno aj to, ze je uvolnenejsia ako ty
Mne pride, ze navadza rozhovor na vztahy, sex a deti, lebo u teba hlada potvrdenie.
Niekto sa jej paci, mozno uz je v stave zalubenia, ked si predstavuje spolocne usinanie v objati a vstavanie s neznym: dobre ranko, laska. K tomu jeho stastne iskricky v ociach, keby mu povedala, ze budu mat babatko.
Myslienkami a srdcom je aktualne uz s inym.
Vie, ze to nie je koser, ale su to uzasne pocity a nechce sa ich vzdat. Rada by, keby jej niekto povedal: chapem, to sa zenam stava, chapem, mas na to pravo. alebo rovno: vyuzi sancu a riskni to.
Minimalne hlada spriaznenu dusu, s ktorou moze rozoberat svoje pocity a tym ich znova a znova prezivat a uzivat si ich.
Je na tebe, co ty s tym.
Skus jej to pomoct rozvit a neutralne rozvi jej temu o zenach vo vasom veku a dalsich detoch. Alebo o zenach v dlhorocnych zastagnovanych vyhasnutych vztahoch a ich novom objave. Tak nenapadne jej podsun temy.
Zostan neutralna, neodsudzuj, nestavaj hned napred svoj nesuhlas.
Nepytaj sa nic priamo, ze co ona. Vsetko drz v rovine vseobecnej, resp. ze poznas zeny, co sa im deju v zivote podobne veci (pouzi pribehy z konika trebars, je ich tu tona) a umozni jej sa vykecat. Z jej reakcii a vdaka tomu, kam ona sama nasmeruje rozhovor uvidis, ci naozaj kohosi zrovna riesi.
Alebo ci bude teba nenapadne tlacit do roznych potvrdeni a priznani o vasom manzelstve a to uz moze byt signal, ze sa mozno zaobera tym, ze to nie je hriech, zeby vas dvoch rozdelila, lebo jej imponuje tvoj muz.
Uvidis na com si a ci treba byt v strehu. Alebo ju mozes po troche vracat spat nohami na zem. Bude ti viac nacuvat, ked bude mat pocit, ze si spriaznena dusa.
Ak by slo o najhorsie (ze ti ide po muzovi), plati stare dobre: priatelov si drz blizko, nepriatela este blizsie. Je dobre mat ju pod kontrolou a moct zaroven ucinne vplyvat na manzela, aby sa nedal namotat.
@moonlight1210 Veľmi krásne vysvetlené a napísané. Presne takýto pocit mám z nej. Veľmi pekne Ti ĎAKUJEM. 🙏
@ckocka Reaguješ na to, čo píšem Moonligt1210?
Ona nezačala s tým, že kamoška ide po mojom mužovi. Píše:" mne príde, že navádza rozhovor na vzťahy, sex, deti, lebo u teba hľadá potvrdenie ....
A píše neskôr, že :" alebo či bude teba tlačiť do rôznych potvrdení a priznaní o vašom manželstve a to môže byť signál, že sa možno zaoberá tým, že to nie je hriech, žeby vás dvoch rozdelila, lebo jej imponuje tvoj muž. Túto verziu o mojej kamoške si zatiaľ o nej nemyslím. Ale na toto treba čas. Čas všetko ukáže. A toto píše moonligt1210, že treba byť v strehu. Momentálne mám pocit, že kamoška hľadá potvrdenie, že čo a ako. Chápeš má?
No samozrejme, a kde inde než u kamarátky - teda blízkeho človeka by mala hladať pochopenie? Ale ty buď kamarátstvo takto nevnímaš alebo zrovna ona ti nie je moc blízka. Na tom nie je nič zlé, iba že vy dve sa asi rozchádzate v pohlade na váš vzájomný vzťah.Tým nechcem povedať že dobrá kamarátka má schváliť každú blbosť, ale vypočuje, povie svoj názor a nesnaží sa silou mocou vyhovoriť ten druhý. Ak je pre ňu nemožné čosi akceptovať, buď kamarátstvo zanikne, alebo si prehovoria a dokážu sa cez to preniesť.
Neviem ci ne zisťuje od teba, aby zistila ako je na tom vás vzťah. Ci ma ja neviem šancu u tvojho. Aj to ma už napadlo. Ale ak vravíš nová práca atď, asi je do niekoho iného už zaľúbená. A s tým listockom. Musí mať sakra nízke sebavedomie. Ja mam také dve známe, čo stále hovoria ako sa nich dívajú muži, ako s nimi flirtuju, popritom normálne sa s nimi bavia.. Tie ženy namyslaju. Jedna pribrala a keeeeeedysi bola hviezda mestečka. Teraz je slobodná matka, ktorá si nevie nájsť poriadneho chlapa a keď ho aj nasla nevydržal s ňou. Ja osobne chápem aké máš pocity. Dokonca si myslím, že potrebuje zistiť ci je normálne popri manželovi cítiť naklonnost k niekomu inému a chce sa porovnávať. Asi ma aj zlý pocit z toho ale nedá jej to. Tak potrebuje zistiť od teba ako to máte a ci ste na tom s manželom lepšie. Sú ženy ktoré by s ňou rozvili tému typu.... A však čo co oko nevidí to srdce neboli. Ja ak by to pokračovalo asi by som s nou skončila postupne.
Autorka - pri všetkej úcte, ale asi by som ťa za kamarátku nechcela 🙂 a presvedčila ma o tom veta, kde sa zmieňuješ, že ak by si vedela, že je neverná svojmu mužovi tak by si to netajila. Ak by ti tvoja kamarátka dôverovala, tak by sa ti zverila, ona to neurobila a dobre spravila 🙂 Čiže ak by si to mala potvrdené, tak nemáš problém povedať to jej manželovi. A kde na to berieš právo miešať sa do dvoch dospelých ľudí? Aj keby ti jej manžel položil priamu otázku či niekoho má a ty by si vedela že má, tak nemusíš byť za klamárku, stačí povedať, nech ťa z toho vynechajú, že je to súkromná vec ich dvoch. Ja viem o svojich kamarátkach také veci, že už dávno by svoje rodiny nemali. Ale byť priateľom neznamená zasahovať druhým do života, stačí si druhého vypočuť, povedať svoj názor. A ešte sa tam niekde zmieňuješ, že by si jej to vyhovorila. Vždy vieme ako majú žiť tí druhí, že? len skoro nikdy nevieme ako máme žiť my....každý si je strojcom svojho šťastia, rovnako aj nešťastia...Mala som kamarátku ako ty, začala mi až vyslovene vnucovať čo je správne a čo nie, čo by som mala alebo nemala robiť....už mojou kamarátkou nie je 😉 trochu mi ju pripomínaš.
@mirabelia Ja jej otázky nedávam, že kedy mala sex .... Keď mi 2 krát povie, že nechce ďalšie dieťa, nie, nepýtaj sa jej muža, či chce on ďalšie dieťa a dalo by sa písať ešte.
Ale zaujímavé je, že ako ja sa miešam do jej života. 🤦
Čítaj s porozumením.
@m_o_n_c_a_k Áno, je to tak. Naozaj mám pocit z toho, akoby si zisťovala veci. Vidíš to správne. Uvidíme ako sa to celé vyvinie.
A ty si po sebe čítaš s porozumením? Možno by ti neuškodilo trochu sebareflexie 🙂 Sama si sa vyjadrila, že ju nebudeš kryť ak má niekoho iného, čiže sa miešaš medzi dvoch ľudí a to veru poriadne 🙂 A to, že si zisťuje prečo zmenila výzor, či má priateľa nepovažuješ za miešanie sa do života? Zjavne to ani nie je tvoja dobrá kamarátka, kamaráti si nevytvárajú diskusie kde toho druhého rozoberajú bez jeho vedomia. Boh žehnaj skutočnému priateľstvu, maj pekný deň 🙂
@taga
Krása je subjektívna a je to uhol pohľadu. Ty nevieš ako sa zmenila výzorom. Nevieš ani ako ja vyzerám, ale to vieš, že jej výzor závidím.
Tak ti to napíšem. Nosí sukne, ktoré nosiť neznášala. Farbí si vlasy. Predtým vždy hovorila, že nefarbí si vlasy, lebo má alergiu na farbu. A má umelé nechty.
Teraz, keď čítam po sebe, fakt jej závidím tieto "veci".
🤦
Čo sa týka práce.
Viem presne koľko zarába. A nie, nezarába viacej. Tu ide o niečo iné.
No v tom to je, ide o niečo iné. Tvoje príspevky vyznievajú mnohoznačne a akosi tajomne, najprv chceš vysvetlenie správania kamarátky pretože nemáš rada ak sa ti mieša do súkromia, ako sa máš voči tomu zachovať. Potom z toho pomaly vylieza akési morálne rozhorčenie že snáď chce od teba schválenie svojej nevery, ďalej sa dopracujeme aj k možnej nevere s tvojím mužom.
Čo chceš v skutočnosti som vlastne nepochopila, isté je že pre teba to už rozhodne nie je kamarátka.
Držím palce, hlavne sa nenechaj nou ničiť a včas pripadne ukončít kamarátstvo. Nie ze s nou budeš aj zaspávať. Sú ľudia, ktorým sa nedá nejako pomôcť, lebo si idú svoje pri takých len treba dbať na to, aby ta nestihli na svoju vlnu. Vlnu toho ze jej bude celá vaša domácnosť a každý rozhovor s mužom o nej.

@evkakozickova Vzhladom k tomu kolko žien tu prezentuje príbehy typu ako mu mám odpustiť a nedokážem od neho odísť bude žien ochotných ďalej žiť s neverníkom dosť.