• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ochrnutie po autonehode. Vyzná sa v tom niekto z Vás?

30. apríla 2008 
Moj otec je takmer 2 mesiace po autonehode,kde ho preslo auto a mal zasitu hlavu a celu nohu dolamanu na 5 krat...a teraz po 2 mesiacoch ochrnul na obidve ruky.Lekarka mu na to dala bekomplex...to mu urcite nepomoze...to ochrnutie moze byt z tej nehody?nikto mu nic nepovedal ci je to docasne alebo navzdy...je tu medzi vami niekto kto sa do toho vyzna a napise mi nieco blizsie?diky moc kocky za vsetky prispevky :wink:
28. apr 2008 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no k tomu by sa mal vyjadriť lekár , musí vás oboznámiť s tým , čo sa môže diať , je zvlášte , že to ochrnutie začalo až teraz , predpokladám , že chrbticu zlomenú nemal , tak to vypadá ako by mu začalo niečo tlačiť na miechu niekde v oblasti hrudníka , na postraumatický šok je neskoro , aspoň myslím - nie som lekár
28. apr 2008 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nitka - nemám síce takúto skúsenosť ale odporúčam zmeniť lekára. Do mňa tiež pchali B komplexy a všetky možné Bčka, pomohli mi až kortikoidy (mám inú diagnozu ale v podstate som bola tiež ochrnutá resp. paralizovaná na polku tela). No a moja mama našla takýto zázračný liek, ešte som to neskúšala ale vyzerá to dobre. Skúste to, je to síce drahé ale možno to pomôže. http://www.suncity.sk/olimpiqu-stem-cell-na-podporu-tvorby-kmenovych-buniek-2x30-kus-p-100.html
28. apr 2008 o 12:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
rinuska chrbticu nemal zlomenu aj mna napadlo ze mu moze nieco tlacit na miechu ale co?urcite sa s nim porozpravam o tej zmene lekara... :wink:
leteku dik za radu ale 2450 Sk za lieky ty kokso to je moc pre muza ktory zije takmer z nicoho a nemas tu istotu ze to pomoze
28. apr 2008 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nitka aj pre mňa je to veľmi veľa peňazí ale ak sa môj stav zopakuje tak do toho určite pôjdem (dúfam, že to nebude v blízkej budúcnosti). Ale veľmi sa mi to páči na budúci týždeň to prekonzultujem s mojou neurologičkou, aký má na to názor.
28. apr 2008 o 13:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka- a to mu tie ruky ochrnuli náhle alebo sa to postupne zhoršovalo? Vyšetril ho neurológ? S B-komplexom by som sa určite neuspokojila, bolo by treba odborné vyšetrenie a potom CT prípadne MR mozgu a krčnej chrbtice- určite!
28. apr 2008 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nejaká samoliečba podľa mňa neprichádza do úvahy, musí sa zistiť príčina a podľa toho zahájiť liečba, držím palce
28. apr 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leteku: topiaci sa aj slamky chyta :pensive: ale v tomto pripade mi pripada, ze firma sa chce len nabalit...
veeelmi pochybujem, ze zmes antioxidantov a flavonoidov pomoze proti ochrnutiu...pracovala som v lekarni-majitel vlastnil firmu s volnopred. pripravkasmi a jeden kolega sa vyjadril, ze ich reklama spociva v tom, aby vsetko vyzeralo veeelmi odborne, aby tomu bezny clovek nerozumel a tym padom mal pocit, ze je to velmi ucinne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ked si zoberes ze antioxidanty su vitaminy A, C, E, flavonoidy su prirodne latky, kt. sa vyskytuju napr. v hroznovom vine a v citrusoch...
28. apr 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka moze sa jednat o opuch.Urcite je nutne CT a magneticka rezonancia.
28. apr 2008 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik placebo ako vysite
28. apr 2008 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prvé čo som napísala bolo vymeniť lekára ak s tým prvým nie som spokojná. To či ten liek funguje netuším a písala som, že to chcem prekonzultovať s mojou neurologičkou. A v žiadnom prípade neodporúčam samoliečbu to som nikdy nepovedala.
28. apr 2008 o 14:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka- ak odmietajú urobiť ct a MR v jednej nemocnici, skús ho objednať v inej, v prešovskom kraji je viac nemocníc kde robia tieto vyš. ozvi sa ako ste dopadli. ako píše bianca, je možný opuch, treba urobiť všetky kroky k zisteniu, prečo ochrnul.Hlavne sa nedaj odbiť!
28. apr 2008 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca: noo, v podstate skoro vsetky volnopred. pripravky su placebo...okrem napr. pripr. proti bolesti a pod.,
ale napr. uz neverim ani vitaminom...ak mas pestru stravu, nepotrebujes. resp. vstrebavaju sa lepsie zo stravy ako z tabletiek.
28. apr 2008 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik ja to poznam.Len som sa musela smiat nad tymi kmenovimi bunkami
28. apr 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
o chvilku sa chystam k nemu ako sa mu to vlasne prihodilo teda to ochrnutie lebo len cez telefon mi to dnes povedal tak vam vecer napisem ze co a ako vlastne...velmi sa bojim aby to neostalo trvale
28. apr 2008 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka neboj sa.Bude to dobre.Napis vecer
28. apr 2008 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bibinka dik ale presovsky kraj je na....skor ti pomozu v Kosiciach ako u nas,ked nemas peniaze nie si pre nich ako pacient zaujimavy :frowning2:
28. apr 2008 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka, ale no, no, hádam to nebude také zlé, niekedy treba lekárom aj dôverovať
28. apr 2008 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lekarom doverovat to je rada-poznam kopec ale kopec pripadov kde sa k tebe spravaju ako ku kope hnoja,no ale sa im ani necudujem za ich platy,ale ked to nechcu robit tak mozu ist zametat ulice
28. apr 2008 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
diky baby :wink: vecer napisem nieco blizsie
28. apr 2008 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca: :grinning: ja tiez predstavila som si, ze si dam vitamin C a zacnu sa mi vyplavovat kmen. bunky :grinning:
nitka: drzim palce :wink:
28. apr 2008 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka- hlavne kľud, ak ti nevyjdu v ústrety s tým CT a MR(magnetická rezonancia), tak sa obráť na inú nemocnicu- ale verím, že nebudeš musieť a lekári urobia s tvojím otcom maximum.

stenli- určite to myslíš dobre, možno si z fachu ale možno si len laik, ale nitka je zúfalá, každý by bol zdesený, keby jeho blízky zrazu ochrnul a to bez očakávania.
28. apr 2008 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď ja to chápem, len ju chcem povzbudiť, ťažko niekoho liečiť, keď tomu neverí, netreba hneď od začiatku lámať palicu
28. apr 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tiež sa mi nezdá fér hádzať všetkých lekárov do jedného vreca :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. apr 2008 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
takze kocky obvodna lekarka povedala ocovi ze to ma pristiknute nervy na rukach od toho ako nosi barle kedze ma nohu v sadre ze si ich ma obviazat tie barly aby ich mal mäksie ibaze otec ide o barlach iba na vecko a naspät do postele...dokaze dvoma rukami dvihnut pohar,ale najest sa uz nedokaze...v stredu ide na kontrolu s nohou tak sa bude pytat na vysetrenie...mala som slzy v ociach ked som ho videla,lebo este pred tou havarkou bol riadny chlapisko a teraz sa nedokaze obliect ani najest :cry:
28. apr 2008 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na reparáciu nervov je vhodná aj Serapeptáza. Predáva sa v lekárni. Vyskúšala som ju a v tom čase mi iba ona pomohla, takže niečo na tom bude. Ten link čo dala leteku - tiež asi na tom niečo bude, ale cez net obchod by som to nekupovala, tá cena je premrštená.
28. apr 2008 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik asi by si to mali precitat ty co do vyzkumu kmen.buniek investovali milardy dolarov :grinning: :grinning: :grinning:
28. apr 2008 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka no aj to moze byt,ale skriply nerv boli ako...Neviem.Barly su potvory,ale tak?Nech sa v stredu nenecha odbit a keby sa mu to zhorilo tak nech ide na pohotovost.
U akej dr.bol dnes?Chce to miminalne neurologa.
28. apr 2008 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bianca iba u obvodnej a ta mu dala bekomplex a pobedala ze to ma od barly jeho nic neboli tak ale musi ist na neurologiu musim cakat do stredy ked ho tam vobec poslu
28. apr 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si to myslela :rolling_eyes: ja fakt milujem obvodakov :rolling_eyes: Ked sa co i len trosku zhorsi,bezte do nemocnice.Tam ho poriadne predru a budete kludny
28. apr 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nitka- to nemyslíš vážne s tou obvoďáčkou, preč od nej. takíto "hrobári" sú aj u nás, ja som sa od takej odhlásila,, za čo ďakujem bohu. No k veci. Ja by som šla ešte raz k tej obvoďáčke pre lístok ku neurológovi, a pohrozila, že prípad dám preveriť na úrad pre dohľad nad zdr. star.-minimálne podať sťažnosť. Je riadna blbosť, že od držania barly sa prištiknú nervy- škoda, že na toto(neschopnosť niektorých lekárov) doplácajú ľudia .
A nech si so sebou vezme zdravotnú kartu.

bianca- u nás sa bez "lístka od obvoďáka" do nemocnice na vyšetrenie nedostaneš,bohužiaľ,slovenské zákony :angry: , takže nitka sa musí prelúskať cez obvoďáčku, i keď asi nie normálnu :sweat_smile:
28. apr 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok