Odchod od manžela

gujami
12. jan 2014

ahoj.chystam odchod od manzela.kedze nemam vobec,ale ze vobec kam ist s polrocnou dcerkou,napada ma bud skusit krizove centrum (ktore pocitam,ze je obsadene),alebo ist ku sestram matky terezy,kde je mamicka obmedzovana aj s dietatkom.este mozno na chvilu kamaratka,ale kedze mam iba rodicak+pridavky,tak moc jej dat nemozem.chcem sa totiz rozviest,mamu nemam a otec odkedy zomrela len pije.vas nazor prosim?reci typu,ze som hlupa prosim vynechat.ja tiez nikoho nesudim.kazdy si zijeme svij zivot.dakujem

tin007
12. jan 2014

@gujami skus Naruc zachrany v BA Dubravka http://www.sancaoz.sk/sanca/sluzby-cennik-junior

misaelka
12. jan 2014

@gujami ahoj nemam ti ako konkretne poradit, len ti chcem napisat ze ti v tejto nelahkej chvili posielam energiu a nadej, ze vsetko dobre dopadne. drzim ti palce a drz sa.

sue
12. jan 2014

@gujami a je to dobre premyslené? Však máš v statuse, ako ti manžel vyznáva lásku...

pemasinika
13. jan 2014

@gujami určite hlúpa nie si . Len ty najlepšie vieš , prečo chceš od manžela odísť. Ak by to u vás nebolo také zlé, verím, že by si neuvažovala nad odchodom a stratou domova a ďalších istôt. Nešla by si do neistoty a neznámej situácie. Bez pomoci rodiny a známych je to dosť ťažké. Preto ženy neodchádzajú, preto zostávajú s tyranom, lebo vlastne nemajú inú možnosť. Máš zatiaľ jedno dieťa, musíš byť presvedčená, že naozaj chceš odísť, musíš zmobilizovať svoju silu a postaviť sa na vlastné nohy. Situácia je síce ťažká, ale nie neriešiteľná. Musíš sa obrátiť na organizácie zaoberajúce sa týranými ženami. Si silná, dokážeš to. Prejdeš si ťažším obdobím, dcérka podrastie a ty, keď máš dve zdravé ruky a dve zdravé nohy sa určite budeš snažiť zamestnať a dostať sa z dna. Možno ťa časom stretne človek, ktorý si ťa bude vážiť. Nepremrhaj svoj život a nečakaj, že sa to samé vyrieši.

mariankamk
13. jan 2014

@sue nie je vsetko zlato, co sa blisti, ako mozes sudit na zaklade 1 statusu... 😕

@gujami drz sa 🙂

juliana77
13. jan 2014

@gujami A ten odchod ťa kedy napadol, pretože pred týždnom si sa rozplývala nad manželovimi slovami v tescu a dnes riešiš odchod??

juliana77
13. jan 2014

@mariankamk To asi nie je súdenie podľa jedného statusu, ale kým sa človek odhodlá k odchodu od partnera, tak tomu predchádza obdobie krízy, ktorá je neriešiteľná a potom je odhodlanie ukončiť vzťah, ale mne osobne tiež do tohto obdobia nezapadá rozplývanie sa na tým ako sa manžel obrátil k bohu a určite by som to nevešela na oči pol svetu.

mariankamk
13. jan 2014

@juliana77 ze to tebe nezapada do spravneho vzorca spravania, za to ja teda nemozem... preco by mal clovek vesat vaetko na net? tu je to tak, ked uzivatelka napise negativny status, automaticky sa to tu na MK vyhodnoti, ze sa ma okamzite rozviest... a ked verejne do statusu pise polovicke dobre, tak zas nemoze spravit nic, co vedie k rozvodu, rozchodu a tak...
tusim hlavny konikovsky sport toto... riesit od veci a sudit...

juliana77
13. jan 2014

@mariankamk prepáč, ja som sa len chcela dostať do obrazu, len spomínaš odchod od manžela, dokonca rozvod, máte dieťa, takže to je krok ku ktorému ťa niečo muselo nasmeravať a kedže máš normálny dospelácky vek, tak asi nemáš niaky krízový skrat. V tvojich príspevkoch v každej tretej vete spomínaš manžela, takže mi to nesedí a sú to pomerne čerstvé statusy.

Neviem čo je koníkovský sport, ale čakáš adresy krízových centier? Tak to si stačí vygoogliť a budeš to mať bez komentárov.

mariankamk
13. jan 2014

@juliana77 aspon citaj, kto zaklada temu, ja to nie som 🙂

juliana77
13. jan 2014

@mariankamk zmýlila som si ťa so zakladateľkou. Nedá sa to opraviť. Ospravedlnujem sa, nedala som si okuliare.

juliana77
13. jan 2014

@mariankamk No tvoja oduševnená obhajoba ma trochu zmiatla, špatne som sa preklikla.

mariankamk
13. jan 2014

@juliana77 mna tu vedia niektore komentare dost rozcarovat, potom sa len uzivatelky divia a rozculuju, aka zla atmosfera vladne konikom... 😒

sue
13. jan 2014

Hm,no ja som tu deviaty rok :D aj ked Mk vznikol az v zime 2006 :D a nechapem,preco sa rozculujes 🙂 dnes je doba,kedy sa ludia rozchadzaju a rpzvadzaju pre uplne blbosti :/ preto sa pytam...v pripade zakladatelky je vidno na prispevkoch velmi pozitivny vztah k manzelovi,preto som sa pytala,to co som sa pytala 🙂 odchod z rodiny by mal byt poslednym krokom,nie prvym...

juliana77
13. jan 2014

@mariankamk otázka zakladateľky ....váš názor prosím?

Ten tu je vyjadrený a sú tu vynechané reči typu, že je hlupa, presne ako si to želala.

maria1989
13. jan 2014

@gujami ešte ma napadlo - píšeš, že otec pije... ale aj tak, veď musí mať nejaké svetlé chvíľky? skús mu vtedy povedať, čo sa deje, že potrebuješ pomoc, možno budeš sama prekvapená, ako sa k tomu postaví... dúfam

seraa
13. jan 2014

@sue
@juliana77

dnes je doba, ok ale to ti nedava pravo tu podla jedneho statusu nieko odsudit
ty pozries na par a len preto ze sa usmievaju a nebiju na verejnosti su stastni a ked sa chce rozviest tak je to pre blbost?
ja som si vsimla ze rano nie je dobry cas pisat na mk lebo zienky su akesi nervozne
🙄

gujami
autor
13. jan 2014

@sue on mi stale vravi,ze ma lubi.slova su slova,realita je ina ☹ uz sa vyjadril,ze ma ma len na mlieko pre malu.ze uz by so mnou nebol.mam pocit,ze je chory.vies,on sa sprava ako vol a potom sa chce objimat a pusovat.mne to tak nejde.vo mne rezonuju jeho ublizujuce slova a skutky.je bordelar,je arogantny.je pan tvorstva lebo zaraba a ja ak chcem odist,tak mozem,ale bez malej a najprv mu mam vratit peniaze ze sa moja rit vozila v aute,ze som jedla potraviny ktore on zaplatil,ze som prala na pracke,mala potraviny v chladnicke,atd,atd...

juliana77
13. jan 2014

@seraa To nie je jeden status len tak na okraj.
A na druhý okraj, ja neviem prečo sa chce rozviesť a či to je pre blbosť alebo nie.
Opakujem ešte raz zakladateľka prosila o názor, prečítala som si statusy, jej úvodný príspevok a vyjadrila som názor.

juliana77
13. jan 2014

@gujami byt je asi jeho a predtým si kde bývala? ako dlho ste spolu?

seraa
13. jan 2014

@gujami

ach jaj kto tychto muzov vychoval ?? hrozne fakt hrozne..
baby oni boli vzdy taky a nevidelis te to alebo sa zmenia zo dna na den
denne tu je tolko takychto pribehov 😖

no ale k veci, vraciat mu nemussi nic nech ti dokaze pred sudom co ti dal ked uz tak
dcera patri k matke a plus este ti musi dat vyzivne ,
hlavne si musis zaobstarat byvanie , potom neni problem rozvod a dcera k tebe ci sa mu to paci ci nie
otec pije alebo je tam aj nieco ine?, lebo radsej opyti otec ako takyto muz , teda ak nie je otec agresivny

myer
13. jan 2014

Ach moja zlata, ja som od manzela odisla s trojmesacnym babom, nastastie k rodicom, inak by som asi skoncila pod najblizsim mostom.....
Skus nejaku charitu, velmi ti drzim palce.

gujami
autor
13. jan 2014

@tin007
@misaelka
@pemasinika
@mariankamk
@juliana77
@maria1989
@seraa tak citajte:6.12.sme mali tretie vyrocie od zacatia chodenia.to znamena,ze 6.12.2010 sme sa dali dokopy.do 11.1.2011 som ho niekolkokrat poslala do kelu ale vzdy som sa ulutostila,kedze sme byvali u nas a on nemal kam ist.jeho otec byva po rozvode u svojej mamy a odtial ho vyhodili.stale sme sa hadali,lebo on ziarlil ako pes.aj moja mama este zila a vyhodila ho od nas.nepomohlo.v 2011 januar ma operovali.chodil za mnou do nemocnice,hladkaval aj masiroval mi jazvu.vedela som uz vtedy,ze ma podvadza,ale nemala som dokaz a on zapieral.5.7.2012 som konecne odhalila,ze ma podvadza.vtedy som si spakovala veci zo zahrady a odisla.aj vdaka svokre sme to este skusili.v septembri 2012 som si ho vzala ale nie z lasky ale preto,ze sa hned rozvediem aby kazdy videl aky je debil,klamar a podvadzac.znie to cudne,ale ja som uz nevedela ako sa ho zbavit.co cert nechcel,ostala som tehotna.velmi sa na dietatko tesil,tak som si povedala,ze mozno to tak malo byt a uz bude vsetko dobre.lenze jemu zase prepne a budeme tam kde sme boli.a mna tie stavy uz nebavia.kazdy vravi,ze sa dost zmenil odkedy je so mnou,ze je slusnejsi a milsi.ale ide to velmi pomaly a staci chvila pri jeho krstnej,babke a otcovi a je hnusny ako pes.a este mame kamen urazu,ako troch menovanhch uprednostnuje pred nami.ale to je zase ina kapitola

seraa
13. jan 2014

@gujami

prepac ale v tomto pripade si za to naozaj mozes sama
lebo su baby ktore naozaj zistili aky je ich muz debil az po svadbe ale ty si mala tu moznost uz davno
ok ale ako som tu prvej "kazala" tak nechcem ani ja sudit
ste zobrati, cize nic mu nedlzis vsetko co ti dal a dava a bude davat je jeho povinnost
je moznost ist k tvojmu otcov?
este si mlada a mas cas takeho cosi sa zbav, nevazi si ta a uz lepsie to nebude
alebo zauvazuj preco si ta nevazi kde robite chybu ako to zmenit a chdote do poradne ..
ak sa rozchadzas ako uz velakrat rpedtym , zname ze ste sa len pohadali a si nahnevana
no v kazdom pripade ci ostanete spolu ci nie treba daco riesit 😒

ancovec
13. jan 2014

@gujami v septembri 2012 som si ho vzala ale nie z lasky ale preto,ze sa hned rozvediem aby kazdy videl aky je debil,klamar a podvadzac....................jedna veta: karma je svina!

gujami
autor
13. jan 2014

@juliana77
@ancovec
@seraa byt misoje jeho.sme v podnajme.predtym sme u nas doma byvali.nie,moj otec nie je agresivny.nikdy nebol.aj dve zamestnania ma.len jednoducho nezvlada,ze mama zomrela.to teraz od jej smrti sa tak zopsul.ked je triezvy,odrobi si a zas taha snuru.vedela som koho si beriem.nie je to vsak chvilkove.som stara koza a mala by som mat rozum a vediet,ze anjel nebude.mne by stacilo,keby nemaval taketo vyjavy.on sa vzdy lutuje a vykrikuje mi,ze iba on zaraba,ja ze som nikde nerobila ked ma spoznal.pravda.prave som dosla o robotu,prevadzka sa zrusila.potom som nastupila do roboty po jeho kamaratovi,ale len na mesiac a pol.potom mardka vyse roka a operacia,nasledne polovicny invalidny a tehotenstvo.takze robit som ani nemohla.je tazke pre mna byt financne zavisla nom.s byvalym mame nedokonceny dom,chceli sme s manzelom hypo,ale bgvaly sa nechce dohodnut,tak teraz manzel spekuluje predat to.ja nechcem,lebo bud by som rusila bsm alebo by pripadli peniaze do manzelstva.to nie.uz byvaly ma o dost obral pri tom dome.byvat sa tam neda.je to nedokoncene.nie je to z mojej strany chvilkove,len uz dufat a cakat na zmenu sa neda.a pochvat ako on ma zivi a to si ani nohavice nekupim,je sila.na vianoce mi ani nic nekupil.pytala som aspon lentilky,tak mi kupil navela navela dvoje a vianocnu ruzu za cent mali v tesco expres.ked poviem,ze miske treba pyzamka,tak sa opyta-to zase?a uz su jej vsetky male?ale do auta treba pchat peniaze.do toho srotu,co mi svokra slubila liter benzinu a zapalky nech to podpalim.ja co som mala auto,by oprava menej stala.namiesto toho som ho odhlasila a rozobral ho.na srotovisko neslo,lebo ho vraj rozpreda.pocitam,ze tam budem pokutu platit este.nik zo znamych nechape,kam som az zasla.sama sa nechapem.a to som len chcela mat kludny rodinny zivot a partnera,ktory si ma bude vazit a vezme ma z casu na cas napriklad do kina.lenze to nejde,kedze vsetko preje.nevadi mi,ze ma 150kil,ale to,ze svoju hubu vidi ale moju chut ist hoci na zmrzlinu nevidi.iba stona ako vgzijeme.pritom netrieme biedu ani tento mesiac koli autu+plus aspon sosovky mi kupil,ked uz mi vcera dal taku facku,ze mi okuliare zlomil.na nove nie je tento mesiac,lebo uz do auta slo neplanovane cca 200 eur za vsetko

sherynkamalinka
13. jan 2014

Tak ti treba...zobrat si niekoho preto aby si sa mohla rozviest a dokazat ostatnym v rodine ze je debil....tak teraz si to ries, nepochopim ako mozu byt niektore zeny tak sproste..ina je vec ak sa dvaja vezmu a muz prepadne alkoholu, drogam, zacne zenu fyzicky psychicky tyrat....ale ak je chlap debil od kedy ho poznas a este si ho aj vezmes a splodis s nim decko...tak to je uz silna kava

cecil36
13. jan 2014

@gujami krizove centrum je riesenie na pol roka max ak mas stastie na 9 mesiacov. Co potom? Ak si vsak odhodlana a mas trvale bydlisko v BA, tak skus Krizove centrum na Budatinskej.

seraa
13. jan 2014

@gujami

no vidis , ja si mylsim ze by si mala ist k otcovi mozno to dokonca prospeje aj jemu
a bude rad a sa zo smutku dostane , a pomalicky sa nejako zariadis
ak sa da chod a nestracja viac cas ..

sue
13. jan 2014

@gujami uz je neskoro plakat nad rozliatym mliekom,takze snad len ze si urobila niekolko zlych rozhodnuti a teraz budes pykat za svoje chyby. Ak si definitivne rozhodnuta,chod k otcovi,pokorne poziadaj o strechu nad hlavou a chod tam
potom si poziadaj o zverenie dcery do starostlivosti,o vyzivne pre seba i malu a upokoj sa. Toto bude trvat tak pol roka,so stastim menej. Popri tom hladaj pracu pre srba a jasle pre malu. Odrob tak,aby si mala zmluvu na dobu neurcitu a potom hladaj byt... Za toho polroka cakania ries s byvalym frajerom-ci to bol tiez manzel? Vysporiadanie,aby si mala nejake prachy na start...a hlavu hore. Dieta ta potrebuje. Skoncila doba,kedy si chcela dokazovatinym,ze je niekto debil. Dokaz svojrj dcere,ze si schopna matka,ktorej priritou je jej dcera ! Drzim palce.