Odišiel za milenkou

sardinka336
19. feb 2024

Potrebujem sa vykecať. V manželstve sme žili 16 rokov, všetko sa zdalo, že je v poriadku, tri krásne deti, fungovali sme ako každá iná bežná rodina, žiadne hádky, excesy, ešte skôr sme boli svedkami ako v iných manželstvách to vrie, muž sa nikdy na nič nesťažoval, že by mu chýbalo, že by bol nespokojný, úplne bežná rodina. Zrazu bum z večera do rána, priznal sa, že má milenku, že on chce byt s ňou, šok, hroza....nechápačka, depresie, čo bude ďalej. Nič nepomohlo, ani prosby detí ani vysvetľovanie, bol ako začarovaný. V priebehu roka samé dovolenky s ňou, pohodka lebo deti nechceli s nim byť, všetko som teda ťahala ja. Viem, že to trvá už rok, ale idú sa brať, zásnuby na luxusnej dovolenke na Fb. On má 42, ona o 12 menej. Viem, že už je to passé a treba to nechať tak, ale bolí to. Na našom nešťastí si postavili to svoje. Ked vidím tie vysmiate spokojné tváre a potom sa pozriem na tie deti, čo to s nimi porobilo a ako ich to zomlelo, ale nepomožem si. Ludia sa dajú vymeniť, odkopnúť ako vypoužívaná handra, na deti sa dá vykašlať lebo veď ,,keď nechcú isť s otcom, tak čo ich bude nútiť?,, Že sa mi ta flandra vysmievala, že veď keď si nerozumieme s mužom načo byť spolu? len mi to on zabudol povedať, že si so mnou nerozumie. Cítim sa ako nepotrebný kus, fungujem len ja a deti, všetko padlo na moju hlavu, výchova a starostlivosť, mám doma dvoch pubertiakov a jedno má poruchu učenia takže je to niekedy veselé, rodina to zobrala, že je ako je, aj keď máme fajn vzťahy aj po tomto, tak sa ,,bojím,, že prídem aj o nich a budem sama ako prst, paradoxne s mužovou rodinou som mala pekné vzťahy, lepšie ako s našimi. Všetko je hore nohami, ex manžel nie je veľmi ochotný mi niečo pomáhať, on už má nový život a verím, že aj nová partnerka mu dáva rozumy. Ku mne je odmeraný akoby sme ani neprežili spolu pomaly 20 rokov (aj s chodením) bárs čo mi šplechne, žiadna empatia, nič. Rozum mi hovorí, že bude dobre, kašli na neho nech si ho berie...aj keď osobne sa čudujem, že chlap, ktorý sa nedávno rozviedol a delil majetok sa ide ženiť. Chcem to už hodiť za hlavu, mám kamarátky, koničky o to nejde, ale aj tak cítim vnútri tú bolesť z odmietnutia.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pandorra
19. feb 2024

A ty mu ešte neposielaš deti? To by bola prvá vec, čo by som urobila…

alickapusinka
19. feb 2024

Nedávno tu tiež bola taká téma muž ju opustil pre milenku tiež spolu mal deti. Milenka mu opantala rozum po ani nie 3 rokoch s milenkou sa chcel vrátiť domov ku žene ktorú podviedol a deťom. Myslím si že príde čas že ho milenka prestane baviť. A príde s prosíkom myslím si to. A určite vo vzťahu nebolo všetko v poriadku že to prišlo ako blesk z jasného neba nie nebolo to odrazu podľa mňa už signály boli len si ich možno prehliadala .A toto bol výsledok.

simoncik
19. feb 2024

@sardinka336 n oja na tvojom mieste?zbalim deti a sup k nemu.nechcu???ak su iz vacsie vysvetlim.rsz dva by mladu a jeho ta laska presla

mandzula
19. feb 2024

Zeny, zeny, vy by ste fakt "supli" deti niekam, kam nechcu ist, a to s pokojnym svedomim, ze je im zle, ale vy ste vylozili akoze vacsie "gule" na stol? Ja teda nie, radsej by som milionkrat prehltla horku slinu sklamania.

tinka8512
19. feb 2024

@mandzula no presne, kebyze maju 3 roky ale pubertaci su uz nieco ine

tinka8512
19. feb 2024

@alickapusinka podla mna sa to nestane, podla na bude mat deti s novou zenou a aj keby mu ten novy vztah nevysiel k ex by sa aj tak nevratil

mimikarol
19. feb 2024

Držím ti palce. Jemu sa to ešte všetko vráti. Karma je zdarma. Každe poblaznenie a šialená láska raz zovsednie.

subartic
19. feb 2024

ale inak je to fakt na palicu ,nič sa s tým nedá urobiť ale je to šialene nespravodlivé. Muž sa zamiluje, nechá ženu , deti a ide o dom ďalej , úplne sa odstrihne . To je to čo píšem , muž nemá pamäťovú stopu , on neberie do úvahy čo prežil s tou ženou , čo vybudovali, neberie ohľady na nič a nikoho . Zachovať sa takto žena , podieha spoločenskému lynču . Hlavne že sme rovnocenní rodičia.

maciatkolulu
19. feb 2024

@subartic nepoznám nikoho,kto by toapkal chlapa čo odíde od rodiny po pleci,pokiaľ to bolo normálne manželstvo,to je také zovšeobecňovanie. Lync prebieha úplne rovnako. A muži majú pamäťovú stopu. Samozrejme nie všetci a rovnako nie všetky ženy. Len keď človek číta MK,tak sa veľakrát nečudujem,že niektorí chlapi zdrhnú,úplne vážne.

subartic
19. feb 2024

@maciatkolulu v tomto sa s tebou nestotožňujem . Poznáš chlapa ktorý berie deti a odchádza s nimi k milenke ? Lebo ja nie. Ale poznám ženy ktoré berú deti a odchádzajú od muža k inému mužovi alebo preto že s tým mužom sa nedá žiť. Jednoducho odísť bez detí ..to sa žene neodpušťa .Podstatne viac tolerovateľné ak muž odíde a deti nechá žene , nech sa stará . A nie nikto mu nebude tľakať po pleci , ľudia si zvyknú ale na to že žena odišla bez detí , na to sa jednoducho nezabúda.

sardinka336
autor
19. feb 2024

Ano je to tak ze proste ten druhy sa rozhodne a koniec, neberie na nič a na nikoho ziadny ohlad. Proste čaute, takto sa mi to vyvinulo a zacinam odznova. Zase zasnuby, sobaš a deti… Jasne ze tomu opustenemu ine nezostava len to volajako prekusnut a tvarit sa ze v pohode to zvlada a zivit ide dalej. Rozum to vie len ta psychika a emocie by sa uz tomu mohli podriadit.

subartic
19. feb 2024

@maciatkolulu a úplne bežne sa povie žene že je " kurvisko čo dala prednosť chlapovi pred deťmi " , ale k mužovi spoločnosť je ďaleko tolerentnejšia .

maciatkolulu
19. feb 2024

@subartic skôr by som povedala,že ten muž,kebyže si chce zobrať deti,tak by bol cirkus. Ono to nie je úplne čiernobiele. Ako sa zdá. Vieš koľko mužov chce svoje deti aj v novej rodine a vieš koľko žien robí možné aj nemožné kúsky,aby urobili peklo práve cez deti? Veď si pozri témy,kde majú nechať hodinu deti samé s vlastným otcom a peklo. A ani,aj chlapom sa hovorí,že sa
kurvia. A odišiel za kurvou,je to hajzel . Existujú obe možnosti,ženy,ale vo všeobecnosti radšej trpia a sedia doma,lebo ....a 100000000dovodov prečo neriešiť a potom to vyrieši muž... Po svojom. Nájde novú. Pretože doma sa nedá dýchať. Žena nerieši a výsledok sa dostaví. Príklad. Žena cusi a nehľadá.

hugger
19. feb 2024

@subartic

To že deti často zostávajú s mamou je aj dôsledkom legislatívy ktorá to tak podporuje. A nehovorím že je to zle - pri malých deťoch je to tak biologicky správne.

Problémom potom je ak túto legislatívnu výhodu žena zneužíva a deti sú nástrojom pomsty voči mužovi.

subartic
19. feb 2024

@maciatkolulu nie , to nie je o tom že by bol cirkus doma, cirkus by bol u tej milenky . Ako si myslíš že ona sa celá trasie sa starať o 1,2 alebo tri deti ?. Muža ani len nenapadne baliť deti a odchádzať s deťmi od ženy, zbalí kufre sebe a ide k milenke, Spoločnosť podstatne viac toleruje odchod muža od rodiny s deťmi ako odchod ženy od muža a nechá mu deti . To sa jednoducho netoleruje.

subartic
19. feb 2024

@hugger legislatíva v tom nie je . Tá nastupuje až potom pri rozvode . Pri odchode si muž so sebou neťahá deti k inej žene. Ani na to nepomyslí .
Pretože iná žena nemá záujem sa starať denno denne o cudzie deti , na to si toho chlapa nenašla aby sa starala o cudzie deti, ktoré jej dovlečie pred dvere.

subartic
19. feb 2024

@maciatkolulu ale ano , viem že sú také ženy . Nestotožňuejm sa s ich chovaním , ale nič to nemení na spoločnenskej tolerancii odchodu od detí ženy a muža .

maciatkolulu
19. feb 2024

@subartic nemáš pravdu. To je len povrchný pohľad. Isté,že to nie je ľahké pre nikoho,ale veľa mužov,čo sú nešťastni v manželstve a nájdu si novú ženu,rodinu a chcú áno,chcú mať aj svoje deti,tak to ide ťažko. Aj sa majú reálne radi a chcú žiť ,žena sa snaží mať rada aj jeho deti,sú to potencionálni surodenci jej deti. Veľakrát by to aj bolo tak,len matky konajú. V zlosti,ktorá je pochopiteľná. A ide to v nespropech deti. Nepíšem sintu o Tom,že muž potrebuje zastaviť inde a tak. Píšeme si tu ontom,keď proste niečo nefunguje,jedna strana tvrdí,že všetko ok,zatvára oči a druhá to vzdá a ide. Ako by sa zatvarila žena,kebyže jej muž povie,že čau,deti si nechávam a idem si brať Zuzu? Byt ,dom si nechávam,lebo mám deti a vyplatim ťa. Naozaj ver tomu,že otcovia chcú svoje deti ,rovnako ako matky . Ako Dubaj takí,čo nechcú. Rovnako ako ženy.

mk1111111111
19. feb 2024

Ja len premyslam, preco zeny chcu zostat s takymi chlapmi? Snad by si ho nechcela spat? Ja by som mu uz nedokazala doverovat. Nechces ma, tak chod inde, naco zit tak, ze ja uz nedoverujem, nemam istotu, ze ma lubi, ani on nie je spokojny, preto si vlastne niekoho nasiel.
To nie je zivot, to by si si len povedala A, tak ta ho nema, vratil sa ku mne, haha. To Ti za to stoji?
Ci Ta skru len tie luxusne dovolenky a jeho novy zivot?
Sustred sa na seba a deti. Vydoluj co najvyssie vyzivne a zacni znova zit. Chod s babami na vylety, daj aj Ty stastne foto na FB, ked teda uz tolko sledujes exa na FB. Na vyletoch mozno aj novu lasku najdes, nie, ze budes zbierat po milenke odkopnuteho exa.

zltalienka
19. feb 2024

@mandzula autorka nikde nenapísala, že by malo byť deťom pri otcovi "zle". Prečo reálne deti "nechceli ísť s otcom" to nevieme.... mohlo to byť naozaj všelijako..

subartic
19. feb 2024

@maciatkolulu len ja nerozprávam o tom čo je potom . Potom je potom a iste sú ženy ktoré nekonajú tak ako by mali a bránia v styku . Ja hovorím že muži si deti k milenkám nebalia pri odchode. Proste nebalia , tak to jednoducho je .Žiadny povrchný pohľad , Muži odchádzaju a je na nich či s tými deťmi budú stýkať alebo nie . Je to na ich rozhodnutí , nie je to povinnosť. Tá povinnosť ostáva jednoducho žene ,či sa jej to páči alebo nie . Muž môže ale nemusí , jediné čo musí , musí platiť, a an ito mnohí nerobia . Dokonca styk s deťmi sa povýšil na právo ktoré nemusí využiť. Vážim si všetkých mužov ktorí sa so svojimi deťmi stýkať chcú , chcu sa o ne starať a platia na nich to čo je treba.
Je absolútne minimum mužov ktorí odchádzajú od žien ak už nemajú inú ženu ,drvivá väčšina sa presúva . To už musí byť ozajstné peklo aby sa zobral a žil sám . A ešte raz to zopakujem spoločnosť podstatne menej toleruje ak žena odíde od detí ako keď muž odíde od svojich detí , tam sa to berie , tak odišiel, asi bol chudák nešťastný , no tak si našiel inú ženu . Odísť žene od detí , ako len mohla ich opustiť ..., čo je to za matku čo sa zbalila a odišla a deti nechala mužovi .

mandzula
19. feb 2024

@zltalienka z nejakeho dovodu tam ist nechcu, to by mi uplne stacilo ma to, aby som ich tam neposielala. A hlavne nie z dovodu svojej jesitnosti - "ukazat" chlapovi a jeho novej zene, to je ubohe.

tinka8512
19. feb 2024

@sardinka336 inak ja by som mozno skusila aj psychoterapiu, vyhladat nejaku dobru, cloveku to mozno pomoze trochu zmenit tok myslienok alebo nasmeruje nejak ... uz ako som citala su to 3 roky tak to je uz dlha doba,si v tom zaseknuta, musis sa posunut

lubkavargova1
19. feb 2024

A co vyzivne a sudom urcene veci? Lebo ak si tot nevybavoala, tak hold si sama mozes za depky...daj mu to vyzrat a neboj sa, hned im ten usmev zamrzne...garantujem ti

katkati
19. feb 2024

Lepšie pre teba takto, ako by ťa mal celé ďalšie roky podvádzať a ty by si o tom nevedela. Ale milenke si aj tak mala povedať, že keby neroztiahla nohy ženatému, tak doteraz by ste nevedeli o tom, že si nerozumiete.

sinusoida
19. feb 2024

@sardinka336 ťažké je povedať, vykašli sa na neho...ale skús ho nesledovať, kde aké má fotky, lebo to ti len spôsobuje bolesť, občas mu treba dať deti, nech si mladá uvedomí, že on má aj deti... A ty sa začni venovať aj sebe, zaslúžiš si to a určite si nasilu nehľadaj nikoho, ale otvor sa novým známostiam a pomaličky ale bude to lepšie.

dadis
19. feb 2024

@maciatkolulu U nas to je bohuzial tak, ze aj ked deti javia zaujem o cas s otcom, tak ten ma ine priority.

zltalienka
19. feb 2024

@mandzula ako ja tie deti chápem. Tým že otec odišiel zo spoločnej domácnosti, odišiel de facto aj od nich, to musí byť pre deti veľmi zničujúce. Ak otcovi záležalo na tom, aby svoj vzťah s deťmi nestratil, tak sa mal všemožne "biť" o stretnutia s nimi aj za cenu že deti k nemu nechcú. Ale asi on nechcel.

mandzula
19. feb 2024

@zltalienka a presne o to ide. Ked otec nema zaujem, matka by mu ich rozhodne nemala "strkat" len preto, aby jemu a jeho novej partnerke zneprijemnila zivot. Deti nesmu byt prostriedkom pomsty.